Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

seuska
23. feb 2010

Fleu no mne to pride tiez trosku scestne ze sa stazujem ze mi nic neni, len clovek je aj z toho vyplaseny... Snad si to neodtrpim vsetko pri porode, alebo malinka si to nejak neodserka s prepacenim... ja viem stastna to zena...

Frucht no ty si strasna sikovnica fakt klobuk dole, ja mam problem gombik prisit, ty aj usijes, navaris napecies, tvoj mm moze byt stastny ze ta ma... 🙂 Ja tiez navarim aj napeciem, ale aj tak si myslim ze som leniva, teda jedna z tych pohodlnejsich, ked sa mi nechce tak neurobim... minule ma mm rozosmial hlaskou, ze by sa chcel rano o siestej zobudit na vonu babovky 😀 😀 som si len poklopkala po cele ze ci mu strasi vo vezi!

susanita 😀 tak ja dufam tiez ze som c.3 😀 A to kto robil taku statistiku? nejaky odbornik na porody?

vejula
23. feb 2010

ahojte kočky... Tak ja si tu dnes celý den kralujem sama s chlpáčom lebo mm išiel do Blavy ohladom práce čosi. Tak fakt neviem ako vyplním všetok čas... Ale možno aj lepšie včera sme sa zas pohádali tak strašne že som ziapala na celý barák, a normálne ma až klepalo... Som si povedala že toto už maličkému nikdy nespravím, nikdy...

Frucht si fakt šikovná.... Tak ty sa jednoznačne nenudíš... Možno by som aj ja čosi začala robiť pre maličkého, ale sijací stroj nemáme a ručne to by nebolo asi tak pekne a jedine štrikovať.... Ale tak zatial som štrikovala len na bábiky ked som bola malá neviem či by som vedela niečo tak dobré aby to bolo vynositelné.

susanitka ja určite budem ten opačný prípad, že celý čas sa nebojím a po pôrode poviem že už nikdy viac 😅 Moja mamina tioež taká bola pred prvým pôrodom najprv velká hrdinka a potom bola riadne prekvapená z tej bolesti 😒

fleury
23. feb 2010

veve kike bolo takto blbo zo zeleza, tak jej tusim zmenili za ine.. ja mam "len" zapchu..neberies tie tabletky nalacno nahodou?

susanita555
23. feb 2010

fleury 😀 😀 😀

fruchtbar
23. feb 2010

Fleu,nestras,co s tolkymi plienkami ??? Aj ked je to vysoko pravdepodobne,ked uz v 32 tt mal 2350g... 😨 !!!

Seuska,dakujem za pochvaly,az som sa zacervenala,vies ja som taka zienka domaca,vychadza to aj z mojej predoslej prace....zivot ma naucil a nesetril !!!
Kazda mame predpoklady na nieco ine,kazda je vynimocna......a leniva som dostatocne ! 😠

susanita555
23. feb 2010

seuska to robili lekári pýtali sa žien po pôrode a z toho vznikla ta štatistika tak uvidíme ako to bude s nami 😖 inak seuska nebojis sa ist rodit az do sace je to predsa dost daleko ja idem do tej levoce ,ale poviem pravdu silne pochybujem ,ze to bude take jednoduche ta cesta myslim 😒

fleury
23. feb 2010

frucht fuu pekny macko v tebe rastie 🙂) tak tie plienky podarujes dalej 🙂))

veve23
23. feb 2010

Fleury...hej rano jak sa zobudim si dam, tam pisu pol hod pred jedlom. Ja ked som to vravela dr. povedal ze to je normalne, zapcha a tak a mam si kupit cipky, ale ta kyselina je dnes extra neprijemna. A to sa nema na lacno?

fleury
23. feb 2010

sus a ty budes cakat az na prve kontrakcie? Som myslela, ze pojdes nejaky ten tyzden dva pred TP uz

seuska
23. feb 2010

Veve toto som cela ja ako pises, presne, aj ja vsetko dokupujem a hadzem na kopu 😀 uvidis ako fakt pojdeme do porodky s igelitkami zbalenymi narychlo 😀 a mm budu len lietat co nam chyba....V nedelu odchadzame na lyzovacku do stredy do Tatier ale potom uz zacinam ozaj prat a zehlit... slubujeeeeem! 😉

Moj mm dnes dava v praci vypoved, tak som zvedava ako to tam zoberu, nakolko je dost oblubeny a pracovity... a vlastne to zvali aj na vyplatu 😉 No ale chce im povedat ze odide len na tri mesiace nakolko budeme mat baby a na tyzdnovky chodit teraz nebude moct, sak ja by som tu uz nechcela sama ostat s malinkou!!!!! No nejak to pokruti ze keby mu zvysili plat tak sa vrati.... som fakt zvedava...

Tari diky za ten zoznam uz som si ho stiahla. Kedy ides na poradnu do Sace? No ja som pocula ze vraj vsetci su tam fajn. V nedelu sme tam boli kuknut a rozpravali sme s primarom Rychnavskym a bol mily... len tych 100km, fu!
No a hlavne si viem predstavit svokru jak to ofrfle, ze mi neni dobra Humenska porodnica... to zas bude reci aka som fajnovka... 😀

tarinka333
23. feb 2010

Kocky, ja som sila pre babiky, vacsinou rucne... potom na to nebol cas a teraz som aj leniva 😀
Mozem sa Vas opytat, co si vy (co nerodite v Saci) balite do porodky?

susanita555
23. feb 2010

fleury no moja draha mamuska mi povedala,ze to v pohode stihnem tak som zvedava a ak nie tak pojdem tam,kde to budem mat najblizsie ☹ mozno sa este stretneme 🙂

fleury
23. feb 2010

veve ja neviem, lebo ja beriem nalacno ine lieky a po nich sa musim najest, az potom beriem zelezo a taketo problemy nemam..len viem, ze zelezo je tazke na zaludok, a na lacny musi byt este viac .. zas ked tam pisu brat nalacno..prekonzultuj s lekarom, ci ti ich nezmeni za ine, ked je ti tak zle..

jankako
23. feb 2010

ozik,ako vám vychádza TP podla pohybov???mne 38tt+1d.tak uvidime či sa dá toho držať..fúúúha ale mňa chytaju nejake MS bolesti..to čo má byť?

fruchtbar
23. feb 2010

Janka a ako sa urcuje TP podla pohybov?

fleury
23. feb 2010

sus no mozno sa stretneme 🙂 aj ked ti prajem, aby si rodila pri mamke 🙂

veve23
23. feb 2010

Seus, vsak mame este celyyyyy marec 😉 , este ze moja polovicka je taka, ze si z toho nic nerobi, vzdy povie, vsak keby nieco sa dokupi, naco stresovat....ja som vzdy vsetko robila na poslednu chvilu, nech je adrenalin....ale uz sa musim dokopat....a pri tom byt pomaly cistim, kym vladzem...ale to su veci okolo domacnosti a nie pre krpca....

fleury
23. feb 2010

a co sa vlastne povazuje za prve pohyby, uz to zblnkotanie alebo az kopanceky?

susanita555
23. feb 2010

fleury dakujem si zlata 🙂
opustam vas zienky idem ja nieco uvarit aby buduci tatinko nebol hladny 😝 papa

martina05
23. feb 2010

Ahojte, tak dnes si užívam prvý deň na MD ... Včera som bola cvičiť a dosť mi to pomohlo, hlavne psychicky, tá pni čo precvičuje je strááášne zlatá a veľmi ma ukľudnila aj čo sa týka tvrdnutia brucha, pichania a aj toho krčku.. Inka vraj norma na krčok je do 2,5 cm... Takže Jankako ty si úplne v pohode čo sa tohto týka... 🙂 🙂

Frucht, strááášne sa mi tie tvoje výtvory páčia, si fakt šikulka. Ale šokovala si ma počtom tých tvojich Newborn plienok... to ja mám kúpené len 2 balíky /cca 70-80 ks/. Inak mienim ich striedať s látkovkami ... Myslím, že aj ty si o tom uvažovala.. Ešte stále mi síce neprišli - tá objednávka z netu niekde viazne ale už sa na ne teším .... Sú strááášne chutné .... Našej Vande tiež predpovedali veľkú váhu podľa hlavičky v 32tt okolo 2500-2800g, tak preto som tých Newbornov viac nebrala... Ale stále si hovorím, že sa netreba báť, váha je len odhad a niektoré detičky rastú skôr niektoré až posledné týždne....Prinajhoršom MM pôjde plienky dokúpiť 🙂 🙂 🙂

veve23
23. feb 2010

fleury...tak mam to brat 2 krat denne, tak si to zatial budem davat neskorej okolo obeda a az vecer, 1.3 idem k dr. tak sa opytam lebo krv mi tusim bude brat az v 36 tt ci sa ta krv zlepsila....lebo nie kazdy den mi je takto blbo, .....to dnes je to tak na ho.....

jankako
23. feb 2010

frucht,viem že prvorodičky si od prveho pohybu pridaju plus 20tt..prvy pohyb je to čo zacítiš prvy krat nie???

fleury
23. feb 2010

veve no skus, uvidis ako ti bude..a mozno to mas len z toho, ze maly tlaci na zaludok

jankako
23. feb 2010

maťka tak asi sa zlakol lekár ked zacítil nizko hlavinu...že tlači..takže nemusim tolko ležať,ked ho mám taky pekny...ale dopiatku ešte vydržim..a potom,,juchuchu na nákupy...

juliap
23. feb 2010

ahojte tehulky,

tak ja beriem tiez zelezo uz 4 mesiace, sice mam problem tiez trochu so zapchou, ale mne hned na zaciatku dr povedala, aby som ho nebrala rano ale praveze vecer, ked sa najem, lebo ze je tazke na zaludok a ja mam chronicky zapal pazeraka a zaludka a nemozem teraz brat ziadne lieky na to ...

frucht no super si sikulka, ja zase viac s ihlicami narabam, kuk do albumiku, svetrik s kapucnou pre nasho svista 😉

tak ja patrim do kategorie kazda 3, fakt je, ze pri prvom tehu ma strasili kamosky, co rodili predo mnou, ze ake otras bolesti, no a ja, kedze som mala bolesti neznesitelne pri menzes, tak som ani nevedela, ze to su uz porodne bolesti, som isla do porodky, lebo ma mamina nahnala, ze uz mam 10 dni po termine a som nejaka kludna ... tak sestricke mamka zahlasila, ze ideme na porod, tak som sa tam este s nou vyhadala, ze aky porod, mne nic nie je ... dali ma na monitor a sestricka ze preboha, ved vy mate silne kontrakcie, to necitite? ja ze no bolia ma trosku krize a vajecniky jak pri menzes a ona len ze chudatko, ked ste take bolesti mali pri menzese, to je hrozne ... no a o 2 hodky bola martina na svete. no a pri emke som pozerala telku, dostala som len 1 krc do podbruska a uz som sa nemohla z kresla, tak len v predklone som zisla do auta, este by nas bol aj jeden debil zabil, lebo nam nedal na hlavnej prednost, a to sme aj trubili aj mali zapnute vsetky 4 smerovky a skoro do nas naparal, ked sme dosli do nemocky, tak sestricka ze ci som mala nejaku dalsiu kontrakciu, ja ze nie, a ona ze no dam vas na pas, som jej hovorila, nech to nerobi, itak ma supla a odisla ale ja som za nou vrieskala, ze nech ma odpoji, ze ja uz idem rodit, tak ze no dobre sa pozrie a zrazu boze, rychlo volala lekara, nech pride, lebo emka mala uz napoly hlavu vonku, takze porod za 20 min... 😀

fruchtbar
23. feb 2010

Martinka,tieto plienky som dostala,preto ich je aj tak vela,lebo som to nemhla ovplyvnim,ale co uz ?! Latkove chcem urcite,hned potom ako mu Newborn nebude viac pasovat.....Apotm mozno je to tak aj lepsie,lebo prva varka hovienok byva taka nepekna tmava az zelena a neda sa poriadne vyprat z plienok.....tak budem par dni pohodlna,a ked si to tak vezmes,novorodena potrebuje zo zaciatku 6-7 plienok denne,takze to mame: 26 dni a plienky su fuc.....ani nie mesiac !!! 😀

veve23
23. feb 2010

fleury, no vsak to ze neviem, moze byt aj to, lebo vcera vecer som bola na stretavke a " zozrala" som tam orechove palacinky, tak mozno niak nesadli a teraz sa to ukazalo...to asi budem jest uz radsej troska dietne, aj ked neviem ako to zvladnem.....

alicc
23. feb 2010

ahojte,
ja tiež ešte nemám zbalenú tašku, ale veci už nakúpené mám aj vypraté a vyžehlené. tiež ideme na budúci týžden na lyžovačku a potom to už hádam aj do tašky nahádžem, postielku bude mm skladať na budúci týžden . ešte nemám vysterilizovanú fľašu a cumel ale inak asi všetko mám. 😉
aj ja sa chystám ešte na velké jarné upratovanie a umývanie okien, doma si len klepú na čelo že šiši 😀 , ale ved bábo musí prísť do čistého a ešte aj velká noc do toho. takýto ošial ma chytil aj pri prvej 😉

fruchtbar
23. feb 2010

ja flasku sterilizovat este nebudem,len cumlik....ale aj ten sa budem snazit vobec nepouzivat !

A okna chcem aj ja umyvat,dnes je u nas krasne poocasie,ako stvorene na umyvanie okien,ale uz mam v plane umyt mm auto,nech ho prekvapim,ked pride z prace :... 😝

veve23
23. feb 2010

Frucht, tych plienok pre novorodenca na den pridaj 😉 mne kamoska vravela ze aj tych 12/14 denne az potom sa to upravi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre