Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

maxii
8. sep 2009

kiwi svadobna cesta nebola, rekonstruujeme dom, boli sme na tyzden v chorvatsku ale aj s bratovymi detickami a tak, takze svadobna cesta s priveskami 😀 😀 😀

hej snazili sme sa rok a pol a po svadbe bum 😀

zuzi neboj, podla mna babu ten syr nemohol uskodit...klidek 😅 😅 😅

katka444
8. sep 2009

kiwinke a maxinke gratulujem k svadbam. hlavne nech sa do konca zivota ľúbite tak ako teraz 😉

maxii
8. sep 2009

aj vam blbne konik?

cheerlady
8. sep 2009

ikushik moja kamaratka bola na interupcii pred mesiacom...otehotnela s priatelom,s ktorym je rok,ale skoro od zaciatku spolu byvaju.ona nemala moc dobry vztah s mamou,no prekusla to a isla za nou sa poradit,co ma robit.mama jej povedala,ze je to jej rozhodnutie,ze jej nic nebude vycitat,nech sa rozhodne akokolvek,takze reakcia fajn.tak uz bola takmer na 100% rozhodnuta,ze si mimco necha.lenze jej frajer sa necitil moc nadsene..on uz ma 9rocneho syna.raz,ked jej bolo rano zle,tak jej vynadal,ze je leniva,ze sa ani z postele nevie postavit,ze uz mala davno upratovat a bla bla bla...ja som mala uz od zaciatku pocit,ze on ju ma len na staranie sa o domacnost,upratovanie a sex...v ten den sa zrovna chystala k lekarke a pri odchode jej este rozzureny povedal,ze: "a potom sa necuduj,ze to s.urvene decko nechcem!" no a v tej chvili sa rozhodla pre potrat...kamaratka,ktora potratila ju upozornovala,ze ona ma sancu si vybrat,ze ona,ked potratila tu moznost nemala,ze nech si to dobre premysli...ale nakoniec tam sla...3dni po mala vysoke horucky,hned ju brali do nemocnice a museli ju este raz vycistit - a vybrali jej "nieco" velkosti 3cm...vravela,ze radsej sa lekara nepytala,co to bolo...no v duchu urcite vie,ze to mohlo byt 2.babatko...................................................... hned ako sa doliecila povedala,ze uz by to nikdy nespravila,vraj aj keby otehotnela hned potom,tak uz by si NIKDY nedala dietatko vziat....
takze ti velmi drzim palce,bud silna,ide predsa aj o tvoje deticky a nielen o jeho 😠 nechapem ako dokazu byt chlapi niekedy taki bezcitni 😠 mozno keby boli oni tehotni a uvedomovali by si,ze v nich rastie miminko,mozno potom by sa k nam zenam chovali inac a 2x by si rozmysleli,co vypustia z ust... 😠

martina05
8. sep 2009

Ahojte.... Maxii men v lekárni tie Cocculine odporúčali ale kamoška mi hovorila, že jej vôbec nezaberali...tak neviem ono je to asi individuálne, čo ti zaberie.
Hlavne sa drž, mne je tiež stále zle/síce nie až tak ako to popisuješ ty/ a dúfam, že sa to skoro skončí a už si budem drobčeka užívať naplno...

ikushik
8. sep 2009

cheerlady, oj to je smutne ☹ u mna sa opat situacia mení.. dnes som priatelovi povedala ze nechcem dat dietatka dat prec.. povedal mi ze ako "logicky" uvazujem..ze on to nezvladne,ze ho chcem len znicit uplne..(mozno niektore neviete ale on jedno malicke dieta ma,jeho byvala ho oklamala..) vraj chce odist do zahranicia lebo ani financne to tu nezvladne, no podla mna sa uz ani nevrati..neviem..vsetko je vo hviezdach...

zuzana1971
8. sep 2009

ikushik, kasli na neho, nech si ide kam chce, ale nech plati 😅

moja kamoska zije a ma babo s jednym, co plati na 3 deti, na 2 z byvaleho manzelstva a na 1 z posledneho vztahu...tiez to nemaju lahke, hlavne ked teraz v krize stratil pracu a ona na materskej, tiez neodrobene 270 dni, tak ma nejaku nizsiu matersku (este sa v tom nevyznam), ale nikdy jej nepovedal, nech si to dsa zobrat, ani nic podobne...cize este raz, nezalezi na materialnych veciach, ale na tom aky ten chlap je a aky je zodpovedny alebo nezodpovedny...a ostatne su len vyhovorky

a inak preco sa nechranil, ked nechcel babo? a mysli si, ze babo by ho uplne znicilo? na to nemyslel skor???

moj chcel strasne babo, vsak ma vyse 40 rokov, snazili sme sa ostosest naplno, studovali literaturu ked sa nedarilo, mala som niekedy pocit, ze dieta chce viac nez ja, vyberali sme spolu mena...no a ked som otehotnela otocil sa nam chrbtom...nechapem...a kaslem na neho, ked nas nechce, ja sa mu vnucovat nebudem...

takze ja si myslim, ze nezalezi od zazemia, peniazov, od toho ci chcel alebo nechcel dieta, ale aky je charakter a ako je zodpovedny

kolko ludi ma malo penazi a ak ma chlap charakter tak urcite nenuti ist zenu na potrat, ani sa jej neotoci chrbtom, ked otehotnie...ale ju podpori, povie, ze to zvladnu, atd...

zuzana1971
8. sep 2009

babule, paci sa vam meno Elana (Elanka, Ela)?

tarinka333
8. sep 2009

Ahojte, chcem sa Vas opytat, idete niektora z Vas na skriningovy ultrazvuk? Je to jedna z "povinnych" prehliadok v tehotenstve? Dakujem 🙂

katka444
8. sep 2009

ikuschik ☹ to mi je strasne luto ale asi neni ten pravy, ked sa takto zachoval. tak len nech teraz pekne plati na deticky 😠

zuzi ty to tiez nemas asi ruzove, ale paci sa mi, ze aj napriek tomu sa vies tesit z tehu 🙂 a Ela je pekne meno 😉

katka444
8. sep 2009

co je to skriningovy ultrazvuk? 😕

cheerlady
8. sep 2009

zuzi som nevedela,ze ty si bez partnera ☹ v kazdom pripade drzim palceky,ale ako vidim,ty si silna a zvladnes to 😉
ikushik ja tiiez suhlasim so zuzkou - podla mna ti za to nestoji trapit sa kvoli nemu,ked sa sprava ako sa sprava 😠

zuzana1971
8. sep 2009

cheerlady ja suhlasim s tamtamlkou - radsej ziadny partner nez zly
a vobec mi nevadi, ze budem s babom sama...
hlavne nech je babo zdrave, ostatne uz nejako zvladnem

zuzana1971
8. sep 2009

gynekolog z poradne Mama a ja mi napisal, ze pokial v tom syre nebola preukazana listeria (co nebola podla vsetkeho) tak by plodik nemal byt ohrozeny

dnes som sa po tyzdni bola odreagovat s 2 kolegynami na obede, povedali, ze som pribrala, tak som sa odvazila, ale houby, mam o dalsie pol kilo menej (spolu uz minus 5,5 kila), ja som asi jedina tehula, co negrca a aj tak chudne ☹ , aj ja uz chcem brusko, priznaky a pocit, ze je vsetko ok 😝

ikushik
8. sep 2009

no zuziii, tak nemaj obavy 😉 ja priberam jedna radost,lebo negrcam, len do seba tiskam cely den co mi pride pod nos 😀 nudim sa doma.tak co..no .. 😅 tak papam.. dnes reálne zacinam 9tt 🙂

tarinka333
8. sep 2009

Ahojky... nuz ja som Vas citala uz trosku dlhsie, no tak tichucko sa k Vam pridavam kvoli 1 missed ☹ Aaaale, teraz verim a modlim sa, aby bolo vsetko v poriadku.
Lekar mi na poradni povedal, ze co ma caka a neminie, teda ze postupne sa bude brat krv, robit specialne ultrazvuky no a najblizsie - niekedy 11 - 14 tt sa robi tzv. skriningovy ultrazvuk na vylucenie vyvojovych vad - napr. Downov syndrom. Tak sa idem objednat, len som chcela vediet, ci sa na to chysta este niekto. kamoska bola. Mozu ho vykonavat iba specializovani lekari, ktori na to maju specialne vzdelanie a certifikat ziskany v Londyne... vrat to vyzera ako 3D (ak to nie je rovno 3D, hmm...).

ikushik
8. sep 2009

ahoj tarinka, ja som objednana na 3D ultrazvuk,ano robi sa to v specializ. centre, vtedy budem 11tt, neviem ci to nebude skoro,ale tak som sa mala objednat..28.9..

cheerlady
8. sep 2009

baby a kde sa objednali na ten skriningovy utz??? 😕

ikushik
8. sep 2009

mne dal cislo gynekolog, je to u nas v meste..ale spada pod to centrum cely kraj.. treba sa obj. min. 2tyzdne do predu a platí sa 10e. skus sa opytat svojho gynekologa,ja ti velmi nepomozem lebo som z Presova.

zuzana1971
8. sep 2009

tarinka vitaj 😉 ,
sme tu viacere po missede, a vsetky dufame, ze tentokrat to bude ok...len ja som z nich najvacsi strachopudko 😝

tusim tu pisala civavka ze zo slovenskych lekarov su len 2 vyskoleni v Londyne...ja som mala z mojho gynekologa poct, ze on bude robit ten ultrazvuk, kde bude merat babo, ked k nemu pojdem 21.9.,,no amen ked ma nahouby ultrazvuk a na nom mi bude este robit to meranie na vyvojove vady, ked ani vyskoleny nie je...tak to si fakt pojdem zaplatit ultrazvuk inde...
nevie niekto kde je ten specializovany ultrazvuk v BA?

inak ja som cakala vacsiu starostlivost a vselijake testy, kedze uz mam po 35tke...Ale nezda sa mi, ze by som mala nejake vysetrenie navyse...teda zatial doky nic nespominal...

tarinka333
8. sep 2009

v kazdom meste je to inde, tvoj gynekolog by ti mal odporucit... ikushik, nie je to skoro... mne vychadza 22.9 🙂

katulienka.
8. sep 2009

baby, ako casto chodite na kontrolu??? pretoze mna objednava kazde dva tyzdne a niekde som citala, ze zo zaciatku sa chodi len raz mesacne... a ultrazvuk sa normalne robi ako casto???

zuzana1971
8. sep 2009

katulienka je to tu rozne...chodime vselijako, kazda inak...mna zavolal za 3 tyzdne...ultrazvuk sa myslim robi v urcitych tyzdnoch par krat za tehu, ale zalezi od dokyho a ako prebieha tehu, ja som mala doteraz 4 ultrazvuky, ale kvoli spineniu aproblemom, inak by som mala 1 prvy krat ked som bola...ostatne boli navyse...a dalsi druhy by bol normalne v 12 tyzdni

miumia
8. sep 2009

ahojte, co sa tyka mna ja som bola uz 3 krat ale to len kvoli tomu ze som zistila ze som tehotna prilis skoro a lekari potrebovali cim skor vylucit mimomatericove lenze mne dlho v maternici nebolo vidiet nic...
tiez som pocula ze to netreba prehanat ale pytala som sa uz 4 lekarov a vsetci mi povedali ze ultrazvuk absolutne neskodi tak neviem myslim ze je to naozaj individualne a podla potreby...

katkasuper
8. sep 2009

ajojte aj ja som uz bola 3x na sone.no 16ho idem znova.a neviete ake je to 3D?ja som o tom este nepocula........je tu niekto v 9tyždni?ja som prvykrat tehotna strasne sa bojim ci je vsetko vporiadku pretože ma strašne často boli bruško........

cheerlady
8. sep 2009

katkasuper ta bolest v podbrusko je normalna,lebo sa ti zvasuje maternica - do 8tt sa zvacsi dokonca dvojnasobne 😉 takze bud v klude,mna bolelo hlavne v 6,7,8tt,teraz uz len velmi zriedka 😉 ale su holky,ktorych bolievalo aj neskor.

jana3
8. sep 2009

Ahojte, zajtra idem prvykrat ku gynekologicke... juj sa mi tam nechce....

jana3
8. sep 2009

Na UTZ som bola zatial len raz, to bolo ok, najblizsie idem az na ten morfologicky...
katkasuper: neboj, podla mna pokial to nie je nejaka strasna bolest, tak je to ok...

katkasuper
8. sep 2009

joj dakujem cheerlady aj tebe januš..lekari znami hovoria ze moze boliet brusko,,no viacery hovoria ze velmi casto by nemalo boliet brusko...a napriek tomu ze najbližší ludia ako rodičia starirodicia....uz vedia ze cakame dietatko.no..............uz tak rada by som to vykricala do celeho sveta,a povedala aj ostatnym..len sa bojim lebo aj nedavno v rodine teta potratila,a aj ona to povedala...........
poradte mi babenky mam este pockat?????alebo uz to mozme povedat- buduci tyzden idem 16ho na sono -a potom,.......ajked mam tie bolesti bruska.......hmmm?co si myslite?

eridani
8. sep 2009

Ahojte baby, ja vas vobec nestiham citat. My sme sa rozhodli, ze to ostatnym oznamime az ked to budeme mat potvrdene od lekara. Bola som v 7. tyzdni, ale to ho viac zaujimalo, ze som vyse roka nebola na prehliadke a keby som mu nepovedala, ze som tehotna, tak na to asi ani nepride. 😅 Objednal ma na 10.9 (podla MS som uz v 12. tyzdni), takze sa uz neviem dockat stvrtku. Takze ja nemam za sebou este ziaden ultrazvuk ani ziadne tehotenske vysetrenia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre