Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

tantama
16. feb 2010

ja som od nedele na MD kvoli rizikovému. a vobec si nejak neviem zviknuť na to že som doma..... 😠 stále niečo robím vymýšlam...

malalady
16. feb 2010

tarinka vieš,ale moj pán dr. je k... však stačí to,že za poradne si vypýtal 20€ 😉 😠

stacynka
16. feb 2010

ahojte baby, som tu zasa par dni nebola 😒
jej uz mame babetko prve, gratulujem minke aj babetku, nech ste cim skor doma zdravucke
pozeram ze ste kociky riesili, ja mam po malom tak neriesim, aj ked teraz by som si iny urcite vybrala....
ja uz som pokupila veci do porodky, aj lekaren som navstivila, tak len este poprat nieco,pozehlit, pobalit a uz som nachystana, nieze by som uz rodit chcela ale nech uz je pochystane

seuska
16. feb 2010

Tantami no kazde tehu je ine, vidis pri Davidkovi si to mala uplne ine... Saška sa ma asi dobre, prave jej objednavam polohovatelne lehatko...

Kami ty sa nam rychlo uzdrav. Domincekovi urcite tie dobroty nechutia, ale verim ze lekar by to nepodcenil...

Dneska mame poradnu tak uz stresujem... este musim oholit bobra zo zrkadlom, tak toto neznasam... ☹

fleury
16. feb 2010

Bre ranko,
tak ja som od sameho rana nasrata jak hrom 😠 😠 😠
Moja prva navsteva u hematologicky dopadla ako som cakala. Najprv som si zbehla na odber krvi k endokrinologicke a potom k hematologicke. Lenze tam som sa vysedela 2!!!! hodiny len kvoli odberu krvi, lebo sestricka mala u prdelky moje brusko a brala ludi, co boli objednani len na vysledky k dr. uz. Asi ma alergiu na tehotne alebo co, este mala tu drzost sa ma opytat, ci nie som hladna. Ludia dookola samozrejme ignoracia, nikto ma nepustil pred seba. Tak Zuzana, ak to budes citat, tak uz viem co si prezivala ty u hematologa, ja som si myslela, ze len ty si mala stastie na magorov, ale oni ti magori su vsade 😠 😠 Na konci som uz bola tak naserinkana, ze som jednej slecinke na odchode popriala vela rovnakych tupcov v cakarni ked bude tehotna ona.
Tak aspon mi potom kvalitne pustili zilou, sa mi kusok normalne ulavilo 😀

Najlepsie na to vsetkom je, ze lezim jak smrad 3 tyzdne a dneska som za tie 4 hodiny behania hore dolu dohnala vsetko, co som si odlezala. Malu som myslela ze uz na tej stolicke pred hematologiou vytlacim zo seba, tak sa chuda vzpierala a tvrdlo mi brusko.

Pozeram, ze minka furt ticho, zajtra sa jej ozvem, ak sa dovtedy neozve sama 🙂)

seus neboj poradna dopadne ok 😉

lenka7984
16. feb 2010

Ahojte
chcem zagratulovať prvemu ietatku aj maminke. hlevne nech sa obidve držia a nech su zdravučké

silvia7
16. feb 2010

čaute baby,

chcem sa opýtať, či to niektorá nemáte tiež... mňa to bruško neskutočne svrbí a svrbelo - pripisovala som to tomu, že sa koža rozťahuje, tak mám aj potrhanú, to by som prežila, ale včera večer sa mi normálne urobili vyrážky také červené - aj tie "trhance" na brušku sú celé červené, svrbí to ako šlak, neviem čo s tým, bojím sa si to aj natrieť dačím, že či to náhodou nemám nejakú alergiu.. tak neviem, čo vy na to? mám ísť rovno k dr?? 😨

tantama
16. feb 2010

seus naboj a daj hned potom vedieť ako ste dopadli.....
feury no magorov je všade vela nie len u lekárov....ja by som každému jednému ignorantovi priala 9 mesiscov niečo nosiť v bruchu a nakoniec aj pôrod.... to len preto aby sa konečne ludia spamätali a začali brať tehotné ako tehotné nie ako čudné..... 😠 😠 😠 😠

fleury
16. feb 2010

tantama..no ja som si naivne myslela, ze aspon v zdravotnicve budu ludia empatickejsi..ale kdeze..ta sestricka ma normalne zaskocila svojou drzostou. Kontrolu uz ignorujem, po vysledky poslem manzela, a vooobec ma neprekvapi, ked ho vybavi omnoho rychlejsie. A presne tak, dopriala by som kazdemu takemuto ignorantovi zazit si to, co zazivam ja cele tehu (na porod radsej ani nemyslim 🙂)) V tej cakarni sa na mna vsetci pozerali ako keby som tam prisla s ebolou..

seuska
16. feb 2010

Fleu tak vidim ze adrenalin hned z rana si mala... Ludia su strasne neohladuplni... ako pise Tamka kazdy by si to mal zazit aby vedel co to je tehotenstvo a dakde sediet a cakat....

hmmm, tak ta kocka uz predala to polohovatelne lehatko ☹ ☹

Baby co si myslite o parnom sterilizatorovi? treba nam ho, netreba?

ninuska8
16. feb 2010

ahoj Silvi, aj ja mam svrbenie na brusku a take male vyrazticky, najma hore na brusku, skoro pod prsiami, strie nastatstie este nemam len na prsiach odspodu, neviem, cim ta to tak velmi svrbi, skus oliv.olej, ten detsky, nemal by to byt nejaky alergen, ale mozno mas taky cas, ze sa ti naraz brusko zvacsilo a strie ked pukaju tak viac svrbia...nerobila by som paniku, ale skus sa o tom poradit ak sa ti nieco nebude zdat🙂

inak blahozelam maminke a malej Vaneske🙂

Kamilka, skore uzdravenie, aj ja som brala v piatom mes.Zinnat a celkom mi pomohol, ale az ked som ho dobrala, vela lez a pi cajiky, tie atb.by nemali poskodit, dufam🙂))

inak ja sa tiez chystam zhodit masku, vsade pisu, ze v tehu jake super vlasy mozeme mat, no mne sa mastia jak nikdy, ale nestriham sa nakratko, lebo potom treba vlasy sponkovat aby nezavadzali

cicimon
16. feb 2010

caute
seus - ja nejdem kupovat ziadne sterilizatory, aj vcera na cviceni nam hovorila, ze pokial kojis, nic ti netreba a ak nie, tak staci aj v hrnci vyvarat

ninuska8
16. feb 2010

seus, ja sterilizator nekupujem, normalne vysterilizujem vo vriacej vode, podla mna je to zbytocne a zabera to vela miesta

martina05
16. feb 2010

Ahojte, ja som si kúpila sterilizátor do mikrovlnky a zároveň aj na tablety v TESCU a stál nejakých 7E /len kvôli tej cene/ . Drahší je podľa môjho názoru zatiaľ úplne zbytočný, ak ho s postupom času budem potrebovať dokúpim ale na začiatok nekupujem ani odsávačku na mlieko, fľaše a ani nič podobné. Chcem kojiť, tak verím, že to pôjde...Tiež nám to na kurze vyhovárali ... V najhoršom prípade pôjde MM kúpiť a hotovo ... nechcem ale vyhodiť za odsávačku niekoľko tisíc a nakoniec ju nepotrebovať. Kamoška kojila 3tt...a ani odsávačka jej nepomohla ....

cicimon
16. feb 2010

martina - a tie tabletky si kupila kvoli tomu mikrovlnkovemu sterilizatoru ci sa to da pouzit aj na vyvarenie v hrnci? resp aky to ma dovod/ucinok?

kamilakd
16. feb 2010

SEUSKA ja sa snazim sa dat do poradku ale nejak sa nedari 😅 moja polovicka je este 2dni doma a musi zas mimo SR na 2tt uz posledny krat sluzobka pred porodom.,dufam. nech ti dobre dopadne poradna a preco stresujes?ved nemas tazkosti neboj vsetko bude ok.

FLEURY no debilov sa vsade najde kopec a tiez ma prekvapuje kolko sa ich stretne u lekara...malo kto pusti tehulu a je az rozum pozastavujuce ked ani sestricka nereaguje 😠 ja to poznam a robim to na drzovku otvoria sa dvere a idem do vnutra,kaslem ja na ludi co cakaju.

SILVIKA nemas problem s alergiou alebo citlivou pokozkou na daky prasok? ja som to mala napr z citrusov a brusko si nemozem kremovat kremikom na brusko ale z lekarne mam hypoalergenne,ale ty to mas nejak dlksi cas uz 😒 skus zavolat sestricke na gyndu

TAMI no presne vsetci nas maju za cudne kukaju po tehotnych ako keby sme boli z inej planety ja nosim vzdy nieco cervene bo ja mavam z oci...ja si snazim davat na brusko pozor a nereagujem na sproste reci sprostych ludi.,napr v obchodoch 😉

tantama
16. feb 2010

seus ani ja nekupujem sterilizátor.... na to posluži jeden malý čistučký hrniec a hotovka... a ked kojíš tak vôbec nepotrebuješ len čo na začiatku cumlík vyvaríš a hotovo..... 😉
no teda baby budem musieť aj ja na nejakú skrašlovaciu kuru skočiť lebo aby sa malá nakoniec nezlakla že komu sa to narodila.... 😀

kamilakd
16. feb 2010

ja mam sterilizator do mikrovlnky ale ci je extremne potrebny neviem 😅 ja som ho uz mala v sade startovacej kde bol sterilizator odsavacka flsky dudle kefka dudle na flasky,mala ho aj svagrina aj kamosky ale urco sa zaobidete aj bez toho

fleury
16. feb 2010

kami ved ja som sa aj vtrepala dnu, ale ma poslala von, ze ona ma objednanych ludi uz. Na moju poznamku, ze mi zacina byt zle, ci mi nevezme krv aspon mi odporucila sa najest. Keby som tak ucinila, musim na odber zajtra, lebo lekarka sa ma pred odberom spytala, ci som nalacno..som zvedava ako pochodi manzel, lebo na uradoch ho vybavia furt skor, mna nechavaju cakat..teda ak tam sedia zeny 😀

seuska
16. feb 2010

Ja som si aj myslela ze to je somarina ten sterilizator, teda nie ze uplna somarina, ale ze sa bez neho zaobidem. A ak budem vyvarat flasky tak to ako casto treba robit? Po kazdom pouziti? Ale zas taky za 7 eur by som brala 😉 musim kuknut v tescu...

Ja neviem co strestujem dnes tak pred poradnou? Mam taky blby pocit. Asi za to, ze nemam ziadne tazkosti a ste tu pisali ze otvaranie necitit, tak stresujem trosku...

No kocky treba trosku sa poludstit, ja teda chodim ku kadernicke a kozmeticke pravidelne raz za mesiac. Vlasy mam v tehu uplne super, huste, leskle, kvalitne... aspon bude mat co vypadavat po porode a nejake tam este ostanu... Mne sa teraz nepaci moj strih vlasov take obycajne a necitim sa v tom dobre (asi si kompenzujem ze sa necitim celkovo pritazliva, ale jak hroch 😀 )

A to este som sa chcela opytat skusenejsich, ze ak kojis tam miminku ani cajik nedavas? nic? len mliecko z cickov?

tantama
16. feb 2010

babule skoro som zabudla chcela som vám že čo sa nám včera stalo s mm. chladnička doma totál prázdna tak sme sa vybrali na nákup.... a stáli sme pri chladničke s udeninami a pýtam sa mm že čo mám zasa variť..nevedeli sme sa rozhodnúť a mm hovorí že urob čokolvek ale prosím už žiadnu zeleninu... urob niečo chlapské a zohol sa mi k brušku a hovorí malej že Grétka dáš si s tatinom udené koleno...mala som na sebe také obtiahnuté tričko ale to čo nasledovalo potom bola katastrofa... malá jednoznačne suhlasila s návrhom lebo kopala tak že ludia v rade aj s predavačkou pozerali na brucho aké vlny a smialo sa pol obchodu...teta predavačka nakoniec zašla do skladu a doniesla hadam najkrajší kusok a hovorí že špecialne pre malého hladoska v brušku...ja som sa tak červenala ale od smiechu mi až slzy tiekli.... 😀

cicimon
16. feb 2010

seus - nam vcera hovorila, ze pocas kojenia netreba nic ine, max v lete trochu vody....tak snad bude mlieka dost

fleury
16. feb 2010

seuska no ja som nebola u kadernicky uz 4 mesiace, co ti budem hovorit aka pritazliva sa ja citim .. 😀 Manzelovi minule hovorim, ze uz by som asi mala ist a on, ze no chod uz..tak som ho zdrbala, ze som chcela pocut ine a sice, ze furt som krasna 😀

dneska sa ma inak hematologicka pytala, ze v ktorom som mesiaci , v 3- 4? 😀 ze som moc stihlucka, tak mi hned vzala dalsie skumavky krvi 😀
dufam, ze ma ten smiech neprejde aj po vysledkoch 🙂)

martina05
16. feb 2010

cici, ono ten sterilizátor buď dáš do MW alebo ho len naplníš vodou a rozpustíš tam tú tabletu /napr. keď nemáš MW/ a necháš stáť niekoľko hodín - neviem presne ... Tot sú obdobné tablety od Chicca - tie tescové stáli cca 2E...
http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

fleury
16. feb 2010

tantama mila story 🙂 v masiarni su asi vseobecne mile tety, mne tiez stale pekne masko vyberie, ze pre babatko .. 🙂

tie babatka su naozaj vnimave, minule si mm prilozil tvar k mojmu brusku a vravi malinkej, ze tu ma tatko pusu, tu ma nos a zrazu malinka praaask, taku mu kopla do ratafaka .. 🙂)) na ctg mi to robi bezne, ze vykopava ako o dusu skoro cely pas 🙂)

kamilakd
16. feb 2010

FLEuRY to musela byt riadna cuza sestricka mala si ist s mm by sa hned inak spravala 😠

SEUSKA ja som videla aj v obchode pre deti taky lacny okolo 5-7e do mikrovlnky...seuska hlavne si nic neprivolavaj vsetko na úoradni dobre dopadne

a ja v tehu ked cakam chlapca by som mala prekvitat krasou 😀 krasne vlasky cista plet...o tom ja mozem iba snivat vyzeram ako by som cakala dievcatko 😕

druhorodicky tu pisali ze ked kojime staci im iba mlecko s didusov max v lete cista prevarena vodicka a ziadne cajikovanie vraj len neviem ako je to pri tych kolikach ci sa cajiky davaju.mliecko maju aj od hladu aj od smadu

seuska
16. feb 2010

jeeej Tantami to bolo mileeeee... he he he mala bude jaka gurmanka ze udene koleno 😀 😀 My sme s mm tiez taky gurmani, az sa tu bojim napisat dakedy ze som jedla jaternicu, alebo tlacenku.... sak ze by ste ma neukrizovali 😉

fleu ako ze manzela zamkni do pivnice s tymito reakciami... ja sa tiez hanbim pred mm uz hlavne za telo, pri sexe musi byt absolutna tma tmuca 😀 . Este som sa ta chcela opytat kde si kupila tie superske dupacky s tym oranzovym podbradnickom??????? Aj ja chceeeeeeeeeem takeeeee.....

cici akoze nic iba mliecko mu staci aj od smadu??? To by bolo fajn, no hlavne nech mame mliecka vela... Dakedy viem ze u nas v NR fungovala aj taka sluzba, ze maminky kojace co mali vela mliecka odsavali a zdravotnici ich potom rozvazali maminkam co nemali vlastne mliecko... Ale to tu v Humennom asi len snivat mozem, jedine ze by som si sama na porodnici zohnala nejaku "dojnu kravicku" 😀

cicimon
16. feb 2010

seus- presne, ze ked je dost mlieka netreba nic ine

martina05
16. feb 2010

Seus tu je aj debata o tom sterilizátore z Tesca ..
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

Ak ho nebudú mať u Vás v NR hypermarkete som ho videla ešte predvčerom ... 😉 😉 😉

martina05
16. feb 2010

Tami, ja som koleno piekla v piatok ako prekvapko pre MM, ktorý ho miluje ale papať som ho nemohla, lebo ho špikujem cesnakom a ten mi teraz hrooozne vadí.. Inak po dopečení nám náš jednoizbáčik "voňal" ako česká "hospoda"

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre