Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

roxi
19. nov 2009

michalag - ja som už objednávala pár vecí z MMB, kupovala som tam takú hrazdičku na chodenie pre malú, nedávno penové nálepky do vane, zo začiatku som sa bála, lebo vlastne zaplatíš a nevieš či ti ten tovar príde, ale pozri na hodnotenia, ja som bola zatiaľ spokojná, aj keď na tú hrazdičku som čakala vyše mesiaca, lebo tá baba to dovážala zo zahraničia, takže to chvíľu trvalo, čo sa týka použitých vecí s tým moc skúseností nemám, kupovala som len od jednej baby, lebo som nemohla zohnať pre malú rifle, keďže má strašne úzky pár, také mali len v nexte a pekne predražené tak som kúpila od nej, ale keďže je z BA, tak som bola u nej osobne a vybrala som pár super rifličiek - ako nové, lebo jej malá ich vôbec nevynosila, ale na MMB sú aj baby, čo vozia nové vecičky z nextu tak nebudúce skúsim kúpiť cez ne, alebo možno Lea priberie a nebudeme s tým mať problém 😉 , zoženieme nejaké čo jej sadnú aj tu

roxi
19. nov 2009

a odsávačku si budem musieť kúpiť aj ja, keĎže sme druhé bábo neplánovali, tak som ju už predala 😀 , a kupovala som novú, teraz už toľko investovať nemienim, takže kúpim použitú, vydezinfikujem, vyvarím a bude ok 😉

lubkamik
19. nov 2009

Ahojte,
bezim pozriem mm do nemocnice 🙂

michalag
19. nov 2009

roxi a aku si mala predtym a bola si spokojna?ň
Ja som mala Chicco piestovu, ale s nou som sa narobila az az, niekedy som mala normalne svalovku, hlavne zo zaciatku kym som si zvykla, ale inak bola dobra

lubka, dufam ze muzik bude co najskor oki 😉

roxi
19. nov 2009

michalag - tiež som mala chicco - ručnú, neviem aká je piestová, ale bola som s ňou spokojná, takže budem zháňať rovnakú

cheerlady
19. nov 2009

roxi a ako dlo ti robil ten morfo-utz? ja som bola totiz minuly tyzden u mojho dr. a robil mi utz-zmeral hlavicku,brusko,stehennu kost a ukazal mi srdiecko,ale ci pozeral aj organy to neviem 😕 som teraz na pochybach,ci to vlastne bolo morfo-utz 😒

cicimon
19. nov 2009

caute,

roxi - ako prebiehal ten morfo? a mala si pri tom aj muza? dali vam aj nejake foto?

roxi
19. nov 2009

bola to rýchlovka, pri Lee mi robili podrobnejší, ale komentoval to, tak viem, že pozeral všetky orgány a kosti, aj mi dali taký papier, na ktorom je zaškrtnuté, čo všetko videli a bolo ok, vlastne tam zaškrtli všetko, ak chceš, tak keĎ mi malá dovolí tak to odskenujem a hodím do albumu, teraz sa chce hrať na pc, tak ju musím pustiť

cheerlady
19. nov 2009

ozaj a k ten endokrinologii-brali mi krv,mam si zavolat v utorok za vysledky,ale vraj hmatatelna uz tak nie je,tak ze asi lieky zabrali a z krvi sa len zisti,ci mam dostatocnu davku kvoli babatku 😔 a pytala sa,ci rastie ako ma,tak chvalabohu ano 😵
za chvilu idem s mm pre kartu k povodnemu gyndovi,tak som zvedava ako zareaguje 😀

cheerlady
19. nov 2009

aha,tak mne ziadny papier nedaval,ale zapisoval si nieco do pc,no ja dufam,ze to pozrel a je to ok 😔 a to ti robil tvoj dr.?

roxi
19. nov 2009

nie, bola som na Antolskej, pri malej som bola na Kramároch, tam to robili dlhšie, tu to bola taká rýchlovka, malá mi prenechala pc, tak idem maturovať pri skene

roxi
19. nov 2009

cheerlady - hodila som to už do albumu Lea 3, ešte mám jeden papier, ale tam sú len nejaké merania: tieto skratky mi nič nehovoria: BPD, TAD, FL, potom pohyby, hmotnosť bába, lokalizácia placenty, množstvo plod. vody, a tt gravidity, tvoj lekár si to asi značil sám, takže ti to nepotreboval vypisovať,

cicimon
19. nov 2009

roxi - bola si sama ? a robi sa to zospodu ci nie? aj foto dali?

zuzkabar1983
19. nov 2009

Ahojte babenky,

tak ste toho riadne popisali za tie dva dni co som tu nebola. Ani sa mi nedalo, lebo mi bolo tak zle. Vcera som mala tak neprijemne krce v bruchu, az som sa zlakla a som volala s maminou a ta hned stresovala, ci to neboli kontrakcie. Ale bolo to len tak 2-3 minutky a potom to preslo. A nevolnost mam uz 2 dni. Neviem co sa so mnou deje. Ani maleho som posledne 2 dni necitila.
Tak dnes som bola u doktora a mi odlahlo, lebo sme pekne poculi srdiecko. Asi sa malemu moc nechce. Som mu vravela ako mi bolo a doktor, ze to je normalne v tehotenstve .... tu v irsku ke totiz kombinovana starostlivost a to sa chodi len k obvdonemu, pokym nie je nieco extre dolezite.
TAk uz sa neviem dockat domov. Mozno to vsetko je nervozita zo stahovania. Zajtra je nas den D .... po piatich rokoch sa konecne vraciame na Slovensko 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Len sa rosku bojim letu, ked mi bolo tak blbo ale musim verit, ze to bude v pohode 🙂
A potom v pondelok hned ku mojej doktorke na SLovensku .... ta ma isto poriadne prezrie.

Inak frucht, gratulujem k chlapcekovi!!

roxi
19. nov 2009

cicimon - bola osm sama, Maťo bol s Leou na prechádzku, možno keby bol tam, tak mi to urobí pomalšie a vysvetlí kvôli chlapovi, čo a ako, boli tam aj 2 baby s manželmi, ostatné bez, robil to len cez bruško, v tomto období to už zo spodu nemá význam, zo spodu, už teraz budú len kontrolovať kŕčok, foto mi nedával ani som nepýtala, pri Lee mi tiež už foto nedávali, lebo to bábo už nie je tak dobre vidno, teda nie celý, ale fotiek mám dosť zo začiatku tehu a celkom pekné, ale keď som sa pýtala, či teda vyzerá byť ok a nehrozí down, tak mi natočil monitor a pekne ukázal kostičku nošteka aj lebku, takže ja som vcelku spokojná, už len zajtra amnio nech dopadne dobre a budem rada, potom sa už len budem modliť, nech to má 2 roky a nemá žiadne prejavy autizmu, lebo človek nikdy neviem a všetko sa aj tak zistiť hneĎ nedá,

cicimon
19. nov 2009

roxi vdaka za popis, ja idem az 7.12., ale zda sa mi to este taaaaaaaaaak daleko
chystas sa aj na 3D?

roxi
19. nov 2009

cicimon - na 3D nejdem, robili mi dosť často ultrazvuk tak nechcem zbytočne zaťažovať bábo,
pozerám, že si tiež z ba, kde plánuješ rodiť, ja som rodila na Kramároch, ale teraz uvažujem nad Antolskou, keĎže bývame v Petržalke, aby nemusel mm behať cez celú ba

vejula
19. nov 2009

Čavte kočky, no tak ja som práve došla z mesta, sme si aj Pizzu zobrali tak som sa napapala. Boli tam aj šampiňony 😕 ale ked to prešlo v peci nejakou to teplotou tak je to hádam bezpečné. Lebo ja už niekedy fakt neviem čo môžem a čo nie. Naposledy mi jedna kočka čo robila na kontrole mäsových výrobkov povedala, že prišli na nejakú lysteriu v saláme, ale bohužial ta saláma už bola predaná 😒 A ja som doteraz jedla šunku každý den pomaly. Asi sa vykašlem na to. Nechcem byť nezodpovedná ale to všetko je normálne na zbláznenie. Čo si o tom myslíte vy???
Inač roxi gratulujem k morfu a zajtra držím palce na to amnio.

moni
19. nov 2009

veji, huby zatazuju pecen preto ze nedoporucuju, takze s tepelnou upravou to nic nema. ale urcite si nezjedla take mnozstvo ktore by ti naozaj zatazilo pecen. aj keby si mala len sampinonovu pizzu s hrubou vrstvou. nic sa neboj 🙂

adasik
19. nov 2009

Ahojte babule...
ste toho popisali...ja nemam nejak cas ☹ v robote sa neda...
Gratulujem k chlapčekom a k dievčatkam a
roxi-aj ja ti držím zajtra všetky palce!
Ja idem na morfo na buduci týžden, neviem sa dockat...aj moj lekar mi už male nevytlacil, vraj by sa tam nezmestilo a pri sone je tiež ticho, tak sa ho pýtam ja a niekedy si pripadam ako dement-tak sa na mna pozrie...no nic
veju-citala som, že sampinony a aj hliva sa mozu-tie kupovane v obchode, lebo su pestovane hydroponicky/na vode a nie su kontaminovane ako tie lesne...aspon tak som to citala...

fruchtbar
19. nov 2009

Baby a viete,ze dostaneme vsetky malych tigrikov?
V cinskom horoskope je buduci rok rok tigra......tak sa mame na co tesit!!!!

ttiffanny
19. nov 2009

ahojte kočky!
tak my máme dnes za sebou morfo. všetko je ok, tak sa tešíme. dr. popozeral a pomeral malého, placentu, prietoky, plodovú vodu. všetko je v poriadku. potom mi ho na chvíľu pustil na 4D, aby som videla ako vystrája 😀. očividne sa tam má dobre, beťár. urobil mi aj fotku tváričky. o mesiac budem mať ďalšiu poradňu a vtedy mi urobí aj CD so 4D. to pôjde so mnou aj manžel. takže všetkým prajem dobré výsledky 🙂 .

vejula
19. nov 2009

Moni, Adasik, dakujem, ste ma ukludnili. No takže tigre???? No môj bráško je tiger, a je teda riadne výbušný, ale rýchlo aj vychladne, dlho ho to nedrží 😉 No tak to sa nudiť fakt nebudeme a do toho ešte ten baran tvrdohlavý, budeme mať srandy kopec 😀 😀 😀

aktakk
19. nov 2009

AHojte kockyyyyyyy....

Ja som sa chcela spytat ako sa prejavuje tvrdnutie bruska? Ako viete co je normalne a co nie???

Tamtami- Ty si pisala, ze Ti doktor vsetko hovoril na 3D. A mne nepovedal ani prd. Ale to je asi tym, ze Ty si si zaplatila, a ja tam chodim bezne. Preto som sa inak aj objednala na 4D, vtedy sa urcite rozkeca.

aktakk
19. nov 2009

A ozaj. Co sa tyka bryndze. Ja som ju jedla asi uz sto krat pocas tehotenstva.

vejula
19. nov 2009

akatakk no ja niekedy cítim že bruško nieje také voľné ale ked sa ho dotknem tak je tvrdé a nedá sa stlačiť. Stáva sa mi to hlavne ráno ked sa zobudím, potom cez den to prejde.

zuzkabar1983
19. nov 2009

akatakk ja niekey citim, ze je take napata a citim vtedy aj taky velky tlak, ako keby som bola velmi velmi naduta. Ale pravdu povediac sama nevie, ci je to normalne alebo uz ''velmi tvrde''. Mne sa to stava vacsinou ked moc beham, vtedy si zvyknem dat pauzu, na chvilku si lahnut (ak sa da), pripadne si niekde sadnut a ono to prejde.

vejula
19. nov 2009

A inak kočky máte taký divný tlak v podbrušku ked sa vycikáte????

zuzkabar1983
19. nov 2009

Vejula ano, a niekedy aj ked cikam.

lenka7984
19. nov 2009

Ahojte
tak mi sme boli dneska u Dr. a naštastie je všetko OK a čakame babu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre