Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cicimon
7. jan 2011

@p69majka moja napr caj nepije vobec, okrem mlieka jej davam len vodu a je to v poho

p69majka
7. jan 2011

@cicimon ale ona nechce ani vodu, len trošku čaju vypije.

lenushka
7. jan 2011

Ahojte 🙂 Po nekonecne dlhej dobe sa k vam idem opat pridat 🙂 Myslim, ze mam vsetko docitane, takze akysi prehlad mam 🙂
Ja som s malym uz dobojovala. Ako dovrsil 7 mesiac, prestal mi spavat 2krat denne :( Asi 2 tyzdne som s nim bojovala, ale zbytocne. Teraz mi spinka uz len raz a to asi od jednej do tretej. Vacsinou len hodinku a pol, obcas 2, len parkrat spinkal 3 hodinky :( S tym som sa uz zmierila, ale problem mame vecer zaspavat..
A dalsi "problem", v noci k nemu odrazu vstavam cca kadze 2hodinky a bez flasky nezaspi. Cez noc mi stiahne 2 210ky:(:( No, je to normalne?? 😖 😠

ivka1603
7. jan 2011

@lenushka
Lenka, a čo mu dávaš v noci? Ja dávam v noci, keď sa malý zobudí, len trocha teplého čaju a hneď spí ďalej....deti sa budia asi kvôli zúbkom...neviem

p69majka
7. jan 2011

@lenushka ahoj. no to máte teda divočinu. malá pije dva krát v noci tak po 90ml. Zatiaľ spinkáme dva krát denne, ale zaspávanie nieje moc ok. ako kedy, sedí , vstáva, vymýšľa. spinká doobeda tak hodku a pol a poobede tak hodku. Večer zaspáva ako tak, najhoršie poobede. A kde si tak dlho bola? 🙂

p69majka
7. jan 2011

@lenushka a máte už zúbky? lebo my nie. ☹

lenushka
7. jan 2011

@ivka1603 Ahooj 🙂 Noo, moj cajik ani vodu nechce. Vcera sa mi ho sice nejakym zazrakom podarilo oklamat vodickou, ale prekukol ma a spustil plaaaac. Mliecko papa Nutrilon 2. Uz sme presli z Ha na obyc.

p69majka
7. jan 2011

@lenushka
@ivka1603 baby ja už idem spať, lebo malá za hodku už bude pýtať mlieko. dobrú noc!!! 🙂

ivka1603
7. jan 2011

@p69majka
Dobrú noc Majka! 🙂

ivka1603
7. jan 2011

@lenushka
môj malý papá tiež to isté, ale len cez deň, v noci už neje vôbec, max.len čaj.....asi by sa chcel nosiť na rukách alebo spať s vami.... 😉
Nemôže sa v noci "napráskať" mlieka....si myslím, už by mohol vydržať až do rána... 😉

ivka1603
7. jan 2011

@lenushka
ja mu dávam večer pred spaním mlieko Nutrilon Good night, sýtiace mlieko, alebo od Hami mliečko s kašou - medové, vanilkové, kakaové, broskynové...

lenushka
7. jan 2011

@p69majka 🙂 Aaaale, tu som bola, uz si ani nepamätam, preco som sa odmlcala, nieco sme riesili s malym, myslim, ze horucky po ockovani..... a nejak som nenaskocila uz na vase tempo :D A teraz som si povedala, trosku tu konikujem a googlujem na ukor spanku, ze vam konecne napisem 🙂 Mame manducu, ktora je v zime nevyuzita a tak hladam riesenie a nasla som 🙂 Len sa musim pustit do sitia :D
Zubky mame 2 spodne a treti, vrchny, s nim sa trapime uz asi 3 tyzden :( Uz ho vidno od vianoc a on nie a nie vyjst... :(
Inak, ja si tiez myslim, ze ten spanok maju kvoli zubkom :( a taky moj poznatok 😉 😀 ze je to pre nich teraz "strata casu" pri objavovania spoznavani sveta :D Len skoda, ze my to tak nevnimame :D Nie?

lenushka
7. jan 2011

@ivka1603 Viem, ze to nie je spravne.. nici to moje zasady.... jednak kvoli zubkom, jednak to vidim aj na jeho stravovani cez den... Menej zacal papat cez den, asi si mysli, ze ved v noci dostanem mliecko, tak co odo mna chces :D
My sme este len teraz presli z HAcka, tak ho nechcem zatazovat mlieckami s kasou a tym good night, hoci som to mala v rukach... Snad sa to coskoro zmeni...

ivka1603
7. jan 2011

@lenushka
Držím palce, aby bol malý OK 🙂 Ináč my sme boli až do 4.mes. tiež na Nutrilon HA1, potom som to zamenila za Nutrilon1 obyč......a je to v pohode....skús dať malému pred spaním sýtiace mlieko a uvidíš, čo bude....

lenushka
7. jan 2011

@ivka1603 musim nieco poriesit, lebo uz zacinam byt vycerpana... Zatial si snazim s malym cez den pospat, ale to sa neda stale... Dakujem a dobru noc ;)

karmelka77
8. jan 2011

@ivka1603 ja som sa tam tiez skusala dostat, ale asi pokial sme nezacali pisat do tej temy od zasiatia🙂)) tak mame smolu, nechceli, odpisali...ved nech si ju nechaju...najviac ma hneva, ze som to robila preto lebo som chcela spoznat viac mamiciek z BA, cize ziadny podvod nic...no co uz...co sa tyka tej vahy, my sme presne 600 g. tiez pribrali za dva mesiace🙂) nasi drobci su na tom rovnako, ale podla mna to suvisi aj s tym pohybom vacsim a hlavne so zubami, len to moj moc nechce jest ked mu nejaky ide...

karmelka77
8. jan 2011

@lenushka Fakt ked sa ti v noci zobudi nedavaj mu mlieko, staci cajik, alebo vodu, odnauci sa od toho, zisti ze sa mu neoplati koli caju vstavat🙂)) Treba na to davat pozor, hlavne ked ti potom nechce cez den moc jest...vydrz to chvilu aj ked bude plakat ale bude to mat vyznam...ja zas neviem mojho prinutit rano dlhsie vspat, zacal mi vstavat o 5.15...ide sice spat o 19.00 ale spaval dlhsie, tak nechapem...uz som skusala vsetko...

lenocka84
8. jan 2011

@karmelka77 no ja dufam ze sa zacne viac hybat, najnovsie zistil ze sa da stat, tak dufam ze nebude revat ked nebude stat a nech sa pekne plazi
on sa uz tiez zacal plazit ale 4nozky nic moc
a mas pravdu dohnal poriadne 😅

@cicimon to fakt? to je taky drobcek? asi ma dobre spalovanie ked sa tak vrti sikula 🙂

cicimon
8. jan 2011

@lenocka84 hej, ked sme boli v 8mes na poradni mala len 6400g, tak uvidime co bude za 2t

lenocka84
8. jan 2011

@cicimon ty kokso, ale zase na druhej strane dievcata drzia liniu uz od malicka 🙂

cicimon
8. jan 2011

@lenocka84 snad si ju udrzi 🙂)

lenocka84
8. jan 2011

@cicimon nato ma este cas, teraz nech len pekne papka aby bola krasne gulate babatko 🙂

elihu
8. jan 2011

@lenocka84
Tak nám teraz idú zúbky za zúbkom, cez sviatky pribudli dve lopaty horné a zdá sa, že to pokračuje, lebo malá je v noci stále veľmi nespokojná. Včera som skúsila nurofen a pomohlo, spala lepšie, dokonca ja bez cumlíka.

lenocka84
8. jan 2011

@elihu a nurofen nie je od horucky? ja davam len gelik a homeopatika

z.valovic
8. jan 2011

@p69majka Miško nepozera rozpravky ale reklamy zbožnuje a Gummy Macka-toho može pozerať nonstop...A je lenivy štvorkovať,len sedí,ani na nohy sa mu nexce....
A mám s nim problém že nexce mi skoro žiadne tekutiny,len kojenie....DR.povedala že nemusiii a ked sa niečoho napije tak to je len moj osladený čaj..už som pokupila hrnčeky,flašky všeliake možné a stale nič... .hadam sa to naučíí..a vobec nevie piť z flašky s dudlikom...
Ty SARKU STALE KOJIš???my sa stale kojime...🙂Ja som mu ešte strukoviny nedavala žiadne,ale xcem skusit mu dat už..však už papa skoro všetko...a najviac sa mu pači z mojho taniera...🙂

z.valovic
8. jan 2011

@lenocka84 Nurofen je aj na ukludneni bolesti aj od horúčky tak isto ako aj Panadol baby...ja davam to na bolenie zúbkov...

elihu
8. jan 2011

@lenocka84 Nurofen aj od horúčky, ale aj na zmiernenie bolesti hlavne pri prerezávaní zúbkov. Tiež dávame gélik - calgel, aj ten pomôže, ale nie až tak dobre ako včera nurofen.

elihu
8. jan 2011

@z.valovic Tak my telku nemáme, sme na antiku, tak malá len pozerá kde čo uchytiť a kam zaliezť, len sa zatiaľ plazí. Aj my len kojíme, s čajíkom len po lyžičkách pri príkrmoch, ale zdá sa, že už, už chytá aj fľašku na pár sekúnd - začala som jej ju často ponúkať. Už sa len nehrá s dudlíkom na fľaške ale aj pár kvapiek vypije. Lyžičkou je to však stále najrýchlejšie.

lenocka84
8. jan 2011

@z.valovic
@elihu aha to som nevedela, ten davam len pri horucke
a na striedacku davam calgel a dentinox, zatial zabera
uvidime dokedy

karmelka77
8. jan 2011

@lenocka84 nam raz uz dentinox nezaberal tak som tiez dala panadol...vzdy som ho mala nachystany ze mu ho dam a iba raz som dala...najhorsie je ked sa v noci budia koli tomu...teraz je trochu pokoj, aj ked nic nove v ustach nevidim, tak uz neviem z coho je taky nekludny...s tym statim - u nas je to tak ze odkedy zistil ze sa da aj stat, tak by stal stale, normalne ho musim chytit pod pazuchy a chodit s nim, taky je pri tom stastny, len keby sa chcel sam uz postavit🙂) a toto robi odkedy je v choditku, len by chodil, tak bud rada kym mu to nechyba🙂)) lebo prides o chrbat🙂))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre