Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kamilakd
27. jan 2010

civi krasne brusko aspon nebudes mat co zhadzovat keby som ja u tvojho lekara asi by som chrustala len zeleninu chi

sivika vymenim polku krtkovej torty za dva taniere kapustnice beries? 😀

vejulcek budeme na miminko mysliet nech vydrzi tam kde ma byt

carrie ja perim v lovele a persil sensitive

dejna3
27. jan 2010

zuzana, ja som si tak písala žiadosť priamo na SP - pracovníčka mi vravela, ako to napísať: treba tam uviesť tvoje údaje - meno, adresu, rodné číslo... a stačí len jednou vetou napísať, že si osamelá matka a nežiješ v spoločnej domácnosti s otcom diaťaťa...
ale ja som to písala, až keď sa malá narodila a bola som vybavovať doklady v SP po pôrode, a viem, že niekde to stačí prísť nahlásiť dokonca až pred uplynutím tých 28 týždňov...

blondy12
27. jan 2010

tak dievcata ja som prezila dnes bez zvysenia teploty tak som happy..na vecer som si dala preistotu este jeden paralen ..iba 2 za den tak to je v pohode.. 😀 😀 😀 😀

ach dievcata ani si neviete predstavit ako sa tesim ked konecne od nedele uz budem doma konecne..hoci mam toho vela..zacat nakupovat do nemocnice..pre malu..a prat a zehlit..ale tak uz sa tesim aj 😝

lucinka1104
27. jan 2010

civavka maš krásne bruško ja mam len o kusoček väčšie a to už čakam druhé 😉

lucinka1104
27. jan 2010

zajtra pridám aj ja foto tak si pozrieš

kiwinka
27. jan 2010

ahojkyyy, chcem sa vas opytat babule z BA, kde si mam ist kupit vlosky po porode, podlozky, bavlnene plienky, gatky po porode...??? nejake zdravotnicke pomocky,,, ? poradiite mi prosim,?? zajtra chcem ist na nakup a neviem kam....

kika29
27. jan 2010

akú podložku to kupujete do pôrodnice? tu u nás o tom nikto nič nehovorí

vejula držím palce tej mamine nech všetko dobre dopadne a daj potom vedieť ako sa má.

ja dnes same zlé veci počúvam a čítam jojoj ☹

aspoň že moje malé sa konečne troška rozhýbalo a ho dnes cítim silnejšie to je taká útecha pre mňa 🙂

kiwinka
27. jan 2010

kika, podlozku pod teba po porode ked budes krvacat, aby to slo na podlozku, ktoru dokazes vymenit 🙂 v niektorich nemockach to davaju a niekde nie, tak si to mama musi sama kupit, ako ja....

zuzka a teda zistovala si aj ten 2 pilier? ci mam to dopletene?

cicimon
27. jan 2010

kiwi - v zdravotnickych potrebach v poho kupis, ja som si tiez tu v petrzke, len tie nohavicky este nemam

kika29
27. jan 2010

nepamätám sa či som také mala prvykrát ked som rodila ale nekupovala som nič také. neviem či tu v nemocnici nieje pod plachtou igelit natiahnutý.

kika29
27. jan 2010

no idem ja skúsiť spinkať či zaspím nejako ma pobolieva chrbát. ja som dnes tiež niečo požehlila aj pre seba do pôrodnice aj pre mimi ale ešte mám nedokončila som lebo ma bolí ten chrbát. som zvedava ako zmáknem vyžehliť tú kopu plienok čo ma ešte čaká 😝

moni
27. jan 2010

krasne bruska, vsetky do jedneho! 😵 mne sa zda ze mam velke, lenze to sa asi ozaj zda iba mne kedze niektori ludia si stale nevsimli ze som tehu 😀
blondy, presne tak so msa aj ja liecila ked na mna cosi islo, a podarilo sa mi to zahnat 🙂

cicimon
27. jan 2010

inac...ja mam len pri pohlade do zrkadla pocit, ze mam velke brucho, 🙂)

moni
27. jan 2010

cici, presne v zrkadle, alebo ked sa chcem zohnut (zabudnem na brusko) a ono to nejde tak lahko 😀

veve23
27. jan 2010

kiwi, mavaju vsetko v zdr. potrebach ale aj v lekarnach az na tie plienky, to neviem ci maju, dole v ruzinovskej nemocnici to maju, ale isto aj inde...aj v babymarkete, vsade nieco, podla toho odkial z BA si.

vejula
27. jan 2010

jaj kočky dakujem, potom dám určite vedieť že ako 😔

No ja som sa trošku poučila, ale sranda že vždy ako som sa začala sustrediť na učenie tak krpec začal kopcovať o dušu.. Teraz neviem či sa mu to páči alebo nie... No ale aspon si hovorím že ked sa budem učiť teraz malý bude mudry 😀 Tak uvidíme... Inač ja tiež niekedy zabudenm na bruško a občas aj do dačoho narazím, chvalabohu nie moc silno... Nejako to neodhadujem. Pred chvílou o klučku z dverí, ale ako hovorím nie silno, len ma trochu pichla...

Moni chytro daj nové bruško nech kukneme pochválime 🙂 Inač nechápem že mne sa v cm bruško nezväčšuje ale ked kuknem tie fotky tak ten rozdiel tam vidím... To je pre mna fakt záhada 😕

moni
27. jan 2010

veji, az buduci tyzden prihodim, v nedelu ma ide manzel fotit 😵
ja obcas tiez do cohosi bruskom buchnem, pri umyvani zubov/riadu ho namocim, a pri vareni zase ohrejem 😀

zuzana1971
27. jan 2010

kiwi ja som nakupovala v zdravotnickych potrebach az v Petrzke na Fedinovej, lebo som tam bola u jedneho lekara 😝 a na kriznej som tiez videla zdravotnicke potreby ale neviem co tam maju a co nemaju

cherry gratulujem k chlapcekovi a k postielke

uz neviem co som chcela reagovat popisali ste zase vela

aha, civavke, ze pri cukrovke je horsie vacsie mnozstvo mandariniek nez klobaska, co sa cukru tyka

a inak pridavam sa do klubu tulenov, hrochov a velryb - dnes som uz nezpla vetrovku 😝

a pozrela som albumcek brusiek, na to, ze budem rodit prva mam najmensie a najskaredsie brusko 😔

vejula
27. jan 2010

😀 😀 😀 Moni no užiju si tie naše srdiečka s nami kým si zvykneme na tu našu batožinu vpredu...
A už teším na fotky 🙂 ty máš vždy také pekné umelečné, aj to meno cez nu... To ja len tak aby bolo, vyhrnem tričko a fotím prip. samospušť to istí 😀

zuzana1971
27. jan 2010

moni krasne 3D fotecky 😵

moni
27. jan 2010

veji, mm foti takze je vysoko narocny a cenzuruje 😀 lenze potom to aj tak vyzera, ze maximalne raz za 4tt ho dokopem aby boli nove fotky 🙄
mne sa prave pacia tyzden po tyzdni, ale u nas sa to neda realizovat 😔

ale zuzi, co rozpravas, skarede brusko neexistuje! zda sa ze maxikovi sa paci lezat ti na krizoch 🙂

dejna3
27. jan 2010

ja som tu napísala príspevok a zrušilo spojenie 😝 😠

ja mám pocit, že mám veľké brucho, lebo pri sofi mi v tomto obdoní ešte len začínalo rásť a ľudia si ho začali všímať...

a dosť často neodhadnem, kde mi bruško končí a hocikde ním narazím alebo mám pocit, že preleziem každou škáročkou, ktorými som sa "prepchávala" ako netehu... napr. si to strihnem pomedzi odparkované autá, ale zrazu musím hodiť otočku, lebo to už nejde 😀 😀 ak ma niekto sleduje, si určo myslí, že som šiši 😀 😀 😀

dejna3
27. jan 2010

moni, tak si môžeme ruky podať a naši chlapi tiež 😀
fotografa mám doma a nie a nie si nájsť čas, aby mi porobil pekné profi fotečky na pozadí ☹

dejna3
27. jan 2010

a cenzúra je u nás tiež jak vyšitá 😀

zuzana1971
27. jan 2010

dnes davali v spravach, ze na Antolskej jedna isla rodit a nechceli jej urobit cisarsky (uz neviem preco chcela cisarsky, ake mala problemy) a dietatko nakoniec museli vytahovat kliestami a zlomili mu pri tom 5 rebier a klucnu kost 😝 a to uz minuly rok im tak 2 zomreli pri porode, ked im nechceli urobit cisarsky napriek zdrav. problemom...

mne tiez nechcu urobit cisarak, tak sa bojim ako to dopadne 😝

civavka inak mne povedala dr. ze pojdem do nemocnice v 38 tyzdni, ze mam s tym ratat a ked sa mi ukonci 38 tt (tak ako tebe) tak mi porod vyvolaju, ale presne dni mi nepovedala, podla poslednej MS mam termin 4.4. a podla ultrazvuku v 12 tt 9.4. ako ty, tak toby mi potom tiez vychadzalo na 26.3. 😀 tebe povedala lekarka presne 26.3. ci si si to sama podla ukonceneho 38tt vypocitala?

moni
27. jan 2010

dejni, tak som rada, ze nie som sama 😅 sice mm sa dusuje ako bude velice fotit malu, lenze kym porozklada vsetky tie kramy, tak malu isto aj chut prejde 😀
inac, minule som sa zasekla na parkovisku medzi dvoma spatnymi zrkadlami, tiez sa mi zdalo ze to dam 😀 ale pupok nepustil 😀

vejula
27. jan 2010

No Moni, dejni, tak vy máte fotografov doma.... No ja ani mm nepotrebujem ked idem fotiť, popžím na stôl naštelujem a pustím samospuš a fotky su hotové... Ale tak páčilo by sa mi keby mi niekto urobil také pekné foto ako máš ty moni... Dejni, toho tvojho musíš donutiť nejako, aby porobil fotečky..

A zuzi ty si trdlo Pre maxika je tvoje bruško určite njkrajšie na celom svete 😉

moni
27. jan 2010

dievcata, lucim sa, padam z prace cosi domov zhltnut a potom na jogu. ak tam dnes nezaspim tak uz nikdy 😝

vejula
27. jan 2010

A zuzi som to videla, však aj mm nadával jak pohan na nich, hrôza, vážne... Nechápem vôbec to ich konanie, že prečo to takto zanedbali...

dejna3
27. jan 2010

veji, no veď sa chystáme už neviem aký čas, ale keď je stále v práci a jeden deň má voľno, tak sa nám do toho nechce, lebo ja som rada, že je doma a aj pomôže a on je happy, že je trošku s malou, lebo chodí až večer 😔
zas ale nemôžem sa sťažovať, lebo nikde inde by v našom meste nezarobil, toľko čo zarobí a keďže ja mám almužnu a druhé mimi na ceste, tak niet o čom... musíme sa nejak cez to prebojovať 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre