Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

tantama
30. nov 2009

ja chodím iba vo veste keďže cestujem stále autom a vo veste sa aj dobre šoféruje... ale vozím v zadu aj bundu síce ju nezapnem ale tiež mi je dosť teplo takže nezapínam 😀

kamilakd
30. nov 2009

no opatrne s kamilkovym a aloe povrchom a tie sleep an playky pretekaju ked babo viac pije normalne pretecu aj cez pancusky su tenke

civavava
autor
30. nov 2009

dobre ranko babenky,

tak ja mam za sebou zase neprespanu noc..seus, podla man asi si zvykajme na to, ze do porodu uz nenaspime...je viem sapt trocha nad ranom, cize cez weekendy to dohanam, ale inak je to mizeria..ale cuduj sa svete, cez den nie som unacvena, takze telo si asi zvyklo....a berem to ako plus, ze ked sa nam bude mimi budit v noci, nebudeme mat s tym problem 😀 vsetko zle je na nieco dobre .....

klongova, vsetko najlepsie Samkovi a dufam, ze ked budes doma, budes nam pisat? Drzim palce, nech je vsetko OK a nech ti cas rychlo prejde doma...aj ked so Samkom sa asi nudit nebudes, nie?

Ja planujem pracovat az do 6.4., TP mam 9.4., ak mimi dovoli 🙂) ja som nerada doma, ked nemusim, je mi otupno a aj ked si porobim veci a mozem citat a pocvat hudbu, ja som rada medzi ludmi a bavi ma aj robota, takze chcem robit az do poslednej chvile 🙂)

co sa tyka plienok ja urcite latkove nechcem, tunak ich nikto nepouziva a deticky su uplne v poriadku 🙂 moj cas radsej venujem babatku a manzelovi, nez aby som prala latkove plienky v 21.storoci 🙂)) ale to je len moj nazor 🙂

domika9
30. nov 2009

civavava mne sa taketo obdobia striedaju niekedy nemožem spaťcely tyžden a potom mato prejde a takto sa mi to pekne strieda 🙂
klongova neboj doma si rychlo zvykneš ani nebudeš vedieť ako ti to zbehlo

kika29
30. nov 2009

no ja mám bundu tiež ten usky strih ale ked si dám pod ňu sveter tak ju horko ťažko zapnem a aj tak ma tlačí.
Sestra má jednu volnú vetrovku je síce športová ale to mi vôbec teraz nevadí lebo na opätkoch chodiť aj tak nebudem a ku športovej obuvy sa hodí. Takže dúfam že vydržím s touto vetrovkou celú zimu. Ked nie tak budem musieť niečo pohľadať ale to tu u nás je problém.

kamilakd
30. nov 2009

ja si to budem urcite ulahcovat ako sa bude dat,skor poznam pripad zaparenie z latkovej plienky&ako z jednorazovky i ked poznam jednu maminu co necha jednorazovku 4hodiny a potomsa cuduje...ze ma mimi cervenu prdel

kika29
30. nov 2009

ozaj a bruška už máte pofotené ako narástli? Ja sa chystám fotiť ale bud mám robotu alebo zabudnem alebo som unavená a nechce sa mi. Ale už sa musím trocha pofotiť lebo nebudem mať pamiatku 😀

kamilakd
30. nov 2009

potom dajte vediet kde si kupite bundy 😀 klonga uvidis ako ti to ubehne ani sa nenazdas

kika29
30. nov 2009

no mne sa raz tiež stalo že mi mala v noci s vreskotom vstala a chúda moje takú mala vyštípanú riťku že ani len umyť sa nechcela dať čo tak ju to bolelo. ☹ Ale prebalovala som ju pravidelne každu chvílu aj som ju kontrolovala ked som išla ja spať a plienka bola suchá. A v noci okolo 2 ráno tak plakalo neboriadko moje. A od v tedy som sa budila a kontrolovala jej stále či nieje mokrá.

lubkamik
30. nov 2009

civavka ja spim ako miminko - od desiatej do siedmej 😀 😀 Dufam ze maly bude tak pekne spinkat aj ked sa narodi, hehe 😀

kamilakd
30. nov 2009

kika ale to sa stane mozno nieco papala alebo ju nieco obchadzalo tak sa jej chudiatku vystipkala ritula,,,ja sa celkom obavam baby mate skusenost so sudokremom alebo ta smradlosska rybia mast?co je lepsie

lubkamik
30. nov 2009

ja odvsadial pocuval ze sudocrem je najlepsi 🙂

tantama
30. nov 2009

kamilka ja som pri prvom a to bolo dávno používala rybaciu masť a bola som spokojná ale teraz má švagrina asi rok a pol...a ona dáva sudo a je supéééééééééééééééééééééééééééér

lubkamik
30. nov 2009

Baby, ta Maxi sada Macko snicek - co sme o tom pisali minuly tyzden - uzivatelka si vytvorila uz treti nick 😵 Len aby ste si dali pozor co kupujete 😠

kika29
30. nov 2009

kamilakd ja mám veľmi dobrú skúsenosť s detskou pastou. Je to v zelenobielej tube o krem tejto pasty som nikdy inú nemala. Ja som s ňou bola veľmi spokojná a má rýchly účinok. A ozaj že na tie zapareniny riťuliek pomáha aspoň mojej malej veľmi pomohla a hlavne rýchlo.

martina05
30. nov 2009

Kamikla, ja mám už tiež 70 kg, nič si z toho nerob, predtým som brala dlhšie HAK a Duphaston a nabalilo sa to ...

Ono cena látkových plienok je podľa mňa ešte vyššia /minimálne čo sa týka počiatočných investícií a počtu látkových plienok, ktoré potrebujete/ ako cena jednorázoviek, a následné pranie a dokupovanie ťa skutočne nevyjde o nič lacnejšie skôr viac ... Mňa zaujalo to, že dieťa s väčšou pravdepodobnosťou skôr naučí na nočník, u chlapcov nie sú zdravotné riziká napr. pri prehrievaní semenníkov a pod. Určite nechcem používať látkové plienky stále, lebo sú situácie, kedy sú jednorázovky na nezaplatenie ale tu ma napríklad lákajú DMkové Eko plienky....

Včera som si zháňala bundu aj ja, do starej sa nevmestím, ak tak len na tesno a nič som nezohnala /no jednu za 60E a to som neni ochotná zaplatiť/ .... Do práce musím nosiť elegantný kabát, ale cez víkendy potrebujem aj niečo športovejšie...

roxi
30. nov 2009

ahojte baby,
nestíham čítať, mrkla som len posledné príspevky,
kamilakd - dobrý je aj sudokrém aj rybacia masť, treba vyskúšať čo sadne, my sme používali sudokrém, potom sa jej nejak viac zaparovala riťka, tak sme prešli na rybaciu masť a asi keď mala rok, tak som vlhké utierky používala len výnimočne, snažila som sa jej zadoček zakaždým len umyť vodičkou, to je asi najlepšia varianta, ale nie vždy sa to dá (ak si niekde vonku), alebo pri malých bábätkách, keď kakajú každú chvíľku,

kamilakd
30. nov 2009

krasne tak sudo je pohode pojdem kupit inak mne ta rybacie strasne smrdi az sa mi zaludok otoci,inak aj ja som mala zlu skusenost s jednou babou co predava veci tu cez bazar...objednala som startovaciu sadu za 700 a napisala ze je nova nepouzita a ze zabalena akurat si dievca nepamatalo ze poslala na seba aj mobil 😀 cez dobierku a poslala praznu skatulu s avent sady!!! podla cisla som zistila ako sa vola lebo ako spatnu adresu dala akoze P.o.box mamina pozistovala ze neexistuje..tak sme sa jej pohrozili nech vrati peniaze no povedala ze teraz nema tak kovbojka o peniaze

martina05
30. nov 2009

Lubkamik a ty si ju aj nejako potom kontaktovala ??? ... to je inak dobrá potvora 😠 😠 😠 😠 😠 😠

lubkamik
30. nov 2009

no kamilka aj ja cakam kovbojku - lebo teraz sa vykruca ze tu sadu nemaju na sklade a bla, bla. Tak som povedala nech posle peniaze naspat 😖 😖

blondy12
30. nov 2009

ja velmi nekupujem v bazaroch asi preto, ze sa najdu aj taki...co chcu oklamat tehotne mamicky...strasne

lubkamik
30. nov 2009

Mati, iba cez IP - inac sa neda - ani mobil neda ani nic 😵

tarinka333
30. nov 2009

Ahojte babenky, tak som spat v praci z poradne, velmi som sa nebala, kedze v piatok som bola na morfo, lekar ma prezrel, povedal, ze je vsetko ok, aj malicke si pozrel pre istotu a vravi: " tu mate hlavicku, tu rucicky, tu nam bije srdiecko a tu je pohlavie, dobre viditelne, ale kedze nechcete vediet, tak Vam nepoviem." Hehe... ked ma budu ti lekari takto dotahovat, tak to fakt nevydrzim.
Okrem ineho musim na kozne... mam take flakate pigmentove skrvny na rukach... aj na pecenove testy kvoli tomu... a glukoza ma caka o 2 tyzdne. Pochvalila som sa, ze som dnes zvracala po dlhsej dobe a pytal sa len, co som papala a ze to asi zle znasam... papala som makovy rozok, takze asi mak... hm.

K plienkam - ja osobne som asi za jednorazovky, neviem si predstavit vyvaranie, zehlenie...no uvidime, mozno vyskusam obe alternativy a uvidim, ako na tom budeme s malinkym.
K bundam - zmestim sa uz len do kabata aj to kvoli tomu, ze je len pod rit a posledny gombik sa zapina tesne pri brusku, takze natesno ho zapnem, len ako dlho, hm... Svagrinka mi prepustila sportovu bundu, takze budem asi nosit toto, aj ked ist skusat studentov v botaskach a sportovej bunde, no co ja viem... 🙂

roxi
30. nov 2009

martina - neviem, ako je to s deťmi, ktoré používajú látkové plienky celý čas, ale ja som ich používala, keď mala Lea 1,5 roka, chcela som ju takto naučiť nanočník a nezabralo, bolo jej srdečne jedno, že si cikla, zdalo sa mi, že to pekne vsiaklo a nebola tá plienka až tak mokrá, aby ju nútila dávať sipozor a pýtať sa, potom som skúšala dávať jej len nohavičky a tepláky, ale nič, proste až keď mala 2 roky, rozhodla sa, že bude chodiť na nočník a zo dňa na deň sme sa plienok zbavili, predtým bola naša snaha márna, ale niektorým detičkám to možno pomôže, a bavlnené sú vraj aj zdravšie, ale ja pekne zostanem pri jednorazových, čas venovaný praniu a žehleniu radšej strávim s deťmi, som pohodlná

martina05
30. nov 2009

Kamilka - tí ľudia sú si asi vedomí toho, že pokiaľ nespôsobia škodu nad 266E - nedopustia sa trestného činu - je to ale pekne na nervy a potom, že ver niekomu...

kika29
30. nov 2009

tak ja prajem vám krásny deň ja letím ku zubárke a do práce.

kamilakd
30. nov 2009

baby musim ist do mesta tak zatial kupim sudokrem aj rybcinu 😀 idem na postu si zobrat hniezdo do postielky sa tesim ze ake to bude...baby a opatrne s bazarom na nete ja som sa uz dva krat okakala prisla som takmer o 60e....jedna neposlala nic len skatulu,a drzha poslala pouzite stare handry a nie mimi veci
tak zatial paaaa

lubkamik
30. nov 2009

no ja som dost veci uz cez bazar kupila a vzdy mi vsetko prislo tak ma vobec nenapadlo ze sa moze toto stat 🙂 Asi uz teraz budem kupovat vsetko iba z BA a pojdem sa na to kuknut 🙂

roxi
30. nov 2009

tarinka - ja sa zatiaľ zmestím do 2 búnd, ale mám obavy, že čoskoro mi budú tesné, netuším čo potom, či kupovať niečo maxi, alebo čo, no uvidíme,

a manžel stále tvrdí, že chce, aby sa malý volal Leonard, že sa mu to meno strašne páči a že ja som vyberala meno pre Leu, tak on teraz vyberie pre malého a že žiadne iné, ktoré by sa mu páčilo a hodilo sa nám k priezvisku nenašiel, no mne by sa za iných okolností Leonard páčil, ale mať Leu a Lea to znie divne, ja už fakt neviem, asi bude to chúďa bez mena 😖

martina05
30. nov 2009

Tari, myslím, že študentom bude srdečne jedno čo máš na sebe, hlavne, že im tu skúšku "dáš".... Ja som si predtým tiež nikdy do práce nedala menčestráky a teraz ... všetky kostými som uložila so skrine a fičím na svetroch, voľných topoch a podobne ...

Inak baby, tie látkové plienky sa vraj žehliť nemusia.... http://www.ekoplienky.sk/product/growhour-167/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre