Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

z.valovic
29. dec 2010

Ahojte...je tu niekto,kto rodil v PN a bol v nemocnici 15.4.2010?

z.valovic
29. dec 2010

@annika11 No mne lekarka povedala že môže všetko už papať,okrem mlieka,bielka,nesolene a necukrove,všetko vo vlastnej šťave...tak papame všetko,čo má maminka v tanieri....🙂
Každý lekár hovorí inak...

kika29
29. dec 2010

ahojte. čo lekár to názor. nám napríklad neodporučali jesť rožtek a iním maminám už povolili. ja som už malej dávala rožok ona ho síce len požmolí ale má ho rada. vlastne Lea by spapala všetko ona nemá problém. ešte aj citron líže 😀

annika11
29. dec 2010

@kika29 rožok dávam do ruky malej aj ja, síce ešte nemá zúbky, ale trocha si ním kráti čas, kým pripravím desiatu alebo obed, celý ho ožužle a tvári sa pritom, akoby ho jedla už ako dospelák, veľmi zlatá je pri tom 🙂

včera nám začala malinká pri reklame tancovať 😀 😀 😀 teda nie naozajstne, len tak s plieckami kyvkať a k tomu si tlieskala, skoro sme všetci odpadli 😀 😀 😀 taká bola zlatunká, som si to chcela aj nahrať, ale už to nezopakovala 😉

kika29
29. dec 2010

@annika11 ponaučenie kameru treba mať vždy pripravenú v pozore 😀 my nemáme kameru len dakedy požičiame od svokry ale to je málokedy leboona si potrebuje nahrávať svoje bludy 😢 takže ja nemám zachytené takéto milé postrehy iba na foťáku.

annika11
29. dec 2010

@kika29 ja mám poruke skôr mobil, lebo kameru nemáme,ale manžel má veľmi kvalitný mobil s krásnym videom, tak ju nahráme 😀 ale sme sa tak vytešovali, že nás to najprv nenapadlo a teraz nevieme malú vyprovokovať, aby to zase robila...no nič, počkáme zase na nejakú reklamu 😀

kika29
29. dec 2010

@annika11 aj u nás reklamy frčia. ani nedýcha malá ked ide jej oblúbená reklama tý pajaci z O2 a vianočka 😀

kika29
29. dec 2010

@annika11 a čo už všetko vie tvoja malá?

annika11
29. dec 2010

@kika29 no, kde mám začať 😀...
vie hovoriť mama, tata, dada, nana...samozrejme je to zatiaľ len neúmyselné spájanie, nevie, že ja som mama...ale aj tak to poteší 😀
vie poprehadzovať celú perinku v postieľke, ked hľadá dudku 😀 už sa vie sama posadiť, vie štvornožkovať, otvárať zásuvky v obývačke 😀, hrkať s hrkálkou, snaží sa robiť ťapy, ťapy, ale ešte to nie je celkom ono 😉 postaviť sa v postieľke a rúčkovaním sa posúvať, postaviť sa, ked sa má čoho chytiť, ale už jej to ide tak šikovne, že jej stačí aj otcova noha a už je hore, nedávno som si všimla, že sa už púšťa a drží jednou rukou, aby mala druhú voľnú, myslím, že skúša udržať rovnováhu, ked ju pevne chytím, tak urobí zopár krokov,...no a okrem toho vie ešte olizovať stenu, skrývať sa za plienku alebo perinu, oblbovať tatíka, že spí a ked odíde v momente je hore a olizuje postieľku, ocuckávať káble, jesť penu v kúpeli, rozoberať všetky črepníky na ktoré dočiahne, vlastne je zaujímavé, že stromček ju nepriťahuje 🙂 🙂 🙂
aj ked nemá zúbky, tak všetko pohryzie...minule som jedla jablko a tak lačno na mňa pozerala, že som obhrýzla šupku a dala jej ho do ruky a ona normálne vyžužlala doňho priehlbinku 😀
neviem, nesledujem čo všetko už má vedieť, aby som nemala nedobrý pocit, že niečo nevie...nechávam to na ňu a teším sa z toho čo už dokáže, takže vlastne ani neviem, či toho nevie málo alebo veľa

kika29
29. dec 2010

idem s detmi trocha von sa sánkovať ked tu večer budeš rada si popíšem ahoj.

kika29
29. dec 2010

@annika11 no moja robí to isté len nevie povedať mama ale šepká bába a dáva mi pusinky ked si pýtam a my ešte nelozíme poriadne len sa plazí ako had po celej obávačke a dnes robila poriadok v komode 😝 tak vedia toho dosť tie naše slečny 😵

annika11
29. dec 2010

@kika29 no, to áno 😀 😀 😀 aj naša najprv len šepkala, akoby skúšala našu reakciu 😉 pusinky dávať beba nevie, na to je až príliš akčná 😀 , ked sa dostane k mojej tvári, väčšinou ma hryzie do brady alebo nosa, myslím, že je to jej predstava božtekov 😀

karmelka77
29. dec 2010

@maya30 no v BA je uz aj po vypredajoch myslim, ja som bola v pondelok v Nexte hruza, 50)% zlava takze vsetko pouzitelne zmizlo doobeda🙂)) v HM aj v Tescu uz su...ale hovorim tu u nas uz nic clovek asi nevyhrabe...🙂)

karmelka77
29. dec 2010

@annika11 my uz davame pusinky cielene🙂) le len ked chce on🙂) sa natoci otvori usta a prilozi ich k licku, taky je zlaty, vcera sme sa tak mojkali ze som dostala asi 20 pusiniek🙂))

anicka20
29. dec 2010

Ahojte strááááááááááááááášne dlho som tu nebola co je nove o com prave prebieha téma

karmelka77
29. dec 2010

Baby musim Vam povedat, sa aj smejem na tom🙂)) dnes bol tatino s Filipkom skoro cely den sam...ja som bola s kamoskou na obede a potom v Rakusku kupit Filipkovi papu🙂)) akoze ked som bola medzitym doma, tak som nic nevidela, ze by bol nejaky problem...a ked som dosla z Rakuska isli sme este k svokre a maly stalle plakal...a vtedy z tatina vyliezlo ze maly je hrozne zly cely den, inak asi sme poriadne nespali dnes v noci co sa u nas teda nestava...ja uz neviem ci brusko alebo zuby, ale dnes sa konecne od soboty vykakal, tak brusko uz cez den asi nie...ten nas tatino je taky hotovy, ze uz mi tu zachvilu asi zaspi, aked sme maleho ukladali tak rychlo zdrhol, ze velmi nerad, ale ide rychlo prec, lebo ho ma uz dost za cely den🙂)) tak som mohla aspon povedat, ze aspon vidi ake to mam, ked som na vsetko cez den sama a ma takuto naladu, normalne som sa smiala na tom🙂) a to chudak nebol pol dna ani na zachode🙂) no co uz chlapy🙂) a to pri tom on je taky ze pre maleho vsetko nikdy mu nevadilo ze place, ked som ja na maleho niekedy zvysila hlas uz unavena od jeho nalad, tak ho tatino hned chytil na ruky a lutoval ho...tak to aspon vidi🙂)) na nieco to bolo dobre🙂)

annika11
29. dec 2010

@karmelka77 hehééé, škodoradosť je najsamlepšia radosť 😀 😀 😀 tak mu treba, aspoň si to vyskúšal na vlastnej koži, o čom to je, celý deň byť s malým doma...
naša dnes hviezdila, tak sa zapozerala do reklamy, že zabudla prehltať, no a bola z toho teda fontánka riadna....tak sa povrackala, že normálne ej cez noštek jej to išlo. Už sa nám to párkrát stalo, ked bola drobnejšia a kojila som, takže som vedela, čo urobiť 😒 ale večer teda veľmi dobrý, čaká ma nespavá noc, ako sa poznám, budem každú chvíľku malú kontrolovať, či je ok 😔 😔 😔

karmelka77
29. dec 2010

@annika11 🙂)) co uz chlapi, aj ked on mi nevycita ze som cely den a nic neurobim, ale stale hovori ze si to chce so mnou vymenit pri druhom dietati ze on bude doma a ja pojdem do roboty🙂)) tak aspon videl...a to som bola doma rano do 11.00 a potom od 16.30:))) takze to ani nebol cely den...a najlepsie bolo ze vecer po kupani a papani sa maly na mna nacapil a zacal ma pusinkovat, a nanho nie🙂) aj mi ho bolo luto, nuz ale co uz....
a to preco sa tak dogrckala? akoze nechala si to v ustach a potom to vypustila???🙂))) neboj sa nic sa nestane, vygrcala to a tym to pre nu skoncilo🙂))

miska246
29. dec 2010

@kika29 Nasa Timejka nedycha pri reklame O2 a pri postovej banke, kde hraju tie babky - penazna revolucia 🙂

miska246
29. dec 2010

@kika29 Nasa Timejka nedycha pri reklame O2 a pri postovej banke, kde hraju tie babky - penazna revolucia 🙂

annika11
29. dec 2010

@karmelka77 to dúfam 🙂 ona si to odkladala v ústaach asi na horšie časy alebo čo 😀 ako škrečok, no a manžel nepozeral, či prehlta, dalej jej podával. Ja si myslím, že jej to nejako stieklo do hrdielka a z toho ju potom naplo, no čo už...teraz už pekne spinká

karmelka77
30. dec 2010

AHojte maminy, zacinam byt mierne zufala, posledne tri noci sa Filipko dost casto budi s placom, ked ho vyberiem z postielky musim ho zobudit aby prestal, potom prestane zavesi sa na mna, dam ho zasa spat a hned zaspi...predvcerom to bolo kazdu chvilu, myslela som ze brusko lebo vtedy dlho nekakal, vcera to bolo vecer po ulozeni asi tri krat, nachystala som si panadol a caj, ze este raz tak mu ho dam, lebo ze ci su to neni zuby...od vianoc mam pocit ze mu asi nejaky ide, ale stale nie je nic vidiet...a dnes zas uz plakal...som zvedava aka bude noc...cez den bol dnes uplne super, naladicka paradna...az ked prisiel tato domov bol straaasne aktviny, najradsej by sa niekam rozbehol az ho triaslo co nevedel co so sebou, a potom bol umrncany...nechapem...uz zacinam rozmyslat ci nevymysla ze ma potrebuje pri sebe...my nie sme unho zvyknuty na toto, on vecer vzdy lahol, zaspal hned a zobudil sa az rano...co to moze byt???

maya30
30. dec 2010

@karmelka77 najskor to budu zuby, moj toto robil cez sviatky, v noci sa budil so strasnym placom aj kazdu hodinu, musela som ho zobrat na ruky a tak mi zaspal a stale dokola. Lenze moj mal aj teplotu aj sople aj hnacku, tak som si bola viacmenej ista tymi zubkami. Davas mu na noc gelik na dasna ? Mam pocit ze nam to pomaha, lebo pravdepodobne nam idu dolne ocne (aj ked sa mi nechce verit ze dole by mohol mat 6 zubov a hore ani jeden) Davam mu hryzt mrkvu z chladnicky, zda sa mi ze sa mu potom ulavi...len treba skusat 😒

cicimon
30. dec 2010

@karmelka77 moja sa presne takto budi uz niekolko dni, s revom a takym trhanim... vzdy ju musim vziat na ruky a dakedy aj dat cucnut, do polnoci aj 3-4x... ale zas za posledny tyzden jej vysli 4 zuby..

karmelka77
31. dec 2010

@maya30
@cicimon no tak vidim, ze to nie je len ns problem🙂)) davam mu gelik na noc, a vzdy ked nachystam panadol tak dlhsie spi...vecer mam sluzbu ja lebo mm mi uz o 21.00 zaspi a rano on, lebo zas ja nie som schopna vstat🙂) aj nam idu asi dolne ocne, lebo mame ich uz 8 a vzdy isli najskor dolne potom horne...len uz to trv nejk dlho na to ako to bolo predtym, predtym ich bolo aj vidno este ked sa len tlacili a teraz nie...lekarka mi v poradni pred dvomi tyzdnami hovorila ze mu ide dalsi, ale hruza uz jak dlho...este si pokazime spanie v noci...🙂))

karmelka77
31. dec 2010

Tkze pekneho Silvestra baby a stastny novy rok🙂))

karmelka77
31. dec 2010

este na pobavenie

fiffinkaa
1. jan 2011

ahojte dievčatáá, dlho som tu nebola..zaujímalo by ma o aké potraviny ste obohatili drobcom ich jedálničky???dakujem..

fiffinkaa
1. jan 2011

@karmelka77 tá na pobavenie, je úúúhhhaa..aj si mala strach že?...my tiež nespíme dobre a to už asi dva týždne lebo máme stále zapchatý nos :(...zuby sa nám tlačia horné,to bude maž už štyri, ale on neplače a ani nemá teplotu....tvojho možno tie zubky trápia, hm..neboj to je len obdobie, ktoré raz prejde 🙂

annika11
1. jan 2011

@karmelka77 bebinka je tiež posledné dni taká zlostná, spinká celkom pekne, ale cez deň je to niekedy iný brutál 🙄 ale nás trápia soplíky, kašel pominul, teraz bojujeme ešte s plným nosíkom, tak verím, že jej to skoro prejde...
fotka je super, aj naše kreslo dostáva zabrať 🙂 beba raz tak zaparkovala čelom o podlahu, lebo sa to vnútro kresielka prevrátilo, ale nebolo to nič katastrofálne, nespadla, len oprela čelo a nevedela si sadnúť späť, nakoniec sme sa z toho smiali obe dve

annika11
1. jan 2011

@fiffinkaa my sme začali papať hrášok, špenát
ja varím podľa tohto, tak sa skús inšpirovať
http://www.dojcenskavyziva.sk/content.aspx?page...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre