Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

civavava
autor
8. dec 2009

tabulku som doplnila, dievcatka nam pribudaju 😵

ja som natlacila cez obed tuniakovu pizzu 😝 😝 😝
vejuli, vcera si mi taku chut spravila, ze som sa ledva dockala dnesneho obeda 🙂))

zuzuj, akeho krasneho havina mas! 😵 a aj vecicky pre mimi samozrejme 🙂

civavava
autor
8. dec 2009

baby, nasla som perfektnu temu na konikovi - co zbytocne nekupovat....dost dobree!!

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

adasik
8. dec 2009

civi-dakujem za adresu 🙂
a aj ja sa uprimne pripajam ku gratulacii k dnesným dievcatkam...

oliinka
8. dec 2009

tak ja som si dala už druhýkrát francuzke a ledva dýcham,ano dám aj foto bruška odfotím do výkendu.baby vy ste dostali tie prenatal boxy?ja ešte nie,pri prvom tehu neviem kedy to bolo.

blondy12
8. dec 2009

oli ja ani neviem ci u nas sa nieco take rozdava 😅 ale vsak ked tak je este skoro nie?teda neviem ani co v tom je..

kamilakd
8. dec 2009

civi fakt dobre rady ale je to indi vindi 🙂 ak budem kojit aj tak si mlieko budem odsavat a davat z flasiek,ja chcem pracovat co najskor a mimi musim aj troska odlozit,takze budem sa snazit ucit aj na flasky a kedze budeme mat letne deti pitny rezim dolezity takze vodicka a cajiky aj ked to casto zavrhuju 😒 ale debata fajin. a tak niektore veci maju pravdz ze su vymozenosti pre mamicky to je pravda ale je nas tu dost takych aktivnejsich takze kvalitny kocik a nosice pre mimi oceni kazda 🙂 a same uvidime co nam ulahci zivot 🙂

jana3
8. dec 2009

Ahojte
tak k temam, co ste tu preberali...
nosice, klokanky, atd...
ja som mala pri malej najprv klokanku, potom asi od piatich mesicov satku a cca od roka ergonomicky nosic liliputi. Takze zhrniem:

klokanka je uplne o nicom: priserne z nej boli chrbat a nie je zdrava pre babo, lebo v nej visi za rozkrok

satka: velmi pohodlna, omnoho menej narocne nosenie pre maminu, perfektne rozklada vahu. Mne trochu vadilo pri noseni na chrbate, ze cez plecia sa mi trosku krcila, co tlacilo. Ale zrejme preto, ze som to nemala dobre docvicene. Ale na nosenie na bruchu jednoznacne najlepsia. Je univerzalna, mozno v nej nosit od narodenia, do... kym clovek vladze. Nevyhodou je, ze clovek kym sa poriadne nauci ju viazat, tak sa trosku natrapi. Ale urcite to stoji za to.

ergonomicky nosic ( u nas liliputi, ale manduca, beco, ergo funguju zrejme podobne):
Pre nosica pohodlny ako satka, mne sa osvedcil hlavne pri noseni na chrbate, na bruchu sme moc neskusali, lebo Andrejka uz bola dost velka. Pohodlna manipulacia, netreba viazat, trosku to chce tiez prax pri davani na chrbat, ale da sa to zvladnut. Nevyhoda: vhodny az od pol roka. V tomto sa spominane nosice trosku lisia... Manduca ma aj novorodenecku vlozku, ale tiez nie je vhodna pre uplne male babatka, ale da sa pouzit zrejme skor ako liliputi.
Inak liliputi je cca o 1000Sk lacnejsi ako manduca...

Teraz si chcem este zaobstarat elasticku satku, lebo sa pohodlnejsie viaze a pre malinke babatka je vhodnejsia.

Inak akekolvek otazky ohladom nosenia vam zodpovedaju v teme nosenie deti (volna diskusia). Inak nenechajte sa tam zdeptat, je tam dost vela extremistiek... nosenie nie je nutne, ale ked uz, tak pohodlne aj pre miminko, aj pre maminu 😉

kamilakd
8. dec 2009

blondy oli to su tie kufriky kde su vzorky casopis a lienka nejake letaky atd...niektore to dostavaju ked vystavuju tehu knizku niektore cca v 30tt a niektore az v porodnici...ale o nic ste neprisli casopis mama a ja stare cislo

jana3
8. dec 2009

K tym zbytocnostiam: na bodynka bez cvociek nedam dopustit, ine ani nepouzivame. Trosku sa sice niektore roztahali, ale nie tak aby sa nedali nosit.

alicc
8. dec 2009

ahojte,
také chute robíte s jedlom baby, ja som dnes varila guláš a halušky, malej kapustové a mužovi bryndzové - každý má svoje oblubene 😀

ja som ten prenatálny balícek dostala. boli tam nejake reklamne lataky o kočikoch, flaškach, cumloch atd... a ešte prášok na pranie a myslím avivaž - teda také to reklamne balenie aešte sprievodca tehotenstvom. Doktorka mi hovorila že po porode dostaneme ešte jeden balíček kde budú nejaké veci pre bábo - modrý alebo ružovy podla toho ci to bude dievcatko alebo chlapec. 😉 😉

alicc
8. dec 2009

babulky idem si lahnuť, dnes u nás zaspala malá tak si ju idem vyňufkať skôr než ju mm prenenie do detskej. papa a dobrú nocku. 😔

vejula
8. dec 2009

čafte kočky tak som prišla z cvičenia a super bolo zajtra k zubárovi 😖, to už také super asi nebude... A čo vy aký bol deň???

zuzkabar1983
8. dec 2009

Ahojte babulky, konecne som sa dostala aj k pisaniu .... doteraz som Vas iba docitavala 🙂

Gratlujem k dievcatkam!

Veji a kde chodis cvicit? My sme dnes boli prvy krat cvicit aj s kamilkou a pravdupovediac mne to stacilo. Ja som nikdy dako necvicievala a normalne mi to dalo zabrat ... mozno bude zajra aj nejaka svalovica 😀 😀 😀

Ozaj sme boli minuly tyzden v tom Polsku a niektore vecicky sa tam oplatia. Boli sme aj na trhoch aj v meste v obchodoch a tu je taky maly suhrn: na trhu sa oplatia zavinovacky, aj perinky. Postielka tiez, taka , v ktorej sa dala jedna strana dat dole plus kokosovo molitanovy matrac vyslo na 55 eur.

A v obchodoch sa oplati napr. vanicka - 4 eur, spolu so stojanom 20 eur, prebalovacia podlozka velka 11 eur. A inak tie hniezdocka sa pohybuju okolo 50-70 eur. To je tak vsetko co ma napada ...

grekyna23
8. dec 2009

ja som prenatal box dostala pri odbere krvi na triple testy, bolo tam vsetko co pisala alicc a este ta nahrada kavy/ nestle caro/ a aj cumlik a po porode dostanem dalsi, zrejme so vzorkami kozmetiky pre babo a tak.

grekyna23
8. dec 2009

ok, tak aj ja sa lucim, idem si lahnut, nech to zajtra v praci nejak vydrzim pri vedomi 😀

vejula
8. dec 2009

zuzka chodim cvičiť do centra voľného času tu v žiline a je to v pohode... Cvičíme taku všehochuť aj na fitloptách aj na karimatkách také posilovačky... A je to super, keby som sa po tom cvičení vždy eštte nenažrala by bolo lepšie...
Inač začínam mať veľké problémy čo sa týka rôznych bolestí.... Viem že mi to pripadá strašne skoro ale chrbtica a z chrbtice až bolesť v hrudi. Ťažko sa mi nadychuje a malé ma normálne dnes už kopalo do rebra.... Ja to nechápem, to len začínam 6 mesiac, fakt neviem kde vyššie ešte pôjde.... Normálne mám trochu strach ako to všetko zvládnem do 9 mesiaca.... Babulky nemáte niektorá už takéto stavy ako ja???

moni
8. dec 2009

veji, mne ako zazrakom tie bolesti chrbtice presli. ako prisli tak odisli, tak neviem ci si mala nasla ine miesto alebo co. tebe to cvicenie pomaha?
ja mam brusko stale uuuplne dole, takze kopanie do rebier nehrozi (zatial 😀 )..ale my sme mensie v porovnani s vami (myslim podla tt). v 5.mesiaci je maternica dosahuje priblizne po pupok.
podla toho co hovoris, kamaratka mala babo asi tak ako ty, od nejakeho 6.mesiaca jej tlacil na pluca a velmi rychlo sa zadychala. jej zacali dokonca aj trpnut ruky, co bolo velmi neprijemne.
hadam sa tvoj drobcek umudri a ked ti vyskoci brusko viac dopredu, najde si lepsie miesto aby ti bolo lepsie 🙂
neviem ci je na to nejaka pomoc 😒

blondy12
8. dec 2009

moni a kedy das nejake fotecky malickej aj bruska do albumiku? 😀

moni
8. dec 2009

joj blondy musim sa veru dokopat...bruskatych nemam vela lebo nemam brusko ale veru tu nasu cacorku by som tam mala dat 😀 cez vikend nas mm fotil tak snad ich rychlo upravi aby som to mohla pridat.

vejula
8. dec 2009

moni dakujem za odpoved.... Mne ro cvičenie pomáha, v tom že mi tá bolesť už nevystreluje do nohy ale ako hovorím, malé je teraz asi dosť hore a tlačí tam na všetky možné orgány.... Väčšinou všetky kočky hovoríte že bábo kope len pod pupkom, tak mám taký zvláštny pocit či je to normálne aby už tlačilo na pluca.... Ale niekedy sa nemôžem poriadne nadýchnuť hlavne ked ležím, zatial mi to vždy po chvíli prešlo ale mám strach aby som sa nezačala dusiť alebo čo.... A to že ešte som lwen na začiatku 6 mesiaca. Dufam že bábo už nepôjde hore iba smerom do vonku 😅 A to mi na kontrole ani nehovoril že by bolo nejaké extremne veľké, asi je len tak položené vysoko.... Ale tak asi lepšie ako moc nízko zas..

majca424
8. dec 2009

ahojte tehulky, ako sa máte? je toto možné aby som takto nemohla spávať? 😒
Ale zajtra idem na 3D tak možno aj preto, držte palčeky až všetko dobre dopadne...

moni
8. dec 2009

veji, no jedine co tej mojej kamoske pomahalo bolo to ze uplne obmedzila lezanie na chrbate, lezala len na jednom alebo druhom boku. ked uz mala poriadny kotlik a nedalo sa jej spat, musela byt v takom polosede a tiez na boku.
musi to byt neprijemne, ale nemusis sa bat, dusit sa nezacnes. len aby ti drobec netlacil na cievy, na to by malo to lezanie na boku pomoct.

vejula
8. dec 2009

Dakujem moni... Nom presne na chrbte ležať nemôžem, ale to sa dá zvládnuť... Ved o 4 mesiace nám to skončí 😵 a budeme sa už len tešiť z našich drobcov...
Majca tebe moc držím palčeky na morfo 😉
Idem už spať tak dobru nocku aj Vám.

majca424
8. dec 2009

dakujem veji, idem už aj ja skusiť pospať, tak dobrúúúú 🙂

blondy12
8. dec 2009

moni krasnucka je 😉

no veji keby uz tie 4mesiace presli a uz ich mali doma... 😀

moni
8. dec 2009

dakujeme blondy 😎 taka machula mala 🙂

veru, uz aby sme ich mali doma!

tantama
9. dec 2009

dobré ráno....
ja som bola včera večer v jednom obchode s tehu oblečením.... chcela som si kúpiť sukňu..... našla som aj takú čo by sa mi páčilo a chcela som č42..... predavačka mi hovorí že také nemajú a ja že OK skúsim si 40 lebo aj gate mám 40 a tie mi sedia..... ale 40 mi bola na zadku a stehnách ok ale na bruchu tak max ešte mesiac.... tak som ju odložila a počujem ako si predavačky hovoria...."keby toľko nežrala a hentak nevypadala nemala by problém....... hodila som sukňu na regál a s plačom odišla.....to už je druhý krát behom týždňa.......mám z toho akurát tak depku...... dúfam že máte lepší deň ☹

alicc
9. dec 2009

ahojte babulky, ako ste sa vyspali?

ja nič moc - ako v podstate od začiatku tehu, malá sa mrví a najlepšie jej to ide večer a na chrbáte tiež už veľmi spať nemôžem, takže 😝

ale nejako to vydržíme no nie? 😉

stanusa
9. dec 2009

dobre ranko 🙂
majca drzim palce, tfuj tfuj
tantama ved 42 je normalna velkost, co su nenormalne... 😠 😀
alicc diky vyspali sme sa fajne, zatial ok aj ked moja najoblubenejsia poloha na brusku bude az v aprili...uz sa tesim

tak pekny den 😵 😵

fruchtbar
9. dec 2009

Ahojte zienky,ma mrzi ze nemozete kludne a pohodlne spinkavat.....mne sa snivaju zase same kraviny,najcastejsie sa mi sniva,ze babenko je uz tu a ja nemozem k nemu vstat,celu noc prespim a to chudatko je precikane a hladne....raz som sa zobudila az ked bolo trojrocne....neviete co to moze znamenat? Dnes v noci som ho hladala a nemohla najst,nakoniec som ho nasla v rukave od bundy a uz modre,bo malo tam tak malo vzduchu.....no hroza!!!!! Vdakabohu ze su to len sny!

Ja som si kupila v H a M tehu nohavice,pekne mrkvace rifle za 40 a jedny mencestraky za 30,tak velmi sa mi pacia,ze som mm hned povedala,ze si musime urobit potom este jedno mimi ,lebo by mi luto ich po par mesiacovh vyhdit 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre