Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

karmelka77
8. jan 2011

@maya30 uz tiez rozmyslam ze zmenim mlieko...mame bebu skoro od narodenia, a toto sa deje posledny min. mesiac...cajik mi uz obcas pije...dokonca niekedy stiahne naraz 100 ml...niekedy zas cez den vobec nic...dnes sme mu davali striekackou slivkovu vodu, lebo z flasky to nevypije, ale pri striekacke otvara usta...cize pitie sme ako tak poriesili, horsie je to s ovocim, to mi absolutne odmieta, ani detske vyzivy mi uz nechce, uz to robim tak ze mu ich primeisavam do jogurtov bielych, lebo teraz fici uz mesiac na desiatu iba na jogurtoch, nic ine mi nechcel, sa mi aj zda ze vacsinu dna je iba mliecnu stravu...iba na obed ma zeleninu. s tou nema vobec problem, barzaku gebuzinu zje...

karmelka77
8. jan 2011

@cicimon a nebude z nej iba prdkat??? skusim...asi drvena ze?

maya30
8. jan 2011

@karmelka77 vela kociek si pri zapche chvali tuto kasu od Nestle - Zdrave zazivanie, za vyskusanie to urcite stoji http://www.dojcenskavyziva.sk/clanek.aspx?artic...

cicimon
8. jan 2011

@karmelka77 no ja som dala mletu rascu do jedla, hned to super vonalu
a ak neje ovocie, skus dat trosku do masa - napr ryza, maso, jablko/hruska... to tiez dobre chuti

karmelka77
8. jan 2011

@maya30 a vidis, toto som nenasla, kupila som slivkovu kasu od nestle ta obcas zaberie, ale toto som este nevidela🙂)) diky🙂) pojdem hned zajtra kupit...a vyskusam..

karmelka77
8. jan 2011

@cicimon fajn dakujem, aj toto vyskusam🙂)) uz som rozmyslala dat mu to do zeleniny, ked ju tak papa...ja uz som aj take skusala, ze rozdrvila som piskoty a odstavila mrkvu a jablko a tou stavou som zaliala piskoty, lenze on je taky vychcanec ze len to zaciti a uz neotvori usta🙂))

cicimon
8. jan 2011

@karmelka77 mne ked moja nechcela velmi obed tak som pridala ovocie, hned jej lepsie smakovalo

karmelka77
8. jan 2011

@cicimon stastny clovek si🙂))

cicimon
8. jan 2011

@karmelka77 v com ? ona zas je strasne malo, posledny tyzden uplne odmietla obed... inac nezje viac ako 80 na obed, len veeeeelmi vynimocne zje viac

karmelka77
8. jan 2011

@cicimon ze ti chce ovocie a ze pekne kaka, to jedlo sa rozbehne neboj...aj my sme s tym mali problem na zaciatku a potom to islo...prestala som mu davat mlieko po jedle a zacal papat...aj ked este niekedy mame trochu problemy, ked nechce nic iba mlieko, tak ale zevraj si deti sami vypytaju mliecne dni...ako dlho prikrmujes?

cicimon
8. jan 2011

@karmelka77 3 mesiace, zacali sme stvrty... od oktobra

karmelka77
8. jan 2011

@cicimon no mala by uz viac to je fakt, ale ked pribera...asi len treba najst spravnu kombinaciu...a mixujes, alebo tlacis? Zeby si vyskusala inak...ja stale mixujem, nechce mi roztlacene, dokonca som mu minule natrela chlebik s lucinou a ked som mu davala kusok do ust nechcel, a ked som mu to dala na lyzicku tak to pekne jedol🙂))

cicimon
8. jan 2011

@karmelka77 kedy ako, ... ona ani ovocia na desiatu nezje viac ako 80...to len kase zje 150-200

p69majka
8. jan 2011

@ivka1603 ahoj, ja som bola na pol hodku, ale potom začalo pršať, tak sme to stihli. 🙂

karmelka77
8. jan 2011

@cicimon a skusala si davat zeleninu ako polievocku z flasky?? Zeby si zvykla na chut...

cicimon
8. jan 2011

@karmelka77 nie, ona z flase nepije, len vodu
mozno sa jej viac do brucha nezmesti, ved ma mozno len 7kg 🙂)

karmelka77
8. jan 2011

@cicimon tak je tu riziko ze ked si zvykne na flasu nebude chciet uz od teba..ale skusila by som,a mozno je to naozaj o tom ze bude menej jedavat...hlavne ze rastie a pribera...🙂))

cicimon
8. jan 2011

@karmelka77 no ked 9 mes nemala flasu tak ju teraz nejdem ucit ... ved pri olovrante otvara zobak, tak mozno ten obed bud nechce alebo nie je taka hladna

p69majka
8. jan 2011

@karmelka77 ryža je tiež obilnina, nie? 😀 lebo ja mám od Hipp bio obilninovú ryžovú.

karmelka77
9. jan 2011

@p69majka lenze ryza zapeka, tak takym sa radsej vyhybam🙂))) ale su aj ciste ryzove, tie som myslela...

lubenka01
9. jan 2011

Mamičky aké druhy - značky jogurtov dávate vašim detičkám? Musia byt len biele ale môžem dávať aj ochutené: 🙂 🙂

karmelka77
9. jan 2011

@lubenka01 ja davam Zvolenske jogurty aj ochutene...doktorka mmi povedala ze to je v pohode..a ked biely tak davam donho detsku vyzivy, niekto dava aj ovocie...treba davat jogurty s co najvyssim obsahom tuku, cize ziadne activie a pod kde je malo tuku, a tiez take ktore maju kratku dobu trvanlivosti..

p69majka
9. jan 2011

@lubenka01 ja dávam zvolenské a jednoťácke, biele a vanilkové. chystám sa aj na ochutené. 🙂

lenocka84
9. jan 2011

@ivka1603 ahoj, ano sobota poobede bola divna, sme zmiokli ako mysi 🙂

ivka1603
9. jan 2011

@lenocka84
@p69majka
@karmelka77
Ahojte kočky.....u nás prší od včera nonstop ☹ Malý je celý čas doma, lebo od včera periem, teraz mám prestávku, lebo Kačenka sa išla okúpať do vane a potom ešte 1x ma čaká doprať 😵
Čo ste mali dobré na obed? Ja som varila drobkovú polievku so zeleninkou a zostal mi ešte kus kapríka, takže podkovičky s hranolkami...narobila som ich toľko, že ešte aj na zajtra mi zostalo🙂 Milujem hranolky 😉

lenocka84
9. jan 2011

@ivka1603 my sme dnes tiez doma, ale chystame sa trosku von, aspon na chvilocku
a varenie? klasika rezankova polievka morcacia, a peceny bocik
a malemu hovadzie na mrkvicke so psenom
zbastil ako nic, ma masko rad.

karmelka77
9. jan 2011

Takze som sa rozhodla nasledovne - kupili sme Bebu Sensitive, ak ta nezaberie menime mlieko a uvidime...aku znacku mlieka by ste mi doporucili okrem Nutrilonu a Beby???🙂)))

p69majka
9. jan 2011

@ivka1603 ahoj. ja som dnes nevarila po dlhom čase mäso, lebo sme mali veľa dukátových buchtičiek od včera a šampiónovú polievku. No ale zajtra ma to mäso aj tak čaká. no moji chlapi sú skôr na sladké, to ja som mäsový tip. 🙂 u nás nepršalo, tak sme poobede boli vonku, ja malá zaspinkala, tak som bola ja rada, že sa nemusíme doma uspávať. Doobeda spala super 2 hodiny. Len teraz akosi nemôže zaspať a večer bola nervná, ani hrať sa nechcela, len mrnčala a pýtala sa na ruky a len pri mne. Malá mala dnes z pohárika, lebo svokra doniesla jahňacie so zeleninou a som neodolala, lebo sme to ešte nemali. Malá to spráskala jedna radosť. 🙂 už konečne spinká, musela som ísť pokolísať. to uspávanie je niekedy boj, inokedy zaspí sama pri rádiu. no hlavne, že už spinká. 🙂

ivka1603
9. jan 2011

@karmelka77
Ahoj Karmelka......skús mliečko Hami...pozri stránku: http://www.hami.sk/sk/nase-vyrobky/vsetky-produ...

ivka1603
9. jan 2011

@p69majka
Ahoj Majka....tak to ti môžem len závidieť, že malá už spinká 🙂 Malý je ešte stále hore, pred chvíľou dovečeral...hrá sa a ešte sa mu zrejme nechce spať ☹ My bojujeme každú noc....Pa,pa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre