Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cheerlady
7. jan 2010

babule na matersku sa nastupuje 6tyzdnov pred porodom alebo sa moze aj 8tyzdnov??lebo v tehu knizke je napisane,ze nastup na m.d. v 34tt a predtym aj v 32tt ale k tomu je poznamka,ze zo zdrav.dovodov 😕 lebo minule tu niekto pisal,ze sa moze ist medzi 6-8t pred porodom,je to pravda? 🙂

juliap
7. jan 2010

ja mam termin az neskor, 26. 4. - 3.5. ale podla mna to bude 27.4. to ma manzel meniny, tak bude mat darcek

juliap
7. jan 2010

normalne je nastup na md 6 tyzdnov pred predpokladanym terminom porodu, ale ak si rizikova pacientka, alebo su tam nejake problemy /cukrovka, vysoky tlak .../ tak ta moze vypisat aj 8 tyzdnov pred tp, je to potom na dohode s dr.

vejula
7. jan 2010

ahojte kočky, dakujem Vám v mene bruška aj chlpáčika 😀 😀 😀

tantami, držím prsty nech je všetko OK.... Uvidíš možno je fakt len proste maličká, pretože taká má byť a má to v genoch.... Ale aj tak chápem že sa bojíš, budem na teba myslieť.

Ja som dnes bola na prehliadke, na tom glukozovom teste... Tak nakoniec mi lekárnička dala len ten prášok že si ho mám rozrobiť vo vode, tak som tu hnusnu sladku gebuzinu pila o 5.45. a potom som si lahla do postele, lebo poradnu som mala až 7.45. No si viete predstaviť aku som mala ťažobu na žalúdku z toho a zaspala som asi 10min pred tým ako mi budík zazvonil čo som musela vstávať....
No a sono mi doki nerobil, ale kukal ma zo spodu a vraj som dobre uzavretá, len povedal aby som sa nepreťažovala ked mám občas tie tlaky, ale všetko OK... Tak som z toho šťastná 😵

inač so spaním zatial problémy nemám, uvidíme kedy to začťne, lebo s tým počítam že to začne 😔

sasurin
7. jan 2010

juli - tak to sa asi nestretneme, ale nevadí len nech nám to všetko dobre dopadne, ja chodím do práce do konca februára a na MD mám nástup 6tt pred termínom 😝

sasurin
7. jan 2010

veji - tak super že je všetko ok 😵

cheerlady
7. jan 2010

veji fajn,ze je to ok 😉
mne na poradni predvcerom zmenil CS z 0 na 1,ale je to vraj normalne.
a nastup na MD sa pocita podla TP podla poslednej ms alebo podla pohybov?lebo ja tam mam terminy 2.. 4.4 a 18.3. 😕

kika29
7. jan 2010

carrie toto mám aj ja a neviem spať lebo ma všetko tlačí a na chrbte sa mi ťažko dýcha 😒

cheerlady
7. jan 2010

jeeejda,akurat som volala za vysledky toho testu-tak cukor ok,ale som chudokrvna,mam sa zastavit pre tabletky 🙄 ste aj vy baby niektora chudokrvna?? 😕 ja som nikdy nebola,to len teraz,co som tehu 😒 aj z toho sa mi asi hlava tocieva 😝

sasurin
7. jan 2010

cheer - nástup na md sa počíta podľa poslednej ms aspoň ja to tak mám 😉

gajana1
7. jan 2010

Ahojte tehulky
dlhoooooo som tu nebola ale mm mal dovolenku tak sme boli u našich trošku a tam sa mi na net nechcelo.

Chcela by som sa vás spytať ked chodite obzerať kočiky či ste si nevšimli či nemaju v nejakom vyložene aj kočiky pre dvojičky lebo u nas len na objednavku a s mm sme sa zhodli že chceme ho aj vidieť.

stanusa
7. jan 2010

cheerlady minule sa ma pytal doki, ze kedy na matersku, ale myslim ze 6tt je optimalne ak nie su problemy,
kedze som na PN tak sa opytal, ze ci chcem skor

terminy porodu mam v TK zapisane 28.3 a 4.4 zatial neviem kedy mi da nastup na MD, ale mozem sa ho v pondelok opytat
kika no ako ste dopadli?

cheerlady
7. jan 2010

ahoj gajanka 🙂 konecne si sa ozvala,dufam,ze s drobcami je vsetko ok 😉 este neviete pohlavia? 😀

gajana1
7. jan 2010

Ahoj cheerlady ano z drobcami je atiľ všetko ok v utorok idem do poradne a pohlavia ešte nevieme dufam že mi povie v utorok lebo sa už neviem dočkať

juliap
7. jan 2010

cheerlady, aj ja som chudokrvna, od 3 mesiaca mam nizsi hgb, tak beriem tabletky so zelezom, je to ale aj normalne, lebo dietatko si taha vela mineralov z nas, okrem toho beriem aj klasika komplet vitaminy pre tehotne. zle by bolo, ak by bola chudokrvnost chorobna, lebo prilis nizke hodnoty potom vplyvaju aj na babatko. Ale v nasich pripadoch ide len o normalny pokles, tak len pekne papkaj potom tie pilulky. najlepsie je dat si ju po vecery, aspon mne tak povedala aj dr aj v lekarni.

cheerlady
7. jan 2010

gaji a co by ste chceli?ci je vam to jedno? 🙂 ja by som sa pri 3chlapoch asi zblaznila 😀 ale ved to je jedno,len aby boli zdravucke 😵

sasurin
7. jan 2010

cher - ja som tiež chudokrvná a beriem aktiferin - železo 2x denne už asi 3 mesiace, je to lepšie brať teraz lieky lebo som čítal, že po pôrode môže byť problém zastaviť krvácanie ked je žena chudokrvná a neliečená
a hlava sa ti toči z toho že si chudokrvná

gajana1
7. jan 2010

najradšej by sme boli keby bol parik alebo 2 dievčatka no ale ked budu 2 chlapci taktiež ich budeme ľubiť 😉

kika29
7. jan 2010

no baby tak tá moja placenta sa našťastie dvihla hore 🙂 ale krčok maternice sa mi skrátil 😢 mala som 4,5 a teraz je 3,6 tak to musíme sledovať a ked sa ešte skráti tak idem ležeť do nemocnice 😝
ked mi kontroloval placentu tak si zapol doktor 3D ultrazvuk lebo že to je lepšie vidieť a ukázal mi aj tváričku malej už vieme že bude dievčatko 😀 mňa to tak strašne dojalo ked som videla tú pusinku očká a noštek bože to je zlatučké 🙂 také obrázky som videla len vo vaších albumoch ale ked vidíte svoje dieťatko to je zážitok 🙂 zívala a otvárala pusinku. mm sa ma pýtal že na koho sa podobá 😀 on je rád velmi že zase budeme mať dievčatko no čo už hlavne že je zdravé. ale povedal že do tretice mi to už výde a bude chlapec no on si myslý že budeme mať aj tretie dieťa. ja už nechcem tretikrát rodiť stačia mi dve deťúrence a ked to tak vyšlo tak som spokojná budem mať dve parádnice.

cheerlady
7. jan 2010

no dnes uz to nestiham,ale zajtra si pre ne hned pojdem.inak uz pri prvych krvnych testoch som to mala na hranici a byvaly dr.mi povedal,ze to sa bude riesit neskor,som zvedava na co asi tak chcel cakat,chuj 🙄 zastavit krvacanie,juuuj 😲 no snad bude stacit,ked ich zacnem brat odteraz.

stanusa
7. jan 2010

blahozelam k dievcatku a tvaricke🙂 ten prvy okamih ked vidite babo je fakt neopisatelny
tak mm by uz dalsie baby vyrobil...kamoska je tiez tak su 2 segry a treti uz vysiel syn
drzte sa a hlavne oddychuj

sasurin
7. jan 2010

kika - to je fajn že sa placenta zdvihla a ten krček tak len doma oddychuj, nenamáhaj sa a bude dobre.
a blahoželám k princezničke 😵
a hlavne nevrav že ti stačia dve detičky aj ja som to tak vravela no a teraz budem rodiť tretí krát 😀 😀

stanusa
7. jan 2010

cheerlady dobre, ze si ho zmenila, ved ti mohol uz vtedy nieco predpisat
ten moj doki mi este ani krcok nekukal, ale v pondelok uz budem na tom trvat...uz mi je to trapne sa dozadovat vysetreni

juliap
7. jan 2010

gajana ani v presove som sa nestretla s tym, ze by niekde mali kociar pre dvojicky, vsade na objednavku, alebo cez net pouzity

kika tak dufajme ze krcek bude v poriadku, doma lezat, hlavne nesmies dvihat nic tazke, ja som pri emke lezala v nemocnici cely 6 mesiac pre skrateny krcek, hore nohami a potom doma az do konca tehotenstva

sasurin
7. jan 2010

cher - neboj sa bude to ok, ja som bola chudokrvná už aj pri sofi a nebrala som lieky a podarilo sa krvácanie zastaviť aj ked dr. pri pôrode sa pýtal či nemám niečo s krvou lebo pri šití zo mňa striekala, ale potom mi dali na brucho studený obklad a ustálo to 😉

saudi
7. jan 2010

tantama, neboj, ja som porodila presne v termine, 40.tt dcerku a mala 2 500 gr. a v pohode. tiez som mala stale mensie brucho ako ine, ale nic v tom nebolo.

babule, ktore cakate 2. dieta ako ja, mate uz niektora Cervikalne Skore 2 (v tehu knizke pisu CS 2)?

cheerlady
7. jan 2010

kika super,ze sa placenta umudrila,len sa setri a oddychuj 😉
stanusa no veru chvalabohu,ze som uz od neho prec,bola som u neho do 18tt a za tu dobu ma ani raz nevysetril zospodu! 😲 keby bol nejaky problem,tak by na neho ani nedosiel,lebo on by ma asi zospodu nepozrel ani raz 😠 je to fakt otras,aby sme si my studovali,co maju lekari robit a potom im to pripominali 🙄

kika29
7. jan 2010

stanusa a koho máš doktora tam? my máme tu nového doktora je mladý asi ako môj muž asi aj mladší ale je velmi simpatický a milý. no keby nekontroloval na 3D placentu tak by som ju nevidela ale takto sa to podarilo lebo to bolo v rámci vyšetrenia. nemám síce fotku asi by som ju platila ale mám krásny zážitok. a to ťa vôbec ani raz nevyšetril zo spodu? ja som sa sťažovala na pobolievanie v podbrušku od začiatku a od vtedy ma kontroluje a teraz aj meria krčok.

sasurin ani ma nestraš že tretie bábo. my máme len 2izbový byt kde sa tu popcháme 😀

stanusa
7. jan 2010

kika aj moj je mlady tak okolo 40tky, aj celkom mily... ked som sa stazovala na pobolievanie tak mi predpisal daco proti bolesti, bral mi ster z krcka - takze raz ma kukol a to bolo vsetko.

kika29
7. jan 2010

juliap a čo ti robili v nemocnici? dúfam že mi to nebude hroziť.
zdá sa mi že dvojičkový kočí sa dá kúpiť v Rožňave v obchode Korsch. Poprípade sa tam môžem zastaviť a opýtať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre