Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

lenocka84
4. apr 2011

@miska246 a aku mate vahu?
my sme v 9,5m mali 10kg, tak som zvedava co to bude teraz
buduci piatok mame poradnu aj ockovanie

miska246
4. apr 2011

My mame 11 kil a 76 cm, tretie ockovanie mame uz za sebou, bol to horor, mala sa naplakala tolko, co ani za rok nenaplakala... ☹ ☹ Uz nas caka iba 15 mesacna poradna a ockovanie. Uf...

lenocka84
4. apr 2011

@miska246 ja tajne dufam ze 11kg bude horna hranica, kedze sa uz zacal hybat, a teda je to mala vrtula

miska246
4. apr 2011

@lenocka84 Neboj sa, urcite bude tolko 😉 😉 😉 Aj nasa sa uz hybe, ale sama este nechodi, este teraz chytame rovnovahu... par sekund sama postoji, ale krocik sa urobit este neodvazi, zatial chodime iba za rucky.

lenocka84
4. apr 2011

@miska246 my tiez tak, aj okolo nabytku uz ide, aj sam, ale vzdy obidve ruky
ani za jednu ruku ist nechce, este sa boji
ale to pride casom

karmelka77
4. apr 2011

Baby zaciname chodit!!! konecne sa zacina pustat urobi dva tri kroky a potom akoze pada🙂) ale uz nabral odvahu vykrocit, tak som zvedava kedy naberie odvahu a bude cupitat uz sam🙂))

miska246
4. apr 2011

@karmelka77 Gratulujeme a tesime sa spolu s Vami 😉 😉 😉

karmelka77
4. apr 2011

@miska246 dakujeme🙂)) ved vy nam idete v patach tak cakaj aj ty uz🙂)) sranda ze ono to pride ked to clovek najmenej caka...stale ked sme s nim chodili musel ist za obidve ruky za jednu ani nahodou a dnes zrazu za jednu a hned na to par krockov🙂))

aaangella
4. apr 2011

ahojte babuky tak ja som zase smutna plazit sa plazi stvornozkuje tak ze 4 kroky padne na busko a radsej sa doplazi okolo nabytku sa vobec nechce postavit ale ked ju postavim ja tak stoji a chodenie to mame tak ze za oby dve ruky aj cely den ale som z toho smutna ze nechce sama sa postavit ma snahu len ritku nevie zdvihnut myslite ze to preskocime a zacne rovno chodit ? lebo tak chodime ze za ruky ale oby dve jednu este nie a vase ako su na tom? a este vase si uz isto drzia flasky same ze ale moja si pri kazdom papani drzi oby dve usi no co Vam poviem som smutna ☹

bublinka144
4. apr 2011

@aaangella
Ale nebud smutna, aj Tvoja Andrejka bude coskoro chodit rovnako, ako vsetky ostatne deticky. Co uz na tom zalezi tych par dni naviac ... Hlavne aby bola zdrava a vyvoj ide dopredu tak ci tak. Jedna sestricka mi povedala, ze nech si maly este setri nozky, ze sa v zivote este dost nachodi. Tak to ber aj Ty.
Moj maly uz chodi uplne sam, flasku si tiez ked chce podrzi, ale napriklad slovo mama nie a nie povedat. Tak to mame asi kazda, ked si tu poprecitujeme veci o ostatnych detickach a potom porovnavame. Myslim, ze priroda vie najlepsie, co a kedy ma byt.
Tak malu vystiskaj, vybozkavaj a tes sa na dalsie pokroky, ktore urcite pridu.

karmelka77
5. apr 2011

@aaangella no keby som vedela co so svojim prispevkom sposobim ani ho sem nedam...:((( nepozerala si vcera nahodou reflex??? ak nie pozri si to v archive hovorili prave o zaciatkoch chodenia babatiek a jedna z veci ktoru povedali je ze je uplne normalne ak dieta do 1,5 roka nevie same chodit, ze dovtedy sa to vobec neriesi...takze hlavu hore a ako to tak vidim bud rada, tento nas cert strasne zdivel a mam pocit ze akonahle uz bude uplne sam chodit ze bude naozaj behat a ja za nim a to len bude...Su deti ktore su velmi sikovne a v 9-10 tich mesiacoch vedia chodit same (tu patrim ja a moj mm🙂)) potom normalne okolo 12 mesiacov a trosicku lenivejsie do toho 1,5 roka...a co sa tyka flasky u nas sa pouzivaju iba flasky s cumlikom aj na caj a mlady pan si ju nechyti ani omylom sam🙂)) a neriesim to, tak ako som prestala riesit ci mi bude chciet ine ako pomixovane jedlo, a predstav si ako prechadzame na dospelacku stravu tak sa to da, no vacsinu veci este mixujem, ale ked mu dam uz rozok do ruky, alebo chlebik tak papa, a ked mu natriem chlebik lekvarom ani nehovorim🙂)) takze naozaj klud o nic nepridete🙂))

aaangella
5. apr 2011

@bublinka144 dakujem si zlata
@karmelka77 dakujem uz som si to pozrela zaujimave

miska246
5. apr 2011

@karmelka77 Tak to mas pravdu, my zatial chodime za obidve rucky a ked ju pustim a drzim iba za jednu, betarka, zastane a neurobi ani krocik. Ale stoji sama bez drzania na par sekund a potom sup na ritku 🙂 🙂 🙂 Inac, cez vikend ideme oslavovat rocik, aj vy idete robit oslavu?

miska246
5. apr 2011

@aaangella Netrap sa tym, ono to pride, ked to budes najmenej ocakavat. Kazde dietatko je jedinecne. A aj my musime drzat milost panicke flasku 😀, z toho si nic nerob.

lenocka84
5. apr 2011

@aaangella ahoj, klud ona nato pride ani sa nenazdas. kazde dietatko je ine.
u nas napr chodenie len za 2 ruky, ked ho drzim za 1, hned sa snazi niecoho chytit alebo spusti panicky plac, lebo nema istotu, stat, no tak 2 sekundy, kym si neuvedomi ze som ho pustila,
ale nenutim ho, pride to same od seba, nebud smutna, mozno ta za par dni prekvapi
ako u nas, nestvornozkoval, az do 10m, boli sme u neurologicky a za 2 dni nato uz ako dabel siel. bude dobre, neboooj a nemysli nato.

aaangella
5. apr 2011

@miska246 dakujem si zlata a ked sa smiem spytat kedy mate rok lebo aj m y mame cez vikend vychadza nam to na sobotu

aaangella
5. apr 2011

@lenocka84 budem sa snazit na to nemysliet dakujem moc za podporu tak my budeme asi trosku lenive babatko 😉

luka03
5. apr 2011

@karmelka77 este k tym topanockam, pozerala som take ako mate vy s tym slimacikom, tie hnedo-ruzove, ale zdalo sa mi, ze maju dost tvrdu, neohybnu podrazku, tak sme nakoniec kupili take cerveno-biele s ohybnou podrazkou. Podla predavacky vraj capacky ale su to normalne topanocky. Pridam aj foto do albumu 🙂 Inak gratulujeme k vasim prvym samostatnym krocikom!!! Uz mas po chlebe, haha 😉 Kazdu chvilu sa ti rozbehne a potom sa uz nezastavis 🙂
@miska246 dufam, ze Timejka je uz fit a vo forme, cela zhava na svoju prvu velku oslavu 😉
Inak viacerym sa vam tto tu uz blizi! 🙂 POtom dajte vediet ako to prebiehalo 😉 Nam narodeniny pripadaju presne na velkonocny pondelok, tak asi to urobime tu sobotu pred, este uvidime. Aj tak je to nie bohvieco lebo cez sviatky su vsetci rozlietani... No ale nevadi.
@aaadinka Neboj nic, ma kopu casu na vsetko! 😀 Ved sa v zivote este nabeha ale kedy sa bude moct len tak vyvalit na brusko? 😀 My napriklad sice chodime vo velkom popri nabytku a tak, ale za rucicky ani za svet, boji sa 🙂 Tak si myslim, ze ani sama tak skoro nezacne chodit lebo ma respekt pred tym 🙂 Takze sa voooobec netrap, ona vie co je najlepsie a ze sa nema kam ponahlat. O nic nepride. A ty mas aspon este chvilku pokoj kym za nou budes musiet behat... A flasticku si nedrzime ani my. Niekedy sa jej zadari a chyti si ju a sem-tam si dokonca aj trafi sosakom (nemame s cumlom) do ust, ale nevie si ju naklonit, takze sa nenapije 😉 A vacsinou ide s hlavickou za flasou namiesto toho, aby si ju rucickami dala k ustam... Ale ved aj na to pridu 🙂
Takze ziadny stres, snaz sa neporovnavat a uzivaj si krasne dni s tvojim pokladom najsikovnejsim na svete!!! 😎

karmelka77
5. apr 2011

@miska246 my mame narodky v piatok a aj v piatok oslavujeme, lebo svokra ma hned v sobotu a som sa zaprisahala ze nikdy nebudeme oslavovat spolu!!🙂)) ved na to som aj lekarka ukecala ked mi chcel robit cisarsky 9.4. som povedala ze preboha nie svokra ma vtedy narodky a to mi nemozete urobit, tak do 20 min. som bola na stole 8.4.:))) inak dnes sme uz spravili viac krockov sami🙂)) som zvedava fakt ci to stihneme do roka, a to som si myslela ze mam doma lenivca🙂) dnes si filipko nak rozbil pusinku - krvy jak na zabijacke, ma napuchnutu peru, ale vyzera ze neboli🙂))

cicimon
5. apr 2011

@aaangella ja som bola dnes s malou na cviceni pre deti, boli tam vacsinou rocne deti, len jedna 14mes sama chodila ale aj to ze len nejaky tyzden, vsetky ostatne chodili a jeden chlapcek o tyzden starsi od mojej ani nechodil, ani nesedel ani sa nestaval... proste on sa pohyboval ako "partizan" styl kolisky, ze len ruky daval pod seba a nejakym odrazom sa hybal...a ze to je tak 3mes tym padom pozadu..
moja tiez chodi len okolo nabytku, sama este nie, ale ved to je stale ok, tak sa nic neboj

aaangella
5. apr 2011

@cicimon jeee dakujem za podporu mne uz to totiz doslo tak luto ked tak citam ake su sikovne deti tak preto ma prepadol smutok ale dakujem dnes som si precitala vela veci a nebudem to urychlovat raz chodit bude 😉

karmelka77
5. apr 2011

Inak baby vsimli ste si ze tu aj ine aprilove deti uz chodia?? Lebo sa tato debata nejak zvrtla jednym smerom mam pocit...poniektore uz nepisu casto priamo sem a deticky im uz behaju...zacinam mat pocit ze som sem asi naozaj nemala nic pisat...

p69majka
5. apr 2011

🙂 Ahojte dievčatá. Dnes sme mali očkovanie a poradňu. Sárinka plakala, ale zatiaľ sme bez teploty. Váži ako manekýnka 8540 g a meria 74 cm. Lekárke sa zdalo, že má viac, že od poslednej poradne akosi vyrástla. To bude asi tými šatami, čo som jej dala. Vyzerala v nich ako herečka 🙂 . Sárka chodí pekne za jednu ruku, aj po vonku. S buginkou už behá sama. Sem tam sa zabudne a prejde sama po obývačke od stola ku gauču. Tak uvidíme , či do 16. apríla stihne sama začať chodiť. My oslavujeme Sárkine narodeniny o týždeň neskôr, vlastne na Veľkú noc v sobotu. Vtedy všetci môžu. Tortičku som už zajednala. Dnes prišla hojdačka http://www.babybazar.sk/detail.php?id=2626571. Ešte sa rozhodujem aký golfový kočík kúpiť. Rozmýšľam čo budeme pripravovať na papanie na oslavu. Nemáte tipy? Poraďte niečo. 🙂 Filipko zase kašle, tak nám dnes dr dala sirup Trifed exp. a inhalujeme. Najprv mal len nádchu a za dva dni mu to stieklo do hrdla. Už zapichol, lebo som mu na noc dala Dithiaden. Nech si aspoň dobre pospinká. Dúfam, že to Sárka nechytí. 😒

p69majka
5. apr 2011

@miska246 my to máme presne naopak s tými sirupami. Hedelix nič , Stodal áno. 🙂

cicimon
5. apr 2011

@p69majka ja som malej spravila na oslavu tortu "mokry pes", velmi jej chutilo a potom to jedla este 2 dni na desiatu a olovrant 🙂 nechcela som, aby mala len tortu, co zajednala svokra - marcipanova s ananasom a aby ju nemohla jest a pozerala na nas..

p69majka
5. apr 2011

@cicimon a hodíš mi recept do IP? Ďakujem. 🙂

cicimon
5. apr 2011

@p69majka Mokrý pes
Oloupeme 3/4 kg jablek, nastrouháme a necháme s trochou vody a cukru rozvařit na kaši. Rozmícháme dva obyčejné vanilkové pudinky v malém množství studené vody, vlijeme do jablkové kaše a necháme přejít varem. Dortovou formu vyložíme piškoty a přelijeme směsí tak, aby se směs dostala všude. Necháme zchladnout a dáme do lednice ztuhnout.

robit den vopred aby to cez noc stuhlo, cukor netreba, je to sladke tak akurat... a na 3/4kg jablk som robila 2 vrstvy piskot a 2 vrstvy jablk .... piskoty, jablka, piskoty, jablka

nie je to sladke resp tak akurat, nema sa tam co pokazit a fakt dobre a vhodne aj pre deti 🙂

banan bol len na ozdobu

p69majka
5. apr 2011

@karmelka77 ahoj. my máme dva zúbky už vidieť a teraz nám idú tri naraz a večer, keď zaspinká , tak sa stále budí s plačom. Krém nezaberá a musím dať Nurofen od bolesti, aby si pospala. ☹

p69majka
5. apr 2011

@cicimon 🙂 Ďakujem. Si zlatá a vyzerá to fakt dobre a ľahko. pa

p69majka
5. apr 2011

@miska246 Sárka má veľmi rada jogurty. my kupujeme Bánovcký, Jednoťácky a Zvolenský, vanilkové len už teraz. No už raz som jej dala aj Pribináka a už sa teším , keď jej už budem môcť aj tvarohové dať po roku. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre