Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

stanusa
4. nov 2009

veru fruchtbar takych je nas tu vela. skromnost je nasa deviza 🙂

ludka140281
4. nov 2009

ahoj kocky...dnes sa citim nejak zle,tazko sa mi dycha,boli ma hlava.....dokonca som v lekarni rano odpadla,ale nastatie ma zbadala jedna tehu zienka a podala mi prvu pomoc....nechapem co sa deje.....nemate niektora podobny problem? rano idem do rizik.poradne na ultrazvuk...tak budem mudrejsia

stanusa
4. nov 2009

ahoj, nebude to tlakom?

ludka140281
4. nov 2009

jaj to neviem..stale mam nizsi,ale toto tehu bol od zaciatku v pohode....tak ma to prekvapilo

stanusa
4. nov 2009

tak potom neviem, musim uz cist manzelik ma berie na obed. 😝

fruchtbar
4. nov 2009

ja som na nete citala,ze je normalne v druhom trimestri,ked sa ti toci hlava a je ti na odpadnutie.....mne sa toci ako na kolotoci,tlak mam 90/60,takze ziaden div....to je v pohode Ludka,ziaden stres,pi vela vody a jem vela ovocia.

fruchtbar
4. nov 2009

to hovori ta prava,prave sa napchavam klobasou s horcicou..........bridim sa sama sebe 😎

klongova
4. nov 2009

prebalovací pult mať nebudeme pretože ho nemám kde dať.

tie novodobé vaničky sa mi nejako nepáčia možno vyzerajú len tak divne na obrázku no ja som spokojná s tou čo mám.

aj ja som rada že mám takých rodičov ako mám pretože mi dali do života veľa a tiež ma naučili žiť skromne a myslieť aj na horšie časy, akurát v tomto období sa mi to zíde. 🙂

ludka140281
4. nov 2009

fruchtar..dakujem...mas take chute ako ja...klobasky,sunka,SLANINKA 😅 ...
klongova..suhlasim..tie nove tvarovane vanicky niesu velmi ok. Mala mi rychlo poorastla a v troch mes.jej uz bola mala,nedalo sa mi ju tam dobre otocit a tak smei kupili taku historicku a vyuzivam ju dodnes 😀 ....rada sa v nej spliecha....takze ja fandim takej velkej vanicke bez tvarovania 😀 😀

vejula
4. nov 2009

Čavte kočky. Fuuu ja som sa konečne dnes prvý krát najedla, teraz zak som si dala riadne kuracie stehna a zemiaky a je mi dobre... Bo ma normálne od toho hladu naťahovalo.
Inač Ludka mne tiež býva občas tak zle, myslím že som ti to aj písala ale odpadnuť som ešte neodpadla. Tak dúfam že ti na tej poradni poradia 😉

klongova
4. nov 2009

som rada že nemám len ja taký starodávny názov no ja som to tiež brala z toho praktického hľadiska.

lubi44
4. nov 2009

ahojte babulky,dlho som tu nebola,vcera mi nesiel net,tak ma skoro porazalo,vlastne vcera som mala taky cely den na prd,ae chvala bohu je za mnou,citala som,co uz mate vsetko pokupene,ja som este nic nekupovala,ale v piatok sme mali s mm 7 rocne vyroci co sme spolu,myslim,od chodenia,lebo zobraty sme iba pol roka a strasne ma prekvapil,kupil nam darcek 3 biele bodenka a taku krasnu decku,ked male okupem ju do nej zabalim,no nevedela som od stastia ci mam plakat alebo sa smiat,no krasne a ked dostanete taky krasn dacek o 2rano,tak to uz je co povedataj unava ma presla 😀 a vanicku ja kupovat nemusim,mam tu super kamosku,ktora mi da po jej malej,ze nech sa neopovazim kupovat,dokonca mi dala aj tehu gate a 2 tricka,no a zas mam usetrene,ale postielku ideme pozriet tento vykend a to tiez do charity obchou,takze sa ani ja moc nerozhadzujem,no chcela som s tou postielkou este pockat,ked budem mat triple,to je na buduci tyzden,ale ideme tento vykend,co mi to aj tak pomoze tie triple???

dejna3
4. nov 2009

ahojte,

ludka, mne takto zle prišlo v pondelok večer 😝 našťastie som bola doma a ľahla som si, inak by to som mnou treslo 🙄
aj včera sa mi trošku točila hlava, no čoskoro to prešlo a nebolo to také strašné...

k výbavičkám:
prebaľovací pult si neviem vynachváliť, aspoň ma kríže nebolia, a hlavne po kupkaní je tých cerémónií s bábätkom dosť na to, aby som bola stále ohnutá ☹ my sme si pult urobili "podomácky" .. v pivnici sme našli starý menší stôl, drahý ho natrel na bielo a kúpili sme naň prebaľopvaciu podložku... a slúži 100% 😉

monitor dychu máme angel care... spočiatku sa spustil falošný alarm, ale to bolo kvôli tomu, že sme nemali moc dobrú podložku pod ním, takže to tak nesnímalo... ja osobne si monitor neviem vynachcváliť, pokojne vďaka nemu spávame, používame ho ešte aj teraz (je do 13kg)
čo ja viem - kámošky má Nany a jej sa spúšťa poplach častejšie, lebo má len jednu podložku a tá nevykryje toľko plochy v postieľke... málá jej už v noci "putuje" a keď sa nejak natlačí do kraja, začne pípať... u nás sa to zatiaľ ešte nestalo AC má dve podložky, takže asi na tom niečo bude.. 😉

mali sme obyč klasickú vaničku, nie tvarovanú, ale aj tak asi od 87 mesiacov kúpeme už vo veľkej vani, lebo malá hrozne špliechala a my sme dovtedy kúpavali v obývke 😅 , lebo kúpeľku máme mini a tam by sme sa nezmestili...

dejna3
4. nov 2009

sorry za preklepy - a od 8 mesiacov - malo byť 😀

lubi44
4. nov 2009

dejna este,ze mas takeho vynaliezaveho mm...alebo tvoj napad??? 🙂
inak baby posledny tyzden akosi pocitujem problemy s chodenim na zachod,myslim na velku uz to nejde ako predym,uz sa vac natrapim ☹

dejna3
4. nov 2009

lubi, manželov... ja som chcela tiež komodu, ale tie ceny ma odrádzali😝 🙄 hľadala som aj v bazároch a potom si on spomenul na ten stolík a v sekunde bolo rozhodnuté 😉
mňa spočiatku preháňalo, teraz sa to "znormalizovalo".. idem väčšinou po vypití kávy 😅

lubi44
4. nov 2009

no super teda,treba usetrit vsade kde sa da,no ja teraz kavu nemozem,ako som ju pila min.1xza den tak teraz ju nemozem ani citit a ked niekto na mna zacne hovorit po vypiti kavy tak ma az napina 😝

dejna3
4. nov 2009

ja som v I. trimestri bola na tom podobne... teraz je už o.k. 😉 ale ja aj tak pijem takú kávu, že vo veľkej šálke polovicu dolejem mliekom..

seuska
4. nov 2009

ahojte baby, nestiham Vas citat, snad cez vikend vsetko dobehnem... 😎 dufam ze tu nie su ziadne zle spravy a k dobrym gratulujem...
Tak som si stihla dnes zarezervovat tuto postielku, budem ju mat v pondelok.... aspon dacooooo uz maaaameeee 🙂 V piatok ideme na 3 d sono do KE tak hodim konecne fotku do albumu a aj brusisko...

https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

tarinka333
4. nov 2009

kocky, uz tu sedim 30 min a nerobim nic, len Vas citam od vcera 😀
Ja sa uz citim skvelo, teda ziadne nevolnosti - az na to, ze vcera pri obede ma naplo a dnes rano som tiez myslela, ze utekam na wc, lebo som bola hladna, ale nic som nevedela do ust dat.
malicke ete nekopka - teda urcite kopka, ale necitim - ale ma casik, tak sa tesim, az zacne 😀
A kavu velmi nemusim, no sem-tam si dam, lebo ma niekedy booli hlava a straaaaasne som unavena, neviem, kde ta energia druhotrimestralna, hm... 😵

tarinka333
4. nov 2009

Seuska, ja na 3D pojdem (teda na morfo) az 26.11. Tak daj vediet, ze co a ako a kolko si nakoniec platila, lebo mne vraveli cosi vyse 20e... 26e alebo tak... 🙂

jana3
4. nov 2009

Ahojte,
tak mame prve vysledky z amnio, a su v poriadku, takze ziadne trizomie nemame, a bude to dievcatko🙂
ostatne vysledky budu az niekedy na buduci tyzden, ale tie nie su az take podstatne, resp. je velmi malo pravdepodobne, ze by boli pozitivne.
o com ste sa bavili...
monitor dychu
Mame Angel Care, boli sme s nim spokojni, par krat nam sice dal plany poplach, ale mali sme na nom zle nastavenu citlivost. Potom to uz bolo ok. Akurat nam na zaciatku vadilo, ze sme ho zabudali vypinat, ked sme brali malu. Ale to je len vec zvyku.
vanicka
Na zaciatku sme mali pozicanu tu taku malu, bola fajn, len asi v styroch mesiacoch sa uz do nej nezmestila:( Super bolo, ze mala vypust, takze sme ju nemuseli vylievat. Neviem ci je to aj na vacsich vanickach, lebo teraz mame tiez len taku za par korun z bazaru.
kedy kupovat veci
po vianociach a cez vypredaje. Mimochodom dnes som si doniesla za tasku veci od mojej sesternice... Budem mat pre obidve baby;)
prebalovaci pult
mame v kupelni na pracke, je to skvela vec, pouzivame doteraz
manduca\satka
Chcem si kupit elasticku satku od Liliputi. Doma uz mam pevnu satku, aj nosic od Liliputi po malej, prilis som to nevyuzila, lebo som to kupila dost neskoro. Inak myslim si ze je to fajn vec, len to netreba prehanat.
viac si uz nepamatam 🙂

stanusa
4. nov 2009

jani drzim palce na zvysok a snad uz mozem aj gratulovat 🙂 🙂 🙂

jana3
4. nov 2009

niekto tu tusim spominal vahu... no tak ja som stale cca dve kila v minuse 😒

martina05
4. nov 2009

Jani, gratulujem ... inak o akej šatke si to písala, ja som asi niečo prehliadla alebo nedočítala dôsledne 😕 😕 😕

kiwinka
4. nov 2009

no janka3, musis papaat,,ja som dnes 18tt+5 a mam 6kíl hore.. uff,,uvidime kde skoncim na konci tehu xixi 😀 ale je to individualne podla mna u kazdej zeny inak. kazda mame taku vahu aku mame prave mat,,neovplyvnime to,,,

jana3
4. nov 2009

martina: asi dve strany dozadu sa tusim roxi rozhodovala, ci na nosenie deti satku alebo manducu...
pre male babo urcite satku, pre vacsie moze byt aj ergo nosic, ja mam Liliputi, je velmi dobry a asi o 30Eur lacnejsi ako manduca.

adasik
4. nov 2009

jani3 a dejna3, neviete nahodou ake cislo ma ten mnitor dychu? Nasla som viac druhov...a aká podložka ma byt pod tým monitorom?

stacynka
4. nov 2009

ahojte baby, jeden den som tu neni a pisete jak dracice
dnes som bola na tripple a vysledky o tyzden
este mi spravila klasicku poradnu bez uzv. a od minulej som nepribrala ani gram cize som stale minus 4
morfo UZV mi bude robit az 16 decembra...
jani som rada ze amnio vyslo dobre
riesili ste detskej izbicky: my sme timkovi riesili izbicku ked mal dva, do vtedy bol s nami, ale v podstate do rok a pol sme boli u svokrovcov v jednej izbe takze skor by sa aj tak nedalo ale tak nejak planujem aj s druhym babom riesit izbicku, kupovali sme z masivu z galanu, firma domestav ma take vselijake zostavy- ale len postela komodu a taku policku, kedykolvek mozeme dokupit.
prebalovaci pult, mali sme normalny stol do pracovne a na tom podlozku len potom mu uz nohy trcali takze postel to istila

jana3
4. nov 2009

je na nom napisane model #AC300
asi je to tento
http://www.maderna.sk/novorodenec/monitory-dych...
ten uz je s podlozkami, tie sa davaju pod matrac
Inak v niektorych porodniciach ich aj za nejaky poplatok poziciavaju, tusim to bolo asi 120, ci 150Sk na mesiac. Treba si to zistit. My sme ho pouzivali len cca do pol roka, potom mala zacala spavat s nami. A teraz uz sme lenivi ho spojazdnit 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre