Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

susanita555
11. jan 2010

civi prave som si pozerala tvoje fotky nadherna izba uz len drobcek chyba naozaj krasne 🙂

roxi
11. jan 2010

civava - aj keď ich budeš používať len na grckanie potrebuješ viac, moja moc negrkala, len občas jej niečo vyšlo a tých 20 bolo tak akurát, lebo dáš niečo pod hlávku v postieľke, keď bude spinkať a ujde jej mliečko, aby si nemusela niekoľkox denne prezliekať plachtu, potom do kočiarika, na plece, keď ju budeš čičíkať, prehodíš nejakú plienočku aj do lehátka atď., takže s menej ako 10 ks ani nerátaj a ak budeš aspóň nejaký čas baliť na široko, čo sa u nás slovákov odporúča, tak potrebuješ viac

civavava
autor
11. jan 2010

roxi dakujeme 😵

som este zabudla k tomu zrychlenemu tepu - ja som mala cez sviatky asi 3 dni velmi ryhcly tep, bolo to az neprijemne, 110 stale...
pritom mam nizky tlak ale som aj chudokrvna a liecim sa na stitnu zlazu, plus tehu do toho, tak asi preto..dnes to spomeniem dokimu....uz to nemam, neviem, co to mohlo byt,, mozno aj sviatocne prezieranie sa ... 😲 😝

roxi
11. jan 2010

ešte k tým plienkam, neviem, či som to jasne napísala, takže je som používala len jednorázovky, tých 20 bavlnených bolo len na široké balenie a grckanie a pod. a tiež som si myslela, že kamoška to preháňa, keď mi radila, že budem toľko potrebovať a vôbec to nebolo veľa, boli využité

civavava
autor
11. jan 2010

roxi jeej na to som nemyslela 😒 diki moc za radu, tak este dokupim....vravis, ze 20 staci?? ci radsej viacej???

civavava
autor
11. jan 2010

susanitka, dakujeme 😵

roxi
11. jan 2010

civava - ak nebudeš mať uslintané a ugrckané bábo a budeš často prať, tak aj tých 10-15 ti postačí, hádam sa ešte vyjadria aj iné maminy, aká spotreba bola i nich, ale viac ako 20 iste nepotrebuješ,

michalag
11. jan 2010

tamtami myslim na vas a drzim palce nech je vsetko v poriadku ...

civi, izbicka je naaadherna 🙂 , tam sa bude Renkovi krasne sladkucko spinkat 🙂

stanusa
11. jan 2010

civava peknucka izbicka, este par dni a maly si v nej bude kralovat 🙂

dosli mi latkove plienky nohavickove su peknucke, este musim objednat jednu varku a tiez si myslim, ze tich stvorcovych treba aspon 20 ks, len ta kvalita teraz nie je ktovieco
a podarilo sa mi zohnat nas kocik za super cenu, len farba bude modra a nie pistaciova.

alicc
11. jan 2010

ja si tiež myslím , že 20 plienok - teda látkových-bude stačiť, ja mám ešte pomalej, vtedy som kupovala 40, takže ja teraz kupovať nebudem, vtedy som kúpila drahšie ale vyplatilo sa ,lebo sú fajn hrubé nie ako tieteraz. kupovali ste už aj poštolkové nohavičky? to sú tie na široké balenie, teraz som videla na suchý zips, predtým také ešte neboli a zdá sa mi to šikovné. ja som dcéru veru musela baliť naširoko, lebo nemala dobre vyvinuté jadierka na klbikoch, tak som poterbovala všelijaké veľkosti. takže aj teraz si určite nejaké kúpim.

roxi
11. jan 2010

alicc - ja som mala pri malej tie poštolky na suchý zips a bola som spokojná, mala som len tú najmenšiu veľkosť 2 ks, tú väčšiu len 1 ks, ale stačilo, mali sme baliť síce dlhšie, ale keď už mala nejaké 2 či 3 mesiace, tak sa kvôli nim zlostila, takže som jej ich dávala len na noc a potom už vôbec, ale dokina nás pochváli, že ako super sa to zlepšilo, že to je tým poctivým balením naširoko 😅 , radšej som nič nevravela, názory na to sú rôzne, no zo začiatku baliť určite budem,

kamilakd
11. jan 2010

ahojte dievcata noc bola super akurat mi opuchla pera mam horucku krasne to som uz nemala ani nepamatam kedy naposledy zuzkabar sa ma fajin troska oddychuje po narocnych pripravach prave sme spolu dovolali

civi krasna izbicka skoda ze ked som kupovala byt som nekupila 3izbovy sakra,,,a neviem celkom ako tu budem fungovat chi ja mam sedacku smotanovu skoro ako bielu 😒 a cely byt mam ladeny do prirodnej farby

plienok mam 25 plus velke plienkove osusky 4ks a to by mohlo celkom aj stacit tiez budem pouzivat jednorazovky.ja som postolky kupovala 1x 1 a 1x 2 to staci nie?a su aj 3ky? ci to uz netreba balit

blondy12
11. jan 2010

civi krasnu izbicku bude mat renusko ...jaj az mi je luto ze mojej malej take nieco krasne nemozem urobit, nam ani nikto na vianoce nic nepodaroval ani papucky 😢 ...iba knizku ako sa postarat o dieta od narodenia do 6rokov...ale tak od februara si pomaly aj ja popripravujem vecicky a plienky aj obycajne aj jednorazovky aby boli...lebo nemam este nic kupene...

blondy12
11. jan 2010

a kami ty sa vyliec..pekne cajicek do postele

som zvedava ako dopadne tantama s gretkou snad to bude dobre ale asi ju na par dni nechaju polezat...ked ju uz tam poslali.. 😨

my sa ideme ucit tak potom vecer dievcata 😉 , jaj ale sa mi nechce 🙄

martina05
11. jan 2010

Ahojte, tak som sa cez obed vybláznila na nákupoch ... v našom Tescu doplnili detský tovar a aj so super cenami, tak som nakúpila ošušku a podbradníky Disney, jednu najmenšiu súpravu 56-tku a 2 nátelníky ... no super.... ešte dokúpim nejaké tepláčiky a bodynká a som hotová ....

civavava
autor
11. jan 2010

ahooj kocky,

tak som bola v poradni, sme OK, lekar pozrel maleho, vraj ma velkeho pipika na svoj vek /1,3cm/, tak sa z toho tesil pomaly viac, nez ja 🙂), strasni ti chlapi....a manzel detto ked som mu zavolala 😀 😝

blondy, ani nam nikto nic okrem mojich rodicov nedal, vsetko sme si sami museli ...no a este okrem zopar veci co mi dala kolegynka, ale tie nakladne veci ostali len na nasich pleciach 😕 nastastie sme mali nieco nasetrene, to sme dali malemu na izbicku, radsej sme si my odtrhli od ust, ale nevadi, ved my s mm mame vsetko co potrebujeme, ja na handry a blbosti nie som , tak sa dalo ..plus sme vyuzili akcie a zlavy....

kamilka, pekne sa liec, nech ma Dominicek zdravu maminku plnu energie!

inak som vravela mojmu dokimu o tantamke, nechapal, povedal ze to je velmi vela, 3tt rozdiel, ze to musel lekar vidiet skorej!! ale to je asi o tom, ako malo na SK kontroluju zeny UTZ...

snad bude Gretka OK....

😔

tarinka333
11. jan 2010

Ahojte kocky,
pravidelne citam, co pisete, akurat nestiham odpisovat.
Ja som dnes musela nejako neplanovane ist k dokimu, lebo sa u mna vyskytla tam dole infekcia alebo mykoza alebo co. No takze dva tyzdne po poradni mi urobil dalsiu poradnu - mame sa dobre 🙂 Sme otoceni ritulkou dolu, ale srdiecko nam krasne bije a to je najdolezitejsie 🙂 Na mykozu mi dal macmiror, takze zas budem gulky strkat niekam... och, to tak nemam rada 😠

Inak neviete nahodou, do kedy sa babuliatko zvykne otocit spravnym smerom? Do ktoreho tyzdna?

jankako
11. jan 2010

No veru civavka...zrýchleny tep mňa vie potrápiť...fuj...v tu nedelu ako som išla do nemocky som mala 120..brrr.nepríjemne..aj ja mam tlak podla lekára ukážkovy/nizky/ten mi nerobi problemy...len sa naozaj trochu bojim či to nie je štítna žlaza,či sa nepobláznila v tehotenstve..aby to nenechalo následky na malej ☹
Zajtra sa musim zveriť s tym na poradni...

cheerlady
11. jan 2010

jankako stitna zlaza sa zvykne "poblaznit" v tehotenstve-bodaj by nie z tolkych hormonov 😅 takze na tvojom mieste by som zbytocne necakala 😒

roxi
11. jan 2010

tarinka - s otočením bába nestrestuje, ja si už nepamätám, kedy sa začínajú bába otáčať, ale zdá sa mi, že až koncom 8 začiatkom 9 mesiaca, ale niektoré si dávajú na čas a pretočia sa až pár dní pred termínov, takže ešte je dosť času, ešte tam majú dostatok mieste na vystrájanie, to až keĎ im bude tesnejšie, tak sa už pripravia na tú správnu polohu 😉

civava, blondy - ja som na tom bola ako vy teraz, keď sme čakali malú a tým, že nemáme ani príbuzných, teda okrem svokra a môjho nevydareného brata, ktorého stále ťahám z nejakých problémov, tak sme si tiež museli úplne všetko kúpiť, ale zas nie všetko je treba úplne nové, to som urobila chybu, že som nepozrela aj inzeráty, ale napr. vajíčko a polohovateľné kreslo som kupovala cez net už použité, no zvyšok tiež len nové a niektoré veci boli aj zbytočné, hlavne ľutujem, že som toľko investovala do prvého kočíka, ale keď človek čaká prvé bábo tak neviem čo naozaj treba a čo nie, ani som nevedela odhadnúť koľko čoho stačí, aj fľaše som nakúpila do zásoby a vôbec sme nevyužili 😖

tarinka333
11. jan 2010

Dakujem roxi, ma to ukludnilo 🙂

grekyna23
11. jan 2010

civavava vidim, ze si sa cez vikend nenudila, pekne si vsetko poukladala, Renuskova izbicka je nadhernaaa 😉

ja som bola vcera u sesternice a odniesla som si od nej 2 tasky veci pre babo, co mala este po mojej sestre,
mam tam 25 latkovych plienok (polovica je bielych a polovica obrazkovych), ciapocky, postolky roznych velkosti, bodynka, kosielky....uz len doupratovat skrinu, aby som to mohla poprat a poukladat 😀

inac ja neviem, ci budem kupovat odsavacku mlieka, mozno si len urobim prehlad kde aku u nas maju a ked bude treba tak poslem mm aby ju kupil, ale este zistim u tej sesternice a sestry ci oni pouzivali, aj ked kazda mamina sme ina, ale za opytanie nic nedam.... 😎

inac som bola dnes uz v praci a prisla som taka unavena, ze som zjedla polievku a sup do postele, ale nemohla som zaspat, tak som si prezerala vecicky pre babo...sa tesim ked ich uz bude mat oblecene 😵

martina05
11. jan 2010

Tari, mne lekár povedal, že na otočenie je čas do 36tt ... vraj niekedy sa otočí aj neskôr .... - takže kľud

Civav, vy budete mať teda borca ... nám zase na 3D 30.12. povedali, že "tak pekne šušku už nevideli dávno". No a dali nám fotku, ktorú nazvali, že šuška akurát, že mi s MM sme počuli, že ušká ... no a dva dni sme na to čumeli, že aké má naša malá tie uši čudné 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Až potom nás vyviedli s "omylu" 😀 😀 😀

tarinka333
11. jan 2010

Civavka, krasna izbicka...
ja nemam ete nic, iba supravicku do postielky, aj to bez plachty zatial...
Koncom januara-februa sa zacina nakupovat 🙂

martina05
11. jan 2010

Inak čo sa týka odsávačiek, ja zatiaľ nekupujem nič, veď keď budem potrebovať, to zvládne kúpiť aj MM a odsávačky sú bežne k dostaniu - aj na mlieko aj na soplíky...
Ja momentálne riešim tie baby alarmy pozerala som aj do posttieľky aj ten na pleinku, len sa neviem rozhodnúť...Vy ste už nejaký kúpili ??? Tých značiek je veľa a naozaj neviem. Jedna kamoška odporúča ten Snoozer ďalšia Angel Care ...

kika29
11. jan 2010

ahojte kočky
roxi plne s tebou súhlasím že netreba veľa nakupovať a hlavne nie všetko nové. Nové stojí kopu peňazí a aj použité a lacnejšie využiješ tak isto ako nové. Ja som odkúpila pavúka aj autosedačku a bola som spokojná. Využila to moja malá a využijeme to aj teraz a stálo ma to 1000sk dohromady.

Baby od 13.1 má tesco akciu na krásne bodíky pokukajte.
Ja som sestrinmu bábu kúpila bodíky lebo ja už mám ale asi ešte kúpim aj môjmu lebo sa ich teraz neviem vynadívať. 😀

roxi
11. jan 2010

kika - nakukla som ti do albumu, malá je zlatulinká a ako bábo bola strašne rozkošná 😵 , podľa tej vianočnej foto je asi dosť vysoká, ozaj akú veľkosť nosí 3 ročná slečna, keĎ som teraz obehávala výpredaje tak som mala pokušenie tak ako kedysi, kúpiť malej niečo vopred, ale teraz už vôbec neviem odhadnúť, ako asi bude rásť a čo jej bude napr. v lete dobré, teraz nosí topy 98 a nohavice 92, ale z niektorých značiek sú jej dobré aj 86,

civavava
autor
11. jan 2010

martinka 😀 😀

roxi, aj ja mam skoro vsetko co sa tyka oblecenia po kolegyni, da mi aj odsavacku, sterilizator, pozicia monitor dychu a este nejake veci, jedine co mame nove, je nabytok,ale to nekupujeme na rok ani na dva..a este ten kyblik na kupanie, ale to nestalo vela.... 😉

dokonca aj kocik som mala vyhliadnurty pouzivany tu na konikovi od jednej babenky, ale podarilo sa nam ho kupit tunak novy za este nizsiu cenu...podla mna netreba kupovat vsetko nove najma handry nie, z toho deticky rychlo vyrastu....

co su to tie postolky? je to dostat aj v zahranici? 😲

civavava
autor
11. jan 2010

kika, mas krasny albumik, Vanda je rozkosna 😵

civavava
autor
11. jan 2010

mne doki dnes povedal, ze maly lezi priecne a ze sa uz neotoci, aj si to zaznacil do papierov ..... 😲 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre