Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kiwinka
16. apr 2010

veve, uprimnu sustrast! ☹ ☹ neverim, co sa deje na tomto svete, pane boze. 😢

civavava
autor
16. apr 2010

veve, boze moj ☹ ☹ ☹ uprimnu sustrast ....nevidim na klavesnicu od slz...je mi to strasne luto..zelam tebe a manzelovi vela vela sily na prekonanie tejto tragedie... budte si navzajom oporou ... ☹ ☹

silvia7
16. apr 2010

veve úprimnú sústrasť je to neuveriteľné, veľa síl, držte sa 😢 😢 😢 😢

seuska
16. apr 2010

veve uprimnu sustrast ☹ ☹ ☹ drzim palce ... je to strasna tragedia a velka nespravodlivost!!!!!

evil15
16. apr 2010

baby mám depku odvtedy ako som čítala o veve mi je na nič mám strach o malú aj ked viem že je všetko o.k ale aj tak čo je toto za svet ked sa dejú takéto veci je to nespravodlivé ☹ ☹ ☹

adka1311
16. apr 2010

baby, ja vas sledujem uz aspon mesiac, vzdy sa tesim, ked nejake babo pribudne, sprava od veve je strasna - uprimnu sustrast praju vsetky Julovky. mrzi ma to, snad sa ukaze, kto zlyhal a bude potrestany.... ☹
viete niektora v ktorej nemocnici veve rodila?

inak vam ostatnym vela stastia pri porode alebo pri miminkach, drzte sa.

aktakk
16. apr 2010

Veve- fuuuuha, husacia koza a slzy v ociach..Uprimnu sustrast zelame Tebe aj priatelovi, nechapem co citam... 😔 😔 😔 😔 😔 😔 .

stanusa
16. apr 2010

veve strasne nieco co sa vam stalo 😢 😢 😢 😢
vyjadrujeme vam uprimnu sustrast a dufame, ze sa uz nieco taketo nikdy nezopakuje,
je dobre, ze ste to dali presetrit apon sa zisti co sa stalo aj ked malinkeho vam uz nevratia 😢 😢

roxi
16. apr 2010

veve - ani neviem vyjadriť ako veľmi s tebou súcitim a ako veľmi mi je ľúto čo sa stalo 😢 😔 😢 , je to naozaj hrozné a bude ťažké to prekonať, no verím, že to spolu s manželom a podporou celej rodiny zvládne.š

roxi
16. apr 2010

ahojte baby,
po dlhej dobe som sem nakukla a je mi príšerne, že som tu našla také smutné novinky, čoraz častejšie sa zamýšľam, či vôbec existuje nejaká spravodlivosť v živote, niekto len tak bábo pohodí a niekto sa naň teší, dal by zaň aj dušu a napokon to skončí takto tragicky, som zvedavá či nájdu niektoho kto je zodpovedný za túto tragédiu a či sa tomu dalo predísť, aj keĎ tým sa bohužiaľ pre veve nič nezmení a ani to nezmierni jej bolesť 😢 .

roxi
16. apr 2010

kamoška vám už písala, že sa malý Leonard predsa len vypýtal na svet sám, plánovala som vám napísať skôr, len nebol čas, voľajako pri 2 deťoch už nič nestíham, tak vám sem hodím info, čo som písala do júloviek 07, dúfam, že nevadí, veĎ v podstate by som písala aj tak to isté:
Ďakujem za všetky gratulácie a hlásim, že od minulého piatku sme už konečne doma a teda, že pôrod dopadol celkom dobre, až na to, že som musela v noci do pôrodnice.
Netrápila som sa tak dlho ako pri Lee. Okolo 23,30 sme dorazili na Kramáre, tam skonstatovali, že idem rodiť, ja som stále trvala na tom, že nie, lebo nemám žiadne kontrakcie, plodová voda bola ale odtečená, to čo mi odtekalo a stačila na to len intímka bola fakt voda, takže ešte stále na seba nadávam, že som blbá, mala som ísť dať si to do porodnice skontrolovať, lebo tým, že mi voda odtekala a mala som streptokoka, tak sa Leo nakazil a chúďatko musel dostávať antibiotiká, tak bol 2 dni a 2 noci na novorodeneckom napichnutý na infúzke, ale nedala som sa sestričkami odbiť a vysedávala pri ňom takmer nonstop a kojila o 106 aj keď mal hadičky kadetade, len to bolo pekne náročne, lebo som sa vôbec nevyspala a sedieť tam tiež nebolo na boľavú jazvu práve super, ale hlavne, že je ok, mlieka máme aj na rozdávanie a sme už doma.
Jaj a vlastne tvrdili, že porodím až niekedy doobeda, no okolo 2 v noci začali poriadne kontrakcie a o 4 boli už neskutočne silné, asi 5 min. pred 5 mi povedali zavolať manžela, ale už som nechcela buntošiť, lebo aj tak by nevedel čo s malou, tak som ho nevolala a dobre som spravila, lebo by nestíhal, 5,13 bol už Leo na svete, ale je zvláštne, že Leu som vytlačila asi na 2-3 potlačenia a malého (pritom má menšiu hlavičku) som asi na 6x a to som už vôbec nevládala tlačiť, aj keď dokina vravela, že som tlačila dobre, tak neviem, ale keď som už cítila uvoľnenie, že je vonku, tak som ešte mala silu dvihnúť sa a mrknúť tam dole, tak som videla ako ho zachytili sestrička a idú mu strihať pup. Šnuru, ale to už na mňa dokina skríkla, že ľahnúť . Zašívali ma veľmi krátko a cítim sa úplne super, vôbec sa to nedá s prvým pôrodom porovnať, ale to možno aj preto, že vnútri som nebola potrhaná a dokonca som teraz ani necítila nástrih.

jediné negatívum je, že sme boli na Kramároch 2 dni bez vody, teda občas tiekla aspon studená, ale poväčšinu sme počas tých dvoch dní nemali žiadnu a to sa mi už stalo pri prvom pôrode, že tam celý jeden den netiekla vôbec žiadna voda, takže ma to poriadne vytočilo, ale vraj sa im to stáva len tak raz za rok a pol, takže sa smiali, že proste som len vystihla akurát ten čas .

roxi
16. apr 2010

ozaj a stretla osm na Kramároch aj kiwinku, len sme nejako ani nemali čas pokecať, ja som stále behala za malým, lebo tie prvé dni bol akurát na infúzkach, takže som viac času trávila na novoredeneckom oddelení ako na izbe,
a vôbec neviem ako to budem zvládať s 2 drobcami, lebo teraz nič nestíham a to je doma aj manžel, no bude to asi poriadna fuška, okrem toho mám ešte stále 11 kg navyše čo nie je žiadna sláva, dúfam, že to pôjde pomaličky dole, lebo inak asi budem musieť nasadiť nejakú pre kojacie povolenú diétu

zuzuj
16. apr 2010

veve to je mi je tak luto, normalne ma zamrazilo a len predvčerom som plakala kvoli jednej babe čo sa jej to 3 dni pred porodom stalo s malinkym a teraz ty a aj malalady predtým......už teraz nič nepomože ani prešetrenie, ani najdenie vinníkov......
nechapem...ani celkom tomu ako može babo začať dychat skor.? to ako mysleli?...vobec nerozumiem...a to kde si rodila?...
kebyze sa chces porozpravat urcite sme tu pre teba aj cez IP, aspon za seba hovorím...
a mam aj kontakt na terapeutku ak by si potrebovala ....aj ked teraz asi jedine teraz asi nechces nikoho viediet a počuť..len plač zostáva...

stacynka
16. apr 2010

ahojte baby, nechce sa mi verit co sa stalo. neviem co mam napisat. asi len uprimnu sustrast .... drzte sa ...

boze uz nech to fakt mame vsetky za sebou a mimca nech su zdrave.....

plumka
16. apr 2010

ahojte veve rodila v ruzinove.....

kamilakd
16. apr 2010

veve uprimnu sustrast je mi to velmi luto a ani neviem co ti napisat je mi to strasne luto a je to strasna bolest. ☹ drz sa a vela sil.

zuzadula
16. apr 2010

dievcata, tak som sem prisla po dnesnom rusnom dni nakuknut.. a naozaj so zarmutom som si precitala o tom, co sa stalo Veve a jej malemu syncekovi!!! ☹ neda mi nereagovat!!!... aj ked si uvedomujem, ze sa takato situacia moze vyskytnut, tak ju mozno takto v reali len veeelmi tazko prijat!!! ☹
Veve pripajam sa k ostatnym dievcatam.. prajem uprimnu sustrast ☹ a a vyslovujem obrovsku podporu a nadej, pre to, aby si to zvladla !!!

zuzana1971
16. apr 2010

veve drz sa moja 😔
je to hrozne 😔
to lekari dokafrali, ze ta nechali dlho trapit sa?
najviac mi je luto tych babatiek, aj od malej lady 😔 preco tolko debilov, vrahov, psychopatov beha po svete tym sa nic nestane a zomieraju nevinne babatka? 😔
je to nesravodlive vsetko na tomto svete ☹

dejnas
16. apr 2010

veve, ani neviem čo napísať.... je mi to veľmi veľmi ľúto 😢 😢 😢
vyjadrujem úprimnú sústrasť a prajem hlavne veľa síl na zvládnutie tejto neskutočne smutnej udalosti 😔
drž sa!

juliap
17. apr 2010

bre ranko maminky a tehulky, vcera som nemohla ani napisat, ked som si precitala o veve, taka depka ma chytila a mm mi zakazal ist na pocko... ☹
no a prezila som 2 otras noc, neviem co sa deje, ale maly strasne vecer zacne tlacit na zaludok, nemozem si vobec najst miesto, ked uz konecne prestane, tak pre zmenu mam pocit, ze nemozem poriadne dychat, a do toho poslickovia, ale tak, ze kazde 3 minuty tvrdnutie bruska, pol hodiny som to mala, a to beriem aj magnezko, tak som si dala este aj v noci jednu tabletku, az potom to preslo ... no a prevalujem sa jak tulen, lebo po pol hodine ma vzdy zacne boliet klb na strane, kde som otocena, tak sa musim pregulat a o pol hodky znova ... 😝

stanusa
17. apr 2010

dobre ranko,
aj my sme vcera rozoberali s mm co sa stalo veve, nechapem to, ...ze sa babo narodi zive, vsetko je pocas tehu ok a aj tak... ☹
nas maly si vcera vecer super pospinkal, mali sme aj prvu navstevu, dostal oblecko 56 -tak nejake 2 t este ponosi, uz teraz meria skoro 55 cm, dam ho na basketbal 😀
a spinka aj teraz, dnes by sme chceli ist prvy krat von, lebo pekne svieti slnko, uz sa tesim na kocikovanie 🙂

julia ty este beries magnezko, lebo v nemocke pred porodom mi internista predpisal magn. infuziu ale ani mi ju nedali

stanusa
17. apr 2010

k nutrilonu este a davkam, vzadu na plechovke je denne mnozstvo podla veku babatka...v poslednej dobe mam problem odhadnut davku, ako mam viac mliecka tak sa stane ze nutrilon aj vylievame do umyvadla, lebo nemal by byt starsi ako 2 hodiny...davate ho niektora aj do chladnicky?

juliap
17. apr 2010

stanuska, este mi dr kazala brat magnezko, ked mi tvrdne brusko, aj pri eme som brala az do konca tehu, ale pri tomto svistovi, mi to nejako prestava zaberat, lebo aj napriek nemu mi brusko tvrdne, aj poslickovia sa hlasia ... tak uvidime, ale ak budem mat este jednu taku noc, ako tieto 2, tak sa z toho picnem, sak som total nevyspata, tlak otras nizky, sa mi toci v kuse hlava a zalieha v usiach ...

stanusa
17. apr 2010

pozeram, ze o tyzden mas termin a mozno svist sa vypyta skor 😉 juj drzim palce nech to mas za sebou 😵

grekyna23
17. apr 2010

ahojte babenky,
tak my s Emkou sme od stvrtka doma.
vcera som tu sice nakukla, ale strasne ma ranila sprava, ktoru som si tu precitala, tak som sa hned odhlasila a odvazila som sa sem prist az teraz.
veve, uprimnu sustrast, je mi to tak strasne luto ☹ ☹ ☹

ttiffanny
17. apr 2010

ahojte baby!
chcem sa spýtať, čo ste si dali do kočíka. myslím, na spodok. deku alebo nejakú podložku? ja sa chystám s malým prvý krát von, ale neviem, čo tam dať.

veve - úprimnú sústrasť, je to hrozné ☹

juliap
17. apr 2010

stanuska, synovec ma 20 narodky a oslavovat mame 24.4., to mam TP, ale vcera mi povedal, ze by som mohla ist tento vikend po maleho do nemocky, lebo on ide ku babke do KE noslavovat, tak by mu to nevadilo, a buduci tyzden by sme uz oslavovali v pohode ... tak som zvedava, ci mu to aj nevide

fleury
17. apr 2010

Ahojte,

chcem sa spytat bab, ktore odsavaju/koja a dokrmuju aj UM ake davky davate drobcom? A kombinujete aj odsate mlieko s UM pri jednom krmeni? Teda nemyslim, zmiesat to, ale najprv dat odsate materske mlieko a potom dat este UM, ked si mala stale pyta jest. Neviem totizto odsat kazde tri hodky ako sa mala zvykne budit na papanie tolko, kolko chce, takze riesim, ci davat odsate a potom dodat este UM alebo dat len UM a ked odsajem dost materskeho az potom dat v jednej varke len materske..Uff, snad ste ma pochopili..

Jo a baby po cisarskom ako dlho ste krvacali?

cheerlady
17. apr 2010

ahojteeeeeeee babule!!!! 🙂 tak sa konecne hlasim,aj ked sme doma od stvrtka,ale nebolo casu 😅 posielala som sms-ku zuvinke - maly Risko sa narodil 10.4.2010 o 22:01 😵 😵 😵 idem pridat nejake fotky 😉 a dajte prosim link na tabulku-co som vsetko zameskala 🙂

cheerlady
17. apr 2010

teraz som zazrela spravu od veve....to je neskutocne 😢 😢 😢 neviem si to ani len predstavit,tazko sa mi na to nieco pise..snad len vela sil... 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre