Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kamilakd
21. dec 2009

no krasne tak uz sa moje dudy pripravuju a evidentne budu rast este viac aleluja to si uz mozem kupit podprdu kosik D moje Bcka budu paradnou minulostou....

moni krasne ved nech sa presadi v hollyvoode nemusi tak daleko cestovat 😀 juj no ten mechur viem co myslis ten moj fituz tiez naslo lebo si mysli ze je to fit lopta

cheer no tak uvidime co za zazrak to tam mame 😀

silvia7
21. dec 2009

ahojtee..
s chlapmi je to hrozné, neviem.. oni si to vôbec neuvedomujú a absolútne ani nevážia, že vynosíme aj ich dieťatko a budeme sa oň starať oveľa viac ako oni.. ono je jednoduché (zväčša) urobiť ho a povedať, super, budeme mať bejby ale potom to nejak už neriešia.. u nich sa nič nemení, nič im nerastie pod srdcom, nepriberajú, nemajú nálady a chute a bolesti ale ani necítia, keď sa pohne a všetky tie pekné veci.. preto nemôžu brať na nás taký ohľad, aký by sme mi chceli pociťovať.. 🙄 ale im to docvakne (snáď)

a inak u mňa tiež slabnú pohyby... neviem, či to nie je tou chorobou, celý víkend som ležala s teplotou 38,5 bola najvyššia, tak som naskočila dnes k dr, tá mi dala bioparox a antibiotiká, tak som bola aj u ženskej pre istotu, či môžem a že hej... že to bolenie podbruška, čo mám, je z toho kašlania, ako napínam svaly (strašne ma drhne, vykašliavam hlieny, dokonca v noci som si cvrkla z takého silného kašlu, no hrôza, hanba..) a že mám len oddychovať a všetko mám nechať na partnerovi (upratovanie, varenie....) no vidíte to.. on si leží - lebo akože som naňho preniesla chorobu (to hovoril, že nebude spať pri mne, aby neochorel a aj tak ostal..)..
silno neznášam otázku, čo mi je, keď mám teplotu, ledva dýcham, bojím sa zakašlať, rýchlejšie chodiť, lebo ma z toho dusí, že neviem lapiť dych a on sa na mňa kukne, že čo mi je... 🙄 baby, skoro som mu povedala, že no čo asi, ho**o mi je.. ah jaj..
niekedy mi príde, že je total nechápavý a blbý... alebo som taká precitlivená?? 😨

moni
21. dec 2009

cheer, tu hlavicku citis dole? alebo si videla na ultazvuku ako je otocene? lebo ja mam obcas take hrce dole vpravo kde sa jej asi najviac paci, lenze na tom istom mieste citim aj tie kopance tak neviem vobec ako je otocena. ja mam pocit ze ona sa tam mele hore dole 😅

kami, ja som podprdy vymenila uz v tretom mesiaci ked najviac narastli, ale urcite to este pojde 😨

silvia7
21. dec 2009

inak k téme prsia, tak mne nevyteká zatiaľ nič (teda nevšimla som si), ale občas keď idem do vane, tak mám na bradavkách také biele zoschnuté ono to vyzerá ako kožička, akoby sa mi šúpala bradavka, ale nemyslím, že je to koža... je to tvrdšie.. asi to bude tamto.. vy také nemáte? 😒

cheerlady
21. dec 2009

kami no ja mam D-cka teraz a to sa mi zvacsili mozno o pol cisla,takze cakam,co bude neskor 😲 ale zasa moja kamoska mala pred tehu D-cka a po kojeni sa jej scvrkli na A-cka! 😨

silvi ja som tak bola chora 2tyzdne dozadu a tiez mi dali bioparox a na teplotu som si musela dat aj paralen,snad to babu neuskodilo 😔 ale moje prave vtedy dost kopalo-asi bojovalo aj za mna s tou chorobou 🙂 no mm ma lutoval asi 3dni,ked som mala este teploty ale potom uz nie,este ma sprdol,ze co som neupratala,ked som bola cely den doma 😠 a po tyzdni som musela ist do roboty,lebo ze kolega by mal toho vela.a to sa dennodenne stretavam s ludmi,tak sa len modlim,aby sa mi to nevratilo 😔

cheerlady
21. dec 2009

moni maly bol v 20tt este dole nozickami a v 25tt na 3D mi dr.povedal,ze uz je dole hlavickou.a moze byt,ze ked citim pohyby dole,ze su to rucicky,lebo tie mal na 3D stale pri hlavicke,tak pravdepodobne do mna boxuje 😀 a ked citim vyssie-tak okolo pupka,tak to su zase nozicky a velakrat citim len taky tlak ako keby sa do mna zapieralo 😕 😀

adasik
21. dec 2009

kami- to s tým mm je mi luto...chlapi vobec niekedy nechapu nase pocity a su natvrdlí...

silvi-prajem ti skore uzdravenie. Aj ja mam na bradavke nieco biele, ale je to akoby len zmena bradavky, nič z nej nevyteka...

kamilakd
21. dec 2009

chlapi su chlapi ja len dufam ze im to docvakne skor ako bude neskoro,no z tych prs mam hrozu take melony 😀 ja som uz tiez podprdy vymenila a teraz nosim taku nevystuzenu

silvi asi aj u teba bude ta priprava na mliecko... a prave som sa docitala ze si to nesmieme vytlacat stlacat a podobne

silvia7
21. dec 2009

cheer - tak veľa vitamínov a potom po práci aj oddychu... sila toto.. kolega by zvládol, trošku sa prekonať treba, chlaaapi hnusní 😠 leniví.. ja som si tiež dala dokopy dva paraleny od piatku do dnes.. som ani spať nemohla, ako mi bolo blbo, ale paralen mi stiahol tú teplotu trochu.. tak tiež dúfam, že mimi bude oka.. ja sa bojím aj tie atb si dať dnes večer.. neviem..

baby, ja sa dosť desím kojenia, tiež aj toho, ako potom budú moje prsia vyzerať, kamoška kojila len pár mesiacov, ale prsia sa jej scvrkli a má viac menej ovisnuté bradavky a kožu... je to otras... šak to sa ani vyzliecť nebudem chceť už... ☹ ja viem, že pre mimi je to najlepšie riešenie kojiť ho, no bojím bojím..

moni
21. dec 2009

cheer, ahaa, no tak nejako to bude aj s tou nasou opicou malou 😀 kope, boxuje, a tiez sa rada zaprie 😅

silvi, skore uzdravenie! ja mam nejake problemy s dutinami, a obcas je z toho nadcha, ale nastastie nic tak vazne aby som musela ist k lekarovi.

manzelom treba pripomenut, ake je to niekedy namahave rast noveho cloviecika, hlavne ked nie sme fit.

cheerlady
21. dec 2009

silvi ja stale do seba tlacim nejake ovocie,uz od jesene,najviac pomarance a mandarinky teraz. vies ono ti chlapi si myslia,ze no sak co,boze,ale pre nas je teraz najhorsie chorobu prechodit,lebo sa vrati a este silnejsia a najhorsie je,ze si nijak nemozeme pomoct-ziadne lieky ☹ ja som mala za jeden den az 3paraleny,lebo uz som mala skoro 39 a nechcela som riskovat aby mi to vyletelo este vyssie,lebo potom uz by som to tak lahko nezrazila 😖 ale vraj v poslednom trimestri by sa uz paralen nemal,lebo ze potom sa nemusi nieco dovyvijat na srdiecku 😲 som to niekde citala.. ten bioparox je len lokalne antibiotikum,mne povedala dr.na pohotovosti aj moj obvodak,ze to je ok. ja sa tiez bojim ako budu moje prsia vyzerat potom,ked som vidim ako vyzeraju tie kamoskine 😝 no ale cert to ber,hlavne aby bol drobec zdravy 😉

silvia7
21. dec 2009

ďakujem baby, snáď sa mi polepší zdravie.. to som si ešte vo štvrtok klopkala na drevo, že v tomto období bývam vždy!! chorá a tak aká som rada, že teraz ma to obchádza.. a tu to mám..

inak mám silnú chuť mu voperovať niečo do brucha, aby cítil, že to nie je vždy len sranda a fajn...napr. takú mačku mu všiť 😝 krutá som.. kašlem naňho..
no je to možné že je to zoschnuté mlieko - teda to ešte pred mliekom... ah, tá choroba ma vypatláva babule.. jeeej bridget dávajú 🙂)

kamilakd
21. dec 2009

silvi neboj sa tych ATB babatku uz nic nehrozi teraz sa musis dat do poriadku ty..aby sa nahodou nedostala nejaka infekcia do plodovej vody nemusis sa bat aj ja som mala obavu ked som to brala ale pohodicka hlavne vela tekutin a to fakt vela jablckove stavy a riedit jedna k jednej cajik pre tehotne skus a vela cistej vody

toho kojenia sa obavamaj ja ci sa mi urobia tie stuple aby babo vedelo pusov cuckat 😅 no nic budeme cvicit na prsne svalstvo vraj nad hlavou das ruky tak aby si ich drzala dln dlanou a stikas aspon 20x 5-8x za den 🙂 vraj to pomaha tak ja uz cvicim....ja nechcem mat vechtiky fuuu ja som bola na svoje prsa pysna 🙂

no tak tie deturence si robia co chcu moje tam asi este ma vela miesta lebo ja som mala vcera normalne taku hrcu ze som citila akoby chrbatik alebo hlavicku a potom ked som si pritlacila na brucho normalne som dostala supu 😀

kamilakd
21. dec 2009

silvika tak teraz som sa dobre zasmiala tak zo srdca som to uz potrebovala no ja by som tomu mojmu tiez nieco do brucha zassila 😀

cheerlady
21. dec 2009

no ja sa chystam cvicit po porode,ja som cvicila niekedy kazdy den aj do takeho centra som chodila aj doma som cvicila,ale neskor bolo uz menej casu a teraz ked som tehu uz vobec nie,ale od januara zacinaju u nas cvicenia pre tehule,tak sa tam skocim pozriet,lebo mam pocit,ze sa zo mna stala pekna lemra 😠
inak uz 2dni mam vytok,vcera aj predvcerom ma svrbel,dnes uz nie,tak dufam,ze ziadna pliaga sa na mna nechysta cez sviatky 😠

silvia7
21. dec 2009

😀 kami smiech je najlepší liek 😀 a ešte zmrzlinaaa...
a tú jablkovú šťavu - máš na mysli 100% džús alebo dačo iné? síce čo iné, že.. heh..
hmm tak prsíčka začnem aj ja cvičiť teda.. nech nie sú také "lajdáky" 😝 ja som tiež bola vždy pyšná na moje kozenky.. dobrá podprda a ešte lepší výstrih a chlapci aj chlapi si išli oči vyočiť... 😉 a tak to aj ostaneeeeee heh..

silvia7
21. dec 2009

cheer - no ja som tiež riadna lemra ostala, ako som tehu.. absolútne nič nerobím, i keď by som rada aj plávať šla aj cvičiť, no vytiahnuť toho môjho ciciaka so mnou, to je umenie najväčšieho zrna a asi som príliš slabá na to 😝
inak cvičenia v nemocke pre tehu sú zadarmo? som tak čítala na nete, ale tak neviem.. ja vlastne doteraz neviem, že kde budem rodiť!!!! sila... ah.. nič neriešim a potom to tak aj dopadne..

cheerlady
21. dec 2009

silvi to neviem,ci su cvicenia v nemocke zadara,ale mne vyhovuje,ze nieco take je tu v pezinku,lebo by sa mi kvoli tomu nechcelo trepat do blavy,to su same zapchy 🙄 no plavat by som ja nemohla ist,lebo ja plavam len s hlavou nad vodou a je to velmi zle na chrbticu,takze to by som si este dala 😅 a normalne cvicenie neviem,co teraz mozem cvicit,takze aspon na tych cviceniach pre tehule sa dozviem 😉
ja mam od zaciatku jasny ruzinov 😉

silvia7
21. dec 2009

no ja neviem, podľa čoho si vybrať nemocku.. kamoška rodila na antolskej, povedala, že tam nech nejdem určite, ďalšia mala zlú skúsenosť s kramármi a švagrina zase s ružinovom.. ale to je tiež individuálne, proste ťažko.. ale nemám ani nijakých známych nikde, že by som sa podľa toho rozhodla 😠

všetky ste sa vyparili.. baby no ja už vidím, že aj štedrý deň si odležím v posteli, tak idem teraz trénovať ležkanie.. 🙂) zatiaľ..

ludka140281
21. dec 2009

ahoj kocky,tak sa mi konecne paci aj meno pre chlapceka.... 😀 dievcatko bude Karin a chlapcek by mohol mat meno Natan......celkom sa mi paci,no zatial o tom mena nic neviem.
Silvia ja som kojila dcerku 13mesiacov a chcela som aj dlhsie no zacala hryst.....nie je to nic strasne,naopakje to zadarmo a vzdy v spravnej teplote a tam kde to potrebujes....uvidis,ake to je super,neboj sa,moje prsia sa vratili po roku do normalu vdaka kremom na spevnenie poprsia.... 😀

cheerlady
21. dec 2009

silvi ja tiez nikde nemam znameho a lekara si ani nebudem zazmluvnovat,akurat som presla k dokimu,co rodi pre ruzinov,takze mozno budem mat stastie a natrafim tam na neho 🙂 a ked nie,tak nevadi,ja som pocula,ze lekari su tam vsetci velmi dobri 😉 tak skore uzdravenie prajem!
ludka pekne mena 🙂 my sme sa tolko navymyslali dievcenskych mien,mali sme ich hned niekolko no a nakoniec je nam to prd platne 😀

sasurin
21. dec 2009

Ahoj babenky, tak dnes sme boli na tom 3D ultrazvuku, dr. mi urobil len jedno foto, lebo malé je otočené chrbátikom k nám a vôbec sa nechcelo ukázať, dr. sa podarilo sfotiť aspoň tváričku z profilu. Keď sme sa pýtali, že čo to bude tak najprv že dievčatko, čo Sofinke urobilo veľkú radosť, ale potom zaváhal, že možno chlapček ( no viac možností už neostáva 😀 takže zase neviem pohlavie ale to nevadí hlavne, že je všetko v poriadku a malé je OK. 😵

ludka - celkom pekné mená 😉 a kde pôjdeš rodiť do PO alebo inde?... máš už svojho pôrodníka?

cheerlady
21. dec 2009

ahoj sasurin,tak budes mat prekvapko az do 30tt-vtedy sa robieva dalsi utz 🙂 nevadi,hlavne,ze je drobec v poriadku 😉

sasurin
21. dec 2009

cheer - no presne to povedal dr. že v 30 tt, ked sas robia prietoky sa to dá určiť už presne,... ked som čakala Erika tak som vedela že čo to bude až v tom 30tt, pri Sofii som nevedela, že čo to bude, lebo sa nechcela ukázať, takže aj teraz to bude malé prekvapko 😕

kamilakd
21. dec 2009

takze je nas viac co stale nevieme co za zazrakov v nas byva 😀

sasurin vidis aky to fituz???sa bude chrbatikom otacat vas necha pekne na trnoch,a hlavne nech je zdravunke.

cheer ani ja nemam porodnika lebo neviem kde budem rodit...ak stihnem tak by som chcela do bojnic ak nie tak u nas v partizanskom aj tu mame dobrych lekarov si chvalia a chodia rodit aj z okolia

silvika ty si nas opustila a trenujes uz to lezanie??? 😀

kiwinka
21. dec 2009

martinka05 a kam do Tatier idete?? do Nizkych, vysokych? 🙂 juuj, aj ja by som islaaaa,,len ma cakaju statnice sakra.. tak si to uzi! sniezik jeeeeej, az Ti v dobrom zavidim 🙂 🙂 🙂

sasurin
21. dec 2009

kamilka -no vidíš, tak sa tam zahrabal do tej maternice ako do vankúša, a povedal si nebudete ma vy tu fotiť do albumov ja spim a chcem mať pokoj ešte kým môžem 😀

silvi - ja tiež neviem kde pôjdem rodiť ani kto bude pri pôrode uvidíme 😕

civavava
autor
21. dec 2009

ahojte tehulky,

tak som vsetko docitala od stvrtka, co som tu nebola... 😉

blondy, gratulujem k dievcatku, tabulku upravim 🙂

silvi, skore uzdravenie!!

dnes sme boli na 3D UTZ v Gyn Fiv, babenky to bol zazitok,nelutujem ani jeden cent za to co som zaplatila...maly je tak nadherny!!!! dam foto do albumu za chvilku 😵 manzel bol tiez velmi stastny, je to ine vidiet foto z UTZ a takto 3D...mame aj kratke videa, no parada....a je to 1 0000% chlapcek 🙂)))) takze moj doki mal pravdu v 15tt ked videl pipika 😵

inak my uz doma mame vianoce, stromcek stoji od soboty, z dtestva mam taky zvyk, ze stromcek sme mali od mojich narodiek 16.12. 🙂)
mame aj kolace a medovniky od oboch rodicov, takze len v stredu trocha upracem a mozme oddychovat a tesit sa 🙂

zuzanka1971, skoda, ze neprides na stretko, ale zas chapem tvoje rozhodnutie a moc drzim palce, aby ste s Maxikom mali aj tvojou rodinou pokojne a pohodove sviatky! a najma nech sa vztahy upravia k lepsiemu, nech ma MAxik super straych rodicov aspon z jednej strany .....

sasurin
21. dec 2009

civi -super že malý je Ok tešíme sa s vami 😵

kiwinka
21. dec 2009

baby, ja neviem cim to je,ale chyta ma panika z porodu,,preto sa chcem podelit s Vami o moje pocity,,skratka, zacinam mat strach, obavy z porodu,, ostava mi zhruba 3 mesiace a 2 tyzdne do porodu.. zacinam byt nejaka uzkostliva.. =(
Vy to ako prezivate????

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre