Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

martaina
20. aug 2009

Ahojte,
čo si dávate okrem čaju, aby Vám nebolo stále nevoľno. Pre mňa je to dosť hrozné, keďže cestujem hodinu do práce autobusom. 😝 Díky

fruchtbar
20. aug 2009

Ja neviem preco,ale od kedy som tehotna,je mi stale zima,trasie ma aj pri 30°C 🤐
Baby myslite to s tym opalovanim vazne? My sa chystame do Grecka a ja sa tak rada vyvalujem na slniecku a grilujem sa ako prase....

Prave si robim vybornu hribikovu omacku s chlpatymi rakuskymi knedlikami,.....mnam uz sa tesim 😝!!

civavava
autor
20. aug 2009

ahojte tehulky 🙂)

Zuzi, ja sa tiez liecim na stitnu zlazu odkedy som odisla z BA, cize od novembra, moj tunajsi gynekolog ma na to vysetril, hned ako som mu povedala, ze som mala MA...a dobre spravil,lebo zistil, ze mam hypotyreozu a nasadil mi Euthyrox, kazde 3 tyzdne mi bral krv az sme sa v marci zastavili na 125mg, co je OK. Bola som aj u endokrynologa a potvdril mi to. Dovtedy mi ani neodporucal otehotniet, kym sa nenastavi spravna liecba.
Lekar v BA mi nic nepovedal, napriek tomu ze mi napisal na tehu knizku udaj TSH taky, ze ked to videl moj lekar tunak, len sa za hlavu chytal, ze ako je mozne ze sa neliecim na stitnu zlazu..... 😠
co uz, nastastie som konecne v dobrych rukach, ale Zuzi urcite trvaj na vysetreni, je to velmi dolezite...ked mas malo hormoov sposobuje to potrat..
nechcem si radsje mysliet, ze som prisla minuly rok o mimi z nedbanlivosti lekara..... 😒 ale zial vsetko tomu nasvedcuje ....

a inak, je mi zleeee cely den, juuj, ale pre male to vydrzim 😉

civavava
autor
20. aug 2009

marika vitaj medzi nami 🙂

lubiku
20. aug 2009

fruchtbar ja som bola v Grecku ked som bola vo 4mesiaci tehotna s najstarsou dcerou a opalovala som sa pod slnecnikom s prikrytym bruskom a bolo mi fajn.Samozrejme ze som neprisla super opalena, ale teplucko v tieni babetku neublizi. Skor sa mi s toho tepla tocievala hlava, co si pamatam, tak treba asi vela pit. vody 😀

gajana1
20. aug 2009

AHOJTE kočky tak ja som dnes bola u gynekologa a ten na UTZ nevydel nič tak ma objednal na 4.9. neviem ako vydržim tie 2t.

marika1902
20. aug 2009

Ahoj martaina,
proti rannej nevolnosti odporucaju este pred tym ako vstanes suchy rozok alebo niaky keksik a vodu alebo mineralku.
Ale inak sa hovori ze je lepsi ked je zene zle lebo povadsinou ma odpor prave k skodlivym latkam ako je kava cigarety alkohol. potom je to maso, vajicka, hydina su to vsetko potraviny obsahuju bakterie ako salmonela alebo listerioza. chranis v podvedomi svoje dietatko. Mne veru zle nebyva dokonca aj kava mi chuti.

civavava
autor
20. aug 2009

ahoj gajana, aj ja idem 4.9., tak sa tesim, ze nie som sama 🙂

zuzana1971
20. aug 2009

civavka ja som si citala aj forum o stitnej zlaze, niektore babule tam pisali, ze endokrinolog im povedal, ze maju prist az v 3 mesiacoch 😖, ja som sa tiez bala, ci nebol prvy MA kvili stitnej zlaze, ale kedze mi vtedy nebrali hodnoty, neviem ake boli. Ten gynekolog bol vtedy nanic, co som mala, toho som uz davno zmenila

zuzana1971
20. aug 2009

k tomu oblecku - ja som si naivne myslela, ze vystacim so svojimi vecami, ze mam aj volnejsie veci, ze nebudem potrebovat extra tehotenske, ale vidim ze asi nie, no ved uvidim 😝

carrie4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
civavava
autor
20. aug 2009

zuzi, tento doky mi povedal, ze je to dolezite praveze nastavit este pred otehotnenim, takze pokym som nemala dobre vysledky, tak mi ani neodporucil otehotniet...
on si mysli, ze moj MA bol z 90% kvoli stitnej zlaze..
daj si urcite zmerat hodnoty cim skor, pre istotu....

..no ale snad bude teraz uz vsetko v poriadku, nech nie sme zase pesimistky 😉

zuzana1971
20. aug 2009

civavka, vsak ja si to chcem dat zmerat uz tyzden vyvolavam, uz som prevolala kopu prachov, aj som si chcela zaplatit 20 euro za 1 vysetrenie, ale ked ma nechcu zobrat, ze maju volny termin az v oktobri a dovtedy vsetko obsadene?!

zuzana1971
20. aug 2009

no tak som volala teraz nasrata do mojej poistovni Dovera, ze ma ziadny endokrinolog nechce zobrat, a bla, bla vsetko som im vysvetlila, tak mi dali revizneho lekara, tomu som vysvetlila vsetko este raz, ze nechcem potratit druhy krat, a bla-bla, tak si vypytal kontakt na poslednehe endokrinologa u ktoreho som bola (taka krava, ktej som povodne nechcela ist, ale potom som si povedala, ze pojdem ze to vydrzim, ale ani oni nemali volny termin), volal jej teraz, ale nikto nedviha, vsak je uz neskoro, tak jej zavola zajtra rano, aby ma hned zobrala na vysetrenie, a da mi vediet telefonicky. Ta si to potom na mne zase vsetko odvrieska, ale uz sa nedam...No tak to som zvedava ci to ten revizny lekar z poistovne vybavi zajtra

civavava
autor
20. aug 2009

zuzanka, DRZIM PALCE! super, ze si sa nedala odpinkat. Daj potom vediet, ako to cele dopadlo! to je sila, ze nevedia zobrat jednu pacientku mimo poradia, najma ked ide o tehotnu..je to smutne... 😖
A kde chodis na gyndu - spominala si, ze do Ruzinova? Kde tam?

ikushik
20. aug 2009

ahojte..joooj bambulky tak dneska to je hrozne..rano este celkom fajn, ale od obeda je mi tak zle ze dovidenia,k tomu mam zvysenu teplotu ☹ neviem co bude do vecera.. ☹ ani som nevystrcila nohu z domu,lebo lezim pod dekou 😒 nechcem sa velmi nalievat cajom, ale co ine???

civavava
autor
20. aug 2009

ikush, mne je hnusne cely den....fuuuj ....no treba vydrzat..neviem, ci je lepsie, aby som si vyvolala vracanie, alebo mam nechat tak...mam to v krku a nejde to von....ojojoj 😢
idem si dat salku caju a zopar piskot, na ine nemam vobec chut...

ikushik
20. aug 2009

civavava, noo mne uz stupa teplota riadne.. ☹ ☹ ☹ mam kamarata gynekologa, ale pri nom nemam kartu,zda sa mi to take divne..tak som mu volala,ci mozem zobrat paralen (co velmi nechcem),tak vravel ze ano, kludne nic sa nestane..ale ja neviem,..keby sa to zhorsovalo tak mam zajst na pohotovost..inac som mu hovorila aj o tom, ze moj gynekolog mi robil ultrazvuk raz,pri potvrdeni tehotenstva a tak mam ist az na konci septembra..tak ma ukludnil a povedal ze mozem zajst aj k nemu do nemocnice na druhy tyzden,pozriet sa na malu fazulku a na srdiecko..tak aspon jedno pozitivum, dufam..

jana3
20. aug 2009

ikushik: to mi je strasne luto... a hadam si len ten paralen daj, lebo vysoka teplota tiez nie je dobra pre babatko...
Ale neboj, urcite to dobre dopadne 😉

zuzana1971
20. aug 2009

mne raz niekto hovoril, ze paralen by sa v tehotenstve nemal brat 😖

jana3
20. aug 2009

Teplota
Teplota predstavuje obrannú imunitnú reakciu organizmu pri infekcii. Teplota vyššia než 38 ºC môže byť pre plod nebezpečná najmä v prvom trimestri. Rozhodne by sa v tehotenstve malo každé zvýšenie teploty liečiť. Bežne užívaný liek paralen je v tehotenstve bezpečný. Lieky zo skupiny nesteroidných antireumatík typu ibuprofen a acylpyrín by sa nemali užívať v poslednom trimestri, pretože môžu spôsobiť predčasný uzáver tepnovej chlopne v srdci plodu. Kombinované lieky proti nádche, kašľu a teplote typu Modafen, Nurofen, Stopgrip či Coldrex sa v tehotenstve neodporúčajú.

aktakk
20. aug 2009

Ahojte, som tu dlhsie nebola, takze vsetkym "bijucim srdieckam" gratulujem a zaroven vitam nove buduce mamicky.
Dockala som sa aj ja, srdiecko aj nam uz bije o sto sest, takze damy, ziadne stresy ak nebude bit v siedmom tyzdni, ja som bola tiez na sono podla poslednej MS 6tt+4 a nebilo a rozbuchalo sa!!!
Pridala som aj foto zo sona 😉.
Paralen sa smie v tehotenstve, tak ako pise janka.

civavava
autor
20. aug 2009

ikushik, moja kamoska ked bola tehu a mala teplotu, brala panadol, ten sa vraj smie....tak neviem...ale ako pise janka, asi by bolo lepsie nejaky liek zobrat, nez sa trapit.....tak sa drz a nech si cim skor fit

jannuulik
20. aug 2009

Ja chodím k doktorovi tiež do Ružinova, MUDr. Demečko - veľmi, veľmi spokojná 🙂

zuzana1971
20. aug 2009

aktakk pekna fotecka babo uz tusim nozkami kopka 😅
januulik ja mam ineho dokyho
zajtra idem k tomu zastupujucemu, co som mala ist k nemu povodne na ultrazvuk, ale dam si iba predpisat duphaston, uz sa mi mina, dam mu moc na vysetrenie, neviem ci si mam dat zase ultrazvuk, to by bolo babo fotene uz stvrtykrat za 11 dni a neviem ci to nie je prilis vela... 😝

lucinka1104
20. aug 2009

Paralen sa môženo všetko je lepšie brať po 3 mesiaci tehu, teplotu super zrazí dole ananas aqj konpót astudený obklad.....
na stzítnu som sa liečila v minulosti dlho aj ja ,ale v tehu som kôli tomu problémy nemala

zuzana1971
20. aug 2009

ahoj luci, vidim, ze je uz Timejka ista 🙂 (v profile)

aktakk
20. aug 2009

Hehe...akesi je babatko nasponovane...ako strunka 😀 .

carrie4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre