Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

p69majka
13. apr 2011

@karmelka77 no ale asi menej brutálna, lebo malá zase toľko neplakala ako predtým. alebo už si chúďa moje začína zvykať. 😀

p69majka
13. apr 2011

@aaangella tak vám držím palce. čo už narobíme s tými našimi chorôbkami. Amoksiklav dosť preháňa, tak ak môžem poradiť, daj aj probiotiká. 🙂

p69majka
13. apr 2011

@miska246 tak uvidíš zajtra a daj vedieť čo a ako. 🙂

karmelka77
14. apr 2011

Ahojte, tak my mame vonku prvu stolicku🙂) ale nam dala zabrat...a teraz ked sme uz mohli mat chvilku pokoj sa zacalo nieco diat, maly je jak z divych vajec, straaane niekedy...zuri, jeduje sa...ja neviem ci dalsie zuby, alebo nam zacalo prve obdobie vzdoru...lebo to su take jedy, ze clovek mu nieco nedovoli a uz sa vystre a zacne jacat, bez slz...ked ho niecim hned zaujem, akoby utlo a prestane...hruza...aj u Vas je to tak?

lenushka
14. apr 2011

@aaangella Ahoj☹ Tak skore uzdravenie prajem. Ryyychlo sa zotavte 🙂

lenushka
14. apr 2011

@karmelka77 Waaaw 🙂 Prva stolicka 🙂 Som zvedava, kedy to nas caka 😀 Aj nas Viktorko sa tak sprava. Neviem, cim to je a tiez to netrva dlho.. Mozno vyse tyzdna. Raz mi tak do kociara nechcel sadnut, museli sme ho dvaja vkladat 😀 Ale nerobim si z toho tazku hlavu🙂 Myslim, ze kazde dieta si tym musi prejst 🙂

maya30
14. apr 2011

@karmelka77 jasne aj moj sa tak jeduje ze nechapem....hlavne v choditku - hodi sa dozadu a myka sa zo strany na stranu, do toho zurivo poskakuje a jaci akoby ho z koze drali 😀 a akonahle dostane co chcel tak sa zacne usmievat ako ked utne....

Baby davate detom cumel ked idete von ? Ja davam ked je umraucany alebo ked proste nie je v pohode a uz sa mi parkrat stalo ze ked som stretla znamych tak mu ho hned tahali z ust, vraj uz je velky a naco mu je a blablabla.... Tak ja uz neviem akoze kedy ma narok na cumel ak nie teraz ? Nepoviem, na vacsom dietati co sa uz nevozi v kociku je cumel trochu zvlastny, ale u rocneho dietata ?

miska246
14. apr 2011

Ahojte maminy, tak my sme nakoniec dnes boli u dr., vecer mala Timuska uz aj teplotu 38 a v noci 38,5. Nastastie nemame ATB- zatial sa im uspesne vyhybame... Dr. nam dala len nejaku tinkturu do ustociek, ze mala ma trosku nastrieknute hrdielko, ale dychanie ze bolo ciste. Aspon to. Mame jej s tym potierat aj dasienka. Timka doktorke ani pusinku nechcela otvorit, betarik nas. Najhorsie na tom je to, ze ani za nic mi nechce otvorit pusu a zatne sa ako kliest. Asi to naozaj budu tie zubky, dnes mala uz aj trosku hnacku. Dufam, ze nam coskoro vykuknu zubky a prejde nam to. Dnes uz sme cely den bez teploty, aj pekne papala. A vystraja, akoby jej nic nebolo 😉
@maya30 Ja malej davam cumlik iba ked ideme spat a ked ideme von, dam jej ho len v najnutnejsom pripade. Uz by som ju pomaly chcela od cumlika oducat.

karmelka77
14. apr 2011

@lenushka
@maya30 ja viem ze mozem byt rada ze nemam doma takeho ze kam ho posadim tam bude, ale toto...dnes sme boli plavat, no keby ste videli co tam robil - behal po styroch po podlozke na vode hore dole asi 20 min. a vzdy na konci chcel skakat do vody...esteze bol s nim vo vode mm, lebo ja by som uz umrela, doma ho nedokazem uz nicim zabavit, chodime do tej detskej kaviarne, ze aspon tam sa unavi, ale neda sa tam chodit kazdy den...si ani neviem predstavit co bude ked bude chodit...🙂) akoze hlavne ze je zdravy a mamina mozno konecne zhodi, ale aj tak, bojim sa aby som nieco nepodcenila vo vychove...:((
@maya30 my sme dudel nikdy nemali🙂) ale myslim ze na jednej strane mas pravdu teraz ked su taky jedovity je to super ak ho to upokoji, ale uz by som sa asi snazila ho odnaucit od toho, iba na noc davat...🙂)) ale je to kazdeho vec, a nejaky ludia na ulici sa do toho nemaju co starat a uz vobec mu ho nevyberat...🙂)

karmelka77
14. apr 2011

@miska246 a ma aj sopliky? Lebo hrdielko sa moze aj z toho zapalit ak by mala sopliky so zubkov🙂)) tak skor uzdravenie...🙂)

aaangella
14. apr 2011

@p69majka ahoj a ake probiotika mam kupit porad mi ked mas skusenost dakujem

lenushka
15. apr 2011

@aaangella Ahoj. Biogaja, tie maju "zivotnost" mesiac, okolo 10€ alebo Nutrolin B to je sipur so "zivotnostou" tyzden, okolo 4€. To som mala odporucane primarkou, ze tieto 2 su najlepsie 🙂

miska246
15. apr 2011

@karmelka77 Ahoj, so soplikmi sa trapime uz pomaly treti tyzden, uz som z toho zufala 😔 😔 😔 Dr. nam povedala, ze pokial su sopliky priehladne, ze je to ok. No ja neviem, stale dookola ten isty kolotoc ☹ ☹ ☹

maya30
15. apr 2011

caute baby ak by ste niektora mali zaujem o trojkolku Smart trike z druhej ruky, tak tu je link na aukciu za slusnu cenu a v super stave
http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=3315080
mala som ju vyhliadnutu ja, ale natrafila som na cervenu, tak sme kupili tu

aaangella
15. apr 2011

@lenushka ahoj dakujem dnes som kupila biogaju

p69majka
15. apr 2011

@aaangella ahoj. máme tieto http://www.dophilus.sk/?id=17. a mali sme aj tieto http://www.babyonline.cz/nej-vyrobky-a-sluzby/l.... bola som s oboma spokojná. Ten infants dophilus sa asi viac oplatí cenovo. 🙂

p69majka
15. apr 2011

@aaangella tá je zbytočne drahá a za chvíľu je po nej. ja som ju tiež mala a potom mi lekárka doporučila tie, čo som ti napísala. 🙂 Nevýhodou Biogaia je aj to, že ju nevykvapkáš 😉 .

p69majka
15. apr 2011

@lenushka nutrolin B dávam malému v tabletkách. So sirupom je hrozná oštara. ☹ preto pri Sárinke používam radšej práškové formy, ktoré vysypem do stravy a zbytočne pri chorobe nestresujem ďalšou odmerkou.

p69majka
15. apr 2011

@miska246 my máme od pondelka kvapky do nošteka Pamycon. Odsávali sme 3krát denne a pekne nám to ustupuje z nich. sú výborné 🙂

p69majka
15. apr 2011

@maya30 @karmelka77 my máme dudlík a som hrozne rada, lebo Sárka sa s ním pekne upokojí. Aj Filipko mal dlho dudku a nič mu nechýba. je to výhoda aj preto, lebo keď sme vonku a chce všetko olizovať, tak jej dám dudku a je po probléme 🙂 Ja to z duše neznášam, keď sa niekto stará do takých vecí. každá matka si svoje dieťa najlepšie pozná a vie čo potrebuje. Nehovorím, že jej ho strkám nonstop do pusy. Tiež som rada, keď si stále niečo rozpráva a keď sa škerí. No keď je treba, tak je to veru super pomoc. 🙂 Takže sa vykašli na mudrlantov a rob si po svojom a po Alexkovom. 😀

p69majka
15. apr 2011

@karmelka77 no niečo mi hovor. tak neviem či je to teraz tým, že je Sárka chorá, ale ona tiež máva statočné hysáky a keď jej nechcem dať napr. mobil, tak to by si mala vidieť. našťastie už sama chodí a ja ju nechám stáť a nevšímam si ju. poreve si a potom ide ďalej a niečo si nájde. inak to chodenie je tiež divočina. všetko mi otvára, šuflíky, skrinky a hlavne také, kde mám pre ňu nebezpečné veci. musím niečo vymyslieť, aby sa k tomu nedostala. ja mám pocit , že mám doma druhého chalana, je to hrozná špekulantka. také kúsky dokáže stvárať, že mám dosť. tak snáď to dlho nepotrvá a detičky si nám trošku uvedomia 😀 . veď my máme tiež len jedny nervy. 😠

p69majka
15. apr 2011

@karmelka77 a gratulujem k tej prvej stoličke. 🙂

aaadinka
16. apr 2011

@kika29 no to nase zihadlo je tiez riadny betar....Najskor manzelovi spadla z gauca,ale to ju stihol zachytit,takze to bolo len take drobne tuknutie,ale to som mu nadavala jak chora vrana,no a asi dva tyzdne potom,ked sa postavila k stolu,chcela prejst ku gaucu a zhybla sa jej nozicka a padla zo stoja na podlahu.Kedze som nevidela presne akou silou padla na hlavu,tak sme radsej isli na pohotovost,ale musela spadnut asi celou silou,dufala som , ze aspin ramienko jej to stlmi,ale kedze sa im zdala ta prasklinka na lebke,tak to asi bol pad len na tu hlavicku....kto by si pomyslel,ze dieta z noziciek,ked padne moze mat prasklinku?s tym kamoskynim synom si ma tiez vystrasila,teraz mojej kamoske spadla mala z gauca a udrela sa este aj o roh stola a to som ju ubezpecovala,ze to isto nic nemoze byt,ze to musi byt byt velka rana na krvacanie do mozgu.Ale podla toho , co si pisala,to nebol az taky uder,ci?Nasa mala sa mi zda teraz ovela opatrnejsia,viac sa boji a ked sa chce pustit,tak sa otoci,ci som blizko,ci by som ju zachytila,pripadne sa ma chyti a az potom pusti....A uz sa naucila padat aj na zadok a aj na kolienka.Tak snad to bude lepsie.Uz nech sa nauci behat 🙂)))Ale zase ina kamoska mi vravela,ze jej syn(ten ma uz 3 roky) sa smykol na dlazbe na plavarni a tiez rovno celou silou na hlavu,takze ono to na nich striehne v kazdom veku ☹ a hlavne ked su nase deti take zihadla 🙂)))ja som uz teraz tiez ovela opatrnejsia,uz ju z oci nespustam ani na sekundu a som pri nej maximalne na meter daleko 🙂))

aaadinka
16. apr 2011

@fraufrt aj my zelame dodatocne vsetko najlepsie 🙂tie pady nas vraj este velakrat stretnu,tak s tym nic nenarobime.Niektore deti su lenivejsie a nepadaju tak,ale ved aj dospely clovek dokaze zakopnut,takze aj ked my budete pri nich stat,tak sa im to moze stat.Nasa sestricka u doktorky vravela,ze ked jej spadol syn z postele tak si povedala,ze pri druhom dietati sa jej to nestane a zase sa jej to stalo pri dcere.A to vraj stale kusok od nej....ako ste oslavili?

aaadinka
16. apr 2011

@karmelka77 joj my sa vieme tiez riadne jedovat.Jaci a skace na zami,len hlavicka jej lieta xixixii,len ju objimem a je dobre.Samozrejme , ze ju hned zaujmem niecim inym xixixi,sranda je to 🙂))))

aaadinka
16. apr 2011

@maya30 citala som nieco o cumloch,ze do roka v pohode a od roka sa utlmuje saci reflex a zacina navyk.Takze nie ze razatne zakazes cumel,iba ho od roka zacinas trochu obmedzovat.Ked mu nasilu vezmes,bude ho chciet este viac.Mne sa to lahko hovori,lebo nasu malu z cumla napinalo od narodenia,takze ho nema a ani prsty si necmula,ale sestrin maly je cumlovy zavislak,tak sme si to studovali.On mka teraz 8 mesiacov,takze tiez zacnu od roka s miernym obmedzovanim....Tusim do Dvoch rokov by si ho mala odnaucit uplne,lebo potom to je vraj ovela tazsie....

aaadinka
16. apr 2011

@miska246 my sme mali tiez dlho soplik,nie je alergicka?bo teraz je take alergicke obdobie....

maya30
16. apr 2011

@aaadinka my nemame ten problem ze by bol maly na cumli zavisly, on je cez den v pohode bez neho, ale ked som s nim vonku a zacne mrncat tak mu ho dam aby nevrieskal na celu ulicu...no a v takomto rozpolozeni som stretla par ludi, ktori ma hned zacali poucovat a to ma vytaca. Aj starsi mal cumel len do roka, potom uz len na noc a od 2 rokov vobec, takze v pohode... mne ide len o tych mudrlantov co sa do vsetkeho staraju 😝

miska246
16. apr 2011

@aaadinka alergicke nie sme, aspon o tom nevieme... A co si davala na soplik?

karmelka77
16. apr 2011

@miska246 ja som toto absolvovala nedavno s krpcom dva tyzdne soplil a lekarka sa ani nesnazila zistit z coho...aspon vyter z nosa keby spravila...nakoniec nam pomohol sirup Trifed, fakt zazrak na sopliky...🙂))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre