Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

karmelka77
24. aug 2010

@miska246 rodila som v BA🙂) nakoniec som si ten termin vybrala ja🙂) mohol byt aj neskor🙂) ale 9.4. ma svokra narodky, tak to som si nemohla spravit🙂) spekacik ani nie, neviem kazdy hovori ze je pevny a tazky ale nie tucny🙂) ved vidis na fotke trochu🙂)

miska246
24. aug 2010

A ja som malu prenasala, termin som mala 31. marca a nakoniec mi porod vyvolavali...sa narodila v 42.tyzdni... Malicky je chutnucky 🙂 A asi uz nekojis, vsak? Som citala, ze uz davas prikrmky... ako vam to ide? 😉

karmelka77
25. aug 2010

@miska246 moj sa narodil o tri tyzdne skor 🙂) ja som ani nekojila, maly je od zaciatku na um...prikrmujeme ano koli tomu, nech ma babatko viac zivin ako v um🙂) inak celkom to ide, len hladam co mu bude chutit...a uz by som bola rada keby mi na obed nepil uz mlieko po zeleninke🙂) ale vacsinou si este tych 80-90ml. vytiahne...

karmelka77
25. aug 2010

Baby moj maly uplne odmieta zemiak?? Ako davate zemiak vy? Dnes mi taky rev pustil ked som mu ho chcela dat, ze som ho nevedela ukludnit ani s falskou mlieka🙂)

annika11
25. aug 2010

@karmelka77 ja som dala zemiak s brokolicou, chutilo to dokonca aj mne a malá tiež spapala. Tak skús s niečím skombinovať alebo k nemu prilej mliečko.

karmelka77
25. aug 2010

@annika11 ked som to kombinovala s mrkvou uz vtedy to nechcel, mozno skusim to mliecko...ale az za par dni🙂) dik

firstbaby
25. aug 2010

ahojte kocky aprilovky...otazocka...kedze mala je este stale plne kojena,ako a kedy mam postupne zaviest vodicku a cajik...predpokladam,ze az pri tuhej strave ale vobec neviem kedy.... 😉 kto s tym mate skusenosti,poradte prosim...vdaka

firstbaby
25. aug 2010

@miska246
ahoj...pozeram,ze riadne priberate...my sme dnes boli na ockovani a mala ma 6540 gramov a 68 cm,rastie riadne....🙂 dnes mi spinka uz od 19.30,ona totiz vela cez den nepospi a tak to dohana v noci....tebe ako spava mala?

miska246
25. aug 2010

Ahoj, no my sme boli na druhej davke uz pred troma tyzdnami, sranda... a to sme mali uz vtedy 6740 gr. 😀 , ale aj vy krasne priberate 🙂 ockovania su pre nas kriz, pre Vas nie? Mne mala preplace pol dna, je mrzuta, no strasne, ale sestra mi poradila skvele homeopatika Viburcol 😅 A ako mi spava? Uf, no rano vstavame okolo 8 a okolo pol 11 si zdriemne, ale niekedy pospi dve hodky a niekedy pol, betarka 😠 a potom poobede spime spolu aj dve a pol, niekedy aj tri hodinky a potom vecer ideme na prechadzku okolo pol siedmej v klokanke, lebo v kociku mi nebude ked nespi... a zaspavame okolo 9 vecer, niekedy aj neskor... v noci sa bdime len raz a potom az rano... vcelku je to fajn...az na to, ze ja musim byt pri malej nonstop... 😀 😀 😀 Ale nadovsetko ju lubim 🙂 A vy?

miska246
25. aug 2010

@karmelka77 Aj ja sa na to uz tesiiiiim 🙂 🙂 🙂

maya30
25. aug 2010

@firstbaby nam doktorka povedala ze vodu a caj treba davat este pred zavedenim prikrmov, aby privykol aj na ine chute, nie len mlieko, lebo ze potom bude prikrm odmietat a dozadovat iba mlieko

firstbaby
25. aug 2010

@maya30
mh,dakujem ale toto som veru este nepocula....🙂 a ty tiez len kojis,ci uz prikrmujes?

maya30
25. aug 2010

my sme od zaciatku na UM, prikrmovat chcem zacat o tyzden 🙂

firstbaby
25. aug 2010

@miska246
no vidim,ze aj vy to mate zaujimave....🙂) no u nas je to s ockovanim ok....uz dostala tri shoty a zatial mozem povedat,ze bez reakcie....no u nas je to tak,ze mala bola este do minuleho tyzdna nosena v satke,takze kocik ziadna sanca naucit naspat,tak sa pomaly ucime na bugynu...ona je straaasne zive dieta,spat je pre nu nieco ako fobia...🙂) cez den spi standardne max. 2 hodky a chodime spat skoro uz okolo 19.30,ale to len poslednych par dni ju tak ucime....a zatial to celkom ide.....kojim ju tak max 2 krat do rana,kym sa uplne prebudi....cumlik neznasa a odmieta a tak ma svoj palcek na ukludnenie,ale to len pri zaspavani...no mame to s nou zajiiiimave... 😀

juliap
26. aug 2010

@firstbaby ja cisto kojim, ale cajik a prevarenu vodicku davam od 1 mesiaca, vypije cca 60-100 ml za den medzi kojeniami, nemyslim si, ze je spravne tak, ako pisu niektore dievcata, vzdy, ked je aj smadne, dat cicu, aby si potiahlo predne mliecko ... a s prikrmami chcem zacat az od ukonceneho 6 mesiaca, tak som to mala aj pri emke, bola kojena potom do 2 rokov 😉

firstbaby
26. aug 2010

@juliap
ahoj,no to ma tesi,ze dalsia mamina,co plne koji...🙂) my sme skusali na malu prevarenu vodu,ked mala asi 2 mesiace,ale ziadna sanca....proste miluje mliecko a musim povedat,ze nam to takto vyhovuje...budem ju na cajik ucit zrejme s prikrmami,ak to nepojde,tak mi to da patricne najavo a vodicku urcite zavediem tiez...verim,ze mas skusenosti ale ja som tak opatrna,to mozno preto,ze mam prve baby....🙂)

karmelka77
26. aug 2010

tak dnes som dostala mrkvovo - tekvicovu sprchu🙂) v momente ked mal maly plne usta si kychol🙂) asi budeme krmit v prsiplastoch🙂)

juliap
26. aug 2010

@karmelka77 prsiplast a tie pracovne okuliare take jak potapacske na oci ... 😀
@firstbaby ja som bola tiez pri 1 opatrnejsia a este viacnasob, ze mala problemy, ked bola malicka, takze drzim palceky, a dolezite je naozaj to, aby vam to obom vyhovovalo

firstbaby
26. aug 2010

@juliap
dakujem,si mila a som rada,ze chapes aj nas mamicky,co mame prve babatko a sme takpovediac viac uzkostlive,aj ked ja si myslim,ze som dost benevolentna a otvorena novym veciam a napadom...🙂)

firstbaby
26. aug 2010

@maya30
ak sa mozem opytat preco ste od zaciatku na um?ak ti to robi problem,nemusim mi odpovedat....len by ma zaujimalo ci to bolo kvoli nejakej zdravotnej tazkosti alebo len tak.... 😉

juliap
26. aug 2010

@firstbaby si cim skor vymen foto, aby ti ho admini nezmazali, kamoska mala tiez mm s babom v inej teme a jej zmazali, ze si ma dat seba s babatkom ... pre istotu
a teraz je uzkostlivy u nas mm, on ma poporodnu depku, nie ja, len co sa maly zavrti uz chodi, ze co mu je, ked trochu zaplace, tak co mu je a to urcite ho brusko boli a co budeme robit ... sa niekedy tak bavim na nom ... 🙂

karmelka77
26. aug 2010

@juliap tak s tymto mam aj ja problem, od maleho sa nevie odlepit🙂) byvame hned vedla mojich rodicov, samozrejme chcu aspon na chvilu vidiet svojho vnuka kazdy den a moj mm s tym ma problem🙂) tak bojujeme, snad si raz zvykne

karmelka77
26. aug 2010

@juliap no asi aj to budem musiet kupit🙂)) ale sranda to bola, esteze nic neoprskal co by sa nedalo umyt🙂) firstbaby - inak aj ja som od zaciatku na um...neviem preco, pdla mna zohrala velku rolu psychyka...nemocnica mi nerobila dobre, bola som tam dva tyzdne a nejak som to nezvladala...nevedela som ani ako kojit, tym ze som mala cisarsky a nemala som hned mlieko maly sa nevedel prisat...tak nakoniec aj ked sme bojovali som to vzdala. Mala som potom aj zapal takze som brala silne antibiotika ale maly nechcel vobec...teraz mi zistili poruchu stitnej zlazy tak rozmyslam ci aj preto som nemala mlieko...:((

firstbaby
26. aug 2010

@juliap
all right,to som netusili,ze by to mohol byt problem...ok vymenim...dakujem za info... 😎

juliap
26. aug 2010

@karmelka77 to je asi normalne, ja som pri 1 tiez mala problem s mm, ze co furt chodim k mame na rozumy, ale ved kto lepsie poradi, nez vlastna mamka, nie ...

karmelka77
26. aug 2010

@juliap a to ani nie ze rady od mamy...ale to ze ho nachvilu zoberie...to mu vadi...on chcel hrozne dieta a teraz je taky uzkostlivy...

mona12071
26. aug 2010

babulky moje potrebujem radu malicky ma yake vyrazky po tvaricke vyzeraju ako vriedky ale na telicku nema nic vobec len na celicku a troska licach ajpredtim mal ale teras viacej myslite ze to moze byt alergia? 😒

juliap
26. aug 2010

@mona12071 alergia by mala skor vysev na tele, ako na tvaricke, skor sa skus pozriet na nete na dojcenske akne, ci to nie je ono ...

zuzkabar1983
26. aug 2010

@firstbaby ja maleho plne kojim, ale cajik a prevarenu vodicku mu davam asi od 2. mesiaca. Povodne som nechcela, ale ked boli tie horucavy, maly mal v kuse preliacenu fontanelu a aj mu pulzovala a moja doktorka a aj jedna znama detska dr. mi kazali dat mu vodicku. Tu nechcel, tak sme presli na cajik. Teraz odstupom casu mi pije uz aj vodicku. No a denne vypije 400-500 ml. A kojim ho kazde 3 hodiny a ma 7800gr. (za mesiac pribere takmer kilo) ... Takze je to individualne. Niektore deticky su fajn, ked su iba na mliecku , ale zas ine, ako napr. moj maly ine tekutiny potrebuju.

lenushka
26. aug 2010

Ahojte 🙂 Tak, my sme dnes davali nasmu malemu prvykrat mrkvicku 🙂 Moj zlaty, nechcel ju vobec ☹ az ho napinalo ☹☹ Ako spapal asi tri lyzicky, ale ako pisem, s napinanim. Bol aj unaveny a tam bol asi problem ☹ A podbradnik mal na sebe tiez prvykrat 😝, tak som ho s nim musela najprv zoznamit 😀 Aj tak skoncil cely ochutnany 😀 Tak scucol 150-ku a zaspinkal. Moje nadsenie este neopadlo, tesim sa na zajtra a verim, ze to bude lepsie. Inak, dala som tu mrkvicku (100g) do mrazaka. To ju este zajtra mozem pouzit, ci mam ju vyhodit a vzdy cerstvu robit ? Ď

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre