Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kamilakd
21. mar 2010

no babatko v perinke je sice fajin, ale vlastnym usiam som neverila....a co ked do vas narazi vodic a dieta ti vyleti????budes obvnena za ublizeni na zdravi!!!ked paragraf vravi jasne....no toto bude mat urcite dohru...ale dievcata ja vas fakt nechapem o co vam ide to fakt chcete drzat dieta na rukach? bezpecnost vas vobec netrapi?rozoberate tu cely cas ako si davate pozor co jete ake mate bolesti co mimi podrazdilo zamyslate sa nad vag cipkami ci to neublizi a lahostrajne chcete drzat babo v perinke na rukach?????????tolko drakov na cestach a prilezitostnych telefonujucich vodicov.....ak som sa niekoho dotkla tak sa ospravedlnujem,ale myslim ze ako babo odveziete z porodnice by malo byt jasne kazdej 😉

cicimon
21. mar 2010

kamila - ja som sa na tuto temu vcera natahovala s mamou - lebo ona ze ako chces dat take male dieta do sedacky, co to v rukach v perinke a pod....a ja presne ze co ked dajaky debil do nas narazi a mne dieta vyleti z ruk a pod.....a ze ved nejdeme na koniec sveta a tych par min v tej sedacke vydrzi, ved nato ta sedacka je..

cinocka
21. mar 2010

no ja som tiež jednoznačne pre autosedačku 🙂

evil15
21. mar 2010

cinocka: myslím že musíš mat detského doktora už vopred lebo v pôrodnici musíš povedať kto je dr pre bábo aby oni vedeli poslať papiere a k tým pásom to je otázka, ktorá nemá konca kraja ... jedny hovoria tak druhý tak nikto nevie ...

moni dávaj pozor 😉 lebo zachvílku budeš aj ty rodiť 😉 ja idem zajtra na kontrolu tak som zvedavá, lebo už asi 5-6 dni dozadu mi odišlo trošku tehu zátky či ako sa to volá a už 3 deň ma bolia kríže a padlo mi bruško a ešte aby toho nebolo málo cítim sa divne a bruško aj disť tvdrne a bábo sa skoro vôbec nemrví tak neviem čo bude ☹

kamilakd
21. mar 2010

EVIL neda mi reagovat na tvoj prispevok ale uvedomujes akemu riziku vystavujes svoje dieta ked sa nepriputas?????a ak mas co i len jeden airbag???hadat sa ci dat alebo nedat pokutu???ja by som jednoznacne dala je to nezodpovednost ak vyslovene nemas potvrdeny papier od lekara ze nemusis byt priputana z hladiska zdravotneho...na trhu je aj tehu bezpecnostny pas.... ja som bez pasu veru nesoferovala a to som pocas tehu urobila dakych 10000km co nie az tak malo....
moja znama na to doplatila nebola priputana a bola v 5mesiaci narazom na volant a tlaku airbagu o dieta prisla....davnejsie tu kolovali linky na video o tom ci priputat alebo nie doporucujem pozriet potom ti zostanu len oci pre plac a ten ti bude na dve veci...opat sa ospravedlnujem ak som prudko zareagovala ale nedalo sa.IDE PREDSA O BEZPECNOST TEBA A MIMI!!!

juliap
21. mar 2010

kamila, zas tak celkom pravda v tych sedackach pre uplne male mimi nie je, pretoze taketo male mimi nema este pevne vyvinute chrbtove a krcne svalstvo, takze pri naraze tiez nie je v bezpeci, staci trhnutie sije a je tragedia na svete, netvrdim ze som zastancom ineho sposobu prevozu, ale ani jeden nie je 100% bezpecny, najbezpecnejsie by bolo nemat na cestach debilov, ktori sa hraju na machrov a ohrozuju tym inych ...

evil15
21. mar 2010

kami dobre ťa to naštvalo, mylsím že sa to tu rozoberalo hlavne kôli tomu že zákon vraví jasne a pán prezident si povie takúto blbinu ... jasné že bábo bude bud vo vaničke, alebo autosedačke bezpečnosť je prvoradá pre tých našich drobcov

veve23
21. mar 2010

Kami...vsak to, aj ja som za vajco, bezpecnost na 1. mieste, len islo o nho co povedal............

kamilakd
21. mar 2010

cici ved o nic by neslo ale 20rokov do zadu nelietalo tolko aut a max rychlost bola 80kmv hodine.....ach jo no nechapem fakt ako sa moze niekto zamyslat inak ako krehunke dieta nedat do bezpecnej sedacky ach jo

silvia7
21. mar 2010

čaute sa 🙂
kami - plne súhlasím, vo všetkom, čo si napísala..
a je to presne tak, že vyhlášky tvrdia niečo a policajti niečo iné.. a v podstate nikto nevie, kde je pravda .. ale kto sa bude hádať s policajtmi..
baaby, ja furt nič.. teda ani náznak.. slabulinké bolenie v podbrušku, ale len slabulinké a len občas.. síce je pravda, že aj 3-4x denne idem na wc - akoby prečisťovanie, ale no neviem, či to dačo značí.. a tie tlaky na konečník občasné... civavka normálne závidím, že ty ideš na istotu v utorok a ja nieee ešte.. som zvedavá, čo ma čaká, ked sa to samé nerozbehne..
ozaj lubkamik gratulujem, andrejko je rozkošný 😵 a aj aktakk k barborke 😵 všetko dobré baby, nech miminka krásne hajajú a papajú a sú zdravučké 😵

minius
21. mar 2010

no tunak nas ani z porodnice nepustia ak babatko neberiete vo vajicku. Vsak ta cesta z nemocnice nebude trvat 2 hodiny.

Baby ja vas obdivujem ze si to tam dole viete este upravit. Ja som minule skusala ale som sa bala lebo ani so zrkadlom mi to akosi neslo. 😕
Ale vraj je aj dobre ked je tam par vlaskov lebo su tam dobre bakterie...

evil15
21. mar 2010

kami ja mám tento papier lebo som na rizikovom a nešoferovala som ked som nemusela a zastavili ma v meste ked som bola na nákupoch a mňa naozaj ten pás dosť tlačil a bolo to nepríjemné, pre mna je bezpečnosť dôležitá, a je mi jedno pokuta sem pokuta tam tu vôbec neide o peniaze ale o to že PÁNI V UNIFORMáCH ANI SAMI NEVEDIA ČO ANO A ČO NIE !!!! ja som toho názoru že tehu žena by nemala vo vyššom štádiu vôbec šoférovať aj ked sa cíti dobre a je fit je to nebezpečné ...

kamilakd
21. mar 2010

😠 ufff dievcata som veeelmi rada ze ste rozumne lebo naposledy mamicky na poradni riesili presne toto.a jedna povedala ze kasle na policajtov a dieta si berie v krasne perinke...mna skoro slak trafil 😠

som rada ze neuvazujete tak ako packa dnes tresol...

cicimon
21. mar 2010

kamila - presne, to som hovorila aj ja, ze my mozno ist 20km/h ale clovek nevie, aky ***** donho narazi....

a presne , ako moze policajny prezident povedat " MYSLIM,.....ze to nie je problem"
len tak zo srandy som napisala mail na min dopravy a policajny zbor, tak som zvedava, ci niekto odpise a co 🙂)

moni
21. mar 2010

kami, kluuuud...mas absolutnu pravdu, a ten vygumovany pan prezident policajneho zboru si neuvedomuje ze je to len voda na mlyn, ktory neveria v bezpecnost dietata v autosedacke 😠
u mna nezaberie argument ze je to kratka vzdialenost, ze je to velka financna polozka, ze je dietatko pokrutene, ze sofer bude davat pozor, ze my sme take nemali a sme tu...

je pravda ze babatko nema vyvinuje svalstvo a oporu sije, ale preto sa odporuca aby autosedacka smerovala proti smeru jazdy, vtedy pri naraze nedojde k takemu poskodeniu.
100% bezpecnost neexistuje, ale ak su sposoby ktorymi sa da predist nestastiu, tak je podla mna velmi nezodpovedne nevyuzit ich
😔

kamilakd
21. mar 2010

evil tu nejde o pokutuu cert to ber ide len o teba a ked ta tlaci pas som pisala ze na trhu je bezpecnostny tehu pas!!!! vie pani v uniforme vedia co maju urobit je to jasne v smernici.zastavat nazor ci soferovat v tehu ano alebo nie je na kazdej,ale prisediaca pri vodicovi tiez nie je ziadna slava....a davat si pozor mozes kolko chces pojdes cez prechod a zroluje ta daky ozraty pako.....ja sa venujem praci kde sa autom presuvam a aurto je pre mna neoddelitelnou sucastou...a zelezi ako bezpecne mas auto 😉

minius
21. mar 2010

cici som zvedava ci ti nieco odpisu....

evil15
21. mar 2010

KAMI všetko je v pohode len sa nerozčuluj nieje to dobré pre bábo 😀 vieš páni policajti by sa mali uvedomiť v prvom rade ked sú múdry a vedia dávať pokuty tak by mali vedieť začo ich dávajú!!!!!

kamilakd
21. mar 2010

moni uz som kludna 😀

moni
21. mar 2010

kami, ved preto 😀 lebo nam tu porodis 😀

kamilakd
21. mar 2010

cicimon ja som tam tiez prave napisala aj s presnym paragrafom co uzakonili o prevoze deti tak uvidime co pan packa odpise 😀 😀 😀

silvi ako to ze este nerodis????kedy ides na poradnu?tomu krpcekovi sa nechce ist na svet????

evil15
21. mar 2010

no a dalšie aprílovčatko v marci 🙂 🙂 🙂
Kašlať nato čo povedal ... kto má aspoň trošku zdravého rozumu tak ten svoj poklad nevystavi žiadnemu riziku ...

kamilakd
21. mar 2010

moni daj pokoj rodim az o mesiac a pre zmenu mam nizky tlak 😀

evil15
21. mar 2010

baby dajte potom vediať čo Vám odpísali a hlavne čo!!!!

kamilakd
21. mar 2010

evil ked odpisu tak to sem supnem v presnom zneni 😀

evil15
21. mar 2010

sa asi pobavíme si myslím 😀 😝 😀 😝 😵

cicimon
21. mar 2010

podobne 🙂

civavava
autor
21. mar 2010

KAMIIII, nerozculuj sa, sak sme vsteky dospele a je na kazdejz nas jak si mimi zobere domov...ja by som nikdy neriskovala ziadnu perinku...a dokonca tu z porodnice ta ani nepustia s mimi bez vanicky alebo vajicka....na vratnici je obrovsky plagat s obrazkami a vysvetlenim, preco vajicko/vanicka ano a perinka/ruky nie...a teta tam normalne kontroluje, ako odchadzaju rodicia s babom, som to videla, ked sme boli s mm pozriet porodnicu.. mne aj mm sa to velmi pacilo 😝 😀

bezpecnost nadovsteko a ja verim, ze ked tie vajicka a vanicky testuju, ze su bezpecne.... 😔

baby mna taak boli cely clovek, krpec sa hmyri a tlaci dole hlavou, ma ide roztrhnut....len aby sme do pozajtra vobec vydrzali!!!

kiwi, hentake pichanie som mala aj ja uz viackrat...ze som sa ani vystriet nemohla..ale zakazdym to preslo.... 😕

silvi, neboj, ked mas TP 23.3., uz to musi prist kazdu chvilu!!!! budem drzat palceky!!! 😵 😵

alicc a ty mas kolkateho sekciu? 😵

som hovorila prave mm, ze co ak napr. pride moj doki zajtra vecer domov ozraty na mol a v utorok nebude schopny robit CS... 😲 😲 😎 by ma drblo 🙂)) to su myslienky 😀 😝

silvia7
21. mar 2010

kami - no v utorok je termín podľa PM a toho sa moja dr. drží, druhý TP mám podľa ultrazvuku na 3.4. 😀 ale v utorok mám aj poradňu, tak dr. hovorila, že pokial dovtedy neporodím - čo si ona nemyslí, že porodím, tak na poradni sa vidíme.. a som zvedavá, že ako dlho ma nechajú 2v1 a aké časté sú poradni pri "prenášaní" aj ked neviem, či to nazvať prenášanie...hmm.. a ešte mi vravela, že som adeptka na sekciu..
to by som chcela ju ešte nejak donútiť mi spraviť ultrazvuk - že aký je malý veľký aspoň teda približne a zmerať mi panvu, nech vieme, či sekcia alebo teda normálny pôrod alebo čooo.. lebo tú sekciu hovorila v rámci mojej výšky a veľkosti môjho brucha - že malý je veľký podľa nej.. tak to chcem potvrdiť alebo vyvrátiť.. a ešte som tootal zavreta, pôrodné cesty nepriechodné.. 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre