Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

jankako
7. mar 2010

ahojte ženy...baby ja sa cítim odvčera rána nejak divne ako mi odišla asi tá hlienova zátka..veci zbalene,zmyta,oholena,foťák sa nabija aj kamera...preistotu..bolia ma kríže dospodku brucha a intenzívne ju cítim dosť nízko..úplne cítim ako ju mám natlačenu na mechuri a na krčku..ťahá ma bruško,myslim že mi aj kleslo...
ale čo myslite,ked v piatok naporadni nepovedal nič konkretne,že by sa to takto zvrhlo????
myslim že aj mala sa chová divne...včera večer tak bolestivo kopala po celom bruchu,prečo ma to odrazu tak boli????
ak sa budem cítiť horšie zavolám svojmu lekárovi má dnes službu,nech ma pozrie..

fleury
7. mar 2010

janka zvrhnut sa to moze kedykolvek, ked sa budes citit horsie zavolaj dr, on ti povie co a ako .. tebe sa to vazne rozbieha 😅
Ale ja citim malu dlhodobo uz nizko aj tie stahy bolestive aj tie bolestive kopance, ved uz nema tolko miesta 😉

grekyna23
7. mar 2010

bre rano, u nas snezilo ako ani na Vianoce nie
gajana, mala si asi narocny tyzden, pecenie a chystanie oslavy, troska si oddychni 😉
ja som este tiez nesterilizovala
a tiez som mala hroznu noc, nemohla som spat a same blbosti sa mi snivali, uz ani nepamatam co to bolo

jankako
7. mar 2010

neviem fleury,možno si len ja myslim že to namňa ide..ale cítim sa divne..tie kríže,aj to tlačenie dospodu je take ine...napijem sa a hned cikám..podprsiami mi ťaha kožu dole,až take strpnute to mám...
no uvidim čo bude..ak by sa to zvrhlo pojdem za nim donemocky..
sakra ešte aj pokašliavam... 😠 to mi je teraz treba..
inak potrebujem vydržať dostredy,tak nech mala nešpekuluje...

fleury
7. mar 2010

grekyna u vas snezilo? 😕 u nas nebyt vetriska tak je uz jar 🙂

janka ak budes mat tie bolesti pravidelne a caste utekaj radsej do nemocky, pre kazdy pripad, nameraju ti monitor a budes mudrejsia. Preco do stredy? Mm neni doma ci len kvoli poradni, ze vtedy az mas?

monva
7. mar 2010

ahojte
problem s gmailom som vyriesila nakoniec - no sama neviem ako, vratila som z kosa nejake veci do tych oblub. poloziek (to asi nepomohlo, ved ako by aj mohlo 😀 ) a skontrolovala som v zabezpeceni nastavenia servrov a neviem preco, bol gmail medzi nepovolenymi servrami - zeby nas 2,5 rocny genius zasahoval ??? No nic, hlavna vec, ze posta mi uz funguje, tak vybavujem 9 mailov 😀

Janka - no teda ina rychlost, ale mas pravdu, ak mas moznost, radsej sa daj skontrolovat. Ja uvidim, ako to bude pokracovat so mnou. Vecer som opat spinila, no su to take akoby 1-2 kvapky na toaletaku, uz aj na wecko sa bojim chodit. Asi mi pri stere a vysetreni urobil ranku a ta mi pri namahe zakrvaca, fakt je to malinko, no robi to diskomfort.

Dala som si makovnik a malinka najprv zakopkala od radosti a teraz sa jej cka - asi sa nalogala sladkej vodicky a nevie co so sebou. 😀

Dnes planujem maximalny oddych, maly si cita Evu 😀, ocino je na nakupoch, varit nebudem, mame aj polievku a cestovinky zo vcera, malemu nenormalne chutili, kradol este aj ocinovi z taniera pri veceri 😀

monva
7. mar 2010

Janka - tie krize ta bolia v strede, alebo na sirku chrbta ? A pravidelne, alebo v kuse, alebo intervaly?

fleury
7. mar 2010

monva maly zbiera infosky o zenach uz v tomto veku? fiiha 😀

civavava
autor
7. mar 2010

ahojte babenky,

jejj jankako, to vyzera, ze asi sa uz malinka pyta na svet 😵 😵 , drzkam palceky! nech je vsetko OK 🙂

jankako
7. mar 2010

fleury,chcem isť ku kaderníčke,ale to nie je až taka tragedia,vecky mi treba poprať a pochystať,vydenzifikovať tie drobnosti čo som nakupila..no a manžel dostane v stredu vodičák/mal zadržany/muž nebude doma ten dalši týž..no to by už bol väčši problem keby ma to chyti...aj ked jemu je to jedno že by nebol pri porode..že odrodim tak isto,či by tam bol alebo nie...protivák jeden.. 😠 😠
monva pýtala si sa lekára na to dlhodobe špinenie?ja to mávam po vyšetreni,tým že je spodok už viac prekrveny...ale dovečera to vždy prejde..

monva
7. mar 2010

fleury - uz sa mu podarilo par suborov v PC premenovat na hatlaniny ... vcera roztrhal na kusky oblubenu knizku (su tam cisla, abeceda, povolania ...) dnes vytrhal gombiky z obliecky na vankusi a vcera, ked som sa ho pytala ci sa tesi na babatko, odpovedal: "nie, neščem babatko" a opakoval to dookola tak ma celkom vyplasil. Sesternica ma teraz 2 mesacneho krpca a prvy chalan bude mat 2 roky a ked sa vratila z nemocky, starsi babatko total odmietal, hodil do neho fotak, kameru, hracky, ... vraj sa to teraz zacina pomaly zlepsovat, no dufam, ze Danko si zo sestricky neurobi tiez terc ☹
Doteraz mi hladkal brusko, pusinkoval babatko, ked ma nahodou (samozrejme umyselne) kopol do bruska, hned ho pohladkal a "pepac babatko, Danusko neščel".

gajana1
7. mar 2010

Svokra už bola po maleho a ja ležim a oddychujem dufam že to čim skôr prejde ked nie tak pôôjdem na pohotovosť nech skontroluju všetko ale ani tašku nemam zbalenu

monva
7. mar 2010

Janka - ja som dokymu volala hned v to poobede po poradni, vraj ak je to malo tak je to v pohode, ze je to z vysetrenia a prestane, stvrtok som cely prelezala aj piatok doobedu a bolo v pohode, no piatok som upratala, v sobotu pranie a varenie a spinenie sa vratilo ... 😠

monva
7. mar 2010

Gaji - drzim palce, aby sa polepsilo. Taska nevadi, mozes si pri lezani aspon spisovat na papier, co si chces zbalit a keby to bolo uz akutne - zbalis podla zoznamu rychlejsie. Ja som si tiez najprv zapisala, co treba a zvyraznene mam, co este dobalit (kozmetiku, zrkadlo, hrebeň ...) - veci ktore denne pouzivam.

fleury
7. mar 2010

janka jaaaj kaslat kadernicku, ked to ma prist 😅 ja mam veci poprate len scasti, ani nevyzehlene, to su uz detaily 😉

monva neboj, Danko bude sestricku lubit a ochranovat 😉 Ono je to normalne, ze zo zaciatku bude ziarlit a mozno sa citit ohrozeny, ale rychlo zisti, ze sesetricka nie je nepriatel, ale kamoska 🙂

fleury
7. mar 2010

tasku uz aj ja dneska idem balit a tak ako pise monva tiez mi zopar veci ostane, ktore supnem az na poslednu chvilu

fleury
7. mar 2010

civi ty uz sama gazdujes?

gajana1
7. mar 2010

baby čo si balite do porodnice?

denisa1111
7. mar 2010

Ahojte Babule,hlasim sa z nemocky,dnes mi konecne daju pokoj s infuzkou a nasadia tbl.Tak teraz ich pojem ako za cele tehu.Som si Vas citala,ja mam malickeho dolu uz zo 3 tyzdne a hlienovu zadku prec,tak to aj napriek tomu nemusi byt tak rychlo...ja dufam ze sa este aspon na tyzden dostanem domov,bo tu pre malickeho nic nemam a aj veci som musela vyhadzat z tasky,bo mam len jednu cestovku.inac je tu skoro kazdy den porod,niekedy aj 3.Potom tu uz budem ako doma🙂drzim Vam palceky...

fleury
7. mar 2010

gajana nedali ti listocek v nemocnici kde budes rodit, ze co treba? Vsade chcu ine. Mne napriklad treba fakt minimum, ani kosele ani zupan netreba, len veci osobnej hygieny, prezuvky, zabky do sprchy, toaletak, doklady, vlozky, podprsenku kojenecku. Pre malu len plienky a navlhcene obrusky, nic viac. Ja som spokojna, nemusim ist nabalena jak na dovcu 😀

denisa drzime aj tebe palce, nech si malicky este chvilku pocka 🙂

gajana1
7. mar 2010

nie ja som v nemocke bola len v 22tt a mala by som isť na tyždeň na prietoky. Tomiho som rodila v SNV tak neviem

monva
7. mar 2010

fleury to mas dobre, ze ti netreba kosele a zupan, hned by sa moja taska velika, zmensila na mensiu kabelu 😀

fleury
7. mar 2010

gajana tak si zbal preventivne aj zupan a kosele

monva ja viem, tiez mi odlahlo ked som sa to dozvedela 😀

civavava
autor
7. mar 2010

uff tehule, prave som vas docitala od 1.3. 😝 , tesim sa, ze ste vsetky viac-menej OK a stale kinderka 🙂

jeeje tak buduci tyzden asi budu 2 nove babatenka, od tantamky a zuzky, nech vsetko dobre dopadne! 😵 😵

fleury, veru, do stvrtka som sama, tak dufam, ze sa Rene nevypyta na svet dovtedy 🙂)
drzim palce tvojej mamine, nech sa jej polepsi! aj moji rodicia trpia na vysoky tlak, je to pliaga... 😔

frucht, vidim, ze by si chcela rodit 13.3.., my sme mali v ten datum svadbu 😵 😵 pekny den si si vybrala 😝

ozaj ja som vravela mojmu dokimu, ked uz mam ten planovany CS, ci ma nemoze rezat 30.3.,lebo aj z numerologickeho hladiska sa nam ten datum paci viac ako 26.3. tak povedal, ze to oznami v nemocke, dufam, ze mi vyhoveju....ak nie, nevadi, ale aspon som to skusila 😎 😀 😝

vcera som mala navstevu, dosli ma kuk kolegyne aj s detickami, (rocnym a 10mesacnym) a pokrstili Reneho postielku, kuk foto 😵

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

idem si spravit obed - lososa 😝 , prajem aj vam dobru chut k nedelnemu obediku 😉 zatial paaaa

fleury
7. mar 2010

civi aj mne sa paci datum 30.3.!! ale co sa mne paci asi moc nezavazi 😀
jeeej, pekne ste pokrstili postielku 😵

idem aj ja obedovat, tak dobruu 🙂

denisa1111
7. mar 2010

K tomu terminu,mne sa paci 31.3.,to ma svokra narodky,len potom by sme sa museli ponahlat aby z toho nebolo 1.4.to by som nechcela🙂

jankako
7. mar 2010

denisa ležíš v bojniciach na rizikovom???

dejna3
7. mar 2010

ahojte,
vy tu dnes tuším už rodíte? 😅
ja sa cítim veľmi zle, je mi z toho až do plaču 😢 , absolútne mi choroba nepoľavuje, mám skôr pocit, že je to zo dňa na deň horšie... a môj obvoďák sa z nejakého dôvodu bojí dať mi atb 😠 neviem, čo mám už robiť, ale fakt mám strach, že sa do pôrodu nedám do kopy, resp. ma to zasa chytí 😖
zajtra mám poradňu, tak sa popýtam dokiho, čo mám robiť 😒
aspoň naši ma dnes potešili - doobeda došiel otec, že mi dajú predčasne darček k narodkám - kúpili mi naparovací prístroj (ktorý som sa chystala už dlhšie kúpiť sama) a že mi ho dajú teraz, keď ho potrebujem 🙂 tak nemusím už šaškovať na hrncom 🙂

dejna3
7. mar 2010

kami, jeje, si sa ozvala, ja že čo je s tebou 😉
jasnačka, že každá z nás sa chce dať čo najskôr do "poriadku" po pôrode, len nie vždy to ide tak jednoducho 😔 po sekcii, by sa nemalo cca 3 mesiace cvičiť, pokiaľ dojčíš je to tiež dosť obmedzené s cvičením.. a pokiaľ teda nemáš to šťastie, že všetko rýchlo zlezie bez akéhokoľvek usília, tak to môže chvíľku potrvať...
ja som po pôrode necvičila ani nediétovala, schudla som 15kg, ale trvalo mi to cca 8 mesiacov 😝

fleury
7. mar 2010

mne sa aj 1.april paci 😀 To by asi polovica ludi myslela, ze sms o narodeni je prdel 😀 😀

dejna skore uzdravenie! 🙂 Mas aj teploty?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre