Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

gajana1
27. mar 2010

Tomáška som rodila normalne len bol vyvolavany pôrod
a teraz by som už šla lebo je to oveľa naročnejšie tehotenstvo

cheerlady
27. mar 2010

ja mam asi zase nizky tlak,som jak mechom udreta,dufam,ze po porode sa to zlepsi,lebo to je otras 🙄
stanusa no ja si myslim,ze fakt ta uz ako kinderko domov nepustia! 😀
ninuska no super a co na nu hovoris? 🙂
veve no ved sa neviem dockat poradne,len ja mam takeho tusaka,ze zase povie,ze na porod to este nevyzera,ved uz v pondelok som si myslela,ze by sa to uz aj mohlo rozbehnut a mala som CS len 4 🙄

veve23
27. mar 2010

Cheer, ja sa sice v tych CS nevyznam, ja som mala Cs5, tak uvidim co mi v pondelok povie, no a predsa ja mam skoro necele 3tt po tebe, tak uz by ti mal povedat ako dalej........

vejula
27. mar 2010

gaji, tak vravíš že je to cítiť že su tam dve a daju viac zabrať... Ja som nevedela, či to je aj ťahšie tehotenstvo ked su to dvojičky... Ale tak zrejme áno. Držím palce nech už tych pár týždnov, možno dní prejde rýchlo 😉

cheer veve ja vôbec neviem aké mám to cs, vôbec to tam nemám napísane v materskej knižke 😒

stanusa
27. mar 2010

vejula ty sa chces vymenit, je pravda ze tu monitoruju babatko kazdy den, aj na sono posielaju - plodovu vodu, prietoky atd
len ma trochu stvu s tlakom, 5 krat denne 😝

mame termin viacere, neviete ktore este?

monva
27. mar 2010

veji - ani ja tam nemam napisane CS a cislo, stale mi ale povie dlzku krcka (hrdla), priechodnost (na kolko som otvorena), orientaciu krcka (sakralne/centralne) a teraz este povedal, ze uz je aj placenta zrela (tam bolo akurat nejake cislo, myslim, ze skratka bola ZS = asi zadna stena a tusim 3) no ale vlastne to cislo CS je ciselnym vyjadrenim vsetkych tychto veci dokopy.

stanusa
27. mar 2010

ani mne nepisu ake mam CS a dlzka krcka sa meria vraj sonom, inak teraz som sa dozvedela, ze tu ked sa lekar dohodne k porodu tak to stoji 5 tisic
ked som sa pytala na zazmluvnenie, tak mi povedala jedna lekarka ze take nie je 😨
tak ale necham to na mm

vejula
27. mar 2010

no ja mám čosi pri placente čislo 2 sa mi zdá... No a teraz na poslednom sone mi pozeral aj prietoky že su dobre či ma dosť plodovky a tak, ale aj napriek tomu povedal že najlepšie bude ked čo najskôr porodím, asi aby som mala lahší pôrod. No ved uvidíme 😉

vejula
27. mar 2010

jj stanusa ja by som to celkom brala nech maju všetko pod palcom, kvôli psychike, nech sa stále nemusím strewsovať, aj ked viem že nemocka nieje nič moc, ale pre ten pokoj v duši.... No s tým tlakom je to brutal, to by mi už len z toho merania dvíhalo tlak 😀 😀 😀

monva
27. mar 2010

veji - ja by som tiez radsej bola v nemocke, nemusis sa stresovat kedy to na teba pride a ci je to uz to, alebo len plany poplach, dokonca aj moj MM povedal, ze by bol radsej, ak by som bola pod dozorom, asi ma z toho uz tiez tekute nervy 😀

vejula
27. mar 2010

🙂 monva, no ten môj ma stále ukludnuje, podla neho všetko 100% spoznám, a nemusím sa ničoho báť... No proste čistý psycholog 😀 😀 😀 A on sa asi neboji ničoho... Alebo to len hrá????? Neviemmm ale ak áno tak to hrá dosť dobre 😝

stanusa
27. mar 2010

no je to dobre, zase na druhej strane niekedy su tu dost vazne stavy, tak clovek stresuje aj tak 😖 😝

monva
27. mar 2010

stanus - mas tam nejake casaky, knihy, alebo krizovky aspon? teda okrem netu.

monva
27. mar 2010

tak ma zacalo tahat do spania, ze si asi idem dat kavu, inak od stredy som nebola na velkej a uz mam z toho cudne tlaky, nic nepomaha, ani sedmicka kompotu, ktoru som exla, ani bezkofeinova kava so slahackou, tak ked si dam "vyplachovu" turecku, mozno ta zaucinkuje ... 😖

gajana1
27. mar 2010

no ja som sa začitala a idem variť obed nech ma mm ked pride o zapasu

cheerlady
27. mar 2010

veve tak to si mala fajn,ked si mala CS5 v tom tt,mne preto povedal,ze to na porod nevyzera,lebo som mala na zaciatku 39tt CS len 4 😒 no ale snad sa to pohlo,uz sa fakt neviem dockat poradne.

veji aj mm sa tvari,ze vsetko je v pohodke,on uz je nateseny a len caka,kedy mu zahlasim,ze ideme,no ale sak uvidim ako sa bude tvarit,ked to naozaj pride! 😀 jaaaaj,ja by som si to s nim tak rada vymenila-ze on by isiel rodit a ja by som sa sla len "mrknut" 😅

vejula
27. mar 2010

No to som aj ja zvedavá ako sa bude tváriť ked budem v tých najväčších bolestiach, či stále bude hovoriť, že je to normálne 😅

kiwinka
27. mar 2010

monva, aj ja s tym mavam problem,, po 4 dnoch ked idem, to je ulava.. inak mam brusko tvrde ako slak...
ja to nechavam na nahodu,,nic extra mi nepomaha...

baby,,, uz dlhsie ziadna nerodila, no ideme na to, nie? 😀

aktakk
27. mar 2010

Cicimon- epi som nemala...aj ked po x hodinach v bolestiach som si ju nadranom zacala pytat. Dr. mi povedal, ze by na mojom mieste uz pocal, lebo mi dali vyvolavacie cipky aby som sa rychlejsie otvarala a ze kym by mi zobrali krv, a prisli vysledky ze by som to uz ani nestihla. Tak ma pozrel po chvili a kedze som sa zacala uz viac otvarat, tak som povedala, ze vydrzim uz.

martina05
27. mar 2010

Ahojte... Tak ja som dnes u maminy, MM išiel meniť zimné za letné gumy a montovať autosedačku /taký nácvik/, tak ma odviezol sem, nech nie som doma sama ....
Na obed som zbaštila dukátové buchtičky...mňam... inak nikdy som ich nemala rada, ale teraz sa mi chute nejako pomenili.

Ja už mám placentu G3 a prietoky boli včera 0,58 - že vraj v norme...

Inak ako tu píšete o tých stresoch.. MM je úplne na nervy, stále ma kontroluje, posiela ležať a oddychovať, nechce ma nikam pustiť ...no a o sexe nemôže byť ani reč, on sa strááášne bojí, že by ublížil malej a odkedy som mu povedala, že lekár pri vyšetrení cítil hlavičku, celkom ho to zmrazilo... Takže mne zostávajú už len tie vyvolávačky, keby niečo ......

stanusa
27. mar 2010

monva mam tu krizovky, knihu a casaky...notebook mi nosi mm len na par hodin, ale tak aj pokecame s babami....teraz ich je uz menej, ale zase dosla jedna tehotna - blizko porodu, isla na jednotku

bola som u lekara a konecne ma potesil, ze uz sa zacina otvarat krcok, na 1 prst, doteraz to bolo totalne uzavrete...tak ktovie kolko to potrva 😵

martinka ani nehovorim o mojom a ten chce ist k porodu, uz teraz je vystresovany, ked mu neberiem mobil tak uz si mysli ze rodim...no hruza baby 😀

stanusa
27. mar 2010

prisiel mi muz tak zatial papa

cheerlady
27. mar 2010

tak my mame po obede,mm robi nieco vonku,ja idem este na tie medovniky rycho zamiesit,kym mi je ako tak dobre.ale stale sem nakukam 😉

domika9
27. mar 2010

gajana mne trpne vrch brucha už nejaky ten týžden tiež neviem čo to je ale hlavne ked si lahnem na lavy bok ale stava sa mi to už aj ked sedím

martina05
27. mar 2010

Stanus, mne sa minule vybil mobil a nechcelo sa mi ho dať na nabíjačku, keďže som ležala, tak som ho dala až za cca 10 min. a prišla mi SMS že mám 15 neprijatých hovorov od MM, vzapätí mi volal že čo sa deje, či už rodím 😀 😀 😀
Cheer, tak nech sa ti tie medovníky vydaria... ja ani neviem či budem niečo k sviatkom chystať, moc sa mi nechce a keď si predstavím, že po návrate z nemocky budem musieť tú výzdobu skladať ... 😒 😒 😒 . Možno niečo upečieme spolu s maminou...Dala by som si Tiramisu. lenže tam idú surové vajíčka a na to nemám teraz odvahu ...

cicimon
27. mar 2010

caute
ja som robila na obed palacinky, tak teraz trochu vegetime a snad sa nam podari ist aj von - chcem splasit nejake bahniatka alebo nieco podobne..
velkonocnu vyzdobu budem riesit tak vo stvrtok 🙂

a pred chvilou som volala s kamoskou a ona ze mi ide poslat dalsie veci - a ja ze uz mam poprate a vyzehlene....

ludka140281
27. mar 2010

no kocky dnes sa citim hrozne..rano som mala kopec energie,aj som upratala a asi hodinku mi je zle....mam taky blby pocit na vracanie,brucho tvrdne a boli,potom nic....len tu lezim a cakam co bude 🙄 🤐

oliinka
27. mar 2010

ahojte.tak konečne sedím obed navarený malý leží a dufam,že čoskoro zaspí.v stredu poradna dopadla ok.cervikálne mámuž 7 a bola som aj v porodnici na záznam sestrička hovorila že tam niečo mám tak mito kontroloval nejaký nový doktor a že je to ok. ludka,žeby ti to začinalo?tak sa teda drž

jankako
27. mar 2010

ludka ja to iste.aj mne je zle,nazvracanie..malá strašne bolestivo kope do rebier,celkovo sa cítim tak divoko.. 😖

jankako
27. mar 2010

baby ani moj muž nerobi paniku z porodu..až mi nanervy lezie že je taky v poho.. 😠 a ja stresujem.ale je pravda že ja som určite ovela väčši stresák...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre