Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

klongova
2. nov 2009

zabudla som to najdôležitejšie včera som po prvý krát normálne fungovala v kuchyni - myslím varenie a podobné veci. Dotreaz som len ležala a oddychovala. Varil mm. Dokonca som si umyla jedno okno už mi treba len 1 + balkónová zostava. To už zvládnem. Od 12.11 sa chystám na dlhšiu PN tak si poriadim a chystám sa aj začať piecť. Som rada že mi je už lepšie a môžem variť mm to už išlo na nervy i keď to nepovedal nahlas no videla som to na ňom. Dokonca sme sa po dlhšej dobe aj milovali i keď som sa trochu bála aby sme neublížili bábetku. 🙂

fruchtbar
2. nov 2009

Dobre ranko kocky,
Dakujem klongova,aj mm mi uz povedal,pijem magneziove tabletky a je pokoj,chvalabohu.

Dnes idem k doktorke na krvicku a na prehliadku,v stredu na sono,sa tesim,uvidim svojho drobceka,dufam,ze mi tentokrat aspon zamava.
Niekedy si myslim,ze ho citim,ako by ma nieco v brusku steklilo a bublinkovalo,hlavne v noci a nie casto,ale ved uvidime,ja som trpezliva 😉

Prajem vam pekny den a babenky,nech sa vam deticky rychlo uzdravia,u nas je velke HALLLOOO s tou chripkou,tak sa az sama toho obavam! Drzim palceky

cicimon
2. nov 2009

caute,
ja som akurat dosla z poradne, spravili odber na tripple - ze volat za 10 dni, akurat na narodky, tak snad to bude ok 🙂
a dala na odporucanie na morfo a 3D - na Zahradnicku - boli ste tam uz niekto?

a dnes to uz asi poviem aj v praci 🙂

adasik
2. nov 2009

Ahoj cicimon, ides do GYN-Fivu?

cicimon
2. nov 2009

neviem, zistujem ceny

vie niekto kolko teraz stoji morfo a 3D v Hlohovci?

adasik
2. nov 2009

Ak je to GYN-Fiv, co je na Zahradnickej, tak maju zverejnene ceny na nete...je to v budove nemocnice pre ortopedicku protetiku...ja som tam bola len na malom 3D, ale pozri si ceny velkeho, pripadne zavolaj a informuj sa 😉

cicimon
2. nov 2009

adasik a ako sa ti tam pacilo, pristup a tak?

co sa tyka 3D, rozmyslam, ci je lepsie ist do toho GYN FIV alebo do Hlohovca, ale hlohovecka www nejako nefunguje

kika29
2. nov 2009

adasik tá výdrž včera do polnoci bola povinná musela som vydržať lebo mi trebalo dať malej sirup proti horúčke a to každé 6 hodín. ☹ teraz som taká nejaká nevyspatá ale čo už hlavne že malej je troška lepšie.

adasik
2. nov 2009

Cicimon-trvalo to 15-20min.-male sono,dal mi aj CDcko s videami a fotkami, doktor mi vysvetloval vecicky, co sa tyka genetických vyšetrení a sona, mohla som sa ho pýtat na hocico...Bol to Dr.Papcún, taký mladý ale v poho. Robí a rodí v ružinovskej nemocnici.Aj Dr.Drábek je fajn, len neviem, ci robí aj sono...Ja pojdem na morfo bud tam alebo do medifery-len ta je odost drahsia, ale je tam super doki-HOLÁŇ...ale na výmenný lístok je to lacnejšie.Mne bolo pohodlnejšie ist na sono tu v BA, bola som vtedy dost unavena a nechcelo sa mi cestovat pomimo...
kika29-som rada, že malej je už lepšie, a dufam, že jej sirupček pomože!!! Aj ja som doma na PN, takže nič moc, ale už je mi o trocha lepšie-priedušky...

cicimon
2. nov 2009

adasik - ja mam tiez vymenny listok, aspon na to morfo je asi lepsie len do BA.....uz hodinu sa skusam dovolat do toho GYN...

civavava
autor
2. nov 2009

dobre rano babenky,

my tu mame dnes sviatok tak som domka 🙂

klongova, jeej a ja mam narodky 16.12. 🙂) tak budeme oslavovat takmer spolu 🙂)

domika, ludka, klongova, to mi je luto ze si musite pichat 😔 ...ale pre dobro mimi je to asi najlepsie..tak moc drzim palce...

cicimon,drzim palce na vysledky tripple.

inak ja sa chystam na 3D do Gynaexu na Americke nam. k Dr. Janekovi, ked budem v decembri v BA. Ale neviem,kolko to stoji...

kika29
2. nov 2009

adasik tak ti prajen skoré uzdravenie. my sme boli u lekárky ale nebola tam vraj príde okolo 11h tak sme sa museli vrátiť a teraz čakáme kedy mžeme ísť. mala mi aj zaspí do vtedy ☹

baby čo už cítite pohyby kde ste ich prvykrát pocítili? dnes som mala také jemné vlnenie v hornej časti bruška na lavo. ja som si stále myslela že ten prvý pohyb bude dole v podbrušku. neviem ale na isto či to boli pohyby ale bol to príjemný pocit. 😉

blondy12
2. nov 2009

adasik no ja trpim nespavostou teraz...male viem citit prave niekedy vecer o polnoci 😀 (nie vzdy)
no a potom si neviem najst polohu a kym zaspimmi to trva... 😖 potom mam problem aj o 9ej vstat

kika no ja citim pohyby..prvy krat mi teda povedal mm minuly vikend, on citil cez ruku ale ja nie, az na par pohybov ale to boli silne...take citis, ze nie tvoje 😀 (normalne som mu aj vedela povedat, ze ma skusit dat ruku vyssie alebo nizsie,lebo som citila, ako keby bolo tam...lebo sa posunula z laveho boku nizsie do stredu bruska 😀 , a aj teraz v noci ako hovorim, viem obcas zacitit pohyb..pred dvoma dnami 3x a silno ma koplo, raz som sa az zlakal z toho pocitu 😀 (bolo to take zvlastne 😵 ) - takze mozno skus poprosit vecer mm nech da ruku a on to bude citit...lebo ja sa priznam cez ruku som necitila, no mozno ti to pride uz take prirodzene tie slabucke pohyby...ale ten silny kop sme citili obaja 😀

adasik
2. nov 2009

Dakujem kika 🙂 ja som to vlnenie citila v 17tt, pytala som sa tiež kolegyne, či to može byt ono.Ja som to citila skoro na urovni maternice, celkom dole, ale teraz to citim aj na boku bruška,aj dole a niekedy to už nie je vlnenie, ale celkom malinky kopanček...-podla toho ako je male otocene. Takže aj u teba už mohlo íst o prve pohyby 😵 tento den sa radsej poznac a budes postupne porovnavat.

kika29
2. nov 2009

no to muselo byť príjemné ho konečne cítiť a zvláštne je že ho cíťiš tak skoro a je to prvé bábo. hovoria že druhorodičky pocítia pohyby skôr a ja už mám jedno dieťa ale pohyby som (ked to bolo to) pocítila len teraz dnes ráno. no uvidíme však ked to boli bohyby tak sa to už bude len stupňovať 😉 ja som si prikladala ruky tam kde som to cítila ale cez ruku som nič nepocítila len v bruchu.

blondy12
2. nov 2009

kika ja sa sama divim, ze som to citila uz tak skoro, ale viem naisto, ze to boli pohyby, lebo taky pocit som este doteraz neprezila, mozno to bude nejakenezbedne dieta, alebo preto, ze ho kazdy den dopujem kavou, proste vzdat sa jej nemozem, nie som schopna funogovat vela spim potom, a nestiham nic robit...a musim este vydrzat aspon do konca januara 🙄

kika29
2. nov 2009

noto ti verím aj ja musím vydržať do konca februára ale kávu pijem len sem tam a to som bez nej nevedela fungovať pred tým ale bolo mi z nej zle tak som musela obmedziť a teraz ju pijem len ke cíti velmi únavu alebo ma pobolieva hlava.

kika29
2. nov 2009

blondy prečo musíš vydržať do konca januára? ja rodím skr ako ty a až koncom februára alebo začiatkom marca mi len začne materská. 6týždňou pred pôrodom. 😝

kika29
2. nov 2009

adasik aj ty už cítiš pohyby? no super tak to moje je potom lenivé 😀
baby a viete už čo čakáte? ja zatial nie idem 18.11 do poradne tak ktovie či mi bude robiť ultrazvuk lebo minule mi nerobil aja sa už neviem dočkať že čo to čakáme 😉

gajana1
2. nov 2009

Ahojte ja som dnes bola na krv aj pri DR. na sono tak zatiaľ je všetko v najlepšom poriadku 😉 pohlavia nam zatiaľ nepovedal a nabuduce idem 1.12 tak že potom sa lepšie pozrie
Podľa UTZ je jeden drobec 15+4

gajana1
2. nov 2009

a druhy drobec 15+3

adasik
2. nov 2009

No u nás by to mal byt chlapcek, dala som si spravit z krvi vyšetrenie v genetone a tam mi nasli chromozom Y, takže uvidime. Ale pre istotu si to overím na sone-ak ukaže 😵

malalady
2. nov 2009

baby ja ani neviem v ktorom tt som.. poznáte tieto značky? ak sa do toho vyznáte tak mi to prezradte mala som tam takéto údaje pred dvomy týždnami

BPD-14/0
FC -14/5

tak podla ktorého údaju mi počítajú v ktorom tt sa nachádzam?

tarinka333
2. nov 2009

Ahojte dievocky 🙂
adasik, si sa chcela nieco ohladom hlienu opytat. Ja mam napr. taky priesvitno - biely - vacsinou je taky tahavy. Lekar mi povedal, ze hlienu ma urcite pocas tehu nezbavi, lebo to jednoducho k tehu patri, takze si to nemam vsimat. Akurat musim mat stale intimku 🙂
Inak ja som dnes zacala piaty mesiac 🙂 Sme v 17+6 😀
A pohyby ete necitim 😒 ale pytala som sa kamosky, ktora rodila teraz v juni a ona mi vravela, ze citila prvy pohyb az v 22tt, takze v poho 🙂

tarinka333
2. nov 2009

Malalady, podla mna je to jedno, ci 14+0 alebo 14+5. Kazdopadne si v 15-tom tyzdni 🙂 - ak ten udaj hovori o tyzdni, lebo pozeram, ze v pase mas 18tt... Nemozes byt viac? POzeram, ze mas termin11.4., co je o 5 dni neskor, ako ja a ja som od zajtra v 19tt... Mozno to ani nie je udaj o tehotenskych tyzdnoch.

malalady
2. nov 2009

tarinak tak teda som teraz 17tt ak som to dobre pochopila no dobre🙂 tak to nejdem ratat podla dní.. 😉 😀

lubkamik
2. nov 2009

Ahojte baby,

chcela by som sa spytat ci ste nahodou neboli na 4D ultrazvuku v BA na Strecnianskej. Som objednana na tento stvrtok a stale rozmyslam ci ist alebo nie 😖 Ci este neni skoro v 18 + 4 tt
Neviete aky je rozdiel medzi 3D a 4D?

adasik
2. nov 2009

tarinka333-dakujem za odpoved ohladne to ho hlienu, je to pravda, v tehotenstve je tam toho viac 😔
malalady-ani mne tie skratky nič nehovoria, ale asi s týždnom to nema nič spolocne.Pokial mas termi 11.4, tak si v 18tt. Ja mam 5.4 a zacala som dnes 19ty...a nasla som toto: BPD-mal by to byt obvod hlavicky , biparietálny diameter je priečny rozmer hlavičky ale FC som nenašla 😖

adasik
2. nov 2009

Lubkamik-rozdiel medzi 3D a 4D je taky, že 4D ti ukazuje priamo v čase, čo male robí -naživo😀 a 3D je to s časovým posunom.Oni často kombinuju tieto Dčka...

lubkamik
2. nov 2009

Ahaa 🙂
Dakujem adasik

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre