Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kats
21. jan 2010

roxi - suhlas 😀
ja som tiez uz potom tak kojila a nechavala v posteli, lebo nosit stale hore a dole ... 😝 ale po zavedeni prikrmu sa noci zlepsili, takze prespal pekne v postielke ... zaspavanie sme mali vzdy v postielke, len od prveho kojenia spal s nami 🙂 babo potrebuje tiez citit blizkost, ved jedine co zatial pozna je mama, jej hojdanie v brusku a odrazu ma by samo? vzali sme to takym kompromisom 😅 teraz nas caka presunut ho do vlastnej izby 😅 ktora je priamo spojena so spalnou, tak som zvedava 😀

roxi
21. jan 2010

nanika - neboj, oni sa naučia aj sami spinkať, Lee som už hovorila, že keĎ sa narodí bábo, tak že ona už pôjde spinkať do veľkej postele, akože svojej a mm ešte, keď sa Lea narodila, tak sa odsťahoval do detskej, lebo postieľku sem mali v spálni a aby sa vyspal, takže keď Lea zaspala, tak stále sme mali možnosť aj na sexíkovanie, aj teraz je to vlastne ešte takto a kým doobeda spala, tak spala v "tatovej" posteli v detskej, to som si ľahla s ňou, dosť rýchlo mi zaspala a potom už spala sama, teraz už cez deň nespí, večer chodí spať neskoro, tiež si s ňou ľahne, dosť rýchlo zaspí a my máme voľno, včera napr. nechcela zaspať tak som jej povedala, nech zostane v posteli, že ja o chvíľu prídem, šla som ju o pol hod. skontrolvoať a chúďa ona ešte nespala, ale z postele nevyliezla, lebo som jej vravela tam zostať, tak som si k nej na chvíľku ľahla a do minútky už bola v ríši snov 😀 a v noci ani nemusí byť nikto pri nej, ak sa zobudí, že niečo chce tak vylezia a ide nás hľadať, bez plaču či kriku, keĎ sa ráno zobudí sama, tak si dá papuče a dobehne, že kde sme, takže nie je nejako príliš naviazaná

roxi
21. jan 2010

kats - my to tiež plánujeme preorganizovať, spálňu máme veľkú, takže z tej urobíme detskú, ale zatiaľ tam budem len ja s bábom, manželskú posteľ plánujeme premiestniť do destkej (to zostane ako naša spálňa aj v budúcnosti), ale zatiaľ tam bude mm aj s Leou, aby ju bábo nerušilo, potom keĎ už bude malý väčší tak budú spolu v tej už veľkej detskej, no teraz to bude zas také iné provizórium, ale nechcem, aby sa v noci budila, kvôli tomu, že ju bude rušiť bábo a ja keĎ ho budem prebaľovať atď., dúfam, že to takto fungovať bude, keĎ už podnikneme také veľké sťahovanie, no ale nič múdrejšie som nevymyslela

jankako
21. jan 2010

lucinka...počas tehul by sa nemali dostať tie bakterie k mimi,iba keby sa poškodil plodovy vak,že???
ja sa nebojim ani tak antb.ako tých bakterii...
no,ak neprejdu tie bakterie,určite cisárskym,aspoň si mylsim že to tak býva...ale ani to ma neteši..chcem prirodzene...možno je nakoniec aj lepšie že prišli teraz na to,čím skor...
ale pripadám si ak nejaka špinava hnusoba,že sa ani neumývam..
zajtra ked ma budu prepúšťať mám isť za primárom/on je moj ošetrujuci lekár/na predpis tých liekov,tak sa ho popýtam že čo a jak..čo to mám a tak...
už som si aj porevala.. 😢

roxi
21. jan 2010

jankako - asi si len precitlivelá, to robia tie hormóny, preboha veĎ baktérie a iné pliagy sa ovplyvniť nedajú a veľa lekárov ti povie, že sa to práve lepí na tých najčistotnejších, takže sa tým netráp, taký cigáni v osadách tí sú zdraví jak ryby a pritom ako žijú, častokrát to bohužiaľ z čistotu preháňame,

mne sa páčilo, keď po narodení malej k nám prišla je prvá pediatrička (už sme zmenili, lebo dosť vecí zanedbávala - takže aj keĎ som si myslela, že nemôže existovať zlý pediater odporúčam overiť si toho ku komu chcete chodiť, to len tak na okraj), no ale prvé ako vstúpila do bytu sa zhrozila: "vy máte mačky 😲 😠 !!! no to nemôžete, novorodeňa a mačky 😲 😕 , mačky musia ihneď preč!!!, no pozerala som na ňu ako na zjavenie, že kde to žije, vysvetlila som, že sú očkované, odčervené atd. zdravšie ako ktorýkoľvek človek a že teda ich určite nemienime niekam dať, veď takto si aspoň malá vybuduje imunitu, na to osm ešte dodala, že len tak mimochodom máme aj andulky 😀 , tak to bol pre ňu ďalší šok. Ale bola to nejaká divná žienka, lebo potom ked sme prešli k inej a raz sa Lee podarilo ukradnúť mačkám granule a mäsko z konzervy a kým som dobehla mäsko už bolo v puse a prehltnuté 😀 , tak som potom na poradni vravela dokine, že Lea si medzi prvé príkrmy zaradila aj mačaciu konzervu tak sa na tom dobre pobavila a so smiechom sa pýtala, že či ma to nejako trápi, veď zdravá je, ublížiť jej to nemohlo a keĎ chutilo, tak čo, aspoň si buduje imunuti 😅 , taký prístup sa mi páčil viac, veď deti čo vyrastajú na dvore zo všemožnými zvieratami sú častokrát zdravšie ako iné, držané v sterilite.

jankako
21. jan 2010

ja viem roxi že moje telo to celkovo nezvláda...stále mám niečo...možno z toho to je..oslabena imunitna a tehu.hormonmy...

martina05
21. jan 2010

Jani, držte sa .... neboj všetko bude ok ....

roxi
21. jan 2010

jankako - v tehu je všetko iné, ja mám zas aj počas tohto tehu totálne rozhádzaný krvný obraz, iank je celkom v pohode, ale proste v tehotenstve prebiehajú v tele rôzne zmeny, predsa len máme vnútri "votrelca" 😉 a naše telo sa s tým cudzím orgánom - či ako inak tie naše bábatká nazvať, musí vysporiadať, predsa len z polovice sú naše ale z druhej polovice máme v sebe naše polovičky- asi to píšem divne, ale hádam viete, čo tým myslím, proste sú to cudzie bunky- fakt sa dnes neviem vyjadrovať 😅 , no radšej už idem, večer mrknem,
jankako - držím palce a neboj, určite všetko dobre dopadne a cs sa neboj, mnoho báb by ho uprednostnilo, ak by malo tú možnosť

kika29
21. jan 2010

moja spávala v postielke ale tiež ako viaceré píšete pohodlnejšie mi bolo u mať u seba v posteli a tom sa vypomstilo. Antikoncepcia 😀 sex nehrozil. Potom ajked zaspala v postielke tak v noci hocokedy preliezla k nám a spala až do rána. Potom sme to vyriešili tak že ked už nechcela byť v postielke tak sme postielku zrušili a dali jej válendu a na nej spí dobre. Máme ju síce pri posteli kedže máme len 2 izbový byt ale aspoň ked sa odkope nemusím vstávať alebo ked je chorá tak ma drží za ruku a spí. Sex je ked nieje doma alebo v druhej izbe 😀 a teraz už nebol ani nepamätám 😀.

daktorá ste sa pýtala na pichanie okolo srdca tak ja to mám dosť často. je to záťažou na chrbát a zvikne sa zacviknúť nerv a pichá to ako by do srdca a neviem sa poriadne nadýchnuť. Dakedy je to silnejšie pichnutie dakedy len slabšie. EKG bolo v poriadku.

aké máte príznaky na tie mykozy? alebo tie baktérie?

zuzana1971
21. jan 2010

a kde mame nase slniecko kamilku?

ja mam total depku, tak sneh-nesneh idem si pomaly opatrne kupit nieco jest do tych hroznych potravin pri dome, lebo su najblizsie a asi si kupim nejaky casopis na citanie, nech sa odreagujem 😝

blondy12
21. jan 2010

no ja sa musim ucit a uz to ako vzdavam mam zajtra skusku ale nevladzem a to este jednu o tyzden..a cakam na vysledok dalsej tak na nic ine nemyslim len pozeram na net ci uz je. 😔 ....

a aj seuska kde je?neviete?uz tu dlho nebola snad je vsetko ok..

kika29
21. jan 2010

v čera som vás čítala a už ste si poniektoré začali pripravovať tašku do pôrodnice. takú depku som dostála že ja nič nemám ešte a čas sa kráti. Lenže som na PN a ani si neviem ísť do mesta pokúpiť veci 😒 Normálne som v posteli večer premýšľala o tom. Nieže ma to chytí skôr človek nikdy nevie a pôjdem tam nepripravená 😕 Riadne ma to štve že nič nemám ani som ešte nevyprala vecičky a plienky a to som doma zavretá už vyše mesiaca. civavava už má aj požehlené to len ja osm dajaký lajdák 😅

tantama
21. jan 2010

janka neboj všetko bude dobré... ak sa malinká drží ty znesieš viac než si myslíš.... viem že je to na nervy a ked sa nedarí tak sa nedarí ale tvoje mimi sa má dobre a to je najhlavnejšie....
kika neboj všetko nakoniec stihneš a potom aj tak sa mrne teraz nenarodí isto by sa mu do takejto snehovej chumelice nechcelo🙂))

a babule už hlavy hore, kým to nie je katastrofa ak injekcie a nemocky, ufrflaných manželov dlhy a výdavky zvládneme isto......ved sme aprílové brušká 😀 😀 😀 😀

blondy12
21. jan 2010

kika nic si z toho nerob ani ja nemam nic pripravene pre seba do nemocky oblecenie sice mam lebo mi dala teta..a nekupijem som sa rozhodla...ze to mi postaci na zaciatok..ale treba poprat a nejako pripravit prichod...no az ked od februara..

jankako
21. jan 2010

díkes baby...strašne ma tie zle vysledky rozhodili 😢
ešte sa na to zajtra popýtam detailnejšie..
roxi dobre si to napísala s tym votrelcom.s jednou čo som sa zoznámila po pobytoch tu,tak jej telo odmieta mimi a správa sa k nemu ako k votrelcovi..keby to nekontrolovali a nebojovali proti tomu liekmi,tak by umrelo..ide rodiť už,ale je len v 36tt...jej telo mu nechce dať živiny cez pupočnik preto zlyhavaju prietoky už od 26tt..ojedinely prípad na SK a asi v celosvetovom meradle..má to aj pomenovanie,ale neviem ako sa tá choroba či ako to nazvať volá..
baby neviete prosim Vás či naozaj pasuje každa vanička na univerzálny stojan???lebo segra má vaničku a tak ma napadlože stači keby kúpim len stojan....škoda nevyužiť tu vaničku,ale stojan potrebujem kvoli krížom..

alicc
21. jan 2010

ahojte,
kika29 neboj ani ja nemám vypraté a požehlené veci, plánujem to robiť až v polovici februára, myslím, že je ešte čas.
volala mi sesterka, že má nejaké vecičky, tak aby som si to prišla pozrieť a zobrať čo mi bude vyhovovať, tak uvidíme.
zajtra idem do poradne a na sono v 30 týždni tehu, tak uvidíme , dufam, že je všetko v poriadku.

jankajo myslím, že nie každá vanička pasuje na aký kolvek stojan, to si treba dobre pozrieť.

a co sa týka toho spanie to je katastrofa, ked už konečne zaspím, tak sa zobudím na krče a ked nie na tie tak nemôžem byť na chrbte, totom ma zas tlačí bok, už som ako taký hypochonder, ktorý si stále niečo vymýšľa. 😝

dejna3
21. jan 2010

ahojte,
ja som bola na diabetológii a robili mi opakovanie gluk. testu - ibaže iným spôsobom:
najskôr nalačno krv, potom som sa bola najesť a o 2 hoďky znovu krv, znovu sa najesť a o ďalšie 2 hoďky - tretí krát krv z prsta a raz zo žily...
dnes som mala cukor veľmi nízky - 2,7 - 3,0 ..., a to som jedla normálne (napr. klasický jogurt, kávu so sušenou smotanou, pila som aj trochu kofoly...)... ale aj tak musím diétovať 😝 pretože po vypití tej glukózy - som minule mala zvýšený... nechápem to trošku... keby ma testovali aj vtedy len po zjedení nejakých rožkov, ako ste tu niektoré spomínali, tak by mi isto cukor nevyskočil... mne je to v podtstate jedno, tých pár týždňov vydržím, len nerozumiem, prečo to testovanie nie je všade rovnaké, keď to tak veľmi môže ovplyvniť výsledok? 😕 😕 😕

moni
21. jan 2010

ahoj dievcata, tak som konecne docitala. vidim ze ste preberali aj nevesele temy, ono v dnesnej dobe to ma malokto jednoduche. najdolezitejsie je nezufat nad svojou situaciou 🙂 mnohe mame velke stastie, ze mame oporu v partnerovi, v rodine, v kamaratkach, tak si to vsetko vazme 🙂 nakoniec aj tak musime my tie silne, pre nasich drobcekov 😵

jankako, drzim palce nech tie atb zaberu na tie pliagy! k babatku sa nedostanu cez plodovy vak, takze ked sa preliecia, budete fit 😵 a nemas si co vycitat, absolutne nic si nezanedbala, v tehotenstve je imunita velmi oslabena, sliznica prekrvena, meni sa zlozenie sektretov vo vagine, takze to je ako pozvanka pre tie potvory 😒 preto aj ta liecba byva narocnejsia, ale netreba zufat, budete v poriadku!

blondy, aj ja idem 2.2. na tu sladku zbrndu 😝 a neplas sa s priberanim/velkostou bruska, mala v brusku rastie svojim tempom, a to ze ti nevyskakuje brusko dopredu, nemusi nic znamenat 🙂

ja mam tiez nejake predstavy ako by sme chceli naucit malu spavat, ale to ze my si precitame nejake mudre knizky a rady, neznamena ze to bude platit na nase dietatko. preto to beriem s rezervou. obidvaja s mm budeme potrebovat, aky-taky spanok kedze pojdeme do prace, a som si ista ze pri dlhodobom nedostatku clovek robi take ustupky, o ktorych v minulosti tvrdil, ze sa nikdy nestanu.

dejna3
21. jan 2010

čo sa týka spania v postieľke - naša malá spí od začiatku vedľa mňa vo svojej postieľke 😉 ale keď sa občas v noci rozplače, je chorá, alebo ju niečo bolí... tak vždy si ju dáme medzi seba 🙂 dokonca mm, príde občas veľmi neskoro z práce, keď už ona zaspáva alebo spinká, tak keď si ju chce pomojkať, sám si ju uloží k sebe do postele a zaspia spolu 😵 ja potom len prekladám, lebo teraz mi to veľmi nevyhovuje, sa bojím, aby ma nekopla v spánku do bruška 😔
byt máme 2-izbový, ale aj keby sme mali väčší, malú by sme mali istotne minimálne do 1,5 - 2 rokov v našej spálni 😉 bábätká sa často v noci budia a stačí ich len utíšiť slovne, pohladiť alebo dať cumlík a spia pokojne ďalej 😉 preto si myslím, že je dobré, nechať ho určitý čas spať v jednej mietsnosti s rodičmi 😵

moni
21. jan 2010

aha, jasne ze som zabudla, kike som chcela povedat ze ja nemam skoro nic pre babo a stale si myslim ze mam cas. a to nebudem ani na materskej. podla mna je zbytocne sa porovnavat s ostatnymi 🙂 zbytocne si depky uzenies, urcite vsetko stihnes pred prichodom drobceka 😵 viem ze pri dalsom dietatku je to ovela narocnejsie, ale ber to tak ze si skusenejsia nez my prvorodicky, vies do coho ides, a vsetko zvladnes lavou zadnou 😵

dejni, tiez nerozumiem preco na GTT nie su aspon zakladne pravidla, a kazdy lekar robi ten test po svojom 😖 okrem tehotenskej cukrovky, mozu z neho urcit aj intoleranciu glukozy (ale netusim ake hodnoty su pri tom), a to je teda tiez "radost". to mi pride este horsia dieta ako pri diabetes 😝

silvia7
21. jan 2010

k tomu spaniu - to je ťažko, každá by sme chceli, aby to šlo ľahko a mimi hajalo celú noc a bolo ok.. ale tak to sa uvidí.. určite sa to dá potom časom naučiť, ak to aj bude trvať dlhšie.. Ja tiež nechcem, aby spinkalo s nami v posteli, nakoľko už teraz sa v nej tlačíme - aj psa vykopnem pred spaním z postele, ale ona v noci vyskočí.. takže aj toho sa bojím, že by sa tlačila Bizzy na malého a dačo by mohla spraviť 😒 predsalen náhoda.. a postielku mám rozloženú pri posteli, nakoľko sme v 1izbe iba..

nanika
21. jan 2010

Bohuzial, mi mame doma kontrolora, akekolvek prenasanie do inej izby je v noci nemozne. Ja idem na zachod a maly je hned hore a ide so mnou, v noci smatra rukou a hlada ma. Esteze tato byva vacsinu po sluzobkach, takze mame manzelsku postel len pre seba. Ja sa fakt modlim, nech mu zacne vadit v noci to rusenie, prebalovanie, kojenie, mrncanie a dobrovolne opusti spalnu. Ja by som to este bola v zaciatkoch riesila, ale manzel nechcel :(

Ale na druhej strane, dnes som bola na glukoze, maleho mi prvy raz strazila suseda, pozna ju len z videnia. Vecer nevedel zaspat a hrkutal mi, ako bude teta stavat kocky a Olinko burat. Ja pripravena na krik, na plac, ze sa ma bude drzat za nohu a hysteria, ze sa ani na zachod nevypyta. Realita? Maly po troch minutach nevedel, ze som este u susedy, za ruku sa ma ani nechytil, co sme prekrocili prah dveri, same teta tu teta tam, teta haci na zem k Olimu. Tak som sa pratala. Pridem po troch hodinach, totalny nezaujem, on si bol ciknut, vykadil sa tam, napil, vyjedol, co videl, susedovie decko neprefackal a ja som ho od tej susedy nemohla dostat. Takze nieco na tom moze byt pravdy, ze taketo velmi kontaktne deti, co mi povie kamoska, ze mamin cecek su v reale, ked su ponechane na seba daleko sebavedomejsie a samostatnejsie. Tak, utrpela som dnes kulturny sok 😅

No a krce, pred dvoma dnami som chytila do kazdej nohy rano jeden, nedokazala som sa vyhrabat z postele, jednu nohu mi krutilo do O, druhu akoby som mala vysoky opatok. Po dvoch dnoch mam stale v jednej nohe taku svalovicu, ze chodim ako invalid :(

A s tou vybavou si nic nerobte, mne chyba komplet porodnicova a vecicky na oblecenie pre babo. Zvysok myslim uz mam. Takze nemam ani co prat, len 7 ks bodyniek kratky rukav, jedno s dlhym a jeden overalik. Uz ma ale lame ustlat postielku, ale bojim sa, ze sa mi do nej zatial bude akurat tak prasit, tak tam zatial len skladam nakupene veci.

dejna3
21. jan 2010

silvi, ja sa preto ani nespolieham, že aj druhé mimi, bude taký dobrý spachtoško... ak bude, tak super 😵 😵 skôr sa pripravujem na to, že bude 10x za noc hore, lebo každé dieťatko je úplne iné a dvaja rovnakí súrodenci, snáď ani nie sú 😀 aspoň tak mi všetci vravia...

juliap
21. jan 2010

ahojte tehulky, no ja som sa dnes na poradni vysedela, bola som objednana na 10 a zobrala ma o 12. no ale trafila som sa do cierneho, ze to vyzera u mna na nemocku, posledne 3 dni mi tvrdlo brusko ako najate aj mi trosku kleslo, maly je zasa otoceny uz dole hlavickou, tlaci na krcok, stastie ze sa neotvaram, tak mam teraz doma 5 injekcii magnezia, kazdy den pichnut jednu, v pondelok po poslednej hned kontrola a ked sa to nezlepsi, nastup ... tak sa tesim, mam lezat, nerozculovat sa 😅

ja som mala obe moje kocky do 3 rokov pri sebe v postielke, ale oni sa v noci nebudili vobec, a ak sa zobudili, tak len si nasli potme moju ruku a chvilku sa podrzali a zasa spinkali.
aj teraz budeme mat mimi pri sebe, nemame uz dalsiu izbu a nemyslim ze by bolo dobre aby od zaciatku spaval pri dievcatach...

zuzana1971
21. jan 2010

babule, okrem toho, ze mam total depku som teraz este aj TAAAAAK NARANA tlak mam asi 200/150...uz som stratila trpezlivost, ze napriek tomu ze sedim doma mi postarka nenosi doporucenu postu a balicky na 2 posch, vytah chodi a ja sa musim v snehu, smyklaviciach tam vzdy trepat busom, platit si listky, cakat tam 40 minut v rade az mi je na odpadnutie, riskovat z niekde padnem a potratim, aj ked som krvacala som s atam musela trepat...len za to ze postarka je leniva vyjst na 2 poschodie s vytahom... 😠

no a najlepsie teraz som volal na milion cisiel, bud nedvihaju, alebo su hnisni, alebo mi stale davaju ine cisla, ze to nie oni, pripadne aj take co neexistuju!!!! minula som zbytocne kopu prachov na telefon a hovno som vyriesila!!!!
da sa opakovane dorucenie za 2 eura, to by bolo 4eura za 2 zasielky a to som uz platila velke prachy za postovne, kedze som to objednavala cez net a zase mam platit? ked som bola dokonca doma, len za to, z eniekto je lenivy? 😠

akoze SLOVEEEEENSKOOOO ja uz fakt na to nemam nervy!!! ja sa tam trepat nebudem ani im platit dalsie prachy, uz som zbytocne minula dost na nich

evil15
21. jan 2010

zuzik jediné čo ti môžem poradiť je ísť za vedúcou pošty a povedať jej že ked sa to bide opakovať tak podáš sťažnosť a budeš žiadať kompenzáciu ... ale treba to povedať tak trochen ráznejšie aby sa uvedomili 😉 a ozaj daj mi trošku z tvojho tlaku ja mám vééééélmi nízky 😀

juliap
21. jan 2010

zuzana, myslim ze by si mala ist rovno so staznostou napisanou k veducej, vytlac si ju 2x a daj si potvrdit 1 exemplar, ze ti ju prevzala. mala by pokarhat tu postarku, co chodi na vasu adresu.

evil ja mam tiez nizky teraz stale tlak, maximalne 95/65, ale povacsina 90/55, aj som to dnes hovorila dr, ale ze horsie je vysoky, uvidime pred porodom ci sa mi nedvihne

moni
21. jan 2010

zuzi, presne tak ako navrhuje evil. moja mamicka je dlhe roky doma, a takisto sa nabehala na postu kvoli tomu, ze postarke bolo jednoduchsie nechat listok 😠 najlepsie je ked ta postarka osobne pozna, lenze oni sa dost casto menia poda rajonov. druha vec je, ze oni casto tie baliky so sebou jednoducho nemaju, takze hodia len listok 😒
napriklad tu v amerike je federalny zlocin zobrat postu/balik ktory nie je pre teba, takze nam nechavaju baliky pred dverami (ale nie vzdy, a na postu sa vdaka nasej pracovnej dobe dostaneme len v sobotu doobeda)....to sa na slovensku nestane ani o 100 rokov! 😔

juliap
21. jan 2010

ja som mala minule tehu tiez z jednou postarkou take nieco, jej sa lenilo prist ku dveram domu, lebo sme vtedy byvali v dome, a zaklopat, ani nie po schodoch ... vzdy mi nechala len oznamenku v schranke, aj ked som bola stale doma ... a potom si moja mamka, lebo ja som nemohla, zasla na tu postu, dala si k veducej zavolat tu postarku a urobila jej tam taky vystup pred kolegynami, ze potom mi nosila pekne vsetko, este aj beznu postu ...

zuzana1971
21. jan 2010

evil, vsak ja som jej volala, povedala, ze sa porozprava s dorucovatelkou, aj to som musela byt razna, aby aspon daco urobila, lenze to neriesi moj problem, ako si vyzdvihnut tie 2 zasielky co mi uz dosli 😝
a ani uz neverim, ze ta veduca posty pre to daco urobi, to uz citis v telefone, ze len ma odpinkala a vyserie sa na to...lenze to len doporucene listy, balicky niekto iny a dla mi zle cislo, tam mi vynadali, dali mi ine a to uz neexistovalo...no skoda slov, terba zazit tu neochotuna vlastne kozi, mam pocit, ze tieto statne alebo byvale statne (neviem presne co posta je) su des a hruza ets esocialisticke zmyslanie e neochota
no ale ked to clovek vidi u sukromnikov v case krizy to je este horsie a jednemu sa az rozum zastavuje

v potravinach tiez klasika, milion ludi pri jednej rade a 2 predavacky fajcili vonku a dalsie 2 klebetili pri regaloch...to je vzdy ten obchod je hrozny, ani ceny skoro pri nicom nemaju a ked maju tak nesedia
😠 , a ked sa niekto stazuje tak sa na neho tak rozvrieskaju ze pomoc, na mna uz par krat kricali, ked ma okradli pri pokladni, aj o 60 sk, ze tam nemam chodit, ked sa mi nepaci 😠

juuuj ja som dnes tak nastartovana, ze by som vrazdila 😠

na vsetkych a vsetko

jak ma mama vytocila radsej ani nespominam 😠 ona by mi asi nepomohla ani len nakupit, ani keby som zomierala 😠 mozem ju prosit kolko chcem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre