Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

stanusa
8. mar 2010

Dobré ránko tehulky 🙂
my dnes opäť cestujeme do RS na poradňu, dúfam, že sa dozviem aspoň ďaľší postup...aspoň nejaký prbližný termín kedy nastúpiť k nim.
idem aj na sono, ale neteším sa, lebo nebudem vedieť ani váhu, ani tt...robí tam taký uponáhľaný doktor

u nás nasnežilo ako na Vianoce 😅
tak vám prajem pekný deň

juliap
8. mar 2010

bre ranko, tak u nas tiez kosa -10, a to som sa uz tesila, ze zacne jarne pocasicko ...
stanus ja by som sa toho dr popytala na vsetko, aj ked je uponahlany, sak je tam on pre vas, nie vy pre neho

evil15
8. mar 2010

Dobré ránečko bambulky ako vidím aj u Vás je tak krásne teplúčko ked sa pozeráme z poza okna 🙂 baby neviete čo mi môže pomôcť na takú hnusnú nádchu cez den nemám nič a v noci plný nos a neviem spávať už mi to začína liezť na nervy a vôbec sa nevyspím, mm mi kúpil DEXAM to je aj pre tehu je to viac menej morská soľ, ale nejako mi to nezaberá ☹ ja sa už chcem vyspinkať

VŠETKÝM KÁSNE MDŽ 😀 😀 😀 😀 😀

aktakk
8. mar 2010

Evil- ja mam chronicku nadchu uz 2Orokov hadam, morska sol u mna nehrozi, ja uzivam cele tehu Nasivin kvapky, ale len tie pre dojcata co su. Som sa na to pytala lekara a ze mozem. Oni su uplne slabucke ale zaberaju a to je dolezite.

evil15
8. mar 2010

dakujem aktakk vyskúšam a uvidíme či mi to pomôže, lebo ja to nemám chronické ale už týžden sa mi to pindrí a nie a nie sa toho zbaviť 😠

michalag
8. mar 2010

Dobre ranko 🙂

Ako ste sa vyspinkali?
Ja som vecer mala opat hnusne palenie zahy 😠 a ked som si lahla do postele tak som tam nestihla lezat ani 5 minut a musela som bezat na zachod aj to som skoro nestihla 😅 , toto sa mi este nestalo zeby ma zaha takto potrapila, ja len dufam ze Lucka bude poriadne vlasata inak beda beda 😀 😀

evil, kazdej moze pomoct nieco ine, mne nasivin napriklad vobec nezabera skor olynth .... musis len vyskusat

krasne MDŽ 😉 🙂

aktakk
8. mar 2010

Evil- no mne osobne pomahaju maloktore kvapky, tak sa cudujem, ze ten dojcensky Nasivin vobec pomaha a pritom neublizuje. Ale ako pise Miska, kazdemu zabera nieco ine. Co sa tyka nadchy, ja cez den v pohode ale akonahle lahnem do postele, tak total upchaty nos....Bez kvapiek ani na krok. Resp. do postele 🙂

Miska- no to nase babatko bude musiet mat asi milion vlaskov podla vsetkeho. Lebo ja som bez 2mesiacov mala zahu cele tehu.

stacynka
8. mar 2010

ahojte babulky, prajem vam vsetko naj k MDZ 🙂
uz a by bolo tristvrte na dvanast mam tu poradnu....
aj ja cez den bez nadchy a vecer noc zastuplovany, tak si davam kvapky, sem tam.... nechcem to zas prehanat tak len ked je to naozaj neunosne
dnes by som mala dostat papiere na MD, a potom sa chystam do roboty to potvrdit, som zvedava ako dopadnem u nas boli vzdy s takymito vecami problemy, sefka sa robi dolezita

stacynka
8. mar 2010

inc este asi spim sak voloviny trepem az o tristvrte na jednu tam mam byt :D

kika29
8. mar 2010

dobre ránko.

kiwinka píšeš že mám výhodu že mám jeden pôrod za sebou no to výhoda bars nieje ked vieš o ťa čaká. radšej by som nevedela lovek sa tak neobáva. no ale z druhej strany ja už viem do oho idem a aj tak sa bojím akokeby som išla rodiť prvykrát 😀 nám tehulkám asi nevyhovie nič 😀 .

tamtamka snívalo sa mi že si porodila krásne zdravé dievčatko. Ste ma nakazili s týmy pôrodmi. Do teraz sa mi nesnívalo a túto noc tamtamka rodila 🙂 no a zobudila som sa na to a hovorým si musím si ten sen zapamätať aby som jej mohla napísať. Chcela som už v noci len sa mi nechcelo vstať z postele 😅 . Tak ti držím palce.

U nás krásne svieti slniečko a máme kopec snehu fajne nám tu v čera nakydalo. Nevadí aspoň deti budú mať radosť. My sme brali do škôlky šmýkaciu lopatu hned čo malá sa tak tešila. A vyfúkané 10 vajcia. Dobrá kombinácia čo? 😀 Sneh a vajcia na velkú noc 😀 😀 😀

michalag
8. mar 2010

aktakk, mna tiez trapi zaha uz dlho ale tieto posledne dni to je uz brutal 😒 , aj pri Samkovi som mala palenie zahy ale nie az take aby som musela navstevovat zachodovu misu 🙄

stacy, drzim palce na poradni 🙂 😉

baby a neviete ako je to s papierom na MD ked som nezamestnana? mam ho zaniest na socialku ci ako?

kika29
8. mar 2010

stacynka ja mám až o 13:30h poradňu. neviem prečo až tak pozde. Do teraz som chodila do obeda.

Dnes sa chystám pokúpiť zvyšok čo mi ešte treba: fľašku, cumel, olivový olej, kefku na vlásky, zásyp, krém na riťku. Zatial som len tolko popísala tak snad to je všetko.

michalag
8. mar 2010

kika, uplne s tebou suhlasim ... ja som sa pri Samkovi vobec nebala porodu a ani som nemala stresy cim to bolo blizsie (oproti mojmu drahemu) a ani teraz sa nebojim ale viem uz do coho idem tak je to iny pocit ako pri prvom ale zase vieme ako to zacina a vsetko okolo

s tym upchatym nosom, v tehu je normalne ze nos je k veceru trosku upchaty pretoze sliznica moze puchnut, hlavne pri suchom vzduchu ... a tie co nemate velke problemy neskusili ste na chvilku vyvetrat alebo dat mokry uterak na radiator, alebo eukalyptus

aktakk
8. mar 2010

Este ze sa bavime o tych vlaskach a babatkach..tiez mi to pripomenulo, ze musim kupit kefku a hrebienok na vlasky... Teda ked uz bude take vlasate...

Inak, ak bude po mne, tak nebude mat vlasky ani za rok 🙂 .

Misi- no je to nieco uzasne ta zaha veru..Ale uz to dobojujeme!

michalag
8. mar 2010

aktakk tebe sa hovori ked uz to mas v podstate za par ale ja mam este necelych 8tt 😅

fruchtbar
8. mar 2010

ahojte tehulky,
aj unas krasne svieti slniecko,aj okna som chcela umyvat,ale je -10°C,tak ich mozno umyjem len zvnutra! 😀

sme tu este stale vsetky v tehulkovskom stave???

stacynka
8. mar 2010

michalag mi pred spanim vzdy vyvetrme spalnu tkze tym to asi nebude, ale co uz nejak vydrzime.
este ma napadlo posledny tyzden mi strasne zle travi, asi ma male tlaci na zaludok lebo neviem je to hrozne sa najem ani to neni tazke jedlo a akoby som kamen zjedla a sa mi grga potom aj hodinu a tlaci no hruza....potom to nejak prejde

aktakk
8. mar 2010

Misi- No hovori veru...ale u mna to zacala druhym mesiacom tehotenstva, potom na dva sa to ustalilo niekedy v 6-7 a pokracuje opat az do konca ako vidim...A som tu, takze je to dobre znamenie, ze aj ty to zvladnes 😉 😉 😉

lucinka1104
8. mar 2010

ano na solciálku aj ja dnes idem......

u nas nasnežilo asi am porazí 🙄

kika29
8. mar 2010

michalag aspoň to máme výhodu že si nepomýlime pravé kontrakcie s falošnýmy. Aj ked v mojom prípade sa aj to môže stať 😀 . Dakedy mám pocit že sa viac pýtam ako prvorodičky čo nemajú ešte skúsenosti. Ale ked moja malá má na týždeň v utorok 4 roky no kto si to má pamätať o ako presne bolo. Vela si nepamätám 😅 a dakedy mám pocit akoby som tiež išla rodiť prvykrát.

minule ste tu hovorili ochrápaní. no mne sa stalo že v noci ma malá zobudila s krykom že"mama nedýchaj ako motorka" no uznajte 😀 mm sa začal tak rehotať no a mne to smiešne nepripadalo. Ale normálne nahnevane mi to povedala lebo nevedela spinkať 😒 😅

michalag
8. mar 2010

luci dakujem 🙂 ... a dnes ti je uz lepsie?

ktakk, no tak zvladnut to zvladneme, ved co nevydrzime pre nasich drobcekov 🙂

aktakk
8. mar 2010

Kika- dobre si ma rozosmiala...Mala je vnimava 😀

Misi- tak tak!

stacynka
8. mar 2010

kika :D :D :D
inak aj ja sa bojim porodu asi viac ako predtym, hlavne ma mata nastrih resp. sitie, timko bol velky chlapisko 3970g mal, nastrihli ma a este nestacilo, tak som bola zastopkana riadne a som si nemohla aj mesiac normalne sadnut, tak sa bojim, akoze dalo sa to zvladnut, prebolelo, ale bojim bojim a cim viac sa to blizi tym viac ☹ 😒

kika29
8. mar 2010

aktakk vnímava? dakedy až príliž. ale tam kde by mala vnímať tak tam je dakedy slepá a hluchá 😠

kika29
8. mar 2010

stacynka a ver že aj ja sa najviac toho šitia bojím ☹ pôrodu ani nie ani toho mesiaca čo si poriadne nesadnem, len toho šitia bars. No a le to asi kôli tej mojej zlej skúsenosti čo som vám tu užraz písala. Ale vydržali sme prvykrát tak vydržíme aj druhykrát 😀 . Ved cigánky rodia jedno za druhým čo sme menej ako oni?

michalag
8. mar 2010

kika, ze ako motorka 😅 😀 ... no neviem ci si nepomylime u mna by som to moc nehovorila 😅 ... a aj ja si pripadam ako keby som isla rodit prvy krat a stale sa nieco pytam ale ja mam pocit akoby som vsetko co sa tyka malych babatiek zabudla

kika29
8. mar 2010

No idem sa ja trocha trápiť do vane idem sa holiť booooooooože to zase bude 😠 neviem ako to zvládnem. Muž nieje doma a ani pekného mladého suseda nemám že by pomohol 😀 😀 😀 tak sa potrápim snad sa nepodrežem 😝

michalag
8. mar 2010

ja idem za chvilku do mesta a rozmyslam a zaroven vaham ci sa mam ist dat ostrihat alebo nie, neviem preco vzdy mam vnutorneho tusaka ze ma do ..... ale ked o mesiac tam uz asi neobsedim a po porode sa tam zase tak skoro asi nedostanem

stacynka
8. mar 2010

ja uz tiez vypinam komp, timko uz sa chce so mnou hrat tak nech si ma este uzije kym sme bez dalsieho stuplika, zatial pa a pekny den 🙂

kika29
8. mar 2010

michalag čo sa týka bábätka tak ja sa spolieham na svoj inštinkt. Ked som porodila malú tiež som sa bála že čo a ako budem robiť ale všetko bolo v pohodičke. My sme prišli domov z nemocnice a ja som fungovala akokeby som ma neviem kolko detí. Všetko mi pripadalo ľahké a našťastie som to aj zvládala sama. Aj sa ponúkali že mi pomôžu ale ked išla svokra kúpať tak ju akurát vyzliekla položila do vaničky a začala kričať že ber ju ja sa bojím 😀 a to ma 2 deti 😀 . Mne to nerobilo problém. Ukázali v pôrodnici čo ako treba kúpať a bolo. Tak snad aj teraz tak bude.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre