Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

moni
11. jan 2010

aaaau dejna, to teda neznie dobre 😒 uz to budes musiet nejako vydrzat a snad operacia pomoze 🙂

to je sranda s tymi babskymi povedackami, viem ze to velakrat vyjde, ale ja tomu vobec neverim 😅

kamilakd
11. jan 2010

miska tak vam ten maly tvrdohlavec trucoval a nechcel sa ukazat??? ja mam priznaky na dievcatko a lekar povedal chlapca...ta sa len usmievam lebo u nasto nevedia co to bude tajime a edia iba nasi...ostatna rodina len triafa

silvia7
11. jan 2010

no neviem, mne je blbé sa pýtať na ten kufrík u dr. ...asi som divná, ja viem.. napr. zajtra idem na úrad práce a tam majú tehu prednosť a čo myslíte, už som sa tam "predbehla"?? nieeeee.. dokonca ma aj stáť nehajú.. a taký mladý chalan sa pýtal, čo prišiel po mne, že to Vás nikto nepustil? ja že niee.. a on, šak to tam majú napísané... tak som sa len pousmiala..
ale dajte radu, zajtra sa mienim predbehnúť..len ako.. mám čakať, kým vyjde ten z dverí a normálne sa votrieť, že prepáčte.. alebo ako???????? hehe.. 😀 nech mám niečo z toho teda..

dejna3
11. jan 2010

ja som dnes stretla kolegyne a tie ma spocedali, potvory a nechceli ma pustiť, kým neprezradím... ale odolala som, tak len tipovali 😀 😀 😀
pri sofii, mi všetci prorokovali chlapca - podľa babských povedačiek 😀

dejna3
11. jan 2010

silvi, no ja by som to isto využila, lebo dnes už zriedka kde majú tehu prednosť 🙄 už ani u lekárov poväčšine nie 😒

moni
11. jan 2010

to je smutne dievcata co pisete, ze zriedka vam niekto da prednost. na mna su vsetci taki mili, ze niekedy to podla mna az prehanaju 😅 v praci nemozem pomaly robit nic, ani len z policky vytiahnut poloprazdnu malu krabicu.

silvii, pekne rozpni bundu, vystrc brusko a suverenne chod dopredu. ked to tam vyslovene pisu, tak preco to nevyuzit. moze ti byt srdecne jedno kto si co mysli. nie je predsa tvojou povinnostou, vybavovat sa s niekym to nevie citat 🙂

silvia7
11. jan 2010

no babuleee, šak hej, ja by som sa aj predbehla, len keď cestou hore tými schodami ma tá "odvaha" aj prejde... a si poviem, že šak sú tu len 3 ľudia, to počkáááám... 😠 vidíte..sebe na škodu som.. kruuuci..

moni ako aj ku mne sú všetci naokolí milí a nedovolia mi pomaly ani kabelku si zdvihnúť ...a tak, to len tí na úradoch a v čakárňach sú takí.. vieš.. všetci sa starajú len o seba a svoje problémy.. hold to sú ľudia.. a hlavne takí, čo ich vidíš tak prvý raz v živote.. to sú máloktorí takí zlatí.. 😖

kika29
11. jan 2010

vejula nieže nechce chlapčeka ale jemu sa viac páčia dievčatká lebo sú prítulnejšie a vlastne ani presne neviem on vždy chcel dcérku a ked sme čakali prvé nevedeli sme čo to je a ked sa dozvedel že baba taký bol šťastný a aj teraz chce viac babu. 😉

ale aj chlapčeka by mal veľmi rád on asi pozeral už do budúcnosti neviem.

dejna a môjmu mm šibe povedal že ked teraz bude baba tak tretie bude už chlapček 😀

dejna3
11. jan 2010

kika, im sa to dobre hovorí, ale vynosiť a odrodiť musíme my 😀 😀

kika29
11. jan 2010

hej ved som to aj ja povedala že mže mať tretie bábo ale nie somnou a môže si rovno pobaliť kufre 😀 tak dúfam že to pochopil a nevyserie somnou 😝 😀

moni
11. jan 2010

silvi, ved uvidis kolko tam bude ludi...ak tam bude viac ako 3, pojdes dopredu, co ty na to? 😵

dejni, no ja mam pocit ze je to dobre vymyslene ze je to na nas. mm je niekedy take motovidlo 😀

kika29
11. jan 2010

ten môj drobček sa teraz zobudil lebo ma kope zase ako das 😀 jéééééééééé ale je to už silnejšie trochsa dakedy až zabolí. dva dni ma tak ťahá bruško po bokoch že až aj vy to máte?

dejna3
11. jan 2010

moni, tiež si neviem predstaviť, akoby chlapi zvládli tehotenstvo a pôrod 😝 môj nemal ani odvahu ísť pri pôrod, ja som ho radšej ani nepresviedčala 😀

dejna3
11. jan 2010

kika, ja tu nemôžem obsedieť, čo ma tak veľmi kope 😅 ale furt! 😝 celý deň... ja neviem moje dietky sú asi z divých vajec, či čo... obe to robili

kika29
11. jan 2010

ja som tež volala mm ku pôrodu ale mi povedal že lekári budú pobehovať okolo neho a nie mňa 😀 ha ale reči majú chlapy silné a pôrodu sa boja viac ako my ženy 😀

dejna3
11. jan 2010

ja som sa dnes asi trošinku presilila a pobolievalo ma dolu podbruško... sakra, už sa musím fakt začať viac šetriť, ale keď to je ťažké s takou drobulienkou a s kočíkom ☹

dejna3
11. jan 2010

kika, ja som mala síce sekciu... ale keď sme čakali na príjem, tak práve rodila jedna žena a veľmi kričala, tak že sme to až na chodbu počuli... on celý ozelenel a myslela so, že zo strachu aj ujde a nechá ma tam samu čakať 😀 ešte skonštatoval - to nie ordinácia v ružovej záhrade, kde si trošku zavzdychajú, ako pri bolesti hlavy 😀 😀

kika29
11. jan 2010

to som aj ja dnes trocha prehnala tiež ma bpolí bruško veľa som chodila a kým som prišla domov a po malú do škôlky tak som myslela že mi drobec vyskočí čo tak ma ja tlačilo v brušku. Musela som si robiť prestávky a oddýchnuť si. ☹

silvia7
11. jan 2010

baby idem spať, nech ráno vstanem na ten úrad... a sa teda možno aj prekonám..

inak k tým chlapom - ja by som im dopriala, aby si to zažili aj oni... naaaaozaj zo srdca!!!!! 😉 😉

dobrúú

kika29
11. jan 2010

no veru niektoré ženy velmi kričia tiež som mala tú možnosť ich počuť a to som bola ešte pred pôrodom 😅 tak som sa zlakla že som sa pýtala domov z nemocnice 😅

dejna3
11. jan 2010

ani mne nebolo všetko jedno... ale zas dr. u ktorej som rodila, je super.. ona od začiatku vravela, len si zakričte aj z celého hrdla, ak sa vám uľaví, aj mi ponadávajte... 😀 😀 😀

kika29
11. jan 2010

ja som nekričala len nahlas tlačila hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm 😀 ale myslím že nemám sa za čo hambiť neurobila som si tam hambu 😅 ale tie čo majú ťažší pôrod tak to nieje sranda chudinky

dejna3
11. jan 2010

ja si myslím, že to ani nemôže byť hanba, každá žena pôrod inak znáša a zvláda, celkovo aj prah bolesti má každá inak nastavený a keď sa niekto pri takom reve uvoľní, tak prečo nie 😉
ja osobne som držala jazyk za zubami aj pri tých nepríjemnejších vyšetreniach - ako hamilton a pod. 😝 😝 a kočka, ktorá rodila v ten istý deň pri tom strašne kričala... takže indi vindi 🙂

kika29
11. jan 2010

máš pravdu .ja som to nemyslela v zlom. a aké vyšetrenia ti robili?

dejna3
11. jan 2010

ten hamiltonov hmat bol asi najhorší, asi 3 - 4 krát celkovo (robila mi to už ja na poslednej poradni)... ručne sa ma snažila dokina pootvoriť, lebo mi nepostupoval pôrod

kika29
11. jan 2010

a aj to sa dá ručne? to som nepočula

kika29
11. jan 2010

idem spať dobrú noc 😔

dejna3
11. jan 2010

toto som našla - na vysvetlenie... vraj sa to robí pomerne často

Hamiltonův hmat
je úkon prováděný v konečném stádiu těhotenství pro vyvolání porodních kontrakcí, kdy lékař či porodní asistentka vsune prst do vagíny a prstem provede oddělení membrán děložního čípku je to krouživý pohym uvnitř středu čípku.

dejna3
11. jan 2010

idem aj ja, dobrúúúú 😉

katka444
12. jan 2010

ahojte, michala pekne fotocky. popis podrobnosti ako to tam prebieha 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre