Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

oliinka
7. jan 2010

ahojte kočky.chcem sa spýtať opuchaju vam nohy,teda členky?lebo mne ano večer,nie vela ale opuchaju.čo si mám dať nato nieje to ešte skoro?

dejna3
7. jan 2010

ahojte,

no babulky, celkom ste ma vystrašili, asi budem mať blbé výsledky toho glukózového testu... ja som ten interval, 12 hodín predtým nejesť, nedodržala 😝 😝 tak som zvedavá 😕

oliinka, mne opúchajú nohy aj ruky, už asi mesiac... pri prvom tehotenstve som to vôbec nemala, a to bolo dokonca horúce leto a teraz už od 6 mesiaca... nabudúce to už aj v poradni poviem....

ludka140281
7. jan 2010

olinka mna sa na to doki pyta od 20tt,nieje to skoro,asi je viacero pricin....mne sa to nedeje... 😉

vejula
7. jan 2010

dejni, ja som to tiež nedodržala, ale mne ani sestrička nič také nehovorila 😒

No a čo sa opuchov týka tak mne trochu opuchali asi pred vyše mesiacom, že som mala tie gumičky z ponožiek také otlačené ale teraz chvalabohu niee klop klop.

ludka140281
7. jan 2010

dejna ja som nemala pred testom ziadne zriekanie nicoho.....mala som prist rano,nepit ani nejest nic a ani lieky nebrat.priniest moc,pichli ma do prsta,dali vypit ten hnus a 2hodky som nemala jest,pit ani ist na wc a ani chodit..potom opat moc a pich do prsta.....vzsledky poslali doktorke a ja som sla jest a pit 😀

vejula
7. jan 2010

ty si počas tých dvoch hodín nemohla isť ani na WC-ko??? No ja som cikala pred tým. Ani o tom mi nikto nič nepovedal, ale tak sim myslím, že to či máš moč v mechuri alebo ho vycikáš predsa nemôže mať vplyv na cukor v krvi, či???

blondy12
7. jan 2010

no proste u kazdeho je to ine a hlavne ze kazdy povazuje ten sposob za dobry.....

no ja som vzdy velmi lubila sladke a aj teraz lubim..ale zmenila som chute napriklad teraz si skor dam sladke jedlo ako cokoladu..teda MM mi kupil taku velku milku a ja som sa jej tyzden nedotkla..ale robili sme buchty na pare a myslela som ze sa zblaznim od radosti 😀 😀 😀 ...ale aj cokoladku si dam ked nic nie je...tak uvidime..ci teda ja neviem co je pricinou tej tehu cukrovky..

grekyna23
7. jan 2010

vsak ja to 2 hod. bez wc nevydrzim 😒 , dufam, ze mne nic take nezakazu 😨

dejna3
7. jan 2010

tak, len dúfať, že to bude o.k., lebo ja som sa fakt tak narýchlo objednala, ale musela som tento týždeň, lebo mama ešte nepracuje, tak mi postrážila malú, inak by to bolo komplikovanejšie...

ja mám niekedy tak opuchnuté nohy, že sa nemôžem ani vyzuť, resp. obuť do čižiem... a snubný prsteň ide dolu len pod mydlovou vodou 😖
ale hlavne na nohách - je to vidieť aj na pohľad

dejna3
7. jan 2010

aj mne povedali, nech sa snažím vydržať tie 2 hoďky bez wc - ka... a celkom sa dalo 😉

ludka140281
7. jan 2010

asi to ma kazdy doki ine... 😢 ten moj je divny,mala som pocit,ze puknem 🤐
blondy este mas tu milku? umna by uz nebola...kazdy den mam aspon 2 sladkosti a nemam cukrovku 😅
tu cokosku by som si dala fakt 😅

vejula
7. jan 2010

joj ja som teraz do seba napchala jablkové koláče od svokričky a ešte puding so šlahačkou... Tiež dúfam že cukrovka nebbude, to by bolo veľmi ťažké pre mna. Inač neviete, že ako môže tá cukrovka ohroziť bábatko???

dejna3
7. jan 2010

pri tehu cukrovke je riziko predčasného pôrodu, a tiež bývajú bábätká väčšie...

dejna3
7. jan 2010

ale poznám veľa báb, ktoré ju mali, všetko bolo o.k., len držali diétky a sledovali ich v poradni, niektoré aj na diabetológii

cicimon
7. jan 2010

caute
tu citam ot om cukre, mne o ziadnej diete predtym nehovorila, len ze si mam den dopredu pripravit tu sladku vodu s citronom podla navodu, co mi dala sestricka a dojst nalacno rano. A WC..no mne treba vzdy najviac, ked nie je kde...ako pri cestovani, sedeni u lekara a ked sme von...v robote mi bezne aj pol dna netreba..

vejula
7. jan 2010

hej??? tak to je fajn, lebo ja mám takého zvláštneho blbého tušáka že ten cukor nebude OK. Viem že moja mamina ked mala cukrovku akurát nemohla prenášať bábo... Ale sranda je že mamina pri mne mala cukrovku a bola som menšia ako moji bráškovia pri ktorých cukrovku nemala... Hmmm... No asi to tak nemusí byť vždy.

blondy12
7. jan 2010

no ja neviem mne doktor nic nepovedal co sa tyka toho ze malicke je nejake velke alebo tucnejsie..skor ze vsetko je ok..ale v 23 tt mi prislo dost 800g alebo nie?no neviem, ale tak ked nedajboze by som ju mala tak nic nenarobim ale budem pocuvat dokorov 😀 😝 ...

dejna3
7. jan 2010

ale to, že bábo je väčšie, neznamená, že máte cukrovku... a neviem, či v tej veľkosti je nejaký problém, skôr si myslím, že to riziko predčasného pôrodu je závažnejšie

vejula
7. jan 2010

No moja mamina nemohla prenášať, tak ja som si myslela, že je také riziko že by sa to bábo mohla narodiť s cukrovkou, keby ho mamina prenášala , že by sa mu to dostalo do krvi, ale to len taká moja dedukcia... Inač konečne sa trošku robehol ten kôn, lebo mu to išlo jak v lete n saniach, teda fakt...

kika29
7. jan 2010

ja som sa napchávala večer sladkosťami lebo mi nikto nepovedal že nemám sladské jesť a test som mala vysoký cukor 7,9 a po vypití tej sladkej gebudziny po dvoch hodinách som mala 6,6. Doktor sa ma hned pýtal či som jedla sladké lebo mám dosť zvýšený cukor. Neklamala som chcel opakovať test ale po vypití mi to kleslo našťastie tak povedal že to boli skreslené výsledky. Tak nejecte sladké pred testom aspoň deň pred tým moja rada 🙂

vejula
7. jan 2010

jaj kikuš nestraš ja som večer pred tým tiež jedla puding so šlahačkou a aj koláčik jablkový... Už akoby som počula zajtra zvoniť telefon, že mám katastrofálne výsledky. Ach joj bojim bojim...

lucinka1104
7. jan 2010

monva to nie je krčok ja mam tiež hrdlo 2,5 a krčok 3,0
dobrú noc

vejula
7. jan 2010

a ti X/3 cm je krčok či hrdlo či čo teda???? KEd ja to mám v tehu knižke písané už od začiatku až doteraz

zuzuj
7. jan 2010

ahojte baby tak zdravim, mne teraz fajne velmi nie je diagnostikovali mi diastazu svalov a normalne si citim hocikedy nejaky organ v bruchu, brucho uz mam velke a do konca aprila este porastie tak neviem co idem robit, zatial som este nebola na poradni idem az 22, takze som zvedava co mi povedia, ci budem moct normalne rodit, som z toho dost nestastna... 😖 Inak nasla som celkom dobru stranku co sa tyka aj vybavicky ale aj vselicoho ineho a pride mi taka celkom odbornejsia, ked chcete kuk
http://www.choredieta.sk/index.php/tehotenstvo/...

janka.t.
7. jan 2010

Ahojte kocky.
Mame v robote auditne obdobie, prace nad hlavu, tak nebol cas sem nakuknut. Ste toho vela popisala, normalne nestiham citat 😉
Mna tiez cakaju testy ba tehotensku cukrovku, tak dufam, ze to bude ok. Ja som hrozne narazovo pribrala pred otehotnenim a to som len prestala cvicit. Pocas tehu mam stale -2kg dole, este som nic nepribrala. Neviem ci to je dobre, lekari ma stale strasia, ze nemozem vela priberat iba pol kila mesacne atd... posledne mi lekar na pohotovosti rozpraval o komplikaciach pri nadvahe, aky je tazky porod a ine veci. Dost ma vytacal.... niektore veci daval najavo dost nevhodnym sposobom ☹
Cheerlady: Ja mam s manzelom presne ten isty problem. Boji sa o babo, takze ostatne ide bokom. Neviem ako mu vysvetlit, ze babu neublizi 😖

monva
7. jan 2010

Lucinka - dik, s tym krckom si ma ukludnila 🙂
Co sa tutu-mutu tyka - my sme abstinovali celych 9 mesiacov pri Dankovi a aj teraz to mame prisne zakazane (kvoli castemu krvacaniu, ktore bolo) no keby som aj chcela, MM myslim na mna nema chut, on sa ma boji aj objat 😀 😀 😀 ale o to lepsie to bolo potom po sesto-nedeli. Neviem, ci ma nejako tak dobre po nastrihu doky zasil, lebo som sa potom pri tutu-mutu citila ovela lepsie ako pred otehotnenim 😀
Mne pri glukoz. teste odporucali tiez 12 hodin pred nim nejest, potom ma odpichli nalacno z prsta, tak som vypila 0,5 l vody s 50g glukozy (tu som si kupovala sama v lekarni) v labaku mi to zmiesali a po odpichu som nesmela nic jest ani pit a ani chodit, aby som nespalovala cukor. Wecko mi povolili (no inak by som im tam asi praskla 😀 ) potom ma odpichli po hodinke a o dalsiu hodinku znova = spolu 3 odpichy. Ja som ich ukecala, lebo sa mi tam nechcelo 2 hodky sediet v bacilovom prostredi a isla som ku kamoske (jej muzik ma vozil hore-dole autom) no pri tom som stale vybehla asi 30 schodov hore dole, takze som ten cukor vlastne vychodila, no co uz 😀
Ozaj neviem, ci ste to tu uz rozoberali, chcete si dat aj odber pupocnikovej krvi? Pri prvom som si nedala, no teraz nad tym uvazujem. MM som povedala, ze kedze som za porod prveho nedostala od neho nic, nechcem ani pri druhom porode, uplne mi postaci, ak zaplati ten odber, tak len zagulal ocami, uvidim, co z toho bude 😀

civavava
autor
8. jan 2010

ahojte babenky,

konecne som na konikovi, to je hruza ked nie je doma net..vcera som ani nebola v praci, tak som vas nemohla precitat....a ormalne mi to chyba

nas maly mi zacina ustedrovat bolestive kopanceky, asi sa otocil nozickami dole, lebo ma kope do mechura az musim vzdy nadskocit pri tom...

vcera sme ho s mm pocuvali tym nasim pocuvadlom co sme kupili a bolo pocut srdiecko aj tie kopanceky a este take divne zvuky ako delfin alebo co, tazko to opisat....ale bolo to krasne 😵

cheerie, aj ja som chudokrvna, ale to som bola uz pred tehu, beriem vitaminiky pre tehulky so zvysenym obsahom zeleza...

oliinka, mne napuchaju prsty na rukach, pomaly neviem dat dole ani obrucku...nohy mi zatial neopuchaju....

my sme mali sexik zakazany v prvom trimestri a potom uz pohoda, nemam sice az taku velku chut ako predtym, ale myslim, ze sme v ramci normy a bezneho priemeru
😀 😝

ja mam ten glukozovy test 18.1., ale az o 12:30, takze to asi nebudem moct byt nalacno....v pondelok idem do poradne , tak sa ho musim opytat, ci sa nahodou sestricka nepomylila, ked mi dala taky termin 😲 🙄

lucinka1104
8. jan 2010

veru civavka maš to divné lebo test sa musí urobiť do 28 tt a rano na lačno 😕
baby moje dieťa bolo zase hore celú noc spala som od polnoci di 1,00 a potom zaspal až o 5,00 a do 8,00 ja som uplne hotová ...v pondelok s ním pôjdem k dr nech mu dá dačo na spanie ,lebo ja už skolabujem a chudák manžel ten šiel už o 5,00 do roboty...

malá ma tiež už dosť boelstivo kope ,ale ono to ustane zase

tarinka333
8. jan 2010

Ahojte kocky,
k tomu glukozovemu testu tolko, ze ja som taky zrutik sladkosti a den pred testom som jedla aj pomaranc, aj som si tusim dala pohar dzusu - podotykam, ze vecer pred telkou... rano na lacno test, vsetko sa dialo rovnako ako u Monvy a vysledky su dobre. Lekar vravel, ze je trosku vyssi cholesterol, ale ze to si nemam robit tazku hlavu, lebo vsetky tehulky maju teraz vyssi cholesterol, tak neriesim.
Ollinka, mne clenky zacali opuchat asi pred 1,5 mesiacom, doki povedal, ze sa telo nalieva vodou, ze to este len opuchnem, mam ich polohovat, cize ked lezim, dat nohy do vyssej polohy. Teraz citim, ze aj prsty sa mi nejako zvacsili, takze prstene sli prec, nechala som len obrucku a zasnubny - zasnubny som musela presunut na mensi prst. Ono to budem mat vela spolocne s genetikou, lebo aj moja mamka napr. opuchla pri tehotenstve. Pribrala som za cele tehu az 10 kg, takze tie kila niekde musia byt... ked si pozriem svoje kolena, tak hruza a des...mam pocit, ze sa mi stehna rozsiruju az po kolena...a pritom to zrejme bude sama voda... No ale hadam telo vie, ako sa ma spravat, aby nasmu babanku bolo dobre. Cize ak mam byt velka hrosica s opuchnutymi clenkami a celulitidovym zadkom preto, aby malicke malo vsetko, co potrebuje, tak nou budem velmi rada, hehe 🙂

adasik
8. jan 2010

Ahoj kočky,
prave som si vas docitala. No vidim, že ste tu riesili okrem ineho sexík-ani my sme nelami prve 3 mesiace, ale teraz je to už fajn...aj ked po robote sme niekedy uplne ko ☹ ...Som citala, že ejakulat moze vo vas vyvolat predcasne kontrakcie, alebo nieco s krckom/hlienovitou zatkou - je to pravda?
Baby z BA-bola som vcera na Manesovom namestí-kupila som dobre plienky 80x80 balene po 10ks. 1ks vysiel 23 a nieco korun-7,93eura za 10ks..a nie su tenke ako tie z polska, su ceske a vyzeraju ok...

oli-možno proti opuchaniu noh ti Dr. predpise stahujuce pancuchove nohavice...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre