Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

civavava
autor
8. jan 2010

luci, ja som len dnes zavala 28tt tak snad ten tyzden hore dole nevadi 😲 ....no nic v pondelok s nim hodim rec ze co a ako.... 😲

babenky, co uz mate deticky, kedy mam zacat prat vybavicku? mozem aj teraz a potom to odlozit do skrine, alebo je este skoro a aj tak sa to do aprtila zaprasi??? 🙄

citam, ze zuzanka1971 uz perie, len sa mi to zda nejak skoro...ci nevadi??

tarinka 😀 presne tak, hlavne, nech su nase babatenka zdrave, ja osobne kaslem na vahu 😀

stanusa
8. jan 2010

Dobre ranko,
adasik a mozes napisat aka je to znacka?
opuchy zacinam mat aj ja, hlavne na prstoch a niekedy pri clenkoch - to viim podla ponoziek, tam kde je gumicka, na tvari som si nevsimla ani nikto ini
pozerala som bezpecnost sexu v tehotenstve, o ejakulate som nenasla nic...
a na glukozu mam prist rano nalacno, bude robit aj krvny obraz ale o diete pred nepadlo ani slovo

zuzuj pozerala som tu tvoju chorobu a jedna baba uz ma 2 deti. 🙂
cisarsky mozno caka aj mna 😕

stanusa
8. jan 2010

civava par dni nevadi, ten test sa podla mna da robit hocikedy ide len o to aby sa podchytila pripadna cukrovka

zuzuj
8. jan 2010

stanusa: hej aj ja somm kukala na to co to mam, ale radsej uz nekukam, lebo je to des, jednak ked jedna napise, ze si videla cez brucho co travi a potom, ze ake brucha im ostali- ovisnute..a jedina cesta plastika, a to este aj pupok presivaju. Chirurg povedal, ze vsak to neva pojdete na plastiku, to ako keby bolo, ze pojdem na zmrzlinu, ja uz ma 3 rezy na bruchu , a po 4 netuzim ( akoze cisarak) a piaty rez by bola plastika....uz nehovoriac o narkozach a ubudajucich bunkach mozgovych...ktorych mi uz po tych 4 narkozach vela neostalo 🙂

Inak cheerlady: nemame mi jedneho manzela??? lebo si presne vystihla toho mojho... 😀
Inak udajne sexik naozaj rozpusta zátku, ale udajne az tesne pred porodom, teda ked je dieta pripravene a zátka je uz zmaknuta...inak nic by nemalo hrozit...

adasik: A kde na Manesovom si ich kupila, a nevies akej znacky ceskej su tie plienky??? co je na obale napisane...

kamilakd
8. jan 2010

Monva
ja si myslim ze odber pupocnikovej krvicky je velka hlupasta a je to len obchod za 10 rokov odberov sa preco vyuzilo len 7 inplantatov??? krv musi splnat urcite parametre teda busi byt vyhovujuca a ide o vek choreho pacienta a vyska...ja to hranie na city...ale ak chces a mas evrace na vyhodenie preco nie 1000e + poplatky ktore sa valorizaciou menia ...a ked sa rozhodnes ze to nechces tak tvoju krv jednoducho zlikviduju ako biologicky odpad nebude pouzita ani na vyskum tak o com to cele je? krv je vzacna len ked si za nu platis.a pre surodenca to moc nevyuzijes 😖 ja som bola na prednaske o tom vsetkom a neoslovilo ma to lebo nasa veda je v plienkach a co bude za 20rokov? ale toto je len moj nazor.a ked sme sa pytali toho co robil prednasku ci jeho zena ma urobeny odber tak zcervenel a povedal ze nema! skus pocitat viac tu www.ceptra.sk

veve23
8. jan 2010

dobre rano sa praje, mne moj dr. nekazal nejest pred tym cokrotestom, mam to vypit o 7 rano, predtym si vziat moc a za 2 hod. prist zas dat moc a idu mi brat 4 ampulky krvi.
No a sex mame v pohode, len nie tak castojak ked som nebolu tehotna, ale sme opatrnejsi, ale viac si ho uzivam 🙂

blondy12
8. jan 2010

no co sa tyka tej pupocnikovej krvi tak ja osobne si pre seba nenecham ale dam do toho verejneho registra ak bude vhodna...mna prave tiez zarazilo to ze ked to chces do verejneho registra tak ze ti urobia nejake vysetrenia OVELA viac ci si vhodny darca alebo nie..ako ked je to pre teba ...a si hovorim je mi to jedno co s tym urobia..ci to tiez potom vyhodia ani na vyskum nepouziku..ale nezaplatila som za to nic a tak ci tak by to bol biologicky odpad...tak aspon takto...

ono ta pupocnikova krv sa uz neda pouzit na chorobu ktora je vo vyssom stadiu myslim tak mozno aj preto bolo pouzitych tak malo ale viem ze do zahranicia davaju z nasich registrov..ale je mi to jedno...

kamilakd
8. jan 2010

inak ako tak sledujem vsade sa ten glukozovy test robi inak...a celkom nechapem aky ma vyznam prist na lacno a vezmu krv potom vypijes gebuzinu a vezmu krv ved ide o zistenie cukru v tele.som chemik farmaceutik,a tento test celkom nechapem 😒 ked metabolizmus cukor spracuje a preco sa robi hlavne vsade inak ked vysledok je vraj taky dolezity 😒

kamilakd
8. jan 2010

blondy ahoj a vies ze len 2percenta vyhovuje...do zahranicia isla jedna krv vraj ale za 10 rokov odberov je to velmi male cislo aby to aspon mna presvedcilo 😒 a mne to celkom nie je jedno lebo je to moj geneticky material.je to krasny ojeb a hranie na city co ked bude vase mimi chore ....

veve23
8. jan 2010

kamilakd, tak to ai ja nechapem, moj dr. mi dal taky papierik s postupom, vcera som si to bolakupit v lekrni a 19 to mam vypit, este ze doma a nemusim cakat v cakarni a po 2 hod prist, tak uvidim ako to dopadne, lebo nic nespominal ze den pred by som sa maa niecomu vyhybat

blondy12
8. jan 2010

no kamilka ja viem ze je to blbe ale to skor pre tie ktore si to platia...

ale ja ktora na to nemam neuvazujem nad tym ze by som patrila k tym, ktore by to z toho verejneho registra dostali..asi takto realisticky uvazujem no chcem to tam dat...aj keby som potom nemala narok to dostat a keby aj som dostala nejaku z verejneho registra nemusi to pomoct...no tym ze tam nikto neda lebo momentalne je to blbost to neznamena ze naozaj to nemoze byt na nieco vyuzitelne...

a presne ako hovoris je to tvoj geneticky material tak nikto ta nenuti aby si si to nechala pre seba...ale ani aby si to dala do verejneho registra...ale mas aj tretiu moznost to akoby sama znicit hned pri porode...neviem podla mna by mali odoberat tu krv automaticky...pokial ju nechces pre seba...ale to nemozes nikoho donutit...mozno by to CASOM malo nejaky efekt...a vyznam...

ale kamilka beriem kazdy ma svoj nazor..mna to tiez nijako neuchvatilo keby ano rozhodnem sa pre tu krv ze si necham pre seba za kazdu cenu...aj keby som na to mala vziat pozicku...

kika29
8. jan 2010

ahojte kočky.

kamilakd
8. jan 2010

veve vidis ja sa akurat idem objednat na ten test zatial to tam nikto neberie asi uz maju vikend 😝
blondy ja by som kludne dala tu krv na vyskum ved ak moze nech pomoze ale ked mne sa nepaci prave ten postoj ze ked si to nezaplatis pre seba tak ten vyskum ma len nejajake mizive percento financii na vyskum a to je skoda 😒 ked je to take halo

roxi
8. jan 2010

ahojte baby,

dnes som bola zas na krv, včera mi robili odbery a výsledky neboli najlepšie, tak som musela ísť znova, tak hádam to je len planý poplach,

vidím, že zas rozoberáte odber pupočníkovej krvi, ja som tu už o tom písala, v podstate súhlasím s kamikakd, žiadny zo známych lekárov mi to neodporúčal a ani ich manželky si to nedávali, no možno do verejného registra by som to dala, ale vzhľadom na moje diagnózy asi by ani odber neurobili, nevedeli mi totiž vôbec povedať, či by bola vôbec použiteľná, keĎže z času na času mám nízky počet trombocytov,

no ideme sa asi vychystať a troška si užiť sneh, aj keĎ dnes sa mi vôbec nechce, včera som bola s malou vonku, tak som ju troška sánkovala, spúšťala s kopca čo máme tu pri baráku, aj som sa dobre šmykla a padla, ale našťastie to nebol žiaden veľký otras tak malému to určite neublížilo, no ale uštvala ma slečna poriadne, predvčerom sme boli tiež, ale to ju ťahal manžel, len tam bolo vtedy viac väčších detí, takže nás potom voľajako zapojili aj do guľovačky, sranda síce bola 😀 , ale dostala som pár dobrých peciek 😅 , no nemotorná som už, nestíhala som ani uhýbať, nieto sa ešte zohnúť a robiť gule 😀 , pribrala som už takmer 12 kg, o chvíľku sa už dostanem do vane len obuvákom 😀

susanita555
8. jan 2010

Caute kocky dlho som sa neukazala kedze som cestovala. Dost neskoro,ale predsa prajem vsetkym stastny novy rok. Idem si vas precitat a ako tak pozeram mam co robit. 🙂

grekyna23
8. jan 2010

mna osobne odber pupocnikovej krvi tiez nepresvedcil a preto si ju nenechame zobrat a odlozit

blondy12
8. jan 2010

dievcata hlavne nech nase babatka budu zdrave... 😀

veve23
8. jan 2010

mna tiez nie, polovicka vymysla ze to chce tak mu to musim niak vyhovorit, s chlapmi je to tazke, niaky kolega to dal odobrat tak aj on chce, ale vsak dufam zabudne 🙂 , to vzdy ma niaky osial 😎

veve23
8. jan 2010

blondy12-vsak to ja kaslem na vseliake expertizy, dala by som hocico len nech su zdrave

blondy12
8. jan 2010

veve a vy este neviete co to bude?

veve23
8. jan 2010

blondy, este nie, nechcelo ukazat a dr. si nebol 100% isty co to bud, ale ja mam pocit ze to bude chlapec, ale este nevieme, popravde je mi to jedno

civavava
autor
8. jan 2010

babenky, neviete ako je to s pranim vybavicky????
co uz mate deticky, kedy mam zacat prat - mozem aj teraz a potom to odlozit do skrine, alebo je este skoro a aj tak sa to do aprila zaprasi???

😲

blondy12
8. jan 2010

civi j by som to na tvojom mieste nechala na nejake 3 tyzdne pred terminom..aspon moj nazor..

kamilakd
8. jan 2010

civi ahoj ve si poper pozehli a budes mat svaty pokoj...a ked to budes mat v skrini tak sa ti na to nenaprasi...co ked sa ti potom nebude chciet?alebo nebudes moct???

baby nasla som si porodnicu a ked som tam volala bum nepodavaju epidural 😒 http://www.porodnicabstiavnica.sk/10_nasa_porod...

kika29
8. jan 2010

civavava ja sa chystám vecičky si pomáli tiež prať ale ešte neviem kedy. Asi budem musieť niečo vytiahnúť teraz cez výkend lebo slúbila som malej že vecičky pripravýme spolu s malou ale ona sa toho tak chytila že večer ked už mala ísť spať tak chcela aby sme ich vytiahli. tak som jej povedala že v sobotu sa na to spolu pozrieme a ked na to nezabudne tak ich budem musieť vybrať lebo ona mi s tým nedá už pokoj.
Ináč som pôvodne plánovala chystať veci až okolo februára a lebo marca ked už budem na MD. 😀

Ale ked ťa to už ťahá tak pre svoju radosť a spokojnosť si pomáličky pripravuj a per. Však v skrini máme veci aj dlhšie a nezapadnú prachom.

kika29
8. jan 2010

a ešte by som dodala že aj pomáli by sa mohlo chystať lebo teraz ešte vládzeme ale ku koncu to už bude náročnejšie a stáť pri žehličke a všetko žehliť ma akosi odrádza 😝 a ja ked si predstavým to žehlenie plienok no už teraz mám dosť. A človek fakt nikdy nevie ako to bude zvládať pri konci. A vecičky musím oprať všetky lebo sú zabalené a isto aj trocha pokrčené tak toho budem mať veľa.

roxi
8. jan 2010

civi - ja začnem prať vecičky asi niekedy v polke februára, predsa len termín mi posunuli na 31.3. no a keby náhodou skôr, tak nech to už mám nachystané, veď ak budem schopná tak ich prípadne ešte preperiem tesne pred, aspoň to najnutnejšie - teda tie najmenšie veľkosti, plienky a pod.

kamilakd
8. jan 2010

roxi ked ty to mas jednoduksie,ty uz vies co vsetko si mas pripravit...u nas prvorodiciek je to tazsie 😅 urcite mame nakupenych viac hluposti 🙂 inak kupovali ste uz tie poporodne vlozky???aku znacku???

roxi
8. jan 2010

kamilakd - vložky ešte nemám, ale už by som mala kúpiť, budúci týždeň už chcem pokúpiť všetko čo mi ešte chýba a máš pravdu, že už mám väčšiu šajnu, čo asi treba a čo využíjeme, v podstate ti stačí poprať a ožehliť tie menšie veľkosti -50, 56, 62, lebo ten zvyšok potom len prihodíš k nejakej várke už špinavého bábätkovského prádla a tak postupne si poperieš aj tie väčšie veľkosti a už budeš mať nachystané, aspoň ja to tak budem robiť, nech to mám aj oddelené na poličkách a nemieša sa mi to všetko, lebo mám toho dosť, jasné, že aj veci do postieľky - plachtu, plienky, hniezdo, zavinovačky, deky a pod. a vlastne aj detský prášok ešte potrebujem kúpiť a neviem, či ste sa už o tom bavili, nemala by sa používať aviváž,

a ešte z vlastnej skúsenosti, lebo blbý sa učí na vlastných chybách 😀 , neperte lyžiarske bundy a overaly v aviváži, začnú prepúšťať vlhkosť

roxi
8. jan 2010

malej sa dnes nechce vonku, tak asi s ňou skočí manžel až poobede, keĎ dorazí z roboty, tak ja mám dnes oddychový deň 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre