Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

ikushik
3. sep 2009

dobre ranko, zuzi aj ja som mala podobnu noc ako ty ☹ ale bez kocurika 🙂 no nieco strasne..tie sny sa mi zdaju ine ako ked som tehu nebola..ci si len namyslam?..joj neviem..

zuzana1971
3. sep 2009

ikushik tak to by ma teda zaujimalo ci aj ostatne babule maju take sny 😝

ja som mala pocit, ked som sa zobudila, ze som asi aj v spanku bojovala, utekala, kricala, branila sa...ked som sa zobudila cela som sa triasla 😝 , hrozne... 😠

cheerlady
3. sep 2009

stacynka ja som priamo z pk a ty? 🙂 k akemu hodis dr.? ja sa chcem teraz preradit k dr.do modry - som s nou dnes volala a hovorila,ze buduci tyzden sa mam ozvat a povie mi,kolko novych pacientiek moze prijat 😉 ale rozmyslam,ze dnes pojdem este k tomu mojmu dr.nech mi pozrie,ci bije srdiecko,lebo pred 2tyzdnami sa k tomu vobec neunuval 😠
fruchtbar aj mne byva zima a potom zase teplo,tak sa mi to striedava 😅

michalag
3. sep 2009

Ani ja som poriadne v noci nespala, bolela ma hlava (a este ma stale boli) a aj maly sa mi budil, takze rano som bola ako prastena 🙄

Ja som bola vcera na sono objednana na 16:25, ale nas gynekolog tam asi zabudol zavolat 😠 (boli sme tam od neho viacere), takze najprv sestricka brala tych co boli napisane na papieri a nakoniec zobral Dr. aj nas a to bolo 18:10, ale chudak sa asi zlutoval 😅 ...domov som prisla o 19:20 a tak ma bolela hlava ze som sa pohadala aj s drahym a potom ma to aj mrzelo ☹ , ale zaspala som pri telke ako babo ....

takze mame dutinku 11mm 🙂 , ale ako som vedela zatial bez srdiecka a podla sona sme 5tt+5 🙂 ... buduci tyzden mam prist na krv, len dufam ze tam zase nebudem sediet 2 hodky 😅 😒

tantama
3. sep 2009

stacynka neboj to utečie ako voda..... a skus na to trošička koly.. tak 2glgy..... mne to pomohlo vždy...a cukríky

cheerlady
3. sep 2009

baby,ale ved cola by sa nemala - kvoli kofeinu,nie? 😕 v skorom stadiu moze vyvolat potrat a v neskorsom zase predcasny porod 😲

tantama
3. sep 2009

cheerlady tej koly by si musela vypiť asi vedro aby ťa to vážne ohrozilo... a aj jednu kávu denne možeš

michalag
3. sep 2009

a Samko? Ten sa rano tesil do skolky, ale akonahle som ho prezula a zaklopala na dvere a ucitelka vysla z triedy, tak Samko zacal cuvat do zadu a potom sa za mna schoval a kedze nechcel ist tak si ho zobrala na ruky a zavrela dvere ... vraj si trosku poplakal, ale ze potom sa uz pekne hral, zapajal sa, ale papal malicko, ale vraj vela pil 🙂 a stali sa nam 4 nehody (3x sa pocikal a 1x pokakal) co som nechapala kedze doma sa pekne pytal sam, takze vsetky nahradne veci som musela zobrat domov oprat 😅 😝 ... ked sme pre neho prisli, tak ho akurat prezliekala (po poslednej nehode) a ked pocul moj hlas, tak zacal straaasne plakat a ked som ho uvidela tak aj ja 😅 🤐 ... prisli sme domov a tolko zjedol ze som len kukala ale asi bol vyhladovany a dalsia nehoda 😕 ... vecer ked som sa ho pytala ci sa nepocikal, tak povedal ze nie a skusila som mu slipky a boli suche, ale zacal plakat ze nie su mokre, bol nejaky rozcitliveny ☹
.... a dnes rano som mala tie veci namocene ze ich hodim dnes do pracky a maly sa mal ist vycikat a mi povedal ze sa boji pocikanych veci, tak bohvie co mu tam vraveli .... a dnes? Rano sa napapal a uz sa ma pytal kedy pojdeme konecne do skolky 🙂 , tak sme sa obliekli a isli a bolo to bez placu 🙂 ... chvilku som ho este potajomky pozorovala a pekne sa hral a robil hovadinky, tak uvidime poobede co mi povedia 😅

Prepacte ze som sa ropisala 😅

cheerlady
3. sep 2009

no kavu nepijem vobec,len tej coly som sa bala 😒

zuzana1971
3. sep 2009

miska, ked pojdes zase do skolky ukaz malemu ako tam tie zachodiky, umyvadielka funguju, a to tak, ze pozri ake pekne zachodiky, aby sa ich nebal, a aj mu vysvetli ze ked mu treba ako ma ist za pani ucitelkou a ako sa vypytat na wc, podla mna nevedel kde co a ako chudacik...doma moze byt pre neho samozrejmost chodit na wc, ale v skolke cudzie prostredie, nevie co kde je, ako sa to pouziva, co ma ucitelke povedat...normalne by mali chodit ucitelky so vsetkymi detmi na wc, a to napriklad ked idu na desiatu, umyt ruky do umyvarky, tak hned upozorni komu treba cikat, takisto z desiatej, potom ked idu von, z vonku, na obed, z obeda, atd,,,mozno sa Samko hanbi vyzliect sa pred detmi na wc? A ked vela pil je logicke ze musel castejsie cikat, ja by som porosila ucitelku neh sa ho obcas spyta ci nepotrebuje cikat, kakat vsak aj pre nu bude lepsie ked nehode predide nez hi potom prezliekat...Ale na zaciatku roka maju aj ucitelky toho vela, nielen deticky ale aj vselijake papierovacky, atd, zbytocnosti, robila som v skolke a tieto zbytocnosti ma rozculovali, radsej som sa venovala detom...

zuzana1971
3. sep 2009

mne strasne ta praca v skolke chyba 😝 ja som chodila tak rada vtedy do roboty a stale som vymyslala co budeme s detmi robit, oni su take zlate, vedia tak pochvalit, za vsetko su vdacne, zo vsetkeho sa tesia, furt na mne viseli a ze ako ma lubia...krasne...len za ten plat 5400 sk na ruku sa to fakt nedalo, 5000 som platila len za podnajom...

civavava
autor
3. sep 2009

ahojte babenky,

ani ja nespim odkedy som tehu, resp zobudim sa o 2:00 a potom uz buntosim az kym nezazvoni budik 😢
myslite, ze to moze uskodit babatku, ked nespim? ☹

cheerlady
3. sep 2009

civavava a cez den sa ti potom nechce spat? 😕 no nemyslim si,ze by mu to malo skodit,je vela zien,co nemozu v tehotenstve spavat 😉 ja som bola prve tyzdne straaaasne unavena - dokazala by som zaspat hocikedy a hocikde,teraz uz je to lepsie 😉

ikushik
3. sep 2009

civavava, nemoze to uskodit,neboj,tiez sa prevalujem v noci zo strany na stranu a obraciam sa ako palacinka 😅 , telo si zvyka na uplne novu vec,musi sa s tym vysporiadat a nájst nejaky rezim.. takze ty za to nemozes 😉 😉
bežiiim ja ku krcnemu, fujjj 😖

tantama
3. sep 2009

no spánok je aj u mňa nedostatkový tovar ☹ každú hodinu sa zobudím .. ide mi to strašne na nervy.. potom ráno v práci vyzerám ako po riadnom fláme 😒

civavava
autor
3. sep 2009

cheerlady, praveze som celkom OK cez den..ale cez weekend sa mi najlepsie spi rano - doobeda /po prebdenej noci/ a idem si pospat vzdy aj poobede medzi 14-15:30.
Takze aspon cez weekend sa trocha vyspim.

Juj dakujem, babenky, ste ma ukludnili trocha, lebo uz som sa bala...

ikushik ako sa mas dnes? 😉

katulienka.
3. sep 2009

ahojte... vcera som bola u doktorky a videla som srdiecko nasho maleho baba a som tym uplne nadsena... mam dokonca uz aj fotku, aj ked len taku malu machulku, ale aj tak je to nadherne...

chcem sa opytat, lebo to nikde neviem najst, ze odkedy treba zacat nosit tehotenske oblecenie??? zatial mi brusko nerastie a tak skoro asi ani nebude, ale aby to babu v brusku nejako nevadilo...

tantama
3. sep 2009

katulienka gratulujem srdiečku... a tehu veci si kúp keď ti to bude treba to zistíš sama keď ti tvoje veci budú nepohodlné... aj ja som tu včera riešila že neviem čo na seba mne už bruško vyskočilo.. tak pôjde sa nakupovať

cheerlady
3. sep 2009

no ja som mala nafuknute brusko na zaciatku - nejaky 5,6tt a vyzerala som ako v 5mesiaci,ale potom sa umudrilo,takze teraz je ako predtym 😉 uvidime dokedy 😀

katulienka.
3. sep 2009

a tiez neviem, kolko toho mam nakupit... aby som nekupila zas zbytocne vela.. ale na druhej strane som trosku take prasiatko, dost veci zabrblem od jedla 🙂
tamtama, ty si tiez z ba, kde budes kupovat to oblecenie??? lebo v tych mamickovskych obchodoch sa moc nevyznam..

tantama
3. sep 2009

katulienka nie som z ba ale viem isto že v H&M aj C&A majú tehu módu a aj celkom v poho ceny takže v sobotu padám do avionu.... 😉

katulienka.
3. sep 2009

a mam si kupovat podla velkosti, aku nosim teraz, napr. nohavice a oni sa potom na brusku natiahnu, alebo treba kupit vacsie?

michalag
3. sep 2009

katulienka, gate si budes musiet vyskusat a kupit o nieco vycsie kedze brusko bude rast 😉 🙂

michalag
3. sep 2009

ale v dobrom obchode ti poradia 🙂

tantama
3. sep 2009

inak super ja som si až teraz po toľkom čase uvedomila že mám okres B
a a nie Pk 😎

stacynka
3. sep 2009

no cheerlady ja som zo senkvic a chodim k dr. do modry, je super, len ma dost pacientiek tak je to tam niekedy o drzku ale ked som bola tehu, tak poradne pre tehotne ma v urcitu hodinu tak sa to da
tantama a ty si odkial?
co sa tyka tych veci tak ja tiez uz za chvilku nemam co lebo co mam nohavicei tak ma tlacia na brusku a vadi mi to tam

stacynka
3. sep 2009

tantama a kde si kupila tie uzasne body? strasne sa mi pacia...
ja uz vas opustim, som sa osprsila a idem sa pomaly poobliekat, na pol jednu som objednana ku gyn. tak sa tu majte zatial

tantama
3. sep 2009

ja som priamo z modry 😀

zuzanka.j
3. sep 2009

ahojte. aj ja sa pridavam k zuzke , tiez som mala priserne sny. v poslednom case je to u mna caste. aby to nestacilo bolela ma aj hlava, no do rana to preslo. a korunu tomu nasadilo to, ze som sa pred chvilkou po 2 tyzdnoch zas povracala 🙄

tantama
3. sep 2009

stacynka kúpila som ich v TT... ja tam mám gynekológa a aj tam rada chodím nakupovať...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre