Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cicimon
14. máj 2010

sasika - diki, niektore su take s bielou bodkou niektore bez a ma to len na licach a brade a zas nechcem so vsetkym behat k lekarke, zvlast v tomto pocasi, budem to len vysusovat

sasikas
14. máj 2010

cici- vyskusaj....dufam ze vam to pomoze.... 😉

stanusa
14. máj 2010

ahojte
maly pekne pospal, sice po krmeni okolo 2 nezaspal hned, ale bol tichucko len cumlikoval, ani neviem kedy zaspal len okolo pol 4 zaplakal, lebo mu vypadol cumel 😅

mackopuf len drzis a popritom mozes citat napr. konika 😀

baby vy polohujete hlavicku? lebo nam vcera kazali na poradni...len maly si ju stale na jednu stranu dava 😕

zuzana1971
14. máj 2010

stanusa, maxik dava tiez hlavicku stale na jednu stranu 😝
v nociho davam na jeho oblubenu stranu 😀 nech sa trochu vyspim 😝 cez den na opacnu, ale casto protestuje a budi sa, lebo ta strana sa mu nepaci 😝 a sam sa obrati na chrbatik a otoci hlavicku aj tak na svoju oblubenu stranu 😝

idem precitat prispevk

hlasim pocasie na hovienko v BA

stanusa
14. máj 2010

este som mylsela, ze ked tvrdo zaspi tak mu ju pretocim 😕
sme u svokry, ale poviem vam taka pohodicka som ani nemyslela, ze bude 😀

michalag
14. máj 2010

Ahojte
j my hlasime celkom dobru noc, mala zaspala a zobudila sa az o 2:30, napapala sa aspinkala do 7:00, zato bola doteraz hore ..... pred 10 minutami zaspala tak som zvedava dokedy

no a uz sme hore, mna porazi a to vcera tak krasne spinkala

cinocka
14. máj 2010

cici: alebo bórovou vodou mozes potierat tie vyrazky..nam pomohla 🙂 bol ako v puberte chudacik, same akne 😒 a teraz uz super..3 x klop 😝

tiez hlasim uprsane pocasie zo stredu Slovenska 😀

my noc v pohode, len som musela minimalne 3 x prezliekat co tak stale grckal 😖

stanusa
14. máj 2010

cinocka ako casto si to potierala?

annika11
14. máj 2010

cicimon
ahoj, aj my to máme a na sestrinu radu sme prestali olejčekovať, len okúpkame a olejčewkujeme raz týždenne a mizne to, tak vyskúšaj, možno má len príliš premastenú pleť. Ja som si tiež myslela, že čo som pojedla, ale zabralo nám to, že toľko nemastíme pleť. Malá mala od narodenia veľmi suchú pokožku, ale teraz sa jej zmenila.

cicimon
14. máj 2010

annika - ja som jej tvar nikdy nekremovala, len telo 1x za tyzden

grekyna23
14. máj 2010

ahojte, no dnes mame skaredoooo ☹
my sa tiez pridavame do skupiny vcera nespiacich deti, mala bola hore od 16tej do 21vej, ale to preto ze sme mali navstevy a ona si ich predsa nemohla nechat ujst 😀 , iba podchvilou si trosku podriemkala, a tiez sa 2x pogrckala, tak sme stale prezliekali, tak si ju aspon navstevy mohli vychutnat a pofotit v troch roznych prevlekoch 😝 😵
alebo zeby bola hore preto ze mamina bola doobeda u kadernicky a nemohla sa na mna vynadivat? 😀 😀 😀
dnes navstevny den u nas pokracuje, tak uvidime ako bude...

cinocka
14. máj 2010

stanusa: 2x rano a vecer 😉

janicka11
14. máj 2010

Ahojte baby,chcem sa vás spýtať čo podporuje tvorbu mlieka?Ako vás tak čítam,tak každá s achválite že máte veľa mlieka,čo je super,nie?Ja to mám tak,že v nemocke som mala strašne veľa,musela som aj odsávať.Prsia s ami nalievali,robili hrčky,musela som to masírovať.A došla som domou,a mám pocit že ked s amalá najje tak sa mi nestihne vytvoriť ani mlieko.Neviem či to je len pocit alebo čo.Ale zase malá ked s anjje vyzerábyť spokojná,tak neviem.Myslím že keby nemám mlieko tak je hladná plače nie?Fakt s abojím,že nemám mlieko.Skúšala som si raz doma odsať a šlo mi ale tak menej,a kým som niečo odsala to potrvalo.Tak neviem.Nechcem mleiko stratiť tak čo mám robiť?Oijete niečo extra?Pijem veľa vody tak 3lite aj neaký čaj od Hipp na tvorbu tak neviem....

stanusa
14. máj 2010

cinocka diky skusim aj ja 😉

janicka aj sackovy caj na tvorbu mlieka je dobry, pila som 3 denne
prsia sa uz nemusia nalievat a mliecko sa to tvorit moze, ked je mala spokojna tak asi ma dost
niekedy mi odsavanim skoro nic nejde a ked dam maleho tak mu ide mliecko

stanusa
14. máj 2010

malemu tvar nenatieram nicim, len od mlieka je obcas 😀

stanusa
14. máj 2010

u nas to bude zajtra - navstevny den, dnes ideme na test sluchu a pozrieme aj sestricky na novorodeneckom

cicimon
14. máj 2010

baby a vy kedy odsavate? bo moja kym doje, odgrgne a kym zaspi tak uz mi ani nic nejde

minius
14. máj 2010

dobre ranko maminky 😉

malicky spinka od rana pol 9 s jednou prestavockou, poklepkam si po dreve.

Civi joooj s tym placom ti to nezavidim. Moze byt ze ma vetry ale ked si poprdka tak neviem. A kaka normalnym zltkastym?
Dufam ze Renusko sa uz citi lepsie, nie je nic horsie ked nevieme co tym chrustom je a hlavne ked ten plac mas sama a cely den a noc ☹ .
My sme malemu tiez davali sub simplex ale pomohol mu tak prve dva dni a potom si uz telicko na to asi zvyklo a nepomahalo mu to.
Teraz sme mu zacali davat kvapky z koproveho oleja 😕, vonaju hrozne a malickemu velmi nechutia ale myslim ze lepsie ako mu pchat teplomer to ritky

a tiez hlasime ze mame prekrasnucke obrovske licka

s vyrazkami mame aj my problemy. Prve dva tyzdne mal prekrasnu pokozku a teraz sa na nas cosi lepi. Ale doktorka nam predpisala nejaky krem a zacalo to pomahat.

zuzadula
14. máj 2010

janicka 🙂.. suhlasim so stanusou !! 🙂... pokial je malinka v pohode, tak ma mliecka dostatok.. nemusis sa bat.. a naliate prsia nie su dobrym signalom.. naopak.. hrozi to problemami !!.. v nemocke to zaziva vacsina mamiciek, lebo babatka nemaju este taku spotrebu!! 🙂.. ale teraz je to uz vacsi papkac.. takze vysaje co potrebuje a tolko sa aj vytvori.. je to vyborny stav.. uplna rovnovaha v tvorbe a vydaji 😉 ... a tak to ma byt!!.. 🙂.. cajiky pit mozes.. tekutiny su velmi dolezite.. ale ten prijem co si uviedla je dostacujuci!! a neboj,malinka si hned zacne pytat viac, ked podrastie a prsniky na to krasne zareaguju.. ked ju budes castejsie prikladat, tak sa zacne tvorit viac mliecka.. ale zatial ste asi uplne pekne zohrate!!! 🙂... ak yb si ale chcela istotu,ze mala ma dost, tak staci sledovat pocikane plienky.. aby bolo aspon 6 plienociek denne.. mokrych.. pocikanych.. teda za 24 h .. a je to uplne OK 🙂

cicimon
14. máj 2010

tak ja som sa prave na chvilu vykaslala na zehlenie, sadla som si s obedom pred TV 🙂 uz sa len rozhodujem, ci pojdem von ci noe

kikarv
14. máj 2010

cicimon aj mne treba žehliť a ako si sa mi nechce 😝 idem radšej papkať

minius
14. máj 2010

cici oddychni si aj ja som sa vykaslala na upratovanie 😉 vsak je piatok. Tak pijem maltu papam keksiky a konikujem!

ohladom toho odsavania, ja odsajem rano z nekojeneho prsnika a potom mu dam flasku vonku poobede a ked sa vratime tak odsajem znovu a dam mu to pred spanim a dlhsie spinka.

zuzana1971
14. máj 2010

grekyna vidim, ze aj vy sa musite prezliekat viackrat denne ako my 😅

minius maly je krasnucky 😵 , a to zvieratkovske tricko moc peeekne 😵

baby mne uz doslo vcera to kocikovne 😵 , ci ako sat o vola

kikarv
14. máj 2010

baby mám chuť na párky môžeme ich jesť? aj spišské? A paštéty? ja by som si dala pečeňovku a tlačenku ale bojím sa.

minius
14. máj 2010

zuzi dakujem!

kika minule som si dala pecenovu pasteku, neviem o tom ze by sa nemali a maly bol OK. A parky jem aspon 2x do tyzdna.
Nemalo by sa to 😲 ?
ja som vyhodila iba to kravske mlieko a mliecne vyrobky, jahody, citrusy a zopar zelelniny ale inak si doprajem vsetko 😅

cicimon
14. máj 2010

kika - ja si tiez dam parky....ved ked ich nezjes kilo...

mini - tu meltu pijes s vodou ci mliekom?

ja by som si tiez dala nieco mnam, ale mam len same coko a zmzku..

michalag
14. máj 2010

ja jem vsetko pokial vidim ze to malickej nic nerobi akurat citrusy, jahody som este neskusala

michalag
14. máj 2010

baby pomooooc mne ta moja mala sertica nechce spat

michalag
14. máj 2010

stale sa puci a vrti a keby mohla tak hadam aj zo zavinovacky vylezie

minius
14. máj 2010

meltu uvarim vo vode a potom si do toho dam trosku sojoveho mliecka. velmi dobre 🙂 vraj je to dobre aj na mliecko 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre