Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

stanulav
4. sep 2009

ak si dobre pamätám, čo som čítala, tak až od 20 týždňa má doktor možnosť rozoznať pohlavie na ultrazvuku

katka444
4. sep 2009

fu, tak to si este pockame 😖 😀

stacynka
4. sep 2009

dobre ranko 🙂 nebojte baby ubehne to ako voda ....

roxi
4. sep 2009

kiwinka - čítam, že sa tento víkend vydávaš, tak nech všetko dopadne podľa tvojich predstáv, hádam sa aj počasie troška umúdri a teda nech vám to vyjde a ste krásna a šťastná rodinka 🙂

roxi
4. sep 2009

a ja budem mať asi ďalší deň, keď budem totálne nefunkčná, nechápem ako mi môže byť tak zle, včera totálne celý deň a dnes to pokračuje, pred pár dňami som si myslela, že to už ustupuje, dúfam, že keď sa prehupnem do 4 mesiaca tak sa to zlepší, lebo je to na nevydržanie 😠

rozoberali ste tu plávanie, tak v mori by som sa nebála, ale bazénom moc neverím, tým sa vyhýbam aj bežne, čo sa týka potápania, tak to by som už neriskovala, aj keď ja som ešte potápala, keĎ som bola v 3 týždni, ale nevedela som, že som tehu a nebol to hlbkový ponor, len do 12 metrov, takže by to nemalo bábu uškodiť, spomýnala som to pre istotu aj gynek. tiež vravel, že sa nemám strachovať, našla som pár vecí aj na internete a vyzerá to, že v začiatku tehu a pri bežných ponoroch naozaj nie sú žiadne problémy a bábatka sa narodili zdravučké, tak ma to ukľudnilo,

lucinka1104
4. sep 2009

od 18 tt sa to dá ale nie vždy sa mimi ukáže 😅

roxi
4. sep 2009

a čo sa týka pohlavia, tak malá bola natočená stále veľmi dobre a dosť skoro som vedala, že budeme mať babu, ale vôbec si neviem spomenúť, v ktorom mesiaci to už bolo, teraz ľutujem, že som si to niekde nepoznačila 😠

lubiku
4. sep 2009

Dobre ranko 😀

stacynka
4. sep 2009

baby ja som celkom rada ze sa schladilo, o chlp lepsie sa citim ked neni taky hic...

stacynka
4. sep 2009

a este sa musim pochvalit ze sme trhli rekord dnes, po strasne dlhom case mi maly spal do pol deviatej, normalne ze oslavu spravim, lebo vacsinou kolo siestej vstava

lubiku
4. sep 2009

stacynka sa mu dobre v takom pocasi spalo, zato u nas bolo vstavanie o 6:30 velmi tvrde ☹ , stredna dcerka sa normalne aj rozplakala, ze ju bolia ocicka ako sa jej chce este spat 😲 😀

roxi
4. sep 2009

stacynka - pozerám, že medzi našimi malými veľký rozdiel nie je, blahoželám k dlhšiemu spánku 😉 , Lea sa v tomto umúdrila a vstáva medzi 7-8, ale zas cez deň spí len 40 min., niekedy už vôbec a zaspáva po 22 😖

a ako ste na tom s jedlom, lebo ja teda (sorry za výraz) doslova žerem, neviem sa kontrolovať, príde na mňa hlad a zjedla by som aj koňa

stacynka
4. sep 2009

ved aj mne sa uzasne spalo, som mala okno len tak na mikrovetranie tak sa fajne dychalo a zima nebola, no parada tak dobre som sa vyspala aj maly je vyskereny 🙂
co varite?
za chvilku vypadnem idem trosku na nakup

roxi
4. sep 2009

baby čo už máte detičky, nepriťahuje ich vaše bruško, lebo moja malá ma musí stále nechtiac štuchnúť, buchnúť, kopnúť (asi sa chce podvedome zbaviť konkurencie 😅 😀 ), keď si ľahnem tak si zmyslí, že by bolo super zaskákať si na mojom bruchu a keď mi dá pokoj ona, tak sa mi naň pre zmenu chcú nasťahovať mačky a pospať si, akoby sa dohodli a naplánovali si nonstop ma obťažovať 😖

stacynka
4. sep 2009

roxi ja mam total nechutenstvo, tak sa nutim jest, mala som to aj s timkom
mne maly spinkava poobede hodinku a pol az tri, ale som si s nim uzila ked bol babo tak mi polhodinkoval max tristvrte ale odkedy sme sami to mal rok a pol tak som si ho konecne nastavila na aky taky rezim a krasne mi spi a teraz aj ja s nim poobede
mne chodi spat tak kolo deviatej ale kvoli tomu ze je svetlo vecer tam vymysla, niekedy ked dlho poobede spi tak az o desiatej ale cez zimu mi pravidelne o osmej spinkal tak uz som mala klud, dufam ze sa mi to opat podari tak ho naucit 😉

katka444
4. sep 2009

no mne praveze moc nechuti jest. mala som grckaci tyzden a to som schudla 2-3 kg. posledne 2 dni boli super aj som uz jedla normalne jedlo. ale dnes ako sa zhorsilo pocasie tak aj mne je nejake ble 😝 . ale musim stale dat nieco do zaludka. predchvilou som zjedla jogurt, tak je to o cosi lepsie.

stacynka
4. sep 2009

roxi aj ja mam pocit ze maly sa mi stale okolo brucha moce, ale mozno to bolo aj predtym len sme to neriesili

roxi
4. sep 2009

lubi - chúďa, tak skoro budíček ☹ , ale vy asi musíte kvôli školákovi, či školáčke, že?

roxi
4. sep 2009

no ja keď jem tak mi nie ja tak zle, teda nie až tak moc, tka jem aj preto, ale niekedy, keď som s malou vonku a vrátime sa, tak som už tak vyhladovaná, že sa hneď vrhnem na jedlo a doslova hlcem, ale zjem toho teraz fakt veľa

stacy - asi som len teraz pozornejšia, aby sa niečo nestalo, tak skôr si uvedomujem, keď mi štuchá do bruška

roxi
4. sep 2009

idem, lebo musím aspoň čo to porobiť a potom vonku s malou, teda ak sa bude dať a nebude moc pršať, ale musím k vám častejšie nakuknúť, vy sa tu všetky tak tešíte na bábo, aspoň mi to dodá trocha sily, my sme už ďalšie neplánovali, takže ja to stále ešte predychávam a len dúfam, že môj zdravotný stav sa neskomplikuje a nebudem musieť prežívať také stresy ako pri prvom, ale zatiaľ je všetko ok, tak hádam to tak aj zostane a tehu bude v pohode a bábo bude zdravé a možno aj trošíčka pokojnejšie ako toto perpetum mobile, čo tu lieta po byte 😅

civavava
autor
4. sep 2009

dobre rano tehulky 🙂

tak ja idem dnes k dokymu, drzte mi prosim palce, nech ma cakaju len same dobre spravy 🙂

inak mi je zleeee, nevedela som vcera vobec zaspat a o 23:30 som sla vracat 😖 a potom som nespala celu noc, no hruza ☹

tak pekny dnik zatial a tesim sa na vase spravy dnes 🙂

lubiku
4. sep 2009

roxi ano dcerka je tretiacka a musime na 8 hodinu stihat 😖

civavava drzim palce u doktora 😉

katka444
4. sep 2009

civava drzim palce 🙂

ikushik
4. sep 2009

dobre ranko 😉 noo tak uz som sa konecne dovolala a objednala na 3D ultrazvuk,uff..
civava drzim palce,a takisto vsetkym co dnes maju ist sa pozriet na svoje fazulky 😉 dajte vediet co a ako 🙂

roxi a co sa dialo ked si cakala malu?

roxi
4. sep 2009

no neviem, stále prší, ale hádam prestane, lebo Lea už chce vyraziť do ulíc 😀

lubi - tak to ťa obdivujem, nedokážem si ani len predstaviť aký chaos musí u vás ráno vládnuť, ale ty to už máš určite zorganizované, teraz sa hanbím sama pred sebou, keď sa bojím ako to budem zvládať s dvomi deťmi, kým ty už čakáš 4, držím ti palce, hlavne nech ťa poslúchajú a aspoň vrámci možností pomáhajú 😉

civava - pripájam sa k babám a držím palce, nech je všetko ok

ikushik - mala som nejaké problémy zo zrážanlivosťou krvi, ale po pôrode sa to upravilo, ale kvôli tomu som sa dosť bála či nebude mať Leu leukémiu, lebo v rodine sme mali rakovinu konstnej drene a takto sa to mohlo prejaviť u bába, našťastie je zdravučká, no a AFT mi vyšli zlé a vyzeralo to na downov syndróm, ale keď som si ich nechala zopakovať tak sa nepotrvdil, potom zas po pôrode mne vyšli zlé pečeňové testy - takže doživotne už nemôžem hormóny - a dokonca mi vraveli dalším tehotenstvom sa to ešte zhorší a budem musieť brať od začiatku tehu lieky, ale zatiaľ je všetko ok tak nemusím, dúfam, teda že sa to nezhorší, a aby toho nebolo dosť tak po narodení ako v pôrodnici berú bábam krv na skríning, tak nám o 2 týždne došiel domov oznam, že vyšli pozitíne výsledky na vrodenú poruchu štítnej žľazy a treba testy opakovať, aby sa čo najskôr začalo s liečbou, inak vraj bude malá ťažko telesne a duševne postihnutá, takže stresov sme mali až až, našťastie aj toto bol len falošný poplach a malá je úplne v poriadku, zdravučká, čulá, živá až moc 😉

takže baby, ak niektoré z vás majú v rodine rakovinu prsníka - s HAK opatrne, máte nábeh skôr si zničiť pečeň ako baby, v rodine ktorých táto diagnóza nie je, na hepatológii sa čudovali, že mi to lekári predpisovali, keď som ich upozorňovala, že mama zomrela na rakovinu prsníka, no ale čo už, všade sa tvrdí, ako je HAK prospešná 😠 , ale nie je to celkom pravda,

a dalšia rada - ak by ste mali nejaké zlé správy (čo dúfam, že nebudú 😉 ), netreba hneď stresovať, často je to len falošný poplach ako v našom prípade, treba byť stále optimistický 😉

ale už fakt končím, lebo dnes osm sa tunejak moc rozpísala a sorry za tento posledný mega príspevok

martaina
4. sep 2009

Ahojte,
tak aj ja pridám údaje do tabuľky: martaina, Martina 30, Andrej, mená nemáme, TP: 18. 4. 2009, Hlohovec. Čo sa týka nárazov do brucha od malého si tiež musím dávať pozor, lebo sa stále chce po mne vešať a sem tam nechtiac džugne. Som mu povedala, že budeme mať bábo, tak mi stále chce hladkať brucho. Najlepší fór bol, keď sa ma včera pýtal, či som to bábetko zjedla, keď ho mám v bruchu. A či som predtým zjedla aj jeho. Je to srandista.

stanulav
4. sep 2009

Roxi, tak to s mala riadne blbé tehotenstvo. Ale fajn, že to dobre dopadlo.
S tou HAK máš pravdu. Ja som ju síce brala 6,5 roka, ale pochopila som, že jeto blbosť. Mala na mňa rôzne účinky, ktoré som si uvedomila najviac, ked som ju až vysadila.

Ináč žienkám, ktorým je zle držím palce. Mne je napr. fajn, ešte som nezvracala ani raz. Čomu som veľmi rada. Mňa len napr. na začiatku hrozne boleli vaječníky. To som si vtedy myslela, že mám nejaký zápal. No ale bolo to bábo 🙂

stanulav
4. sep 2009

martaina, tak to je riadny srandista ten tvoj syn. Tak sa tomu smejem, že či si ho zjedla... 😀 😀 😀

martaina
4. sep 2009

Je zlatý a strašne sa na bábo teší. Hneď by chcel dve: bratčeka a sestričku. Už má aj vybrané mená: Gordon a Emily 😉 Ešte tá Emily by sa dala, ale Gordon 😕

stanulav
4. sep 2009

to máš pravdu. Čo ho to napadlo? Je to z nejakej rozpravky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre