Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

dejna3
11. mar 2010

tak z veľkej časti som pobalená, ešte som si dopísala pár drobností, ktoré si musím dokúpiť 😉

ja tiež ráčkujem (ale nie každý si to hneď všimne) v mojom prípade to síce aj podchytili, no nešlo to... mám vraj veľmi vysoké podnebie, tak sa s tým nedalo moc robiť 😒

civavava
autor
11. mar 2010

mne to tiez vobec nevadi, len viem, ze decka vedia byt protivne a vysmievaju sa takym detom ...

ja si tiez pamatam ako som bola na ZS stale "okuliarnik indicky, spadol tetke na cicky" a take veci 😲 😎

ale co, aj ked bude rackovat, len nech je zdravy 😵

jankako
11. mar 2010

civi mne cez vikend kleslo,ale začalo naberať na velkosti..idem streliť!!!!!!cele tehotenstvo ledva bolo vidieť....to akože začala tak fajnovo naberať?či ako???

dejna3
11. mar 2010

aj mňa mm provokuje - že povedz "ŕŕŕŕ" 😝 lebo inak to fakt nevyslovujem až tak hrozne, ale "zavrčať" teda neviem 😀

dejna3
11. mar 2010

mne tiež padlo a teraz ma ťahajú všetky tie svaly zospodu 😒 mi to pripadá, akoby len brucho vážilo 20 - 30kg 😝

silvia7
11. mar 2010

baby čafte, tak 10strán od včera večera, čo som naposledy čítala... šaaaak to sa nedá ani stíhať čítať pri vás... 😉

civi - o svrbení už ani nehovorím, neskutočne ma začalo svrbieť bruško ale strašne a potom sa mi taaaak potrhalo, že sa hanbím aj pred dr. ukázať ho... a to som sa natierala každý večer.. a už ma svrbeli aj boky, stehná a aj lýtka a všade sa mi potrhali žilky - niekde menšie niekde väčšie.. to som si v lekárni kúpila silno hydratačný krém, aby to tak nesvrbelo a používam detské mydlo johnsons baby, lebo to prišlo z ničoho nič a aj také malé akoby vyrázky - krupica .. a mi dr. hovorila, že to môže byť tehu koprivka 😠 ale už sa to stratilo - tie pupačiky, no len tie strie svrbia aj tak..

fleury
11. mar 2010

baby druhorodicky a kolko vam po porode ubudlo z vahy? lebo ja mam pocit, ze som pribrala len vahu dietata a vodu, citim sa ako bandaska 😀

civavava
autor
11. mar 2010

jani, no ja sa vazim kazdy den a vaha je furt rovnaka, ak neratam plus minus 200g, to je voda len co sa zadrziava..takze bruch je velke, ale vaha stoji, to asi mimi sa zvacsuje ci co.. 😲
sak pisu, ze posledne tyzdne nabera najviac tuku na seba.....inak si to neviem vysvetlit...

no ale uz aby bolo 30.3.... 😝

dejna3
11. mar 2010

ja som pribrala 19kg a týždeň po pôrode bolo dolu cca 10kg.... ale aj toto je indi vindi... niekto priberie 7kg a pôrodom dá dolu 3kg... a niekto má po pôrode menej než pred otehu 😉

civavava
autor
11. mar 2010

silvi, ja sa idem zblaznit z toho svrbenia, tiez mam asi tu koprivku, uz aj na zapastiach...

mne trocha - ale fakt len trocha pomaha ten svajciarsky krem Excipial s ureou, od Spirig-u, v lekarni sa da kupit, vyskusaj....

juj len pisem o tom a prsia mi idu odpadnut jak svrbia..o bruchu ani nehovorim 😲 😖

idem so selmami von 😉

fleury
11. mar 2010

a kolko denne pijete tekutin? ja som doteraz pila tak cca 3l denne a hematologicka mi dala do spravy, ze mam zvysit pitny rezim, tak neviem, co mam pit 5l? 😝 😝 😕

civavava
autor
11. mar 2010

ja mam k dnesnemu dnu +10kg.....

jankako
11. mar 2010

no ja si neviem predstaviť ešte do 2.apríla toto nosiť...som totálne nemotorná... 😖 ja som sa vážila predvčerom a ešte stále som mala +11.5..uvidim zajtra ráno...strááááášne ma bolia nohy,take krče mám v stehnách... ☹

cicimon
11. mar 2010

ja mam tiez svrbenie, ale tak od prs vyssie, cca po krk a trochu chrbat hore...brucho ani nie

civavava
autor
11. mar 2010

fleu, ja pijem velaaa, aj 3.5l - 4l denne...ale to som pila aj pred tehu, ja som taky pijan 😎 😀

civavava
autor
11. mar 2010

cici, mna chrbat svrbel doteraz ako hovado a od tohto tyzdna sa to prenieslo na brucho, prsia a od vcera vecera uz aj na zapastia 😲 😖

grekyna23
11. mar 2010

no fleury to mas dobre, ja som pribrala aj na stehna, zadok, aj v tvári vidno, ze som pribrala
ako sa vravi "ani rici, ani cici", tak to uz na mna ani v jednom ani v druhom pripade neplati 😅
sa mi aj take fialove strie urobili na prsiach, z toho nahleho rastu 😅 , dufam, ze casom vyblednu a nebudu viditelne 😒

fleury
11. mar 2010

civi tak dik, budem teda do seba liat viac vody ako doteraz, som sa len bala, aby som to nejako neprehnala 😅

jankako
11. mar 2010

fleury že 2,5-3l max.potom už obličky nebudu stačiť,ked budeš piť viac...ja nevypijem tolko..max.1-1,5,čo nie je až tak ok..

silvia7
11. mar 2010

no mňa v poslednej dobe aj prsia začali svrbieť - aj bradavky a to dosť... tiež ako o tom píšem, tak sa škrabem ako besná 😠 nervy...
no ja mám +13kg ale vyzerám ako Obelix - tak ma volajú doma, ešte aj tepláky mám vytiahnuté na brušku, lebo by mi padli pod ním tak to vyzerám naozaj tak..
a inak mne na poradni dr. hovorila, že veeľa piť, hlavne tú dojčenskú vodu - Lucku - no a najlepšie bolo, že v čakárni všetky mamičky mali u seba minerálku Lucku - tak vtipné mi to prišlo, že asi im je sponzorom aj, keď ju taaak tlačia do povedomia maminiek.. ale isto má svoj význam.. len ma to pobavilo teda.. ale nepijem veľa, ja mám zo všetkého okrem čistej vody hnusné pocity v hrdle, že sa poblinkám 😔

fleury
11. mar 2010

janka ale ja som to vravela hematologicke, ze pijem cca 3l a ona, ze malo to je 😕

grekyna tak na mne vidno len na bruchu, ze som tehu..som zvedava kolko susedov prekvapim s kocikom ked pojdem raz, lebo teraz ked ma vidia sem tam vo vetrovke ani nemaju sancu nieco tusit 😀

dejna3
11. mar 2010

ja som prvé tehu vypila denne aj 4l tekutín, urológ kázal piť čo najviac 😉 teraz určite je to menej...
lucka je tá najlepšia voda pre dojčatá aj pre tehuľky - kvôli zloženiu - nie je to len reklama 🙂

silvia7
11. mar 2010

inak je sranda, že koník mi ukazuje 39tt a ja som dnees presne 38tt+0 .. a termín mám 23.marca.. tak nechápem ako to tu ukazuje..

dejna3
11. mar 2010

ja mám síce bruch veľký, ale susedia to zistili až tak pár týždňov dozadu... 😕 aj to, keď som bola rozopnutá... fakt si to doteraz akosi nevšimli 😅 nechápem

grekyna23
11. mar 2010

fleury, ja si tiez vravim, ze kolki susedia budu prekvapeni,ked bude mala plakat, alebo ked ma uvidia s kocikom, lebo v bunde brusko nevidno a moc teda ani nevychadzam z bytu 😉

jankako
11. mar 2010

silvi aj mne kázal lucku piť..a toto 2,5-3l denne som vyčítala minule v nejakom časáku v nemocke..no vieš,aby ti to stačili fleury obličky filtrovať..
silvi ja začínam zajtra 38tt,čiže 37tt+0 budem..takže ty ked si 38tt+0 si už vlastne v 39tt...nie?
ozaj prišla som na to čo sa mi to snívalo...že som išla rodiť,a že mi dali tri malinke skumavočky aby som išla na záchod odobrať si stolicu..detaily ako som to odoberala nebudem písať.len že som im to doniesla neskoro,neviem kde som sa stym motala,tak sa nedalo z toho urobiť žiadne vyšetrenie,tak mi povedali že ma celu zašiju po porode..akože že nebudem mať šušku...no,neviem čo ma h...spoločne s porodom a so zašitim...
😀 😀 😀 😀 taketo bujačiny sa mi posnívaju...

seuska
11. mar 2010

Vy ste platene za to pisanie ci co? Kto to ma stihat????!!!!! 😀

Civi torta vyzera super, je skoro ako ta co ja robievam... Fakt sa z teba stane vychyrena cukrarka 😉 Super ze mm vyraza, urcite pojde opatrne 🙂

Inak volala som s Tamtamkou vsetkych Vas pozdravuje a dnes dali gretku uz do takeho bezneho inkubatora, je to velka bojovnicka, nema ani ziadne komplikacie ani infekciu a dycha sama uz. Dievcatko sa velmi rychlo spamatava a adaptuje 😵 😵 Tamtamka sa ma uz lepsie uz menej boli vsetko, bola uplne vesela... Vraj ju casom daju na nejaku izbu mamiciek a tam bude mat aj notebook a internet tak sa Vam ozve potom.... 😵 😵 super spravy...

Ak by som sa uz dnes neozvala, lebo idem uz prec z prace a vecer okupuje internet mm, tak mi drzte zajtra palce na poradni a ozvem sa ked pridem z Kosic.... fuu, len ta cesta rano to bude haluz....

juliap
11. mar 2010

fleury, ja som mala take mini brusko pri martinke, pribrala som vtedy len 4 kg a po porode som mala hned druhy den - 5 kg, takze este menej, nez som otehotnela a za 1 mesiac zliezli este dalsie 3 kg, tak som bola jak chlista.

k tomu pitnemu rezimu, ja pijem malo 1.5-2l aj tak chodim kazdu pol hodinu na vecko a na internom mi povedal, ze musim pit viacej aspon 3l denne, lebo mam nizku hladinu mineralnych latok z toho, no tak som si predstavila, jak sedim s dzbankom vody rovno na wc, lebo ked viac vypijem, tak uz odtial ani vstavat nemusim ... 😀

fleury
11. mar 2010

janka dobree, tiez sa po nociach zabavas ako vidim 😀

seus nech poradna zajtra dopadne ok! 🙂

dejna3
11. mar 2010

super správy o tantamke a hlavne malej grétke 😵 😵

jankako 😀 😀 to už akože ani zatr.kať si si nemala? 😀 😀 😀 kokso, to sú sny 😝 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre