Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

zuzub
20. jan 2010

som tiež kukala na tú cenu, u nás také nehrozí 😠

ninuska8
20. jan 2010

ahoj baby, tak ja som sa dnes spolocne s mamou pustila do prania detskych veciciek, co nam ostali po nas...som bola prekvapena ako je to vsetko pekne zachovale, len sa neviem zbavit pachu naftalenu, co sme mali v skrini proti molom, asi to budem musiet prat este raz...

mama hovorila ze ziadne body mi netreba lebo som zdedila asi 10 takych bielych kosielok co sa volakedy davali...no neviem, ze ci nie su lepsie bodynka, asi este, teda urcite daco dokupim, inak pouzili sme beznu avivaz a zevraj sa nema tak dufam, ze zehlenim sa to este dezalergizuje🙂)))

inak vcera som bola na gluk.teste, humus to bol najma poslednu polhodinu pred odpichnutim uz som videla cierne bodky pred ocami...ale dalo sa, vysledky ani neviem, ze ich rovno poslu mojmu doktorovi na poradnu mam ist o tyzden...

civi,mas krasne vecicky aj izbu, ak nebudes chciet dalsie mimi dufam, ze daco zdedim🙂))

pekny vecer vsetkym paaa

civavava
autor
20. jan 2010

zuzi, zuzub, inak som teraz citala navod na ten moj sterilizator a to este navyse aj vari na pare 🙂 takze mam este aj parny hrniec 😀 😀 ..no a za tu cenu, no nekup to... 😝

ja tiez neviem po nemecky, teraz sa len ucim, ale objednavam odtial uz davno , lebo velakrat dorucuju aj zadara, este ked som bola na SK, tiez som od nich objednavala nejake CDcka, anglicke knihy, DVDcka...

dam si ze: www.slovnik.cz a s tym si vzdy poradim 😀

zuzanka, tebe ako nemcinarke by ta stranka urcite pomohla v nakupoch vela veci za ine ceny, nez su na SK....

ninuska, dakujem 😀 preco nie, mozme sa potom dohodnut 🙂

cicimon
20. jan 2010

caute,

tak ja som predchvilou dovarila fajnu sosovicovu polievku a pripravila som si "napoj" na zajtrajsi glukozovy test. Tak snad to bude ok.

civavava
autor
20. jan 2010

cici, drzim palce, nech nedopadnes jak ja s tym cukrom 😠 ☹

cicimon
20. jan 2010

civava - diki moc, aj ked musim povedat, ze co som tehu tak jem celkom dost sladkosti...

myslite ze je vhodne ist po tom na plavaren?

kedy vy stihate to pranie? ja to vidim az na tu matersku..

civavava
autor
20. jan 2010

cici, ved aj ja som jedla, strasne vela, lebo pred tehu som mala praveze nizky cukor, tak som si myslela, ze sa kludne mozem cpat sladkym..a cez sviatky som to zaklincovala, to som bola ako odtrhnuta z retaze.... 😕 🙄

na plavaren kludne chod, mne kazal doki plavat, ze to je dobre na cukrovku. ...takze aj ked budes mat cukor v poriadku, kludne si chod zaplavat.... 😉

ja som prala vecer v sobotu a ked to uschlo, tak som vyzehlilla (vcera vecer) a tak pokracujem, teraz sa mi susi druha varka 🙂) a zehlit bude tentokrat mm, zajtra pride na 2 tyzdne 😀 😝

cicimon
20. jan 2010

ja si chcem este zobrat niektory den volno a umyt okna 🙂)

a konecne zacat objednavat veci - cez net, bolo by nacase

moni
20. jan 2010

cicimn, ja planujem ist po tej sladkej zbrnde normalne do prace, tak snad sa nedosviham 😝

a aj ja by som sa mala rozkyvat, stale si myslim ze mam cas, kurnik ale ved ja ani na materskej nebudem 😅

civavava
autor
20. jan 2010

ja som tiez sla po tom blbom "sladkom" teste do roboty 😠 , radsej by som sla veru na plavaren 😝

cicimon
20. jan 2010

moni - ja tie potom klusem do roboty, na pol dna

moni
20. jan 2010

tak nech ti to dobre dopadne cicimon!

cicimon
20. jan 2010

vdaka 🙂

a po akom case vam povedali vysledok?

civavava
autor
20. jan 2010

mne hned, zobral krv z prsta, namocil do takeho papierika a glukomer uz aj pipal ☹

moni
20. jan 2010

civi, a bral ti aj nalacno? ci si len doma vypila zbrndu a prisla k lekarovi? kazdy lekar to asi robi trosku inak, ale len tak pre zaujimavost 🙂

civavava
autor
20. jan 2010

moni, nalacno som prisla k dokimu, tam mi dal vypit zbrndu a po hodine mi bral krv.

tento druhy test po diete, co idem 9.2., zas bude robit tak, ze doma sa naranajkujem, presne hodinu od ranajok mam byt unho, zobere mi krv, a po dalsej hodine zase, cize po jednej a dvoch hodinach od ranajok.

civavava
autor
20. jan 2010

a medzitym budem pit aj zbrndu zase 😝

moni
20. jan 2010

aha, ja som zbrndu vyfasovala na minulej poradni (zevraj s pomarancovou prichutou). mam vypit to polhodinu pred vysetrenim 😅 a to mam zrovna sono, tak snad sa tam neprejavim 😝
tu davaju ku vsetkemu nejake lajstra, pokyny, a aj tam bolo ze v pripade ze vyjdu zle vysledky, robi sa podrobnejsi test, nalacno, po hodine, a dvoch.
no snad ti to teda dobre vyjde, aby si nemusela byt do konca na diete!

cicimon
20. jan 2010

ja som si mala doma pripravit to pitie a rano dojst nalacno aj s tym

civavava
autor
20. jan 2010

moni sak aj aj dufam, lebo inak sodoma gomora..ako vydrzim to, ak bude treba, ale radsej chcem jest zase normalne 😝

vejula
20. jan 2010

čavte babule. Tak som zas tu, som si vás dočitala práve....
Tak už mám konečne podprdu bez kostíc, super, lebo ten týžden bez podprdy bol des... Normálne mi trplo to miesto medzi prsami a bruskom.
Ja som sa trošku poučila, potom so aj pospala, a uvarila som šulance, tak som sa napratala, juj, bruško moje.
A samozrejme už tri dni bez hádky s mm bolo príliš dlho, takže sme to museli dnes poriešiť... Bože to je hrozne, tak mi dnes povedal, že ani nepriatelovi by neprial mať takú ženu... Akože velmi ma to zabolelo, ale nevladzem riešiť. Jednoznačne nebol pripravený na to mať doma tehotnu ženu, precitlivelu náladovejšu jak pred tým... Tak som si povedala, že ani nebudem sa snažiť nejako udobrovať, ked dva dni sme jak holubičky a potom toto vypustí z úst. Radšej sa budem učiť teraz a komunikácia minimálna. Budem sa rozprávať s Dominičkom a chlpačikom.

Hm, čo sa týka vecičiek tak ja som kupovala aj 56, ale potom som dostala kopec vecičiek aj takých trocha väčších tak tie som už nekupovala. My sme inač tiež prali na 50-tke.

Čo sa týka holenia, tak ja už neholím, len pristrihávam 😀 Tak na ježka 😀 😀 KEd by to bolo dlhé, tak som sama zo seba znechutená ale holiť sa teraz bojím, nech sa nedorežem... Tak snad to nie je príčina našich nezhôd s mm 😀

civavava
autor
20. jan 2010

ahoj vejuli, inak ze to je dobre ked mas chlpacika? 😵 aj ja ked sa porafam s mm, tak sa pritulim k mojim selmam, porozpravam sa s nimi, pomuckam a hned je mi lepsie 😀

vejula
20. jan 2010

jj civi, tí psíčkovia su takí verní, nehádajú sa neodvrávaju, nevymenili by ťa za nič na svete aj ked si náladová alebo plačeš. Proste ideálni partneri 😵

civavava
autor
20. jan 2010

veji, presne tak 😵

juj babule idem si este precitat nemcinu, zajtra piseme vystupnhy test 😠 😒

dobru nocku prajem a kto ide zajtra do poradne, drzim palceky 🙂

martina05
20. jan 2010

Ahojte, tak zase po dvoch dňoch zhonu som sa sem dopracovala... Čo sa týka nákupov, ja som kúpila v 56 tke 3 body, jedny tepláky a ešte jednu súpravu do nemocky... Ostatná 62, 68 a 74...Inak dnes v NR začali rušiť jednu detskú predajňu tak som tam nechala kopec peňaz - všetko majú zlacnené na polovicuí, ale vyplatilo sa. Napr. za zavinovačku s kokosovou výplňou som dala 7E, Body Coccodrillo stáli cca 3E, čiapočky 1E, osušky froté so zohnutým rožkom na hlavičku a žinkou 4E, tepláčiky Coccodrillo 3-5E....
Tak som si to všetko porozkladala, zhodnotila som stav a zajtra asi ešte pôjdem kúpiť nejaký sveter alebo mikinu a dupečky - tých mám málo... Vraj má byť apíl veľi studený, tak nech nám Bambuľa nenachladne 🙂 🙂

Inak všetko ok, mám trošku nádchu ale liečim sa homeopatikami...
Dnes som sondovala u detskej lekárky potrebnú kozmetiku pre novorodenca a povedala mi že okrem krému na riťku a max. jemného mydla nič ... v prípade potreby olej. Skôr mi odporúčila kvapky do očiek, nejaké čípky od horúčky, roztok do nošteka a podobne, pre istotu..Pre mňa masť na bradavky a repíkové kvapky na liečenie nástrihu hrádze - toho sa bojím najviac ...

Dnes som sa registrovala na Ceptre na odber pupočníkovej krvi - MM ešte váha tak zatiaľ nevieme, ja by som to skôr chcela, MM čítal nejaké články o marketingových ťahoch 😖 😖

Všetkým krááásny večer a ja idem buvať ...lebo o 4 hod. som hore ako zvyčajne 😎

veve23
20. jan 2010

caute,
ja som bola dnes na navsteve u prvorodiciek co uz maju babatka, tak som vyfasovala kopec veci, vanicku , podlozky, klasicke plienky atd. tak sa idem zajtra zabavat a triedit. Flasky odporucaju jednoznane Avent, najviac su podobne badavkam, sterilizatory nemaju, vyvaraju vo vriacej vode, odsavacka ze ta na vysavac je super, ale elektricka je praktickejsia, kociky to je dilema..kazdy podla financii a velkosti auta 🙂 , vecicky zacat 56 a mat aj 62, najest sa dosyta 🙂 do porodu, lebo pri dojceni vela veci nemozeme, kremiky a kozmetika malo, lebo este nevieme ci nebude babo alergicke, tak netreba z jednej znacky vela, no a mat feniklovy caj, morsku sol doma pripravenu pre babo .....kazde babo bude ine a pre kazde vyhovuje nieco ine, boli 3 baba, rovnako stare a kazde potrebovalo inu kozmetiku. Peru v normalnych praskoch..sensitive. A sranda jedno z tych babatiek nemoze mat pampersky, lebo ma vyrasky, tak aj tam je to terno.......to tak v skratke.....no a tu trubicku do ritky, ze to je zabava ked vystrekne z babatka kakina a vsetko je vsade, ............no a aj tie predporodne poradne treba brat z rezervou, lebo su to vsebecne informacie, niekdy skreslene, ....njlepsie sa naucime najma co sme prvy krat ehotne na vlastnuch chybach a treba mat iekoho na telefone kto nam poradi, lebo te prve 2/3 mesiace je to o spoznavani a uceni.......ale aj tak sa kazdy rozhodne podla seba

martina05
20. jan 2010

Veji, hlavu hore podľa mňa sme sa s MM najviac hádali prvé mesiace spoločného bývania a prvé mesiace po svadbe... ono to prejde chce to len cvik, zvyk a väčšiu trpezlivosť.... Chlapi sú hrozní 😀 😀 😀 😀 My sme teraz manželia 3 roky a podľa mňa je to stále lepšie a to máme teraz dosť hektické obdobie, ale nechcem to prechváliť 🤐 🤐 🤐

No to sú teda rady, čo.... ako na oslave zlatej svadby 😀 😀 😀

vejula
20. jan 2010

martinka, bruuu nocku.
veve, dík za info. No je pravda, že najlepšie počkať čo naše bábo bude vyžadovať ako všetko pokupovať a bábo bude na to alergické... Kočík je ešte stále dilema aj pre mna 😕

grekyna23
20. jan 2010

cao, tak som tu zo 4D a navstevy u svokrovcov.
nase babo sa zase schovavalo, takze mame par fotiek s polovickou tvaricky, tak uz sa nam to asi ani nepodari dotocit, babo je uz asi 3 tyzdne dole hlavickou a riedne sa tam zasiva.
este ze mame ten video zaznam zo 16 tyzdna, tak sme si ho aj pozreli ako tam kopalo nozickami a sermovalo rucickami a ukazovalo nam pasticky 😀
a od svokricky sme vyfasovali pyzamko a ponozticky pre babo 😝
a som sa od sestry prave dozvedela, ze v nemocnici vyzaduju odsavacku, kebyze mam vela mliecka, ale tak povedala, ze pohlada tu jej a pozicia a snad ju ani nebudem potrebovat alebo potom kupim inu ked mi ta nebude vyhovovat a budem potrebovat. alebo sa to mozno zmenilo odvtedy co ona rodila.... 😵
tak sa ja aj rovno lucim, bruuu nocku

mima88
20. jan 2010

ahoj Martina05, prosim Ta kde je ta predajna v NR, co ju rusia? dakujem pekne za odpoved 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre