Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

janicka11
17. apr 2010

Jáj baby VEVE,si chúda,uplne ma to dostalo...To musí byť strašné...Jauž som termín mala,a neviem s auž doškať ked malinku konečne uvidím a privítam na tomto svete a tak si neviem predstaviť keby s ami má takéto niečo stať..Je to hrozné čo s adeje už teraz,zlý ludia zostávaju a bábetka umierajú..Také neviniatka....Ktoré zanič nemožu..Musíme sa akosi podporovať navzájom.že?VEVE NAOZAJ SA DRž....TY TO ZVLADNEš A BUDEš MAT EšTE VELA BABETIEK KRASNYCH.A nabuduce radčej rodiť niekedy inde nie?

evil15
17. apr 2010

Ahojte tak aj ja sa hlásim ku kinderkám ešte 🙂 ale už sa niečo musí diať lebo bruško mi tvrdne stále viacej a viacej a aj bolesti mávam častejšie ale neviem či sú to neni len poslíčkovia 😅 uvidíme aj ked som velmi chcela aby som už porodila teraz by sa mni hodilo keby sa malá narodila na TP lebo musím ešte veľa povybavovať 😅 😨

juliap noooooooooooo možno sa to už blíži a budeš mať svojho svištíka skôr ako si myslíš ved už je aj pekne slnečno 🙂

janicka11
17. apr 2010

Jáj,EVIL to ani nesranduj to by som ti ticho závidela keby už máš malú skor jak ja..Ale nie....--((((Aj ja cem už porodiť a tuliť si malú ale zatial nič..Tiež mi tvrdne bruško,aj ma pobolieva ale kedže som otvorená len na 1cm možem iba snívať zatial o porode,a prenášam zatial iba 3den....

seuska
17. apr 2010

Fleu ja tiez kombinujem moje mliecko s umelym. Ja ro robim tak, ze nemiesam do jedneho krmenia aj umele aj moje, radsej prestriedam, dam od 60-80 ml umele na jedno krmenie, podla toho kolko mala spala a kedy jedla naposledy a dalsie kojenie ked nasporim tych 80 ml dam jej svoje mliecko... neviem ci je to spravne, ale tak to robim ja. A zda sa mi, ze po mojom mliecku je kludnejsia a lepsie spinka...
My sme mali vcera vecer prvu detsku koliku.... no paaaani Saška vyvadzala od siedmej vecer do jedenastej, boze ja som revala s nou co mi jej luto bolo! ale potom jak ju to preslo tak spala 6 hodin co bola vynervovana... 🙂 Dnes sme boli prvy krat vonku na dve hodinky, tiez spala jak zarezana...

evil15
17. apr 2010

janička moja ty už vieš že v pondelok sa začne niečo diať s tebou ale ja ešte nie musím čakať až do termínu teda ak náhodou ma to nechytí skôr 🙂

janicka11
17. apr 2010

🙂 Ale Evil moja,neboj nakoniec ešte porodíš ty skor jak ja,neboj sa...Ked už ta to trošku chytá...Dúfam že budu somnou niečo robiť hned v ten pondelok,lebo inak ma už šlahne..Ale aj tak najradčej by som bola keby ma to chytí pekne doma a samú a kludne aj teraz mala by som to skor zasebou...Veed vieš...Takto ked ma v pondelok hospitalizujú,tak mozžno mi aj pychnú vyvoláváčku,len aby mi zabrala j hnedd...Lebo čo poznám,tak kamoškám ani nezabrali...Možno tak na tretí krát. 😝 ☹ 🙂

evil15
17. apr 2010

neboj uvidíš že všetko bude dobré a možno v pondelok už budeš dávno na 4 poschodí 😀 😀 😀

janicka11
17. apr 2010

No moja,bodaj by si mala pravdu a bolo tak jak píšeš..Ale nazabúdaj,myslím aj na teba,tak ma v tom nenechávaj samú,a dodi zamnou rýchlo..Ved čo pomáha tomu aby sa na svet vypýtala malá aj sama?Každá doktorka mi zatial hovorila že styk.Ale zatial to žial nepomáha neako.... ☹ ☹ ☹

marika1902
17. apr 2010

Ahojte babule ja hlasim stale stav 2v1. Ja som sa o veve s mm nebavila viem ze by sa iba zbytocne zacal bat 😢 😢 Stale som z toho trochu vedla 😢

Janicka kde ides rodit do tn alebo do Ilavy?

evil15
17. apr 2010

aj mne to radili a tiež to nejako nezaberá 😉 😉 😉 no musí sa jej chcieť 🙂 🙂 🙂 a ako sa mi tam vidí tak tým naším babám sa nechce 😝

marika1902
17. apr 2010

Janicka vlastne si spominam ze si vravela ze budes rodit v ba tak nic

janicka11
17. apr 2010

Marika,áno budem rodiť v Ba,už ked sme teda tu čo už narodím..Ale keby vieme že to bud etakto dlho trvať tak zostaneme doma,a porodím kludne aj v tej Ilave akosom mala aj na pláne...A ty kde rodíš?Evil,ja si tiež myslím aj s manželom že to vobec nezaberá že to je neaké blbosť...Lebo sa somnou nič nedeje zatial.Presne asi sa jej vobec nechce a neni na nás všetkých zvedavá tak jak my nanu§ 🙂 🙂 🙂 Už ma začali niektorý aj strašiť či to bude vlastne na isto aj baba lebo večšinou sa chalanom nechce...Ale ja som videla aj to kávové zrniečko,tak rátam s Vikinou 😀 😀 😀 😀 😀 😀

marika1902
17. apr 2010

Janicka ja budem rodit v trencine. inak baby aj vy sa citite tak na dve veci uz? Mna uz vsetko boli a niekedy sa modlim aby sa drobec uz nehybal tolko lebo on mi vie tak pekne pricviknut sedacie nervy

janicka11
17. apr 2010

Jáj moja,no veru tak niesi natom sama tak zle,ani ležať ani spať..Kolko krát ma malá tak tlači dokostí,že hruza...úplne sa vytláča von,tak nechápem prečo sa jej teraz nechce ešte von,ked tak niekedy tlačí... ☹ no hrúza s nimi,že?

evil15
17. apr 2010

marika presne ako píšeš cítim sa na dve veci a už je toho naozaj dosť ano ale už to dobojujeme tieto posledné dni 😉 a potom nám bude ešte lúto za tými našimi bruškami 😀 😀 😀

civavava
autor
17. apr 2010

ahoj babule

fleury, ja este trocha krvacam stale, doki vravel, ze aj u nas po CS plati sestonedelie, cize by sme mali zhruba krvacat ako po vaginalom porode, kym sa maternica uplne stiahne...

ttiffanny, ja na spodok kocika nedavam nic ...maleho dam do zavinovacky a tu supnem do kocika a este prikryjem dekou....

kinderkam drzim palce na BEZPROBELMOVY porod.... 😔

vejula
17. apr 2010

ja som včera poriadne ani nestihala na konika a až teraz čítam aká tragedia sa stala veve.... Moja, uprimnu sustrasť prajem, si podla mna velmi silná, už len to že si tu napísala, je toho prejavom. Len to všetko nevzdávaj a držkaj sa. Dufam že ak su nejakí vinníci tak budu za to potrestaní, aj ked viem že maličkého ti to už nevráti. Budem na teba myslieť a aj s maličkým sa za teba budeme modliť, a tvoj nevinný anjelik ti určte z nebička bude posielať silu aby si to zvládla, a lásku ktoru si mu za tých 9 mesiacov dala. Neboj sa on ťa v tom určite nenchá samu 😔

janicka11
17. apr 2010

Veru veru baby,mali by sme byť aj trošku radi že su drobci zatial v brušku to bud ked budu na svete už sa ani nezastavíme...Aj ked teraz už tiež biedne beháme,ale ešte sa aspon moceme,ale potom už ani nato mocenie nebude čas...A veru za bruškom mi bude smutno už teraz nadtým tak rozmýšlam ako som si zvykla nan,a ochvilku ho nebudem mať...

stanusa
17. apr 2010

fleury - najskor sme kojili a potom sa dotlacili UM, ked sa mi podari odsat jedna davka t.j. okolo 60-80ml tak davam len tu, predtym som vsak az tolko neodsala tak sme potom este doplnili z UM...teraz by som to chcela tiez rozdelit, len cisto materske mliecko a inokedy len UM - neviem ale mne sa zda, ze prave po UM dlhsie spinka - neviem mozno to je len pocit 😕
ja stale prikladam maleho, pri kazdom krmeni nieco potiahne, teraz uz vydrzi dlhsie 🙂

baby dnes by ste mohli rodit, je krasny den 🙂

janicka11
17. apr 2010

Dobre idem sa ja veru kdesi prevetrať niekedy von kým je tak pekne,A mali by sme sa vela hybať že to pomáha pred porodom... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Tak krásnu sobotu zatial všetkým a ked tak s atu stretneme neskor..

civavava
autor
17. apr 2010

janicka, aj mne veru chyba brusko....casto sa pristihnem ako myslim na to krasne 9-mesacne obdobie, ked bol Renko v brusku a cakali sme nanho.... 😉
ale to, ze je uz s nami je tiez krasne, inym sposobom, a uz by som ho nazad do bruska veru nevratila 😵 😵

civavava
autor
17. apr 2010

babule a preco pridavate UM, ked kojite? mate malo mliecka? 😲

janicka11
17. apr 2010

Jééééééééj Civavava,veru som veru zvedavá ako budem vyzerať bez bruška,,Bud eto také divné..konečne ked som si nan zvykla tak on prídem... 😒 Júj,ale nevadí neni nadto ked budem mať malinkú v naručí a n ie v brušku skovanu tak ti verím..A ako ti závdím Civavava že už si smalinkým doma,a nie etš len kdesi v nemocnici.. 🙂 🙂

mackopuf
17. apr 2010

tak ja sa hlasim este ako kinderko,co ma tesi 😀 ,ale na druhej strane nech je uz 25.-ho a ak ani vtedy nic,tak idem umyvat okna a chodit vonku aj 5x za den,lebo byvame na piatom poschodi bez vytahu 😝 a vyslapat tie schody hore je fuška 😵 . Uz mesiac sa chystam zehlit,ale akosi sa k tomu nemam 😎 . Vcera som malej vytiahla teplaky zo zehlenia,co jej boli este nedavno dobre a ked som jej ich obliekla,tak sa jej mm spytal,ci ide merat vodu do Turca 😀 😀 😀 . To sa len mne nic nechce,alebo ste tu viacere take? 😵 Kdesi som citala ze tak posledny mesiac pred porodom zeny naberaju "druhy dych",ale ja naň stale akosi len cakam 😅

vejula
17. apr 2010

joj ja som asi nejaká divná ale ja na bruško už ani nepomyslím, som najšťastnejší človek na svete ked sa pozerám na malého a ked gula tymi svojimi očkami, neuveritelne ho milujem, a dobruška by som ho už nevratila ani za svet, maličkého narodenie je to najkrajšie čo sa mi v živote stalo, a keby sa mu niečo prihodilo, asi by som sa zbláznila...

Včera sme boli prvýá krát na poradni a Dominik pribral za dva dni čo sme prišli z nemocky 180g, čo vraj priberaju bábatká za týžden. A to papá každé tri hodiny asi len 10 - 15 minut, takže dosť krátko... Ale asi má riadny splav, po tatinovi 😀 😀

Už sa hlási tak ja idem 😉

stanusa
17. apr 2010

civava az teraz sa mi zacalo rozbiehat mliecko, predtym zopar kvapiek a nic 😔

grekyna23
17. apr 2010

joooj dievcata pravdu mate, brusko po porode chyba, aj ked ake take ostalo - sfuknuta mlandrava lopta 🤐 , nie je to ono, ked tam bambulka nie je, ale vam poviem, ja som este po 5 hodinach po porode citila taky kop v brusku na mieste kde sa mala najviac ukazovala
stale tomu nemozem uverit, kde sa tam taky cloviecik zmestil a rastol

civavava
autor
17. apr 2010

stanuska, tak drzim palce nech sa mliecko rozbehne!

vejuli, Renko pribral za jeden den skoro 300g 😀 😀 a tiez ho kojim asi ako ty - kazde 2,5hodky, ale trocha dlhsie - cca
25-30min.

janicka neboj, sak sa dockas aj ty 😵

stanusa
17. apr 2010

civi diky, pekne pribera maly Renko - nas za 5 dni 165 gr a to som sa pytala pediatricky, ci ho moc nekrmime 😅

grekyna23
17. apr 2010

inac aj mne malu v nemocnoci dokrmovali UM, lebo odo mna pri kazdom krmeni vypila iba 10 ml, a den pred prepustenim mi ju nosili na krmenie aj s flaskou, aby som si ju vedela dokrmit sama.
ale v den prepustenie nam uz nedali flasku, tak som ju cely den a noc iba kojila a fakt som mala stres ci jej to staci, ked mi ju dokrmovali, mam sice kupeny nutrilon, ale ja som zastancom toho, ze ked si dieta zvykne na inu chut UM a na to , ze z flase mu to ide lahsie, nemusi tak tahat, tak uz je to potom s kojenim horsie a uz sa mu nechce prisat 🤐
tak stale verim, ze ked pekne spinka a neplace, nehlada stale, tak hadam jej mliecko odo mna staci a uz sa to aj viac rozbehlo, kedze doma je doma, davame si svoj rezim, nie ako v nemocnici, kazde 3 hodiny a to mi ju nosili stale spiacu, takze sme sa utrapili, kym sme dostali prsnik do pusy spravne.a tie zodrete lakte z nemocnicnej plachty ani nespominam 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre