Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kika29
12. jan 2010

blondy a kolko izbový byt máš teraz? môj mm je síce v pohybe doma ale tiež na určité veci má čas a treba ho hnať aby sa niečo pohlo. aj sa povadíme ale napokon to spravý ale s dudraním 😝 má smolu lebo ja ked si niečo zaumienim tak si za tým stojím 😀

blondy12
12. jan 2010

kika no praveze nemam ziaden ...ako zatial budeme byvat u mojich rodicov v dome..a potom uvidime..lebo teda moj MM ma dom ale v nom je este jeho mama s ktorou som na noze,a proste viac veci takze tam byvat nepojdem...to radsej doma...ale MM ma uz nejaku pozicku co bral na auto tak musela by sa splatit aj tato a to ju splaca malo no a este zohnat byt u nas je tazke..lebo malo ponuk takze chapes zas sa hrnut neda len tak bezhlavo...ale mozno sa nam rysuje do sluzobneho bytu ...MM je policajt ale jednoznacne si myslim ze my musime ist sami byvat lebo nam by hrozil rozvod keby sme byvali tam alebo tam velmi dlho...ani moja mama nemusi nejako mojho MM a hlavne kvoli jeho mame no proste chapes niezeby si kludne uzivat tehotenstvo a aby aj na teba aspon niekto bral ohlad ale este ti aj pridavaju na hlavu..a potom ked mala bude nervak nech obvinuju seba...

a vies ja este aj skolu dokoncit a nevzdam to hoci som este len vo 4rocniku ale ten titul pomoze urcite ...

civavava
autor
12. jan 2010

jankako, moc drzim palceky, nech su vysledky krvicky OK...no ja som kv. neliecenej stitnej zlaze potratila min.rok, ale este v prvom trimestri a ty si uz v 7mesiaci tak by to malo byt OK..ael nemalujme certa na stenu, podla mna ju mas OK a to busenie srdca je od niecoho ineho...aj ja som to mala a pritom lieky na stintu beriem, takze to nemohlo byt od toho...
a tie zapaly, to je taka pliaga, aj napriek hygiene ja sa pamatm ze som mala casto mykozy, ked som zjedla vela sladkeho a dlhodobo....
budem drzat silno palceky v piatok!!

zuzkabar, prekrasne fotky - krasna nevesticka, saty, vyzdoba, torta, popolnocne saty, velmi ti to seklo s bruskom, aj mm je zlaty, taky vysmiaty a stastny tam vyzera 🙂 zelam vam stastny a spokojny manzeksky zivot

😉

blondy, ja som tiez bola u vestice, este davnejise kvoli praci a musim povedat, ze vyslo vsetko co mi povedala, aj o nasom vztahu s mm, o zdravotnom stave nasich rodicov, o tom, ze budeme mat dvojicky v prvom tehu, ale ze sa nieco zle stane a ze sa nemam bat, ze potom budem mat dalsie dietatko...

potom k nej siel moj mm, kvoli domu co sme stavali, nepovedal, ze je moj mm a aj jemu povedala vsetko co boal pravda....napr ze pojdem pracovat do zahranicia do roka /to som este nevedela ani / tak asi niektore tieto osoby maju fakt tu danost..... 😲

civavava
autor
12. jan 2010

blondy, ak budete mat moznost, chodte cim skor byvat sami, lebo zit s rodicmi od isteho veku nerobi dobrotu, ten generacny rozdiel sa musi prejavit.....ja mam napr super rodicov, ale aj tak si neviem predstavit, ze by som s nimi byvala... 😲 najam ked som od 18ich sama....
radsej budeme s mm splacat dlhy cely zivot za hypoteku ale sme sami spolu, nikto sa nam nemontuje do zivota a za tu slobodu a pokoj to stoji 😲

blondy12
12. jan 2010

inac aj ja mam velmi rychly puls..nieco oko 100 ale tak bezne 96...a pritom mam nizky spodny tlak vacsinou mam 110/60 az 110/70...

no zuzka ja som zvedava teda..ako nejdem k nej osobne necham si to urobit cez skype..uvidim este bud ku koncu tohto tyzdna alebo na druhy..a chcem tak vsetko co skola zivot..ci uz moj spolocny s MM ...mozno este sa ani nevydam 😀 ....no si hovorim ze nie je to zle skusit...a aj zle veci treba pocut..

blondy12
12. jan 2010

civi ked ja viem ze je lepsie byt sami vsak preto sa aj snazim lenze ja som este na tom horsie ze mne ani materska nevyjde iba rodicovska a ta rodicovska este mala a necelych 100eur v dnesnej dobe by nam iba bodlo ..a hlavne ako z mojej strany ako rodicia aj pomozu ale ta MM mama nic..ta by uricte este aj nam pridala keby sme jej povedali ze jej nieco budeme platit..tak MM plati na polovicku jej uver co ma este k tomu navyse...no a to je 60eur co je dost...ale aby si to platila to nejde bude hrat divadlo ako na nic nema..a potom som len ja ta zla lebo chcem jej iba ublizovat a co ja???ja si nezasluzim aby som sa aj ja mala lepsie?

hovorim ze aj keby sme mali iba zemiaky kazdy den jest tak by som sla do bytu ..len musim toho mojho posurit..uvidim snad mi ta kartarka povie nieco dobre lebo prisaham ze uz cakam iba same negativne odpovede...

silvia7
12. jan 2010

no baby, určite nie som jediná, čo rieši niečo takéto.. len proste sa rozhýbať a rozhodnúť konečne.. lebo čím ďalej to bude takto (nijak v podstate), tak sa to bude len ťahať.. vďaka za rady, vážim si to 😔
keď asi by som chcela od neho zázraky.. nech sa snaží a prejaví vôľu, nielen tie rečičky, ako čo chce robiť a že chce stavať dom a bla bla bla bla blaa... aj moji rodičia už nadávajú naňho za toto.. lebo nasľuboval hory doly.. a nič.. a že od neho chcem, aby sa staral a postaral o nás????to je asi nemožné..
musím sa dokopať k tomu no.. nech sa čím skôr odbremením ...

blondy, no tiež "super" situácia.. ale školy sa nevdzávaj určite, budem držať palce 🙂

katulienka.
12. jan 2010

ahojte, neviete niekto cislo na ultrazvuk do ruzinova??? dakujem

kika29
12. jan 2010

blondy veru čím skôr sa osamostatniť. Ja by som nebývala ani so svokrovcami a to dobre spolu vychádzme ale ani s mojou mamou. To mby sme sa pozabíjali navzájom 😀 . V žiadnom prípade bože uchovaj.

silvia7
12. jan 2010

katulienka - mám len na ružinov GYN-FIV na záhradníckej 42, tel. 02 50 10 29 00

cheerlady
12. jan 2010

jankako drzim palceky na vysledky 😉

zuzkabar gratulujem k svadbicke,bola si krasna nevesticka 😵

blondy ja mam tiez ako civavka super rodicov,ale sama to vidim,ze teraz,ked u nich byvame 2mesiace,tak je to uplne nieco ine a vela krat sme sa s mm aj pohadali kvoli tomu,ze sme si nemohli veci vydiskutovat volne tak ako sme boli zvyknuti,lebo nasi boli doma a to nerobilo dobrotu,lebo oni sa potom do toho zacali miesat ale s dobrym umyslom v snahe pomoct,no ale vysledok bol skor opacny 🙄 chapem,ze to nie je jednoduche,ked studujes na dennom studiu 😒 ja som hned po skoncenia gymnazia isla pracovat a studovat externe hoci ma vsetci odhovarali,no ten pocit slobody a zodpovednosti samej za seba aj co sa tyka financii je na nezaplatenie.keby som studovala na dennom,tak by sme asi neskor nemohli ist s mm (vtedy este priatelom) vyskusat spolu zit sami v spolocnej domacnosti a uz vobec by nam teraz neschvalili hypoteku.. viem,ze to je uz teraz tazko,ale mali by ste sa pokusit najst riesenie,aby ste mohli fungovat ako samostatna mlada rodinka,lebo u rodicov nech su akikolvek to nikdy nebude ono.. 😒

blondy12
12. jan 2010

no kika presne ja sa toho bojim ze ma toto caka od februara teraz fajn lebo som este v prahe ale ako pridem od februara uz domov ze do prahy zajdem iba obcas tak ja to asi s mojou mamou nezvladnem..

som si hovorila ze normalne poprosim gynekologa nech ma posle do nemocnice si polezat ked to nebudem zvladat a mozno si konecne uvedomia ze som tu a nahodou som tehotna..

lebo teraz aj co som bola doma tak aj MM ma berie viac menej ako v pohode aj rodicia...nemam take velke brucho som na tom zatial dobre a vsetko si sama porobim..a este vsak mi pridajte povysavaj povybavuj vsak v pohode..

civavava
autor
12. jan 2010

blondy, drzim palceky....financie ked chybaju, je to na prd... a do toho este zle vztahy s rodinou...ale si silna, uvidis, zvaldnete to, len mosui byt vola aj na draheho starne..

silvi, moja aj ty to mas tazke..mozem len taku otazku - dufam, ze sa nenahnevas, ked si citila uz dlhsie, ze to s drahym nie je ono, preco ste chceli mat babo spolu? ci on sa zmenil az po tom co si otehotnela? 😲

inak aj nam s mm sa skoro rozpadlo manzelstvo, kvoli prachom ked sme stavali dom a odrbala nas firma, boli to 2 najhorsie roky mojho zivota, chcela som odist, mm som vinila zo vsetkeho...ale nastastie sme to ustali, ale poviem vam bol to horor..a este stale pracujeme na vztahu, lebo tie 2 roky narobili poiadnu sarapatu...

na druhej strane , viem, ze bude super otec a ze sa o nas postara, tak to ma drzi, lebo je to asi to najdolezitejsie v dnesnej dobe....

jedno je iste, nic a nikde to nie je na 100percent idealne.... 🤐

blondy12
12. jan 2010

no cheer ja som sice tu aj studovala na dennom ale aj chodila do prace a vlastne ja som si okrem prveho rocnika platila aj sama svoj zivot tu v prahe...a dokonca som este obcas chodila pracovat do decembra lebo som zaucala za seba znamu...ale uz som bola zavisla na druhych aby mi financne prispeli...takze ja viem co to je..a hlavne ked mam mamu ktora by chcela riadit vsetko a vsetkych ...akoze cheer riesit preco sa moj MM zamkne do kupelky???tak na toto fakt nemam naladu ..preto chcem nieco vymysliet este kym sa da alebo najneskor od leta ist do prenajmu lebo to fakt nezvladnem asi ja psychicky...ale do leta mame toho tolko ze by mi to skor aj bodlo este byt doma lebo MM v marci robi statnice konci Mgr. externe, ja este aj do skoly budem robit v letnom semestri 4 predmety...a este aj porodit a naucit sa do zaciatku juna na 4 skusky..takze bude mi treba pomoct viac a az v lete sa to nejako ukludni..ale zas si hovorim ja v strese a pri uceni pomaly ani nejem tak schudnem skor ako keby som bola v klude 😀

jankako
12. jan 2010

vejula,sme ta vystrašili...ale ja sa obávam nie len pre ten vysoky pulz,ale aj tie zimnice čo ma trápia a potom návaly tepla,ostanem mokra ako myš..z ničoho nič...Ja myslim že mám až prehnane vysoky ten pulz...116 dnes na poradni...Viem že v tehul sa zvykne vplyvom hormonov poblázniť štítna...ale ani nebudem študovať na nete,ake to ma následky...lebo by ma odviezli zase,keby sa niečo zle dočítam..tak radšej nepátram..
Doktor nadšeny nebol..že ak to bude štítna..
Monva,už kadečo som skúšala..ja len vieš,ono tie pliagy sa možu lahko dostať do plodu..☹
Mykozy nemam,len kadejake ekoly,enterokoky....a pod.zvierata...:-(
Ale vyžalovala som sa a je mi lepšie..musim veriť že všetko dobre dopadne..musim byť kludna,lebo cítim že ani malej to asi nerobi dobre...stále vyvádza...pojdeme si asi pospať...

blondy12
12. jan 2010

civi ako ja nehovorim ze nas moj MM nema rad ale on podla mna si este neuvedomuje ze bude fakt otec...lebo si vezmi ze vlastne doteraz sme boli sme malo a ja nejako velmi nezatazujem nikoho tym ze som tehotna a pisem si s vami tak az tak nemam tu potrebu..a je to chlap ktory moze citit iba ked je ta zena s nim denne alebo castejsie a viac precitovat to tehotenstva..vsak on sa bal dotknut aj mojho brucha teraz ..a este mam pocit ze asi ma aj strach z toho vsetkeho ci to zvladne ako otec a manzel..ale zas nehovorim ze nas uplne ignoruje iba niekedy mu treba dat najavo ze halo..budes tata...

civavava
autor
12. jan 2010

blondy, to asi kazdemu chlapovi 🙂))
neboj, malinka sa narodi a mm bude najstastnejsi chlap na svete 😵

kika29
12. jan 2010

blondy môj ked som teraz povedala že som tehotná tak reakcia bola že mohli sme ešte počkať. myslela som že mu jednu vrazím. Neopýtal sa ma čo ako. Až ked mi začalo byť zle tak v tedy sa musel obracať aj v domácnosti aj okolo malej tak aj okolo mňa. V tedy sa ma začal vypytovať ako mi je. A teraz ked už mám bruško a malé už kopká a cítíť to tak len brucho hladká rozpráva sa sním a teší sa na malé. A pri prvom tehu sa ma bál dotknúť čo mi velmi vadilo a bolo aj lúto.

blondy12
12. jan 2010

no vidim ze nie som sama...ach ti chlapi dieta by chceli ale ked to pride..tak potom sa nejako nevedia rozhybat..ten moj este zazije velky sok ked sa mala narodi..ako v tom ze sa prevrati cely zivot naopak(lebo podla mna on si to uvedomuje ale iba trosicku) ale viem ze si uvedomuje ze to male stvorenie bude na nom odkazane tak ze sa bude musiet vzchopit..

lucinenka001
12. jan 2010

Ahojte kočky. Nechcem Vam velmi naburavat uz urcite dlho rozbehnute Vase debaty, len sa chcem opytat ci uz mate vybrate, pripadne ake ste kupili kociky pre Vase babetka v brusku ? 😉 Budem rada ak sa podelite o informacie a typy, kedze s kupou kocika aby sme boli spokojne je to vraj naozaj tazke. Velmi pekne Vam dakujem 😉

civavava
autor
12. jan 2010

lucinenka, my mame Jane Slalom Pro strata, trojkombinaciu, je velmi lahky a dobre sa s nim manipuluje 🙂 mam ho v albume ked xces kuknut

cheerlady
12. jan 2010

civi zobrala si mi z jazyka otazku pre silviu-ohladom toho,kedy sa tak jej mm zacal spravat..

blondy mas toho pred sebou dost,budem ti drzat palceky,nech to vsetko zvladnes,ale ja si myslim,ze uz ked bude mala na svete,tak vsetko zvladnes,ona ta bude hnat dopredu 😉 mna cakaju este 2skusky zo zimneho semestra,no a od juna zase z letneho,ale ja verim,ze to zvladnem s pomocou mm a ked nebude moct on,tak s pomocou mojej maminy.

ja nemozem na mm povedat zle slovo v tomto smere,lebo nebyt jeho,tak teraz neperobime cely dom,on je rak a ti su velmi rodinne zalozeni a je to na nom vidiet,on sa tesi z kazdej novej malickosti na dome,lebo to robi pre nas 😵 mam v nom skutocne oporu a nebojim sa,ze by sa staval nezodpovedne k prichadzajucemu babatku,on sa snazi uz teraz vsetko zabezpecit,aby ked drobec pride,tak sme si ho mohli naplno uzivat a nemat velke starosti s inymi vecami.no a co sa tyka financii,tak to budem na nom zavisla takmer uplne,ked budem na materskej 😒

blondy12
12. jan 2010

no cheer aj moj je rak...tak mozno ze takto ho to pohlti uz coskoro od februara ked budem pri nom a vidiet ze za chvilu to bude plakat... 😀 ...ja nehovorim moj MM by mi dal aj posledne a radsej sebe utrhol...ale zas niekedy v niektorych veciach ma pocit ze ma asi cas..ale je to asi aj tym ze ked som prec tak nepocituje ze by sa nieco zmenilo a ze treba nieco robit..ale o chvilu uz uvidi tu plienky tu postielku tu toto tu tamto ..

no aj tebe drzim prsty na skusky..

gajana1
12. jan 2010

Ahojte kočky tak vieme len pohlavie jedneho dieťatka (chlapček) a druhe sa skrylo takže uvidime či sa nam ešte ukaže alebo bude prekvapko do konca 😉

Baby ako sa vám pozdava tento kočik:
http://ww.mimibazar.sk/foto.php?id=7463616

a čo si myslite mohla by som objednať aj červeny lebo mi s mm sme chceli červeny ale švagrina nas dnes tak okrikla že to sa nema ked je jeden chlapec atd. ale podľa mňa nezaleži na farbe

cheerlady
12. jan 2010

gajanka ahoj 🙂 mne sa ten kocik paci a preco nie cerveny,ja zvazujem cierno-cervenu kombinaciu tiez a mal by to byt chlapcek,tak preco nie 😉

monva
12. jan 2010

gajana - kocik vyzera super, taky "premakany" - ja by som v pohode brala cervenu pre chlapca, aj moj Danko nosi cervenu vetrovku - drobci sa nemusia "skatulkovat" na modra=chalani a cervena=baby 😉 riadte sa kludne podla toho, co sa paci vam, to je najdolezitejsie 🙂

civavava
autor
12. jan 2010

gajanka, ten kocik je super, aj pre chlapceka, my mame tiez vela veci na obecenie v cervenom pre Renka, podla mna je to super farba pre chlapceka 😵

katulienka.
12. jan 2010

dakujem za to cislo, ale ja potrebujem ist na nejake meranie prietokov a doktorka mi dala cislo len na antolsku, ale ja by som radsej do ruzinova. Nevadi, skusim este hladat, ale ten Gyn-fiv je tusim sukromny, tak neviem, ci mozem aj tam. ale dakujem

dejna3
12. jan 2010

my sme sa vrátili vymrznuté z prechádzky, teraz je pohodička, malá sa hrá, ja popíjam kávičku 😉

gajana, moja kámoška, vedela, že bude mať chlapčeka kúpila aj tak červený kočík... červená vôbec nie je výsostne dievčenská farba, skôr ružová... a vôbec, ak sa ti páči, tak ho kúp, prečo by si mala počúvať švagrinkú? 🙂

kočky, ja som taká šťastná, že sme si stihli vyriešiť bytovú otázku ešte pred tým ako prišli detičky 🙂 máme síce 2-izbák a fakt by to chcelo ešte jednu izbu navyše, ale časom bude hádam aj to 😉 nám sa podarilo kúpiť byt, na poslednú chvíľu - ešte keď nevyskočili na tie astronomické sumy 😝

inak raci - sú vraj veľmi dobrí otcovia 😉 mm si tiež začal uvedomovať, že bude tata, až keď bol so mnou na 3d (pri sofi), ale naplno si to uvedomil, až keď sa malá narodila 😵

grekyna23
12. jan 2010

joj dievcata, zivot kazdemu kladie pod nohy polena a my ich musime prekrocit, odlozit z cesty alebo porubat, kazdy sa s tym musi popasovat vlastnym sposobom
tak drzim palce, nech sa vsetko vyriesi k vasej spokojnosti dievcata 😉

aj my s mm sme po svadbe, kym sme prerabali byt tiez 2 mesiace byvali striedavo u svokrov v byte a u nasich v dome, ale urcite by som to nevydrzala dlhsie alebo nastalo, hoci so svokrou a s maminou dobre vychadzame, tiez ked chytia den, tak sa to neda, iba chodia zdute hore dolu a ani nepovedia ze o co im ide a v byte je to o to horsie, ze tam sa neda zasit do nejakej izby a mat klud, v dome sa ti ludia trochu rozstratia 😒

inac dievcata mna 3. den trapi hnacka, doktor mi predpisal Hylak forte kvapky a cierne uhlie, ale som sa uz nedovolala moje gynekologicke, tak neviem ci to mozem uzit, ale ked obvodny predpisal tak snad ano, ci?
zavolam zajtra, ked jej budem diktovat vysledky glukozoveho testu, dufam, ze budu v pohode

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre