Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

lenushka
14. aug 2010

@jaro_sipos Ahoj, aj nas to neznaaasal byt na brusku, ale teraz sa mu to uz takisto paci. Skusajte, drzim palce
Skus si malu dat lahnut na ruku, (myslim, ze je to poloha tigríča) a takto pochodujte a potom ju poloz na postel a stale s nou komunikuj, stimuluj nejakou hrackou... Myslim, ze my sme tak tiez zacali 😉

lenushka
14. aug 2010

@annika11 Si hrozne zlata, dakujem 😉 V noci sa s nim nerozpravam, ved ani nemam naladu 😀 Robim mu 150-ku, lebo 180-ku vypil celu asi len 3x. Lenze ja ho najprv nakojim a tak davam este flasku. Aj z tej 150-ky si necha, kedy ako 30, 60, 80. Tuto noc spinkal 5 hodin, potom sa zobudil, nakojila som ho a zobudil sa po 2 hodinach. Mal zavrete ocka, len tak plackal a otacal sa na bok, chcela som mu dat cajik, ale vypluval ho a zobudil sa uplne. Tak som ho vybrala a napapal sa. Spal opät 2hodky a tak uz putoval ku mne... Tato noc bola celkom v pohode. Neviem, ci mam vyskusat mu aj v noci po zobudeni spravit flasku namiesto kojenia..alebo kojit nadalej. Ved len v noci ho viem uspokojit len kojenim, tak neviem, mam to vydrzat? Kojit v noci dalej podla potreby maleho a nevyspat sa alebo urobit flasku a prist aj o mlieko v noci? 😖
Ty to mas super, ze mozes kupovat rozne mliecka..my malemu davame HA-cko, cize nemam z coho vyberat..
Ty si uz bola u zubarky?? Super 🙂 Ja chcem ist s prvym zubkom 🙂 A co si sa jej pytala? Co ti povedala? 🙂
Tak pekne opisujes to cucanie vcetkeho 😀 Aj u nas je to tak isto 😉

lenushka
14. aug 2010

@maya30 vazne mozme zacat spolu 🙂 Budeme sa spolu zlostit, ktora z nas bola viac odzabana 😀 😀 😝 Fuuu, to myslis vazne? Ja sa na tie kase "spolieham". 😒 No, snad nie.. 🙂
Pekne spinka 🙂 Lenze ty mu davas v noci UM alebo ho kojis?

maya30
14. aug 2010

ahojte 🙂 ja dnes nechapem 🙂 maly sa rano napapal, zaspal o 8 a zobudil sa o 13 😲 Zase sa napapal, trosku sme sa pohrali a uz zase spi, zlatusik 😵
@lenushka maly o 3 vypije 180ml UM a za pat minut spi ako zarezany 🙂 ale urcite to je tym UM, lebo starsieho som kojila a k nemu som vstavala kazde 2 hodky
Stretla som kamaratku zubarku a pytala som sa jej kedy treba prist s malym na prvu prehliadku - povedala ze ked bude mat rok. V telke som videla take naprstky na ukazovak s kefkou na cistenie prvych zubkov - neviete kde sa to da zohnat ? Vyzera to praktickejsie ako zubna kefka, len kde to zohnat...

annika11
14. aug 2010

@maya30 🙂 také náprstky kúpiš v lekárni alebo v zdravot. potrebách alebo pozri v nejakej internetovej lekárni, aj ja to chcem kúpiť
Naša bola dnes fúúúúha, náročná 😒 celý deň zarevaná a nevedeli sme prísť na to, že prečo 😒 ani poobede nespala, len asi hoďku...myslím, že to je od toho dusna, u nás bolo dnes nenormálne. Teraz už spí, dúfam, že do rána, musela mať dosť chúďatko, lebo od únavy nám nevedela zaspať.
Inak baby, ja mám doma teraz dve deti 🙂 manžel si vyvrtol členok, má sadrovú dlahu až po koleno 😒 dokonca mu nedali barlu, lebo nemali jeho veľkosť, takže sedí doma na PN do piatku a poskakuje na jednej nohe. Ale aspoň si trocha užije malú a oddýchne si. Len sa bojím, že sa bude nudiť a bude potom podráždený...
@lenushka nebola som u zubárka, ale kamoška je sestrička, tak sme ju boli pozrieť a trocha sme podebatovali...jooooij treba mi už ísť na preventívku 😲 🙄 😅
Veľmi mi odporúčali tie náprstky, čo spomína maya30 a som ukázala aj hryzátko, čo som kúpila, som dala sem aj foto, niekde na predchádzajúcej stránke a, ževraj aj to je vynikajúce...tiež má také štetinky, masírujú ďasná, dá sa tam dať gél a neskôr aj zubná pasta. A k zubárke treba ísť,keď vyrastie prvý zúbok 🙂 aby vás vyškolila,čo a ako, poradila a skontrolovala

jaro_sipos
15. aug 2010

@lenushka ahoj Lenushka, vcera sme to skusali a nebolo to o moc lepsie. Davali sme ju na brusko rano a to sa este dalo. Prihovarali sme sa a celkom to islo ale poobede to bolo horsie. Asi zalezi od nalady babatka :O) Budeme to skusat snad si casom zvykne. Mam pozicanu taku straaaasne staru knihu a v nej je navod ako na to: dala som Li na fit loptu a do jej zorneho pola si lahol manzel. Prihovaral sa jej a dokonca sa jej to aj pacilo tak mozno toto je sposob ako na to :O) Inak ma napadlo ze ci si babatka nespevnuju chrbatik ked su nosene na tigrika. Nie je to obdoba lezania a brusku?

jaro_sipos
15. aug 2010

@annika11 ahoj Annika, s babatkom sa chodi k detskemu zubarovi ci existuje speci zubar pre babatka?

jaro_sipos
15. aug 2010

@cicimon my s tenovanim na brusko zaciname tak poriadne az teraz. Doteraz Li spavala dost casto tatinkovi na brusku takze tam si cvicila chrbatik ale od dovrsenia 4 mesiacov uz tak nechce spinkat takze sme presli na trenovanie na brusku ale ked ju pocujem ako place tak to dlho nevydrzim a ide na ruky. Takze trenovanie dostal na starost manzel :O)
Asi kolko trvalo kym si vasa malinka na to zvykla?

cicimon
15. aug 2010

@jaro_sipos no neviem, kolko to trvalo, ale my sme malo cvicili prvych 6t, potom kazdy den bola chvilku....teraz vydrzi uz celkom dost, aj hlavicku drzi bez pridrzania ked je na rukach

inac - moja nevie lezat na brusku, len sa dviha....takze u nej spanie na bruchu nehrozi..

miska246
15. aug 2010

@jaro_sipos ahoj Lucka, no ja mamvam malu vpredu otocenu tvarickoou ku mne, ja si neviem tento vak vynachvalit, mala krasne pozerka a je tichucko... a ja sa prechadzam po vonku s kludom... 😅 a to ma 4 mesiace a kolko ma vasa Lianka?

jaro_sipos
15. aug 2010

@miska246 Ahoj :O) Lianka ma 4,5 mesiaca. Aj dnes ked sme boli vonku sedela vo vaku ale ydalo sa mi ye je tam nejaka moc schulena. Zaspinkala tak sme s nou nehceli mixlovat o chvilku sme uz aj tak boli doma. Mas ten baby vak? My mame tiez vak ale ten nas ma tu cast v kt. je babatko taku makku akoby bola nevystuzena. Myslim ze existuje vak kt. je pevnejsi. Ty mas taky pevnejsi?

jaro_sipos
15. aug 2010

@cicimon aha no nasa Li si hlavicku drzi uz asi od tretieho mesiaca bez pridrzania samozrejme pre istotu sme ju jemne pridrzali ale nebolo treba. My sme spanie na bruku ani neskusali lebo by bol veeeeeeeeeeeelky krik a to sme v noci riskovat nechceli :O) Takze vase babatko sa dviha z lahu na styry? dobre tomu rozumiem?

cicimon
15. aug 2010

@jaro_sipos ano, ja ju zvyknem polozit na postel na brusko a tak sa dviha na rukach

lenushka
15. aug 2010

@jaro_sipos Tak vidis 🙂 pojde to, drzim palce 🙂 Ano, ako pises, vela zalezi od nalady. Babätko musi byt napapane, spokojne, nie unavene...ale to zistis sama 🙂 Asi ano, asi to je obdoba 🙂 Nas sa tak velmi rad vozi, hlavne, ked ho boli brusko 😉

miska246
15. aug 2010

@jaro_sipos ja mam asi taky pevnejsi, ja som si vyberala taky, aby sme sa v nom mohli nosit co najdlhsie ( infantino - front 2 back rider) 🙂 ma nosnost az do 14,5 kg. Chrbatik ma vystuzeny a je v nom pekne ulozena, vzdy si tam aj zdriemne... no a nasa Timejka ma 4 mesiace a 1 tyzden 🙂 Neviem preco neznasa kocik, skusali sme vselico mozne ako ji v nom udrzat, ale marne... ludia vzdy po mne pozerali, akoby som ju rezala...nenavidela som tie pohlady...my v kociku iba spinkame a babyvak sa stal nasou neoddelitelnou sucastou 🙂 A aky typ babyvaku mate vy?

jaro_sipos
15. aug 2010

@lenushka na bolest bruska davas aj nejake lieky?

jaro_sipos
15. aug 2010

@cicimon no super takze ste preskocili jednu etapu :O) a kolko ma vase babatko?

cicimon
15. aug 2010

@jaro_sipos co sme preskocili? ale aj tak mi je divne, ze nechce vobec lezat na brusku
ma 19 tyzdnov

jaro_sipos
15. aug 2010

@miska246 aha takze vy mate taky ten nosic. My mame nieco podobne ako je na www.nosenie.sk hned ten prvy uvodny obrazok. Nosili sme ju v tom prve dva mesiace uplne stale. Bola strasne spokojnucka potom jej bolo vo vaku tesno tak sme presli na kocik ale teraz sa to uz neda ked tak straaaaaaasne protestuje. Z casu na cas to skusame lebo ked mam chodit sama s Li von je mi uz tazka tak nechcem aby si uplne odvykla :O) Inak sila ze tie deticky v urictom obdobi takto strasne protestuju :O)

...ano tie pohlady a poznamky a nevyziadane rady poznam. Akoby vsetci zabudli ake to je mat babo kt. jednoducho protestuje ... :O) Najlepsie je nevsimat si to aj ked to cloveka niekedy vataca az do krajnosti.

jaro_sipos
15. aug 2010

@cicimon ... aha asi som to zle pochopila :O)
Li lezi na brusku ale dost protestuje takze podla jednej knihy to teraz skusame tak ze ju dame na fit loptu a to sa celkom da. Na posteli je to hruza ...

cicimon
15. aug 2010

aj moja v kociku reve a vytaca sa akoby z neho chcela utiect....min tyzden som len pocuvala od babiek na lavicke ze "to dieta place"....no akoby ich deti nikdy v kociku nerevali..

annika11
16. aug 2010

@jaro_sipos my sme boli u normálnej zubárky pre dospelých...a tam s ňou aj pôjdem, ked bude mať zúbky. Neviem, či existuje detský stomatolog... 🙂

annika11
16. aug 2010

ženy, je tu niekto, kto už ide prikrmovať zeleninkou....začneme spolu? ja to plánujem na zajtra... 😀 už sa neviem dočkať

fruchtbar
16. aug 2010

@annika11 my dokrmujeme zeleninkou uz dlhsie,chuti mu mrkvicka i mrkva-zemiak! 😉

maya30
16. aug 2010

@fruchtbar a ako reagoval malicky na novu chut ? Davas mu za tym este aj mliecko ? Lebo pozeram, ze teraz mate 4 mesiace, to tej zeleninky este vela nespapa, alebo ano ?

fruchtbar
16. aug 2010

@maya30 je mu chutilo hned od zaciatku,nestazoval si 😀 ,ale cukina mu nechuti....mliecko potom uz nepije a spapa tak 100g,neviem,ci je to vela ci malo.....na obed.

cicimon
16. aug 2010

ja som pomixovala a zmrazila tekvicu a to nechutilo ani mne...

maya30
16. aug 2010

@fruchtbar no veru 100g je celkom slusne na takeho drobca...dokonca si uz kadeco poskusala, ked aj cukinu uz koštoval ...som zvedava co my, maly nechce ani vodu ani caj, iba mlieko by pil, tak neviem ci ma s mrkvou neposle niekam 😝

@cicimon zavarana je fajn 😉

cicimon
16. aug 2010

@maya30 hej....neskoro ma napadlo ze zavarat, min tyzden som robila privarok, mnam.....ale taka surova bola fakt blee, uplne bez chuti

karmelka77
16. aug 2010

@annika11 ja som zacala pred tromi dnami, tak nemas velky sklz🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre