Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

moni
11. feb 2010

sasurin, jooj, ja nechcem strasit 😔 vies, ja tym odhadom vahy aj tak neverim 😖
inac od 36tt vraj babo moze pribrat az 200g tyzdenne 😅

juliap
11. feb 2010

moni ja mam teraz tiez aj tabletky aj cipky, o mesiac mi prekontroluje vyter, tak uvidime ... 😝
ale snad ho drobec nejak odtial vyzenie

moni
11. feb 2010

juli, a ako ti toho streptokoka zistili? mala si nejake problemy a robili vyter?
preto sa pytam, lebo tu sa na streptokoka testuje az v 34tt.

zuzkabar1983
11. feb 2010

Cicimon, ty si objednavala z kojeneckeho-obleceni.eu?? Ako rychlo to dorucuju???

minius
11. feb 2010

julia a to ti uz davaju nejake lieky na streptokoka? Tunak to nerobia iba sukromne a vraj az medzi 35 a 37 tt a az pri porode by ma napojili na antibiotika keby nahodou nieco nasli. 😖
Skusim este tunak prehovorit jednu Polsku lekarku nech mi to spravi ona alebo si povymyslam kopec veci.

Moni tebe to tam robia v ramci vysetreni?

juliap
11. feb 2010

praveze nemam ziadny problem, len ked som bola na minulej poradni, co mi zacalo mimi tlacit na krcek a skracovat, tak mi zobrala ster, ze aj bacil moze byt pricinou tychto problemov, no a vyslo to pozitiv, tak som mala vtedy len cipky, ale dnes povedala, ze je dost silny ten streptohajzlik, tak mi dala aj tabletky normalne aj este raz cipky na preliecenie ... tak dufam ze o mesiac to uz bude pri kontrole o.k.

moni
11. feb 2010

minius, povodne to robili v 28tt, teraz v 34tt v ramci beznej kontroly

kiwinka
11. feb 2010

čiči, nebudem cakat kym mi dojde rozhodnutie 🙂 zo socialky,,v dnesnom bordeli aky je vsade na uradoch... zabudnu mi naaahodou poslat vyjadrenie a ja budem cakat a cakat, az kym mi to z hlavy vyfuči a odžubkám samu seba na pokon, tym , ze zabudnem nie? a nebudem mat nic.
nic nepokazim tym,ked to tam bude aaj skor...
ved zamestnavatel do 3 dni musi nahlasit na socialku a uz to tam evidujuuuuu.

a ked bude treba, tak to tam poslem aj 3 krat 😀 😀 😀

juliap
11. feb 2010

moni a k tym mojim porodom, prva bola na svete za 2 hodiny od 11 kontrakcie, aj ked by som ju tak nenazyvala, mna len bolelo brucho a chrbat ako na menzes, druha sa narodila 20 minut po 1 krci, to som vobec nemala porodne bolesti, len som dostala krc do podbruska, tak sme sli do nemocky, no a pri dalsom krci bola uz aj mala na svete.
tak som si robila srandu, ze sa mi to umerne skracuje, 2 hod, 20 min ... a teraz nasleduju 2 minuty, to nestihne prist ani sanitka ... 😀

juliap
11. feb 2010

2 hodiny od 1 kontrakcie ... oprava

minius
11. feb 2010

julia tak to je super ze ti to zistili tak skoro 😉 a hlavne nech ta dobre preliecia.

moni tak apon tu starostlivost tam mate lepsiu ked uz s tou materskou to mas take o nicom. Tunak sa o toho streptokoka akosi nestaraju je to riadna bieda hlavne ze babo moze mat z toho riadne zdravotne problemy.
A uz vam odsnezilo?

cicimon
11. feb 2010

zuzi- ja som robila 2 objednavky s tym, ze som cakala, kym dodaju matrac a spravim tu druhu aby mi to poslali spolu (bez postovneho 🙂) Tak prvu som spravila v sobotu, druhu cast v utorok vecer, vcera rano som to cele zaplatila a dnes vecer mi prisla sms, ze zajtra pride kurier. Ked to dojdem, napisem co a ako 🙂
asi sa fakt oplati robit hoci ciastocne objednavky, lebo ja som cakala asi 3 tyzdne s tym, ze raz chybala vanicka, raz matrac, potom zas neico ine a nakoniec mi tam poradila, nech si spravim ciastocne objednavky a potom ich spojim

kiwi -daj vediet, ako si dopadla. ja som tam aj volala a tak mi povedali postup. tak ale kym nemam papier o nastupe na MD, nejdem nic riesit. A aj ked ma zamestnavatel nahlasi, asi si to tam overim, ci ma zaregistrovali a na ZP tiez

vejula
11. feb 2010

ahojte kočky 🙂 tak dnes som mala den na ho*no s mm sa ešte poriadne nerozprávame, ale nejako neriešim, hlavne žwe už soom trochu kludnejšia...

Čo sa týka toho streptokoka tak mne budu robiť tie výtery v 35tt na najbližšej poradni. Ono sa to preliečuje kvôli tomu že pri pôrode by tom mohlo nejako ublížiť mimi, zápal očiek alebo pluc, neviem čo všetko...

A aký ste mali vy dnes den???

kiwinka
11. feb 2010

no to mas pravdu čiči,,aj ja si tam zavolam ci ma riadne zahlasil zamestnavatel.a az potom poslem,, buduci tyzden.

sakra, tak ma boli lava strana ladvina 😢 tam kde som mala cystu sakraaa ☹ snad sa mi tam nieco nedeje .

moni
11. feb 2010

julia, tak tu rychlost porodu uplne bez vycitiek zavidim 😀
veru, hlavne nech to preliecia aby drobcek nemal problemy 😔

minius, ja mam super poistku a vybornych lekarov, a na to kazdy stastie nema, takze verim ze kopu ludi nadava na US zdravotnictvo.
slavnostne dosnezilo a do-blizzard-ovalo vcera neskoro vecer. na niektorych miestach su 2-3 metrove zaveje 😕
ale kurnik, zajtra uz bude treba ist do prace 😝 este ze v pondelok mame sviatok 😅

cicimon
11. feb 2010

kiwi - a odkedy si na MD?

vejula
11. feb 2010

no juliap, fakt klobuk dolu super pôrody... Aj ja chcem, ale nerobím si falošné nádeje, pretože mamina tiež nemala najlahšie pôrody a to máme dosť podobné postavy.

Inač práve som sa dojedla šišiek mnam starka robila tak ledva funím 😝

moni
11. feb 2010

ahoj veji, predychaj chlapa pri nas 😵

zodpovedne mozem vyhlasit ze dnes som NIC nespravila 😀 a nemam ani vycitky svedomia.
rano som mala infarkt na kraji, lebo o pol8 zvonil telefon. viete, nam tu malokto vola, a ked tak na mobil. takze jasne ze si myslim ze sa cosi zle stalo (ako minuly rok 😔 ) no a to moj drahy otec chcel vediet ci nam este snezi 😠

kiwinka
11. feb 2010

čiči teraz od 8februara...
do 7 februara som bola PN- rizikove tehu a od pondelka od 8februara uz na MD.

vejulka mnaaaam, dala by som si šišku taku dobručkuuuuu, tak si si pochutnala 😀

silvia7
11. feb 2010

veji - z toho si niiič nerob, ja sa s drahým hádam tak raz denne minimálne... a to nejde o banality, teda ako kedy.. ono to zväčša začne len tak "rýpnutím si" a potom sa spustí lavína.. ale vždy sa potom bavíme po hodinke alebo aj skôr.. ako kedy.. lebo ja nevydržím byť ticho 😅

moni - no tak to je super, že aj sviatok nadíde 😀 piatok práca a potom zase pár dní voľna 😉

kiwi - tak to si super poriešila s tou Jandovou... my tam chceme zbehnúť spolu s drahým, len ako to vidím, tak to bude až tesne pred pôrodom 😝 ale dnes mi môj ocino spomínal, že jeho známa mala na kramároch super pôrodníka - už ju 2x rodil a že či mám dakoho a či nechcem číslo.. tak uvidím, možno sa mu ozvem, ale ja nemám v pláne zazmluvňovať alebo dávať dakomu do "vrecka" ..... nie som ten typ..

cicimon
11. feb 2010

kiwi - jaj, tak to uz mozes volat a overovat 🙂

ja som robila dnes len doobedu, poobede sa mi uz nechcelo, tak sme len chatovali s kolegynou a poobede sli na povinnu "kavu"
a zajtra dovolenkaaa

minius
11. feb 2010

vejulka ty s tym tvojim manzelom 😀 aspon sa nemusis stazovat ze mas nizky tlak 🙂

moni taketo dni su vzdy dobre a hlavne v tehotenstve velmi prospesne 🙂, mozno by mali prestahovat tu olympiadu k vam na floridu ked tam na severe je tak teplo.
A ako sa ma mamina s nozkou?

silvia7
11. feb 2010

baby, chcem sa opýtať, nemáte niektorá také pocity - pichnutie vo vnútri?? 😅 nemyslím v brušku, ale oooveľa nižšie.. ma tam občas pichá, je to taký pocit divný, neviem z čoho, či to má dačo spoločné s poslíčkami alebo čo to je vlastne..

jaj, dnes som od 4:52hod hore.. išla som cikať a už som nevedela zaspať - aj hlad ma chytil (to som pred spaním natlačila do seba rožok s čokoládovým jogurtom Klasik - ten veeeľký čo je), no tak som nevedela do nejakej pol 8mej zaspať, až po najedení sa.. a to som potiahla do 11:00 😠 a aj tak sa mi stále zíva, normálne si musím vždy poobede zdriemnuť, aspoň na 20min.. také útlmy na mňa chodia.. 😨

cicimon
11. feb 2010

no ta olympiada....fakt neviem, ako ju budem pozerat , ked ten casovy posun je dost velkyyy..

minius
11. feb 2010

sisa ja mam taku divnu bolest tam dole uz par tyzdnov. Ale dnes to riadne zapichalo ja sa normalne bojim ze mi vtedy ide voda prasknut. Spominala som to mojej porodnej babe a lekarke a ona vravela ze to je normalne ze to sa babo pripravuje. 😵

kiwinka
11. feb 2010

silvi, ja mavam pichanie uplne dole,,akoby v pipine... vacsinou pri chodzi ked si sadnem polavý to... na poradni mi povedala dokina, ze si mam dat magne B6... a ze je to vsetko OK,,,ze to tam uz makkne vsetko a pripravuje sa na porod a ze sa nemam teda obavat HM...

vejula
11. feb 2010

jaj kočky, to viete tí chlapi, ja to fakt nejdem riešiť, oni nikdy nepochopia čo niekedy prežívame, a ešte sa oni tvária ako keby boli ti najväčší chudačikovia a mi tie zlé strigy. ale preto sa radšej s ním už ani nerozprávam, aspon sa zbytočne nerozčulujem... mini no na ten nízky tlak je to niekedy prospešné tie hádky 😀 😀 😀
kiwi ja som ich pojdla ani neviem kolko, ale dosť, ved fašiangy vieš ako to taká tradícia že šišky 😀

Inač ja už som bola na urad práce zaniesť ten papier na materku dovolenku, začínam 25.2. to len aby som nemusela chodiť na ten urad, ale peniažky dostanem až po narodení.

moni
11. feb 2010

minius, som si presne robila srandu ze amici mozu vyvazat sneh do kanady na olympiadu 😀 inak ja som pri dc, sever floridy je od nas 15-16hod. jazdy 😅
mama je hrdinka, stichy jej vybrali a dali jej na vyber sadru alebo bez, tak ze sa rozhodla ze skusi bez. neviem ci je to dobry napad, bude to sice mat vzdusnejsie, ale ci ju to nebude lakat pretazovat tu nohu. no snad bude OK 😅

silvi, ja to obcas mam ked si idem sadnut alebo len tak z nicoho nic, ako keby niekto ihlicu pichol zo spodu. velmi neprijemne to je 😒 to asi tie krpce tlacia na krcok (moje vysvetlenie)

silvia7
11. feb 2010

takže som "rada", že ma to tam dolu nepichá jedinú.. lebo sa občas aj tak zľaknem ako to až pichne.. magne B6 do seba tlačím 1x denne kvôli tým mojím krčom v lýtkach (fakt mi pomohlo) ale na trpnutie nepomáha vôbec teda..

ozaj asi neviete žiadna z Vás, že keď materská dávka vychádza nižšia suma ako ten nový zvýšený rodičovský príspevok, že či to štát nejak "dopláca" alebo nie.. ?? lebo som niečo také zachytila v tej téme, ale neviem, či sa to netýkalo len SZČO...
nakoľko ja som mala na papieri minimálnu mzdu - čiže materská mi vyjde okolo 170eur (myslím) a ten RP je 256eur.. že či s tým nemáte podaktorá skúsenosť ...

minius
11. feb 2010

no moni tak dufam ze sa skoro mamine polepsi, ale tie nase slovenske mamky nevedia v klude posediet 😀 a preliecit ale vari bude na seba davat pozor 😉

baby aj vy mate nejake divne chute? Ja som mala mandarinkove /pomarancove obdobie a teraz akosi prechadzam na mrkvy a zuvacky pepermintove - neviem sa ich nazvakat a zuby umyvam aj 5 krat denne koli chuti pasty 😀 a inak furt sladkosti

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre