Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

maxii
7. sep 2009

hej ale byvame teraz pri senci, vo velkom biely

cicimon
7. sep 2009

chodite niektora do sauny? ja som bola naposledy v maji a aj by som celkom sla, len ci to je v 8tt bezpecne...

maxii
7. sep 2009

cicimon neviem,a le ja by som sa teraz bala, aj sauny aj viriviek...a to som rada chodievala 😵

ale mozno to neskodi, neviem 😕 len viem, ze prehrievanie bruska neni OK...

zuzana1971
7. sep 2009

cici akurat aj ja som vcera rozmyslala o saune, ale tiez som si neni ista ci mozme

ikushik
7. sep 2009

Saunový kúpeľ nepredstavuje pre zdravú tehotnú ženu, ani pre nenarodené dieťa nijaké nebezpečenstvo. Tehotenstvom spôsobené hromadenie vody, opuchy rúk alebo nôh, sa môžu pri pravidelnom saunovaní zmierniť.

Tehotnej žene prospieva aj detoxikácia organizmu vyvolaná potením a zvýšenou činnosťou ľadvín, pretože jej telo musí odbúravať aj produkty látkovej výmeny dieťaťa, ktoré nosí pod srdcom.
Klesá aj riziko trombózy, pretože kúpeľ v saune povzbudzuje krvný obeh. Nervové napätie, ktoré je typickým sprievodným znakom tehotenstva môže saunovanie svojim pozitívnym pôsobením na vegetatívny nervový systém podstatne znížiť.
Saunový kúpeľ uvoľňuje svalstvo i dušu, posilňuje imunitný systém a robí dobrú náladu – nie je teda vôbec čudné, že medzi tehotnými ženami sa sauna stáva čoraz obľúbenejšou. Odborníci sú už dávno zajedno v tom, že tehotenstvo nie je žiadnou prekážkou pre návštevu sauny. Naopak: tehotné ženy môžu zo striedavej hry tepla a chladu na každý pád iba profitovať. Tréning ciev vedie napríklad k rýchlejšiemu pohybu vody, ktorá sa nahromadila v tkanivách – teda náchylnosť ku vzniku tehotenských edémov sa zníži. A ešte bodka na i: ľahký a krátky pôrod. To tvrdia vedci minimálne vo Fínsku, ktoré je materskou krajinou sauny. Na ďalekom severe chodí väčšina tehotných žien veľmi rada do sauny ešte krátko pred pôrodom.

Najideálnejšie je začať s pravidelným navštevovaním sauny ešte pred otehotnením. Tak si organizmus zvykne na silné teplotné podnety, žena sa zoznámi s konkrétnou saunou i s jej ostatnými návštevníkmi.

Ak má žena počas tehotenstva zdravotné problémy, mala by sa pred návštevou sauny v každom prípade poradiť so svojim lekárom. „Niektoré komplikácie ľahšieho druhu počas tehotenstva reagujú na účinky sauny dokonca pozitívne“ hovorí MUDr. Rainer Brenke, šéflekár oddelenia akútnej prírodnej liečby Hufelandskej kliniky v kúpeľoch Ems. Pri ťažších ochoreniach alebo komplikáciách ako napr. pri vysokom krvnom tlaku, tehotenských kŕčoch alebo pri problémoch s ľadvinami návšteva sauny bohužiaľ nepripadá do úvahy.

Obavy nastávajúcej matky, že dieťa by teplotu sauny nemuselo dobre prijať, sú neopodstatnené. Kritické teploty vnútorného organizmu sa pohybujú až nad 40 stupňami Celzia. Takéto vysoké teploty jadra sa ale pri saunovom kúpeli nedosiahnu. „V saune sa zvýši telesná teplota krátkodobo maximálne o 1°C. To nezaťaží ani matku, ani dieťa“, zdôrazňuje profesor MUDr. Eberhard Conradi, predseda Deutschen Sauna-Bundes. (Nemeckého saunového zväzu).

cicimon
7. sep 2009

hmm, lebo do bazena chcem ist urcite,...a ta sauna...

brezuliatko
7. sep 2009

Ahojte, tiež sme s manželom v radostnom očakávaní. Zle mi nebýva vôbec, len sa cítim ako Šípková Ruženka, aj teraz by som si poslapa 😅 . Držím Vám všetkým palčeky, nech sú fazuľky zdravé a nech si to tehotenstvo pekne vychutnáme.

zuzana1971
7. sep 2009

vitaj brezuliatko

nove babulky, ak sa chcete pridat do nasej tabulky, napiste gajane (jednej nasej spulutehulke co tu prispieva)udaje, tabulku mozete vidiet aj v mojom albume, co tam ma byt

zuzana1971
7. sep 2009

jej nick je gajana 1, a kliknite si tu napr. na stranu 69 a kliknite na jej link a poslite jej udaje do IP (internej posty)

fruchtbar
7. sep 2009

Ahojte Babulky...dlhsie som u nebola,ale vsetko som si precitala!
Za pol hodinu musim byt v praci a najradsej by som si lahla a spinkala!!!! 😔 😔 😔

chcela som sa spytat,o dva tyzdne letime na dovcu do Turecka,co myslite,mam sa niecoho vystrihat alebo tak? (jedlo....)

Dakujem a pekny den vam prajem!!!

fruchtbar
7. sep 2009

Apropo,tesima ako sa rozrastame,vitam vsetky nove buduce mamicky!!! 🙂

zuzana1971
7. sep 2009

fruchtbar urcite nepi v turecku vodu z vodovodu len mineralku a ovocie si umyvaj len mineralkou, aj zuby, a nepi miesane napoje s ladom, lad moze byt z normalnej vody, atd...to su sice rady skor do Egypta, ale v Turecku to moze tiez platit...a pozor na upal

fruchtbar
7. sep 2009

Dakujem Zuzka,ja som uz raz v Turecku bola a aj v Egypte,ale denne,niekolkokrat,som pila za stamprlik domaceho,nech sa vsetky bakterie vypalia a nic mi nehrozilo,ani raz....len teraz neviem....

To uz hadam nejako zvladneme,aj bez slivovice 😉

Preco sa vlastne nema v tehotenstve opalovat,ked do sauny sa napr. odporuca?!

martina05
7. sep 2009

Ahojte, tak som sa vrátila z týždennej dovolenky... SUPER len som oddychovala a spala.....Včera som 1x vracala ...
Nič mi nechutí jesť a žalúdok mám ako na vode ... Inak všetko ok...

Čo je tu nové???? Ja idem na najbližšie sono 18.9. - MM sa nahlásil, že ide so mnou ----stráášne sa teší...
Frucht ... no ja som čítala /a aj lekár mi to prizvukoval/ v knihe Veľká kniha o materstve /inak super !!!/ že zvýšenie telesnej teploty nad 37,3 tuším na viac ako 10 min. ohrozuje bábo... no a s tým je spojené aj to opaľovanie... mala by si predchádzať prehriatu organizmu... Inak podľa tejto knihy neodporúčajú moc ani saunu a výrivky a termálne kúpele už vôbec nie ...

zuzana1971
7. sep 2009

caute, ja uz som spat od endokrinologicky, nakoniec mi volali, ze mam dobehnut skor...

takze 20 euro za vysetrenie, ktore spocivalo asi v tom, ze 2 minuty som lekarke povedala od kedy som sa liecila na stitnu zlazu a ake lieky som brala, medzitym si lekarka vybavila este telefonat s notarom a s obchodnym registrom
potom dalsich 20 euro za minutovy ultrazvuk stitnej zlazy
a minule som platila 8 euro za odber krvi, ale zistili, ze som mala platit 16 euro, lebo 2 skumavky, takze este 8 euro to

takze som odtial odchadzala za 5 minut o 48 euro lahsia 😠
a to mi este strhaju z platu kazdy mesiac tisice za zdravotne poistenie 😠
no parada

ale hlavne je ze to mam ok, tak mimi nie je ohrozene aspon v tomto...len mi odporucila kupovat si v lekarni jod ako vyzivovy doplnok...

ikushik
7. sep 2009

och baby.. 😔 (zuzi,ty vies o tom asi najviac)
akurat bol pri mne priatel..cele 3 hodiny do mna hucal ze aka je situacia,ze sa to neda a bla bla bla..ako keby som nevedela... proste mam sa uvedomit a normalne sa rozhodnut ohladom deticiek. ☹ teraz mi nepriamo povedal ze ich nechce.nech si najprv vybudujeme svoje zazemie a potom..potom uz moze byt neskoro..
urobila som si puding a napriek vsetkym vycitkam sa pokusim normalne fungovat

zuzana1971
7. sep 2009

ikushik 😖
uz som ti raz hovorila, co si ja o tom myslim...take blablabla ze zazemie na mna neplati...malokedy ma clovek idealnu situaciu, teda pokial nie je celebrita, alebo milionar, takze ja materialne dovody neberiem, ako som ja povedala, tiez do mna vsetci hucali, este pred otehotnenim, ze naco chcem decko, ze to vela stoji, atd, atd...
nevsimat si druhych a konat podla seba je moje MOTTO...
teraz som uz aj nasrata, ze som niekolkym ludom povedala, ake mena chcem dat, booze to sa spustila lavina, ze ake skarede mena, ze mam dat take a onake...lenze preco by som mala dat meno mojmu babu podla inych a nie podla seba???!!!
p.s. ikushi ten moj sa neozyva VOBEC, totalna ignoracia...neviem co je horsie...
a ten tvoj aby sa nevyhovaral na zazemie, a ked pojdes na potrat, tak sa na teba potom vykasle, aj na zazemie

este jedna vec, moju kamosku cca. pred 2 rokmi prinutil jej priatel ist na potrat a po potrate miesto toho aby ju podrzal, tak jej stale vycital a nadaval, ze zabila jeho decko, jeho krv..takze bola z toho duplom na nervy...no proste stale jej to vycital...ti chlapi nevedia niekedy sami co chcu!!!

ikushik
7. sep 2009

zuzi, mas pravdu, len tie emocie okolo toho ma totalne davaju dole ☹ ono si povies ze to je tvoja vec..ale okolie ti to dokaze fakt okorenit.. 😒

cicimon
7. sep 2009

kedy sa to chystate oznamit v praci?

improvizacia
7. sep 2009

ahojte aprílovky, tichučko sa ku vám pripájam... 😉
neviete náhodou kedy je dobré začať sa trošku hýbať? Ak bude všetko v poriadku, chcela by som si to tehotenstvo trošku užiť a chodiť na nejaké spoločné jogové či fitball-ové cvičenia prípadne na brušné tance pre tehulky - proste trošku sa hýbať a k tomu spoznať aj iné tehulky v okolí 😎 😎 😎

i

cicimon
7. sep 2009

i - to neviem, ale nejake cviky su aj na tejto www
http://www.starostlivostodieta.sk/cvicenie-pre-...

katkasuper
7. sep 2009

ahojte babenky! 🙂
Ja som sa dnes prihlasila.Som velmi rada že existuje niečo taketo,a že je tu moc vela dobrych ludi🙂
Som v 9týždni plus tri dni.Čakáme naše prve babetko.a velmi sa tešíme s manželom.len mam denno denne bolesti bruška,a bojim sa moc ajked nekrvacam.je to normalne ze ma boli cely den brucho?ajked je bolest zvladnutelna,bojim sa.....nemam stym skusenosti....

fruchtbar
8. sep 2009

Dobre ranko kocky !!!

Ikushik,hlavu hore,pockaj este dva tyzdne a v tretom mesiaci uz aj tak nemas na vyber... 😉 ,my sme s tebou!!!!

Baby,teraz som z toho uz uplny blazon,raz pisete aka je sauna prospesna a raz zase aka je nebezpecna.....ved tu sa uz nik nevyzna! No hej,asi nad tym netreba tolko premyslat a riadit sa podla pocitov....ved som len tehotna!!!! 😉 😉 😉

michalag
8. sep 2009

Dobre ranko 🙂 ,

tantama
8. sep 2009

ahojte.. ikushik nikto asi nemá ideálne podmienky.... ale to nie je o podmienkach... a pokiaľ si dobre spomínam tak sme ti všetky aprílovky ponúkli pomoc.....takže ked budeš niečo potrebovať napíš buď sem do fóra alebo do IP.....

a to platí pre všetky z Vás.... nie sme milionárky ale kúpiť pár vecičiek alebo prispieť na kočík dokážeme...... drž sa a riad sa práve tými krásnymi tehotenskými pocitmi.... SME S TEBOU 😀

klongova
8. sep 2009

ahojte baby,

ikushik - neboj chlapy sú svine a nevedia čo chcú, možno vám bude lepšie bez chlapa načo ti je taký čo ťa už teraz odrádza od bába. Mal by ťa podporovať a pomáhať ti. Asi ešte nie je pripravený na dieťa. 😉

Zuzana1971 - chcem sa ťa spítať ja sa tiež liečim na štítnu žľazu dokonca užívam aj lieky každé ráno nalačno Euthyrox 1 ks. Možno to s tým nesúvisí no ja mám ultrazvuk, odber krvy a podobné vyšetrenia ohľadom ŠŽ úplne zadarmo. Môžeš mi to nejako ujasniť za čo si to vlastne platila. Ja chodím na interné a doktor mi povedal že ma bude sledovať každých 6-7 týždňov.Díííík 🙂

kika29
8. sep 2009

Dobrý deň. Tak už som po raňajkách. skôr to nešlo bolo mi blbo. Kedy to konečne prejde. ☹

zuzana1971
8. sep 2009

babule mam strasne zlu spravu 😖 😖 😖
tyzden pred tym, nez som zistila, ze som tehotna, som jedla jeden syr plesnivy, kupeny v Carrefoure v Poluse, isla som ho vratit a dala som staznost na potravinovu inspekciu...z toho syra som tyzden mala hnacky a raz som vracala, myslela som potom ci to bolo zo syra, alebo z tehotenstva, ale dnes mi dosla z toho uradu odpoved:

Vo vzorke bola potvrdená prítomnost
Clostridium bifermentans, ktorý mohol byt prícinou zistených organoleptických zmien. Vo
vzorke bol zistený vysoký celkový pocet mikroorganizmov.
Z uvedeného vyplýva, že Váš podnet bol opodstatnený.

tak teray neviem co robit 😖 😖 😖 ci mimi nebude postihnute alebo daco 😖 😖 😖

tantama
8. sep 2009

zuzi hlavne nerob paniku ale radšej zájdi si hneď k lekárovi .. povedz sestričke čo máš a on ťa musí zobrať... nech ti vysvetlí či sa dačo mohlo stať........ ale myslím že na mimi to nebude mať v vplyv... skôr na tvoje trávenie to malo.. preto tie vracačky..

lucinka1104
8. sep 2009

zuzi postihnuté nebude určite spýtak sa na to dr myslím, že bude stačiť kedmu zavoláš,ale prvé 4 ttnie ej mimi vyživované od teba môžeš zjesť a vypiť čo len chceš neboj sa 😉

brezuliatko vitaj aj ja som z BB 😵

ikushik ja viem že je t o zle ked nie su peniaze , my žijeme v dlhoch odkedy s me as vzali ,ale žijeme , malý chodí podľa možnosti pekne oblečený a sme šťastní lebo amme jeden druhého, peniaze vždy boli a budú dako sa prežije, vyžili pred 200 rokmi vyžijeme aj dnes ,ale ten pocit ked as na teba usmeje bábo a neskôr ti dá pusinku ten je na nezaplatenie

ja nakupujem vždy cez babybyzar pouťité vecičky a sú ako nové, malému je to jedno, nemá s tým problém a ani ja akurát super ušetrím 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre