Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

annika11
18. aug 2010

@kaktusik007 jooooj provokácia 😀 😀 😀 tak ak to chceš vedieť, my ešte počkáme. Mala som dosť ťažký pôrod, tak sa z neho chcem spamätať a užiť si svoje prvé dieťatko...tak ak sa náhodou nepritrafí, najskôr o 2-3 roky

karmelka77
18. aug 2010

@annika11 preco chces pockat jeden dva dni, ved davaj kazdy den uz ked si zacala

annika11
18. aug 2010

@karmelka77 chcela som počkať, lebo všade kde čítam, píšu, že treba počkať na reakciu...

karmelka77
18. aug 2010

@annika11 ano ale musis praveze davat aspon 3 dni po sebe to iste tak sa caka na reakciu...a potom postupne primiesavas nove veci do toho...

annika11
18. aug 2010

@karmelka77 no vidíš, tak som to asi zle pochopila 😀 tak teda zajtra bude zase dobrý obedík, som zvedavá, či neopadne to jej nadšenie

karmelka77
18. aug 2010

@annika11 a mrkvu varis, alebo paris??? my parime to je asi najzdravsie

annika11
18. aug 2010

@karmelka77 varila som ju...ako ju paríš? máš parný hrniec?

karmelka77
18. aug 2010

@annika11 ano mam taky kde sa robi na pare v takom sitku🙂) a je to fajn, lebo vsetky vitaminy ostanu v zelenine...

lenushka
18. aug 2010

Ahojte 🙂 @annika11, vidim, ze mate prve uspechy za sebou, super 🙂 Ja sa uz nevieeeem dockat, kedy my zacneme 🙂 Dnes som kupila aj Ryzovu kasu od H..e 🙂 Len neviem, kedy mu ju mam dat. Najprv mrkvicku na obed a na veceru kasicku, alebo prve dni urcite len mrkvicku??

Babyyy 🙂 Vy co riesiteee 😉 😝 Ja chcem medzi detmi nanajvys 2rocny rozdiel, ale manzel sa smeje, ze nie s nim 😀 Tak uz zacnem hladat? 😝 😀 Mam co robit, aby som ho "ukecala" 😀

Dnes sme boli na pneumologii, vyzera to dobre, uzlinky sa zmensuju dobre, ale este 3 tyzdne musime brat atb a dalej to necame na organizmus maleho... Takze uz len posledne 3t a dufam, ze atb neuvidime hodne hodne dlho... 🙂

karmelka77
18. aug 2010

@lenushka s tou kasou som citala ze najprv zeleninku na obedy a az ked bude uplne cez obed na zelenine az potom sa moze zacat s dalsimi prikrmami ale skor nie...tak neviem...ked nemusis nedavaj este kase...na to je cas. Inak ja nemusim toho mojho ukecavat na druhe, keby bolo na nom som uz tehotna, ale kedze som mala cisarsky musime aj tak pockat a navyse mi teraz zistili poruchu stitnej zlazy, tak sa asi nejaky cas budem davat dokopy. Ale ked bude mat maly 2 roky by som chcela urcite🙂)

maya30
18. aug 2010

ahojte, dievcata, vy uz prikrmujete jedna radost, aj nam sa to blizi...annika11 mala je rozkosna, tiez si to chcem nafotit 😉 Pouzivas stolicku na papanie alebo len tak v naruci v polosede ?
S kasou je to tak ako pise karmelka77 ze az ked budeme mat zvladnutu zeleninku tak az potom, akurat som si nie ista ze aku...zacina sa ryzovou ale psenicnu mozem kedy dat ? Niekde som citala ze lepok az od 8. mesiaca, doktorka ma ale zrusila, vraj rezance do polievky mam davat od 6.mesiaca, aby sme sa trafili do "imunologickeho okna" tak teraz neviem....

annika11
18. aug 2010

@maya30 máme také kresielko, v ktorom je v polosede ( od fisher price) zatiaľ v tom, neskôr kúpime aj nejaké sedátko
@lenushka ja rozmýšlam nad kašičkami, ale budem dávať na olovrant asi takto 6.00 dojčenie-9.00 dojčenie-12.00zeleninka a um alebo dojčenie -16.00 kašička-19.30 um....takto o tom premýšlam, ale najprv chcem, aby jedla zeleninku, kašičku potom. Nechcem dávať na večeru, lebo kašička je ťažšia na žalúdok a vôbec ti nemusí lepšie od nej spinkať.
Mám kúpenú ryžovú ( nestle), odporúčala mi sestra, rozrába sa len s vodou, ale to nás ešte počká, najprv zeleninka...nech si zvykne bruško, aby sme nezaťažili

annika11
18. aug 2010

@karmelka77 kde si kúpila taký hrniec? či to bežne dostať? nie je to náhodou také ničo ako na buchty na pare alebo knedlík???rada by som varila čo najzdravšie pre malinkú...

karmelka77
18. aug 2010

@annika11 ja mam taku sadu hrncov, sakra drahu ale to sme kupovali na splatky este ked som robila🙂) a tam je taky system ze do hrnca sa da taky kosik deravy, pod neho trochu vody a pokrievka je akoby kuchta, sa to natlakuje a paris🙂) je to za 5 min. hotove a super..inak aj ja krmim v to lehatku je to super, lebo drzat maleho na rukach a krmit, tak mpzem vsetko vyhodit kedze mrkva sa da iba noznicami vyprat🙂)

annika11
18. aug 2010

@karmelka77 to s tou mrkvou je pravda, ani ja sa neviem zbaviť fľakov...budem musieť pohľadať na to nejakú fintu na nete....

cicimon
18. aug 2010

@annika11 vraj zlcove mydlo na mrkvu

annika11
18. aug 2010

@cicimon to kúpim v obchode bežne? či v lekárni?...ja mám také kokosové na ručné pranie, ale s tým mi to nepustilo...ani by ma to netrápilo, keby len na podbradníku, ale malá si kýchla a má taký malý fľak na sedačke a aj na nohaviciach, už budem nabudúce múdrejšia a podložím ju plienkou,lebo aj rúčky si tlačila do úst, ako mi chcela vziať lyžičku a potom chcela všetko pochytať... 😉 ešteže som bola rýchlejšia...lebo to by som nie také malé fliačiky riešila 😀

cicimon
18. aug 2010

vraj v DM by to mohli mat - skus sa pozret pri v nejakej drogerke kde sa predavacky aj rozumeju tovaru

sasikas
18. aug 2010

@kaktusik007 - jeeej ja si ta pamatam tusim z porodky....v Tn si rodila, ni?...a co uz je druhe na ceste?...lebo ja sem tam tiez kuknem april 2011... 😀

sasikas
18. aug 2010

no my s druhym este pockame, kedze som po cisarskom...ale keby je na mm tak aj hned... 😅

kaktusik007
19. aug 2010

@sasikas hej, v tn... oki, prestavam do temy april 2011 pisat 😀 😀 😀

sasikas
19. aug 2010

@kaktusik007 - 😉 😉

cinocka
19. aug 2010

@annika11 - v dm ho maju urcite 🙂 ja som ho kupovala nedavno (cca 1,50 evri) a je to super vec co sa tyka prazenicovych kakov...som trosku preprala mydlom, pak nim este natrela a sup do pracky...a plienocky su bez flakov...
tak vyskusaj na mrkvicku a daj vediet ci pomaha 😉

a my druhe...fuuu...netusim, musim sa spamatat najprv z prveho porodu ☹

kaktusik007
19. aug 2010

vsetky sa tu chcete spamatat z prveho porosu.... no to je strasne....
ono ked sa to ma stat, tak sa to stane, a basta..... asi je lepsie nad tym nerozmyslat a nechat to na prirodu - o maleho sme sa snazili pol roka, vlastne aj viac, tak - viem, ake to je, ked sa chce a sa nedari.... aj preto tomu asi nechavam ten volny priebeh ze sa uvidi ako to dopadne 😉

@sasikas ale ja si ta z tn nepamatam... ja som hlava derava na tvare 😒

sasikas
19. aug 2010

@kaktusik007 - no ja som stale rozmyslala, ze uz som ta niekde urcite videla...a potom na napadlo ze asi z porodky, bo mame priblizne rovnako stare deturence, ale potom som si spomenula, ze ani nie z porodky, ale ze som ta raz stretla v cakarni na gynde v Tn nemocnici....to bolo asi tak tyzden pred porodom.... 😉 ja si zase tvare velmi dobre pamatam, zato mena....uf.... 😝
a ty si priamo z NM?...ci okolie?...

kaktusik007
19. aug 2010

@sasikas okolie, dedinka cca 5km od NMnV 😉
dievcence, je tu este niektora okrem
@cinocka a mna, ktore latkujete??? som len zvedavaaaa 😀 😀 😀

cinocka
19. aug 2010

@kaktusik007 - ja este len robim zasoby, ale od pondelka uz na to idem 😀 😀 sa tesiim 😝

kaktusik007
19. aug 2010

@cinocka az tak neskoro??? no tedaaaa... 😉

cinocka
19. aug 2010

@kaktusik007 - 😀 no musim poprat a taak...a este vyzeram postarku s dalsimi balikmi 🙂

kaktusik007
19. aug 2010

@cinocka vsak to malo byt nachystane este ked bol maly v brusku 😉 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre