Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

civavava
autor
1. sep 2009

dobre ranko babenky,

boze mne je tak zle, kedy to uz prestane 😖 dufam, ze nedopadnem ako moja mama, ktorej bolo zle az do porodu 😠

jem len na silu, okrem pizze nemozem povedat na nic, zeby som jedla s chutou 😢 ale ved nemozem len pizzu jest ved by som bola chochvila ako slon
😠

aj vy mate taku pachut stale v ustach? ☹

civavava
autor
1. sep 2009

http://www.bess.sk/

vyzera, ze tam maju fajn veci za dobre ceny 🙂

lucinka1104
1. sep 2009

civava moje viem presne ako sa cítiš ja som ráno zjedla 2 chleby s redkovkou tiež mije veľmi zle a modlím sa ,aby to do 12 tt prešlo.

iveta72
1. sep 2009

Hi ladies, opat sa hlasim z prace..... V praci vyzera vsetko OK, sef nahla dpovedal na meetingu, ze zmluvu predlzenu dostanem..... to je dobra sprava! Takze mam na rok klud. A potom, ak sa vsetko podari a babo sa nam zdrave narodi, potom budem riesit problem co dalej s pracou.

civavava
autor
1. sep 2009

IVET GRATULUJEM K DOBREJ sprave 🙂

luci, ved prave, je to hruza 😒

stanusa
1. sep 2009

iveta tak to je super, sef sa zachoval naozaj pekne.

stanusa
1. sep 2009

peciem rybu, ale neviem ci ju budem jest - nejako mi je tazko 😝

iveta72
1. sep 2009

Ciao ladies, tak to viete, to este nevedia, ze namiesto 12 mesiacov, ja budem pracovat len 6 mesiacov....🙂 potom 4 mesiace platena materska, a potom si vyberiem dovolenku, a potom mi asi ostane este taky mesiac, co by som musela pracovat. Ale ako poznam moju firmu, tu vyhadzuju tehotne..... takze ziadne naivne predstavy o nich nemam... Ja sa chystam pocas materskej si mozno rozbehnut biznis z domu. priatel dnes kupil printer 🙂, pocitac mam, internet mam, pojdem kseftit pre seba......

Hlavne je nech sa babo zdrave narodi!

Inac mam na vas taku otazku...... U nas v rodine vzdy ked sa narodilo babo, alebo bol niekto tehotny, tak vzdy tam niekto iny zomrel.....Ako keby existovala urcita rovnovaha medzi smrtou a novym zivotom. Ja som sa praveze bala, ze ci nahodou moja babi nezomrie, ma 79rokov, a ja som prva vnucka, a ONA strasne caka na pravnuca odo mna!... Strasne som sa bala, ci nahodou sa jej nieco nestane. Teraz je prave na navsteve u sesternici v Anglicku, nasa babi cestovatelka 🙂

Vcera mi ale volal priatel, ze jeho stryko dost nahle zomrel......... ☹ 😒

Takze smutna predpoved sa splnila........ a dufam, ze uz sa nic zle nestane.
Dufam, ze som vas tu tym nenastrasila, ja pobozna nie som, ale verim, ze sa neskladame len z masa a kosti.....
Mate aj vy stym taketo skusenosti, ako u nas v rodine???
Krasny den prajem!

civavava
autor
1. sep 2009

ivet tak toto som pocula aj ja a DUFAM, ze sa nic take nestane..aj ked...ja ked som bola min rok tehotna, tak mi ochorel ocino, ale potom som potratial v oktobri, oco bojoval o zivot v marci 2009 a teraz je na tom ako tak OK ale stale nie 100% tak ja dufam, ze to nemalo spojitost s mojim potratom...ze kebyze sa nic nestane a ja porodim, zeby ocino umrel ☹(((((

stanusa
1. sep 2009

ved ano, ty nie si povinna im oznamit ze si tehu...ja som to vykvakala v robote po prvom sone 😀

ja poveram velmi neverim, ludia zomieraju aj sa rodia, taky je zivot a je to vsetko o nahode.

cicimon
1. sep 2009

iveta - nestras, u nas sa take nestalalo, naposledy bola tehotna bratrancova zena a potratila. Moja babka ma 86 rokov,tak ale hadam sa nic nestane,,

ja si nemozempomoct,vobec sa necitim ako tehotna, ziadne chute ani zvracanie....az si pripadam divne 🙂) a teraz varimsosovicovu polievku na kyslo 🙂

stanusa
1. sep 2009

inac mne drahy zakazal kupovat vecicky pre baby, ze az po 7 mesiaci 😝

civavava
autor
1. sep 2009

satnusa, aj my tak planujeme 😉

civavava
autor
1. sep 2009

stanusa, sorry za preklep 😲

iveta72
1. sep 2009

Ladies, ja vas nechcem strasit, ale u nas to naozaj vzdy tak vyslo, segra bola dvakrat tehotne, najprv zomrela jej svokra v USa, a pri malom, ked mal 3 mesiace, tak dedo.....A maly je cely nanho, povahovo, az to je neuveritelne, akoby sa ta dusicka premiestnila 🙂

No nic, ideme dalej. Ja som si dala cajik. Inac ani mne velmi nie je zle, a brucho nemam napnute. Boze, ja sa tiez tak strasne sledujem, az mi z toho sibe! A to musim asi o 2 tyzdne na SK na sluzobku.
Ak je mne zle, tak mi je zle cely den, plno slin vyrabam, ale nevraciam, len mi je tak zle....... jest jem dobre, ale ked sa nejm tak ma pali zaha.....

Ladies, kedy zacnete teda nakupovat oblecenie, kocik, robit izbicku? Ja urcite budem cakat do 12 tyzdnov, a potom tak pomalicky zacnem......

cicimon
1. sep 2009

ja oblecenie a pod este neriesim, ak vidim v nejakom letaku, tak len pozriem....ale urcite tomu dam este niekolko tyzdnov cas (este zariadujeme byt, treba nejake skrine, tak izbicka az potom 🙂)
ale mozno keby sa okolo vianoc dalo na znamost, ze bude baby, ze by sme nieco nasli pod stromcekom a my by sme tolko nemuseli kupovat 🙂

zuzana1971
1. sep 2009

cicimonka a nechces si dat tyzdne do profilu miesto snz?

caute inak 🙂
ja mam dnes volno

ja ked si to tak spatne pozeram v nasej rodine, neplati pravidlo, ze niekto zomrel, ak sa narodilo babo...mame v rodine tolko deti...

no ale ak chcete pocut zaujimavu historku, teda aspon pre mna zaujimavu, tak ja som mala velmi rada svoju babku, ktora zail zomrela ked som mala 14 rokov...v ten den som tahala mamu nasilu nech ju ideme navstivit, bola vtedy snehova kalamita, autobusy skoro vobec nechodili, tak sme dali mladsieho brata na sanky a isli sme ca. polhodinu pesi k nej cez sidlisko, ked sme tam dosli, tak babka bola polhodinu chuda mrtva a ujo sa cudovala, kde sme sa tam tak rychlo vzali a odkial sme sa to dozvedeli, dodnes som presvedcena, ze sa babka chcela so mnou rozlucit...no a mesiac pred otehotnenim sme isli s priatelom (teraz uz s byvalym) babke na hrob, pekne sme ho upratali, kupila som kvetinky a tisko som sa modlila, nech sa prihovori k najvyssiemu nech konecne otehotniem (zufala ze tolko rokov nic) a ze aby som prisla na dalsi krat 1.novembra na jej hrob uz s bruskom. O mesiac som bola tehotna...a minule ked som sa KONECNE dozvedela, ze malemu bije srdiecko, pamatate si tie moje strachy dovtedy, tak som si spomenula, ze to bolo presne 18.8. na babkine meniny...Niekedy si hovorim, ze nahody neexistuju...

iveta72
1. sep 2009

Zuzi, WOW, tak toto je mega zaujimavy pribeh....
Moja kamoska, "bosorka", co mi vesti taroty atd.... al on vzdy tvri nahoda neexistuje. Je to dane!

A preto nase tehotenstva su svojim sposobom takym malym zazrakom....

Ja som za svoj maly zazrak velmi vdacna, a viem, ze to teraz malo prist a byt! Teraz bol vhodny cas

ninuska8
1. sep 2009

jeej Zuzu tak to bola naozaj vyproseny dar od Najvyssieho a nemusis sa nicoho bat, kedze mas v nebicku taku orodovnicu🙂

ja dnes sviatkujem, zajtra ma caka otvorenie skolskeho roka tak sa uz tesim na deturence...inak sa mam fajn, len v poslednom case sa mi trochu zhorsila astma tak inhalujem. Dufam, ze malemu to neskodi...
Dnes som negrcala, waw, ale je mi trocha zle, no furt lepsie jak grckat🙂

a vy ako ustavujete?

cicimon
1. sep 2009

zuzi -dam si vo stvrtok, ked pojdem konecne k lekarke, chcem to mat uz naozaj potvrdene, nie "len" testom 🙂

ja ustavujem upratovanim, pranim, zehlenim a umyvanim okien 🙂

iveta72
1. sep 2009

Cicimon & ninuska

Prepacte, ale co znamena slovo ustavovat?
Ja ho nepoznam 🙂

Znamena to vyplnat si cas, aby ste sa nenudili??? 😎

zuzana1971
1. sep 2009

ivetka 72, dnes je den slov. ustavy, sviatok na Slovensku, nerobi sa 😀

ja ustavujem lenoseni, ale pojdem sa prejst, je pekne pocasie...

iveta72
1. sep 2009

oooh, vy mate statny sviatok! ako vam je dobre.... To som asi jedina z vas co pracuje 🙂 😉
Tak si ho uzite 🙂

fruchtbar
1. sep 2009

nie Ivetka,jedina nie si,ja pracujem dnes tiez!
Ale tiez ma vobec nenapadlo,ze je dnes na Slovensku sviatok....tak si to uzite a oddychnite si!

michalag
1. sep 2009

Ahojte tehulky 🙂
zuzi, tak to je fakt zaujimavy pribeh ... podla mna nieco to znamena, u nas sa to stalo 2x, najskor, ked mal moj bratranec takmer 5 mesiacov, tak mi zomrel moj dedko (ale bol vazne chory, takze uz sme s tym aj tak trosku ratali a cakali, kedy ...) a druhy krat, asi mesiac pred Samkovym narodenim mi zomrel ujo ☹

baby, tak ktora nakoniec robite tu tabulku???

Aj moj drahy by dnes robil, kebyze si nezoberie dovcu az do zajtra

Ja idem zajtra k Dr. na krv, tak na mna myslite 😉 🙂

ikushik
1. sep 2009

ahoj miska, tabulku by mala robit gajana.. drzim palce zajtra u dr. idem aj ja sa kuknut na fazulku 😀

gajana1
1. sep 2009

Ahojte
michalag ja robim tabulku ale čakam kym mi viacere pošlu udaje

stanusa
1. sep 2009

gajana a ake udaje ti mam poslat

michalag
1. sep 2009

baby, mna dnes dost boli v podbrusku ☹ 😒 , dufam ze sa len roztahuje maternica a k tomu aj zaludok, ale to mam asi preto ze maly ide zajtra do skolky po prvy krat

civavava
autor
1. sep 2009

ahojte, zuzi az mi chlpy stali, ked som to citala..ja verim, ze nic nie je nahoda a vsetko co sa dej je dane, pre nejaky dovod..snad tie nase bubaky v bruskach s nami ostanu az do konca bez problemov .

😔

juj tak vam zavidim na SK sviatok, my pekne zarezavame v praci 😠

som po obediku, zeleninove lasagne - dalo sa, ale aj tak mi je na grc.... 😲

michalka, drzim palceky na zajtra, daj nam potom hned vediet co a ako!

😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre