Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

annika11
7. sep 2010

@maya30 ja som zozačiatku krmila tiež v autosedačke, dala som si ju na pult, aby videla, ako jej všetko pripravujem. Musela som to riešiť takto, lebo sa bála mixéra 😅 ,ale ked videla, čo robím ukľudnila sa. Teraz už papkáme v sedačke a už vydumujem nad tým, že kúpime stoličku na krmenie, ale takú, čo sa dá polohovať opierka na chrbátik.
Podobne ako kaktusik007 dávam plienku pod ňu a staré oblečko. Zatiaľ som vyprala všetko-okrem mrkvičky.

Myslím, že deťom nemôže všetko hneď chutiť, ved ani nám dospelým nechutia všetky jedlá. Treba sa ozaj obrniť trpezlivosťou a skúšať, kombinovať zeleninku, čo zachutí. Ak už raz začneš prikrmovať, dobre by bolo v tom vytrvať.

@karmelka77 vieš, že aj my sme na tom s ovocím podobne? 😒 Spapá, ale tvári sa, akoby som ju chcela otráviť a ked vypije potom mliečko, tiež o chvíľku tykuje. Nie je to nič hrozné, ale na to, že od malička skoro vôbec nezvracala, sa mi to nepozdáva. Rozmýšlam, že asi nie je dobré zapíjať ovocie mliečkom, ale keď jej dám čaj, je mrzutá. Tak neviem, ako to budem robiť... 😒

annika11
7. sep 2010

@kaktusik007 blahoželám k tehu 🙂 🙂 🙂 tak to sa ti pekne podarilo, že budeš mať možno obe detičky aprílovčatká. Ako pekne, nemusíš si ani kupovať žiadne tehu oblečko, lebo v podstate si si ozaj dala repete 😀 😀 😀

karmelka77
8. sep 2010

@annika11 moj netyckuje po vypiti mlieka ale pocas jedenia ovocia...to mlieko si stale vyzaduju po najedeni sa zeleninkou...nechapem, akoby si mysleli ze to je predjedlo...mama mi hovorila aby som skusila mu jednoducho nedat hned mliecko a keby bol nejak hladny ze dat mu radsej o hodku, dve...ale neviem...je to boj toto, musime len vydrzat, musime si uvedomit ze nasi nemaju este pol roka odkedy by sa s prikrmami malo zacat oficialne takze ich zaludocky mozno nie su uz este tak pripravene...

karmelka77
8. sep 2010

@maya30 inak dnes som spravila pokus - kupila som mrkvu z jablckom v pohariku od hipp - tak to maly cele zbastil a keby som este mala papal by dalej...tak to dplnil mliekom 150ml.🙂) no ale rano mi nejedol, tak bol hladny...ale im viac tusim chuti kupovane...skus a uvidis, mozno sa im len nevieme trafit do chute..

maya30
8. sep 2010

ahojte baby tak dnes hlasim aky-taky uspech. Vyskusala som z kazdej rady trochu, dala som ho do autosedacky, na neho plienku, supla pred telku, dala nahlas rozpravku a slo to. Tym ze bol vo vajicku tak mal trochu obmedzeny pohyb takze ani rukami tak nemaval...robila som zemiaky s brokolicou trochu rozriedene UM, nestihla som to sice uplne nahladko rozmixovat lebo sa bal mixera a strasne plakal, ale vo vajicku sa utisil a spapal par lyziciek aj s hrckami. Potom uz zacal protestovat, ale nevadi, hlavne ze volaco zjedol. Takze dakujem za rady, dufam ze aj zajtra to takto pojde 🙂

maya30
8. sep 2010

@karmelka77 uz som skusala aj mrkva+zemiak od hipp - v sobotu sme boli mimo, tak som kupila a tiez som sa nadejala ze to mu bude lepsie chutit ale dostala som do neho jednu lyzicku aj tu s placom vyplul, takze toto nezabralo

karmelka77
8. sep 2010

@maya30 sranda mne zemiaky uplne odmieta...kazde dieta je ine...

katulienka.
8. sep 2010

ahojte, moja malinka je tiez aprilova, vcera mala akurat 5 mesiacov... kedze o 2 tyzdne mi zacina skola, nemozem uz len kojit, ako doteraz... bala som sa, ze ci jej umele mliecko neublizi, alebo co ja viem co a teraz citamm, ze vy tu uz normalne kasickujete 🙂 ako ste zacali babatkam davat kasicky? postupne po lyzickach, ci normalne naraz celu porciu spapali?

annika11
8. sep 2010

@katulienka. ahoj, ja ked som začala s kašičkou, dala som normálne takú porciu, ako píše na krabici pre 4.mesačné dieťatko. Malá mi to zbaštila a potom spustila strašný rev, lebo ešte chcela...očividne chutilo. Tak to zatiaľ riešim tak, že ju ešte trocha nakojím. Ale napríklad včera už nechcela mliečko 🙂 Sestra má 4.mesačného synčeka a tiež mu začala dávať kašu, ale horko ťažko spapal takú porciu, na tri krát...tak skús a sama uvidíš koľko ti zo začiatku zje, ved tú dávku môžeš postupne zvyšovať... 😉
Ja som skôr mala problém, že malá mi to nechcela z lyžičky, zlostila sa, lebo chutilo a nevedela rýchlo papať, tak som urobila redšiu a dala do fľaštičky, ked sa ukľudní tak dokrmim lyžičkou, tak postupne prejdem na lyžičku.

katulienka.
8. sep 2010

@annika11 a predtym si len kojila? alebo si davala aj umele mliecko?

annika11
8. sep 2010

@maya30
@karmelka77
ja som kúpila tiež zopár takých hotových a tiež sa mi zdá, že malej viac chutí...
Niekedy sú praktické, ked niekam ideme alebo ked nestíham pripraviť obedík 😉 no a kúpila som skôr také chute, čo doma nespravím...
Tak včera sme sa zdržali v obchode, tak som malej otvorila kukuricu+zemiak, baby to chutilo dokonca aj mne. Malo to u nás úspech 🙂 🙂 zjedla celú skoro celú fľaštičku, myslím, že je to 125g, takže super. Dorazila to mliečkom, spokojne si odgrgla a nahodila taký šťastný a spokojný úsmev, až sme sa s manželom na ňu nevedeli vynadívať 😀

annika11
8. sep 2010

@katulienka. aj kojila, aj dokrmovala. Keby si chcela začať kašičkami, odporúčam sunar. Mali sme aj Nestle, ale ten musíš dobre zamiešať, inak sa ti urobia hrudky. Sunar sa krásne rozpustí.

katulienka.
8. sep 2010

jeeeej... Ja mam nakupenu obrovsku zasobu toho Nestle... lebo ja len kojim, tak myslis, ze to malej nebude vadit? doktorka mi povedala, ze mam davat NUTRILON, ale podla mna by uz chce3la aj nieco tuhsie, kedze pyta jest uz aj skoro kazdu hodinu 🙂

annika11
8. sep 2010

@katulienka. nemôžeš jej tak zhurta nahradiť každé jedlo kašičkou. Takže ak nebudeš kojiť, dobrý by bol nutrilon...ale ak máš dosť mliečka úplne ideálne by bolo si odsať, uskladniť a potom ju môže niekto nakrmiť aj materským mliečkom. Lebo počítaj s tým, že ked začneš prikrmovať, môže sa stať, že ti mliečko bude postupne odchádzať. Nie je to pravidlo, ale stáva sa to.
Čo sa týka toho nestle, treba to len poriadne miešať, potom hrudky nebudú, prídeš na to ked to budeš chystať pridávaj postupne a stále poriadne zamiešaj. Mne tie hrudky vadili, lebo upchávali cumeľ a určite to môže urobiť aj šarapatu v brušku.
Inak každá kašička, ktorá sa mieša s vodou obsahuje sušené mliečko, takže ak dávaš kašičku a spapá, tak by nemalo mať malé problém ani s umom. Ale to je len moja teoria.

karmelka77
8. sep 2010

@annika11 co sa tyka toho nestle - my davame Bebu a tu tiez robi nestle - keby to malemu nerobilo dobre, urcite to nedavam, lebo je to fakt hrudkove - ale my sme to vyriesili tym ze sme kupili taky maly rucny mixerik, ktory sa zmesti do flasky, tak sa to pekne rozmiesa - ale este jednu nevyhodu ma Nestle nemozes to nechat na dalsie krmenie, ked uz to zarobis lebo sa to zgrckavie, co s nutrilonom nie je problem, ale nas nutrilon zapekal...

karmelka77
8. sep 2010

@annika11 mna len hneva ze nechce take prirodne, co mu ja spravim, zdrave...ale tieto hovadinky kupovane mu chutia...no uvidime, skusim striedat, a snad mi casom zje aj normalne ktore mu spravim...Inak my kase nedavame vobec - lebo maly je dost uz velky tak nechcem aby mi z kase priberal este viac...

annika11
8. sep 2010

@karmelka77 nutrilon kašičku som ešte neskúšala...
ten mixérik musí byť super 🙂 🙂 🙂 aké zlepšováky my tu nevymyslíme 😉

karmelka77
8. sep 2010

@annika11 ja som pochopila ze mlieko nutrilon nie kasu🙂)) ale tak nic asi mi sibe...🙂) no ten mixerik bol velky problem zohnat ale nasla som ho v jednom obchode tu v BA, inde na mna pozerali jak na ufo, ze ved rukou zatrasete neee??? 🙂)) No nech si to skusia...🙂)

annika11
8. sep 2010

@karmelka77 nešibe ti, len si asi rýchlo prečítala 🙂 🙂 🙂

karmelka77
8. sep 2010

takze nas dnesny jedalnicek🙂)
6.00 - mliecko 150 ml.
11.30 - 125g. mrva + jablko - Hipp + 150 ml. mliecka
14.30 - 100 ml. mliecka
17.30 - sunarek banan + marhula 90g.
19.15 - 260 ml. mliecka🙂))
a uz spinkame🙂)

cheerlady
8. sep 2010

@karmelka77 to ti Filiko vydrzal od siestej az do obeda nepapat? 😲 😕

annika11
8. sep 2010

@karmelka77 🙂 🙂 🙂 krásne, porovnáme s naším ?
6.20 mliečko 150ml
9.00 výživka broskyňa+jablčko, mliečko 150ml
12.00 kukurica+zemiak, mliečko 150 ml
15.30 kašička jablčková
19.30 mliečko 180ml
a od 20.00 krásne sama spinká 🙂 🙂 🙂
Myslím, že si virtuálne môžeme podať ruky 😉

karmelka77
8. sep 2010

@annika11 jasne mozme, asi to bude mat nieco do seba toto nase prikrmovanie🙂) az na tie umeliny z poharika:(( ale super, hura🙂))

karmelka77
8. sep 2010

@cheerlady no vidis, skusala som mu o 9 tej dat a nechcel, lebo najnovsie sa zobudi o 6.00 rano a nespi az do tej 9 tej, a asi je tak unaveny, ze ani nepapa...ale divila som sa ze mi o tej pol 6 tej vobec nechcel po vyzive🙂)
Ale zas ten moj zas nemusi papat tolko, dost ho je🙂) ved ma 8.5 kg🙂))

miska246
8. sep 2010

Kocky, moja mala je v poslednej dobe nejaka nervozna... 🙄 🙄 🙄 Ja si uz nemozem ist rano ani umyt zuby bez nej... Som vycerpana... 😒 😒 😒

annika11
8. sep 2010

@miska246 nezabaví sa s nejakou hračkou? moja sa v kuse s niečím zaoberá, toto robila asi tak pred mesiacom, ale prešlo ju to... 😉 možno to bude tak aj o tvojej. Ja som to riešila tak, že som ju dala do kresielka sadla som si k nej, aby ma videla a stále som jej dala hračku, aby sa mala s čím zaoberať. Postupne som odchádzala, najprv na chvíľku, potom na dlhšie... podobne, ako pri zaspávaní 🙂 u nás to zabralo. Skús, možno zaberie aj u vás.
A možno je to len prechodné, predsalen teraz je také premenlivé počasie, aj to vplýva na deti.

karmelka77
9. sep 2010

@miska246 zeby zuby???🙂))

annika11
9. sep 2010

@karmelka77
@miska246
vidíš, to ma nenapadlo, ale nemohli by to byť ozaj zúbky??? 😕 🙂

fruchtbar
9. sep 2010

@cheerlady
@karmelka77 to som sa chcela aj ja spytat.....moj maly pyta spresnostou svajciarskych hodiniek kazde tri hodiny papat!

@annika11 a ty uz davas trikrat za den prikrm? Ako na to reaguje? Ja som uz tiez nad tym premyslala,my papame len k obedu ovocie ci zeleninku a k vecery ovocnu kasu.....ale dnes som sa sama seba pytala,ci by nebolo dobre zaradit uz aj nieco k ranajkam! A spinka Rebecca celu noc?

annika11
9. sep 2010

@fruchtbar Rebecca prespinká krásne celú noc, do 6.00, potom vypije mliečko a ešte spinká do 8.20 🙂 dokonca nám už zaspáva sama aj poobede aj večer 🙂
Ja som na to išla postupne, najprv obed, potom olovrant a až tento týždeň desiata. Myslím, že to zobrala v pohode, pekne papká, len ešte všetko okrem tej kaše zapíja mliečkom, no ale ono to dúfam príde. 😉
Inak pripájam sa k tej presnoti švajčiarských hodiniek, moja je presne taká istá. Ked meškáme 5 minút, už robí cirkusy 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre