Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

karmelka77
22. nov 2010

@taanak a to sa este zmesti do vedierka???🙂) my mame problemy s vanickou a to je dost velka a nie vedierko🙂))

taanak
22. nov 2010

mame shantalu, tam sa zmesti v pohode, oproti inym vedierkam je vacsia. Este aj starsia sa do nej poskladala - ta musi vsetko opakovat 😉

karmelka77
23. nov 2010

@taanak tak ale pri tomto kupani len musi boliet chrbat, my mame vanicku na takom stojane takze ju mam vo vyske pasu a v pohode nemusim sa prehybat, ale tieto vedierka ked da clovek na zem, juuuj uz teraz ma boli🙂) ale dost je to velke...

firstbaby
23. nov 2010

ahojte kocky? prekonali ste uz niektore z vasich babatiek 6.chorobu? my uz finishujeme, 4 dni teplot, aj dost vysokych nad 39 a dnes sa uz mala vysypala na hrudniku a na cielku, cakam, ze toho bude este v priebehu dna a zajtrajska viac...poviem vam, mala bola super mrzuta a teplotu sme zrazali paralenom sus sirupom ale zabralo... 😉

taanak
23. nov 2010

@karmelka77 sedim pri nom na takej nizkej stolicke a je to v poho

bublinka144
23. nov 2010

@karmelka77
to bude krasny vianocny darcek. Aj my sa chystame s malym fotit k profesionalovi. Asi sa tam naskor zajdeme spytat, ako foti, ci treba nejake veci priniest atd.
Ako dlho ste boli s malym na foteni? Zvladal to dobre, pozoval?

bublinka144
23. nov 2010

@maya30
tema serblik
Ja som maleho na serblik posadila najskor v teplacikoch a potom aj naholo a musim povedat, ze sa mu to naramne pacilo - citil sa ako kral, mal iny vyhlad, ale potrebu tam este neurobil.
Pocula som, ze deti v pamperskach si tazsie zvykaju na serblik, lebo su stale v suchom a tym nie su v nepohodli. Poradili mi, aby som maleho balila do normalnych plienok, tam mu to bude neprijemne a skor vyuzije serblik. Zatial este nie sme vo veku, kedy ho chcem ucit robit potrebu do serblika, ale ked pride cas, tak to zrejme vyskusam.

karmelka77
23. nov 2010

@bublinka144 no nacasovali sme ho tak ze na fotenie prisiel vyspaty a napapany takze za pol hodinu sme boli pofoteny, a jasne ze pozoval, on je herec pred druhymi 🙂))

fiffinkaa
23. nov 2010

ideme od doktorky, máme 73 cm a 8900 váha..... 😉

juliap
23. nov 2010

ahojte koceny, ja dnes zas len na skok, sogorovci sice dnes doobedu odisli, ale este dnes sme rozlietani, boli sme na poradni, tak mame 8600g a ze sme zas nejako narastli, tak vecer premeriame, ale inac ze je sikovni, zlati ...

aaangella
23. nov 2010

ahojte my sme boli vcera u doktorky mame 71 cm a nieco cez 8 kilov

Babi a teraz mi poradte jak dojde vecer malu mam mrzutu ale teraz tyzden kazdy vecer place hrozne a ked sa priblyzim s flasou tak normalne dostane zachvat placu tak 3 krat zaspala bez vecere a dnes bol hrozny plac a skusila som jej dat veceru lyzicou a zjedla polku moze to mat daco spolocne so zubkami lebo este nemame ani jeden

karmelka77
23. nov 2010

@aaangella a odkedy prikrmujes??? Lebo moj maly mal take obdobie ze mi nechcel vela pit vecer...ale uz ho to preslo, a isli mu aj zuby, moze to byt aj tym...skus jej potriet dasienka nejakym gelikom a uvidis, ked sa ukludni su to zuby ked nie, tak nechce papat, aj ked v navodoch sa pise ze gelik po jedle, ale ja som to tak vyskusala a podla toho som vedela o co ide...

karmelka77
23. nov 2010

Baby musim sa priznat - dnes som maleho posadila do lehatka pred telku a pustila mu rozpravky 🙂) prvy krat somto spravila lebo uz vyse tyzdna upratujem (velke upratovanie) a ked je teraz taky umrncany tak sa neda moc pri nom robit...a uz to chcem mat z krku...a normalne som nechapala ze vyse hodiny pekne sedel a pozeral a dokonca sa aj sem tam smial a rozpraval si...🙂) jasne ze to nebudem robit kazdy den ale pomohlo to dnes...za dva dni snad skoncim a uz budem iba jeho bez tv🙂))

p69majka
23. nov 2010

@karmelka77 ahoj. už aj my máme doma chodítko. Je krásne. Keď budem mať čas, hodím fotečku. Malej sa páči, ale tiež sa ešte moc nepohne, trošku dozadu sa hodila. Inak ju teraz viac zaujíma ten hrací pultík. No a Filipko sa tešil ešte asi viac ako Sárka 😀 . Uvidíme, či ju to bude baviť, lebo dnes bola akási nervná zase. Ja už niekedy neviem ako ju zabaviť. No uvidíme. 🙂

p69majka
23. nov 2010

@aaangella ahoj. Myslím si , že to môžu byť zúbky alebo niečo na ňu nelezie? Moja je mrzutá skoro stále, keď je sama, inak keď som pri nej, tak ok. No ale neplače nejako výrazne, ona skôr mrnčí. 😉 No ale ona je skoro stále taká, aj keď je napapaná a prebalená. Hrá sa sama iba chvíľu, stále sa jej venujem. 🙂

p69majka
23. nov 2010

@karmelka77 ahoj, aj ja som skúšala, ale malú to nebavilo teda vôbec. Asi musí dozrieť na tv 😀 .Ja pri nej akurát môžem vysávať, lebo keď hučí niečo, tak ona je ticho. 🙂 Sem tam ju zoberiem do kuchyne do lehátka a umyjem aj riad pri nej, ale to je maximum. Dnes cez deň hrozne spala, tak som nič nespravila. No ja veľké upratovanie moc neuznávam, upratujem skôr priebežne. Niekedy som bola hrozná na upratovanie, všetko muselo byť tiptop, ale pri dvoch deťoch som od toho upustila. Robota nieje zajac, neutečie! A nebudem lietať a rýchlo niečo robiť na úkor spokojnosti detí. 🙂

aaangella
24. nov 2010

@p69majka ahoj myslym ze na nu nic nelezie cez den je v pohode smeje sa hra sa ale jak dojde vecer katastrofa a trva to uz tyzden par krat sa mi stalo ze pri vecery zakusla do cumla a hrozne sa rozplakala myslym ze ju tam bolia tie zubky a mozno si to zapamatala neviem dnes skusim dat veceru lyzycou

aaangella
24. nov 2010

@karmelka77 ahoj ja prikrmujem od 4 mesiacov inac ta telka u nas funguje mala miluje Shreka a vydrzi pozerat celu rozpravku aj doobeda aj poobede

karmelka77
24. nov 2010

@p69majka ze vysavat pri Filipkovi??🙂)) nehrozi, on sa vysavaca boji, ked bol babatko to som mohla, kludne pri tom spal, ale teraz uz sa neda ani kavovar zapnut ako sa boji niektorych zvukov...s tym upratovanim, mam pocit ze toto tiez bude moje posledne upratovanie v takomto rozsahu...ale naposledy som tak upratovala pred tym ako sa Filipko narodil a musela som uz nieco spravit, lebo vzdy iba tak narychlo a uz to tak aj vyzeralo...no co uz skusila som vidim ze to pri nom nejde, a budem vediet...🙂)

karmelka77
24. nov 2010

@aaangella skus tu fintu s gelikom a uvidis...ale moze to byt aj tym ze je najedena z dna...a ja ze som jedna z mala matiek ktore tak skoro dali dieta pred telku🙂))

bublinka144
24. nov 2010

Od nedele je aj nas maly v choditku a naramne sa mu tam paci. Je cely uneseny, aku volnost pohybu ma. Pekne sa postavi na nozky, lepsie sa mu hybe dozadu, ale sem tam sa podari aj dopredu. Neviem, ci to nie je zavcasu, kedze sa este nevie sam z lehu posadit. A nema rad topanocky. Vie niekto, co s tym? 😨

aaangella
24. nov 2010

@karmelka77 nie nie si sama ja ju davam pred telku tiez koli tomu aby som sa aspon najedla a daco popratala

aaangella
24. nov 2010

@bublinka144 ahoj aj ja uz davam do choditka najprv chodila do zadu ale uz sprintuje jak fitipaldy do predu 😵 tiez sa mi sama este neposadi ja som sa rozpravala s dost ludmi a vraj ich deti skor chodili ako sedeli ja myslym ze nerobime zle ja tam malu davam tak na pol hodku ty?

fiffinkaa
24. nov 2010

ahoojte🙂, moj malý kuká bebe tv, sú tam krásne farba, tak ho to zaujme aj na pol hodku,v pohode vydrží, ..chodítko sme nemali ani pri prvom a teraz tiež nekúpime, už sa plazí a čoskoro bude štvorkovať...dá sa pri nom stíhať všetko, ked sa hrá v postielke kludne stihnem vydrhnuť aj kúpelku, neplače ked ma nevidí a vysávam 7 krát v týždni, kedže máme rodinný dom a dva vchody a východy do domu, čiže sa to stále nosí, tak na vysaváč je dokonale zvyknutý, ...dokonca pri nom aj zaspíí 😀 😀 😀

miska246
24. nov 2010

@bublinka144 Ani mi sa nevieme este sami posadit, nevadi 😉 A tiez sa zatial iba obcas posunieme dozadu... 😉 😉 😉

taanak
24. nov 2010

ahojte, vy mate ale poriadnych mackov, nas mal minuly tyzden necelych 8 kg. Asi to vsetkov vybeha, lebo on uz stvornozkuje po celom byte... A najviac sa mu paci, ked ho niekto nahana.

maya30
24. nov 2010

aj my sa hlasime k televiznym maniakom 🙂 u nas bezi telka cely den namiesto radia, maly sa pozera ked ho nieco zaujme, inak nie...posledne dni je takisto cely umrncany, cez den malo spi, taky je nespokojny, neviem co uz s nim...jedine vonku je kludny. Jemu sa paci ked ho nadhadzujem a sialim sa s nim, no ale cely den sa to neda, momentalne nespravim v domacnosti nic, len to najnutnejsie, hadam nas jezisko neobide, ked sa u nas nebude lesknut 😀 😝
Aj nas maly sa boji vsetkych hlasnejsich zvukov, boji sa aj ked mu mixujem obed, tak uz radsej len pasirujem, ked sa da...
Skusala som choditko 🙂 no, 2 dni si nan zvykal, trosku sa pohral s pultikom ale nechcel tam velmi byt, dnes uz sa aj kusok pohyboval, to ho zaujalo, tak som zvedava ako mu to pojde.

p69majka
24. nov 2010

@aaangella ahoj. viac ako 20 minút dieťa nemôže byť v chodítku, tak to bolo v návode na používanie a popravde mi tam malá ani dlhšie nechce byť. 🙂

p69majka
24. nov 2010

@maya30 ahoj. na chodítka si decká tiež musia zvyknúť, je to pre nich niečo nové. No a neboj, že Ježiško nepríde, lebo on sa narodil v maštali, tak načo by si ho stresovala nejakým veľkým poriadkom 😀 .Moja, keď mixujem obed alebo vysávam najprv tak čudne pozrie, ale čím to dlhšie robím, tým je spokojnejšia a vtedy vôbec nemrnčí. Bože, akurát kukám a Filipko zase na malú nahádzal všetkých gumákov a ona spokojne leží, ledva ju vidieť. 😀 no idem robiť poriadky. 😉

bublinka144
24. nov 2010

@aaangella
niekolko krat v priebehu dna - najviac asi na patnast minut. A co tie topanocky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre