Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

vejula
11. dec 2009

čavte kočky.... Mna dnes akosi pobolieva hrdlo a aj hlava, celý den som uplne na nič aj v posteli som poležala, čo som akási slabá... Dufam že je to len blbý den a to počasie. Snad na mna nič nelezie....

Zuzi ja depky už ani neriešim.... Dosť často si poplačem už mi to príde normálne... A vraj je to najzdravší spôsob uvolnenia emocii. Že preto ženy dlhšie žiju ako chlapi, lebo ženy plaču a chlapi zuria 😀

kamilakd
11. dec 2009

zuzanka napisem ti to 🙂len sa ideme npapenkat a uz aj sa ti venujem a popisem si s tebou

zuzana1971
11. dec 2009

oki kamilka, ja sa tiez prihlasim neskor

civavava
autor
11. dec 2009

ahooj kocky,

kamilka to co za p..a to bola ta lekarka zase 😖 😠 to je sial , ze nemozu ti ludia normalne reagovat....ale hlavne je ze je mimi OK! a ake testy ri robili, ze nie su dobre vysledky?? 😲

zuzi, aj ja som mala vcera depku, sme boli hroooozne pohadani s muzom, ale uz je to OK....tak som si porevala aj ja a potom som mala tie jazykove kurzy az do vecera a aspon som nemala cas mysliet na to vsetko....

kamilka, posli aj mne ten zoznam prosiiiiim prosiiiim 😉

inak ten kos na plienky teda zvazim aj ja, ako si to opisala zuzka, asi je to na nic a bude stacit obycajny....uvidim...neviem ani ci pojdem zajtra do toho baby shop-u, asi ostanem doma oddychovat....

a tu ma prist zima - mraz a snezenie od zajtra tak som zvedava...

vejulka, pekne sa liec, nech si fit 😉

vejula
11. dec 2009

jj civi, musím to trocha doma vyliečiť... Nom a super že už s mužíčkom OK... Ja sa s tým mojim hádam často, ale chvalabohu to väčšinou rýchlo poriešime... Včera večer sme sa tiež pohádali, nom a skončilo to tak super, že lepšie ani nemohlo 😉 Nom je pravda že som teraz strááášne precitlivelá a bojazlivá, a stále dávam pozor a upozornujem ho na hluposti, na ktorých mi teraz veľmi záleží... Asi mu pripadám jak prepnutá a nebaví ho stále si dávať pozor, tak často to končí tým že sa rozplačem alebo on odíde za kamarátmi, a potom vlastne plačem tiež.

No a kami fakt tí naši lekári nervozni su a potom si to vybíjaju na nás... Hrôza. Ako ja sa sťažovať nemôžem, môj doki je veľmi dobrí a nedáva mi dôvod sa niečoho obávať a tak... PRáveže sa vždy spýta ako sa cítim, lebo vie že som pred tehu brala tie lieky, a povie nech sa nebojím. Taký je moc zlatý. PRote mi príde hrozné ked čítam čo musíte prežívať vy ked su vaši lekári takí necitliví...

moni
11. dec 2009

ahoj dievcata, mrzia ma tie nemiestne reakcie lekarov, o debilnych predavackach ktore tu ktosi spominal ani nehovorim 😠
jasne ze ziadna z nas necaka, ze sa s nou bude jednat ako v rukavickach ale tak snad slusne chovanie je samozrejmost!

na mna asi tiez cosi lezie, uz sa tesim na vikend, trochu si polenosime a hadam aj nejake medovnicky popecieme 🙂

majca424
11. dec 2009

ahojte kočky, čo tu máte nového?
My sme dnes piekli medovničky, a som totálne unavená, asi dnes zalomím už o 20:00...

vejula
11. dec 2009

moni tak to budeme lenošiť spolu... No ešte budem musieť jednu prácu písať, ale popri tom myslím....

Majca to to ostáva už len 20 min 😀 😀 😀

majca424
11. dec 2009

no jasan, asi to tak vidím 😀 už pomaly ani nevidím čo píšem 🙂
veji, Ty kde si robíš to doplnkové pedagogické??? 🙂

moni
11. dec 2009

suhlas veji 🙂
este to dnes nejako doklepem v praci, vecer nakup...a vikend bude lazo-plazo, maximalne do kina sa necham prehovorit 😀

cicimon
11. dec 2009

caute,
len relaxujte 🙂

ja sa napchavam francuzskymi zemiakmi a rozmyslam, ci este cez vikend nieco napiect ci nie..

vejula
11. dec 2009

no ja v Nitre, lebo ja som tam študovala a popri tom som si rovno robila aj DPŠ... Len som minulý rok nestihla zaverečnu prácu urobiť do termínu (to som ceká ja) tak to dorábam teraz.... Aj to už je po termíne čo som sa neskoro zobudila a volala som tam až dnes pričom práce maju byť odovzdané do konca novembra... ALe zlatí mi povedali že ak to do buduceho týždna stihnem tak ma ešte zaradia... Uvidím.

majca424
11. dec 2009

aha, no ja len preto, lebo som bola dnes so segrou, ktorá niesla tiež prácu do školy a chodí na doplnkové pedagogické ale chodí do Ružomberka 🙂
Tak to Ti teda držím palce, až to stihneš 😉

vejula
11. dec 2009

Ďakujem majca, ja by som veľmi rada, lebo potom s bábom by sa mi už asi ťažšie učilo na tie skušky 😅

minka21
11. dec 2009

kamilka mna ten moj dr tiez vytocil...napisal mi ze 2 screening mam ist do nemocnice,1.12,aj som tam bola,a ze 2.12 mam prist na ultrazvuk este k nemu,a ze pozrieme aj pohlavie,tak ja natesena vsetko super,potom mi v tehu knizke prepisal ten screening ze 2.12,tak som si toho 2.12 aj k nemu sla,ani mi do knizky nepozrel,nic nepovedal,cosi napisal do karty a dovi,a ja kukam a mu hovorim sak ste mi hovorili ze mam prist a urobite mi ultrazvuk sak ani neviem kolko to male meria ani nic,potom na mna vybehol ze naco,sak som bola vcera ze naco dva krat,mne do placu,tak naco trepe cosi potom si to nepamata a ja som si to asi sama nevymyslela,a az tak sa nenudim ze by ma to bavilo k nemu stale chodit,tak potom mi ten ultrazvuk urobil ale ani nezmeral male nic,len to pohlavie kukol,a este ani nebolo vidno,tak ja ze odrazu nech aj foto mi urobi,a to len taku hlavu vidno bez nicoho,len hlavu,tak ma totalne presla chut.a ze mam prist na dalsiu poradnu a kukneme zasa,takze 2 screening ani nemam zapisany ani nic,bleee,hlavne ze male kopka a viem ze tam je 😵

inak co tak pekavate na vianoce? a ake farby budu na stromceku???

kamilakd
11. dec 2009

ahojte kocky civi zuzka no tu je ten zoznam co si do porodnice beriem ja
-nocnu koselu na gombiky na kojenie(2ks)podla potreby
-jednorazove nohavicky take sietkove kupis v lekarni napr.chicko
-poporodne vlozky kupis v lekarni aspon 2baliky(neberti si tam ziadne kridelkaceatd)
-papierovu podlozku na ktorej budes lezat ked budes krvacat kupis v lekarni(niektore porodnice maju niektore nemaju ked zaspinis vyhodis)
-podprdu na kojenie+tampony do podprdy
-nechtikovy gel alebo repikovy na bolave tam dole vraj je to super po sprche
-zupan papuce zabky do sprchy
-kozmetiku pre seba sprchac,mlieko,deocko,intim gel nie!!!vraj cista voda najlepsia tam dolu(makeup,spirala, 😀 )odlicovacie zalezitosti
-oblecenie v com pojdes domov.TO TO SI BERIEM JA PRE SEBA

cicimon
11. dec 2009

minka...my ideme na vianoce k svokre....teda do 25., tak neviem, co sa bude u nej piect a aky bude stromcek...budem robit pomocne prace, ak bude chciet 🙂)

ale zatial som napiekla medovniky, o ktorych verim, ze aj zmaknu 😀 a este premyslam nad vanilkovymi rozkami

a prave som vytiahla krabicu s ozdobami a postavim nas mini vianocny stromcek, asi 40cm 🙂)

kamilakd
11. dec 2009

MINKA aj ja som mala slzy na krajicku,ved pre nas niektore je to prvy krat,a sa tesime a lekar nas takto odpalkuje,potom si pripadam tak cudne ze kurnik to som sa nemala opytat ci co.a ked som sa este pytale ze ci je vsetko ked mam tie uro veci uz asi od 3rokoch niekolko tyzdnov po nemocniciach,hrobarovi na lopate tak mam strach nie len o male ale aj o seba.chcem vediet ci nebudu koli tomu komplikacie atd a ona mi odskrekne ze som neni prva ani posledna 😅 takze dnes to boli dve otazky a na ne som dostala sproste odpovede...este ze to bola zastupujuca lekarka.vpoobede som si prezvonila svojho a povedal ze v pondelok z uro sa mam zastavit tak som kludnejsia

kamilakd
11. dec 2009

cicimon pocuj tie vanilkove rozky by som si dala...a tesis sa na vianoce so svokrou?

cicimon
11. dec 2009

kamila...ja by som si dala hocijake kolace 🙂 a toho roku to je take moje premierove samostatne pecenie, tak snad sa podari, bo chcem odniest aj nasim aj svokre 🙂
no hlavne som zvedava, na vianoce so svokrou, ona sa uz strasne tesi, boli sme tam pred velkou nocou a to bolo strasne postenie, tak snad teraz to bude lepsie...a ona je dost nabozensky zalozena, tak sa budem snazit vyhnut kostolu a 2hod statiu na omsi....asi poviem ze nebudem vladat v noci 2 hod stat..... to uz je kolko 30min pred zaciatkom zaplneny babkami 🙂

kamilakd
11. dec 2009

cicimon tak ja ta obdivujem mna by k svokre nik nedostal,ja proti tej mojej nic nemam,ale to vies slusne zdvorilosne pokecam ale tym to u mna koncii aj keby chcela...a vianoce si neviem predstavit u nich 😀

minka21
11. dec 2009

kamil no takto dokazu cloveku zneprijemnit cely den!!!a este ak je to doktorka mala by chapat ze co sa nam asi deje,a nie este viac nas znervoznovat! lenze v tom okamihu ani nevieme hned zareagovat,teraz keby som tam bola tak mu poviem svoje,ale ja som bola v prvom rade v soku a hned do revu,ale inak by som mu vytmavila svoje,skoda ze nie som taka papulka 😉

mi byvame este u nasich,a budeme aj u nasich,a nakoniec volal doktor ze brasko na transplantaciu nejde,ze darca ochorel a az v januari takze sme stastni ze budu na vianoce doma, 😵 takze planujeme medove rezy,kosicky orechove a aj karamelove,linecke,vanilkove rozky,potom take oriesky,dajte este nejake inspiracie
mi idem tiez robit taku vianocnu gulku,taky akoby stromcek ze kvetinac,a na vrchu gula a ozdobena,a cez tyzden ostatnu vyzdobu,este musime vymysliet ze co presne,joj,tak sa tesim ako male dieta,na tu atmosferu,tu vonu,a to ako budem papkaaat 😵 😵 😵 😵 😵

cici ako mna by do kostola na vianoce nikto nedostal!a uz vobec nie teraz ked som tehu,ved to je tak na chorobu,aspon co si pamatam tak tam vzdy byvavalo zima aj cez leto,by som zalahla a ze spim,alebo sa urob ze ti je zle ze si sa prepapala co tak dobre vari🙂)

cicimon
11. dec 2009

no my sme boli min rok u nasich, teraz to prestriedame a buduci rok by sme mohli byt uz u nas v byte 🙂 ta svokra nie je az taka strasna, len na niektore veci ma dost divne nazory a to jej "koscelkarstvo" mi tiez lezie na nervy...ale 4 dni pocas ktorych mienime absolvovat aj nejake navstevy a nakupy snad nejako prezijem. Len mi vadi, ze sa u nej celkom nudim...

kamilakd
11. dec 2009

cici ale ved v tom kostole by si mohla ochoriet ved tehotne sa nemaju zdrziavat v mase ludi a este k tomu ked je ta chripka...
minka u nasich budem aj ja ale iba na veceru,moja plovicka chce byt doma ale ja tento rok nechcem lebo vies ja vianoce mam rada ale neviem sa od mamicky odtrhnut a preto byvam len cez ulicu 😀

kamilakd
11. dec 2009

minka a kocik uz mas vybraty?chces ten casual?S4 S6...ja som ho velmi chcela ale bol dost tazky ☹ tak som sa rozhodla pre concord

vejula
11. dec 2009

čafte kočky.... Tak my budeme večerať na vianoc doma s našim psíkom a potom ked si oddýchneme pôjdeme na hodku dve ku svokrovcom a potom ku našim.... Tam si počkáme a pôjdeme na polnočnu omšu... Mne sa to náhodou veľmi páči, a pôjdem skôr nech si sadnem...
Inač práve som sa napapala kuriatko, drahý robil 😉

minka21
11. dec 2009

no ja tiez si neviem predstavit vianoce u draheho,ako nic proti nim,ale ja tam vzdy len sedim a nemam tam co robit,a mne to pripada ze oni potom musia sediet pri mne,a ze ich tam otravujem lebo sa mi musia venovat,takze tam pojdeme az 26 asi,a ja mam vianoce vzdy o tom ze dostanem puzzle,a skladam si a pritom si papkam a pozerame tv🙂a kazdy v pyzame🙂a pohoda klud

cheerlady
11. dec 2009

ahojte babule 🙂
zuzi ja dnes den blbec,nie si sama,co si si poplakala,ja opat kvoli mm,uz ani nemam sil stale dokola riesit to iste.. 😔 v pondelok mame ist na 3D no ani neviem,ci vlastne so mnou pojde,kedze komunikacia 0bodov ☹ okrem toho ma caka v utorok skuska,tak sa aj ucit musim a neviem sa na to vobec sustredit 😖 takze zajtra zas ten isty stereotyp,doobeda spravim halusky,lebo mama ide do skoly a potom nic 🙄 len cakat do vecera,potom zase spat,potom nedela a zas to iste dokola.. 😒 aspon,ze to malinke mi spravi radost,ked sa zamrvi a viem,ze nie som sama.. 😔 😵
stromcek bude u nas ako aj minuly rok - zlato-cerveny,mne sa nepacia kombinacie ako modro-strieborny a tak,pridu mi take umele potom 😒
a my sme este s mamou nepiekli-teraz byvame u nasich,kym sa prestahujeme do nasho,co bude asi tesne pred vianocami,ale chystame sa v nedelu-cesticka si tento rok vynimocne kupila od znamej,takze uz len povykrajujeme a hotovo 😉

minka21
11. dec 2009

kamil asi S4,mne sa moc moc paci,ale vzdy ked ideme do nejakeho obchodu tak pokukujem aj po inych len drahy chce len tento,no uvidime ked nam bude moc tazky tak predame a kupime novy

ja som sa tiez moc moc prepapala,ale to je u mna v poslednom case normalne,neviem kedy dost🙂

cicimon
11. dec 2009

kamila....o dovod viac aby som nemusela ist 🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre