Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kiwinka
21. sep 2009

dejna,,ja som pila 2 kavy denen, take nesky, alebo presso s mlieckom,,teraz si dam jednu nesku a staci,,ked vobec,,ani mne nechuti kava uz velmi =(
a to som kavu lubila velmi.chute sa menia 🙂

klongova
21. sep 2009

ja som nepila kávu skoro nikdy ak 1 týždenne tak to bolo moc teraz vôbec, minule mi prišla na chuť lenže som bola lenivá urobiť si ju a muž na to pozabudol keď som mu to hovorila takže zase nič. Ale neviem či by som ju vôbec vypila. 😀

tantama
21. sep 2009

Ja som pila aspoň jednu kávu za den ale len nescu lebo zalievaná mi strašne smrdela od doby keď som otehotnela zo synom a teraz je tak aj s nescou.. tak som bez kávy...ale prežijem len som bez nej ako stále prispatá 😅

fruchtbar
21. sep 2009

baby a neviete co je so zuzkou? Uz sa naozaj velmi dlho neozvala!!!!

tantama
21. sep 2009

fru sranda aj ja som práve na nu myslela... dúfam že je ok aj ona oj mimčo..... škoda že sa aspon na skok neozve či je ok... asi nemôže 😖

maxii
21. sep 2009

ja nepijem kavu, len kakavko, ale dnes mam na kavu aj chut lebo som prispata, strasne skoro som vstavala, ach jaj 😀

kika29
21. sep 2009

ja som kávu pila každý deň. Ked som si ju nedala normálne mi chýbala. Ale teraz ju nepijem nechutí mi ale v čera ma pobolievala hlava a nechcem sa dopovať paralenom tak som si dala nesku s mliekom a celkom som si ju vychutnala. Takže kedy ako ale viac menej ju nepijem.

klongova
21. sep 2009

baby a aký je váš názor na to že si zaplatíte svojho pôrodníka aby vás odrodil, ja som nemala zaplateného nikoho a spokojne som odrodila. Ešte som si ušetrila peniažky. Hovorila som o tom s inými babami a bolo pár takých čo si zaplatili a dokonca sa na nich vykašlal. Keď poviete na pôrodnici že máte svojho lekára - pôrodníka tak sa vám vôbec nik nevenuje a musíte čakať na neho. Stalo sa jednej kamoške, že musela čakať kým nepríde do práce a neodrodí ju na svojej smene. Mám pocit že sú to vyhodené peniaze. Ja za to nie som - aký je váš názor ?

maxii
21. sep 2009

neviem ja som zasa pocula, ze ked si kamoska zaplatila porodnika ze tam bol len a len pre nu, staral sa len o nu, a ze vlastne v tej cene (platila 7000 skk, z toho 2 pre nemocnicu a 5000 skk pre lekara) za to, ze on bol posledne tyzdne non stop na telefone a ked mu zavolali bol povinny hned prist....kamoska si to velmi chvalila, cize ja nad tym uvazujem....

cicimon
21. sep 2009

klongova - ja zatial nad tym velmi neuvazujem - a co by sa stalo v pripade, ak by naraz rodili 2, co by mali zazmluvnene toho isteho doktora? alebo ak z nejakeho dovodu nepride?

to je fakt az taky rozdiel, ci si clovek toho lekara zaplati ci nie? lebo 7000sk sa mi zda dost..

klongova
21. sep 2009

no možná záleží od pôrodníka lenže vieš si predstaviť, že má pár žien takto "predplatené" veď sa musí starať aj o ostatné na svojom oddelení keď má smenu či ich odsunie - najprv je tá čo zaplatila. A tiež je otázne keď je mimo a neorodí ťa čo ti peniaze vráti no to pochybujem. U nás v LM takéto moc nefunguje možno skôr vo väčších mestách no ja sa určite pre takúto možnosť nerozhodnem. Je to na každej mamičke nech sa rozhodne ako chce.

ešte jedna vec čítala som o dulách ktoré pomáhajú pri pôrode aj počas tehotenstva máte s tým nejakú skúsenosť ?

a čo oteckovia na pôrodnici využijete to ? Ja som to nevyužila pri prvom a asi ani teraz nie uvidíme možno predsa neviem sa rozhodnúť. Mám pocit keď muž vidí ako sa žena trápi tak si ju viac váži no je to asi na pováženie. Každý normálny chlap asi tuší aké to je pr tú ženu bolestivé a pochopí ju aj bez toho aby atm bol zúčastnený.

klongova
21. sep 2009

aj mne sa to zdá dosť pretože každá žena čo si to zaplatí čaká že tam bude pre ňu a na ostatné nepozerá aspoň ja by som to tak brala.

tantama
21. sep 2009

ja o tom tiež uvažujem pri prvom som to nemala a zažila som v pôrodnici osť nezáujem ale teraz to asi zaplatím ale problém je v tom že ten lekár musí slúžiť v tej konkrétnej nemocnici...... a keďže neviem kde budem rodiť tak to musím ešte premyslieť 😒

cicimon
21. sep 2009

ja ked si predstavim, kolko tu v Ba bude rodit zien, tak fakt sa mi to zda celkom risk si neikoho zazmluvnit. Ak ich bude rodit viac naraz napr. A zas ak v jedenj nemocnici budu napr len 2 dobri lekari...

a ta dula - to zatial tiez nie...

sice je este dost casu na premyslanie, ale neviem neviem..

civavava
autor
21. sep 2009

moj manzel pri porode bude, sam to navrhol a velmi sa tesi uz teraz..a ja tiez, ze tam bude so mnou ako opora
🙂

tantama
21. sep 2009

inak tie peniaze sa platia až pri prepustení z nemocnice.....nie dopredu... to viem isto teraz nedávno to platila kamoška...a na oddelení je viac pôrodníkov tak tie ostatné majú dohlad..

cicimon
21. sep 2009

a co ak nahodou budem rodit cisarskym? bude mi vtedy na neico zazmluvneny lekar? resp ak dieta pojde na svet tak rychlo, ze lekar nestihne prist? 🙂)

tantama
21. sep 2009

no aj pri cisárskom bude on a keď nestihne prísť tak ho nezaplatíš..... 😀

tantama
21. sep 2009

a pri prvom ta až tak rýchlo nejde🙂))

cicimon
21. sep 2009

jj, ja len co ak 🙂 teda moznosti su rozne. Minule tu neviem kto pisal, ze po urcitych operaciach sa ide na cisarak, tak som zvedava, co povie gyn na to

a teda ak dopredu clovek vie, ze pojde na cisarsky ..

my sme s manzelikom este pritomnost pri porode nepreberali 🙂

klongova
21. sep 2009

toto je pre mňo novinka nevedela som že sas to platí až po pôrode, to že bol otecko pri pôrode viem že sa platí až po no aj lekárovi to som nevedela tak to mení celú situáciu ak nepríde tak mu nič nedám a ak áno tak dám. Lenže ja si myslím že to nieje len o tom pôrode on by sa mal zaujímať aj o zrdavotný stav rodičky a aspoň ju sem tam prezrieť či to nepatrí do jeho kompetencií ?

maxii
21. sep 2009

moj manzel chce tiez byt pri porode a toho lekara neviem este, musime sa rozhodnut ale este je cas 😅 😅

tarinka333
21. sep 2009

Ahojte, s lekarmi je to tak, ze sa s nim mozete dohodnut, ale platite mu az po porode - ci uz je to normal porod alebo cisarak, to je jedno, az po! Ak nepride, nestihne, alebo Vas neodrodi, tak mu proste neplatite...
A pokial ide o pritomnost manzela, ja by som bola za... kvoli moralnej opore...

tantama
21. sep 2009

No môj manžel povedal že on sa rozhodne podla toho ako ja budem chcieť a ja ešte neviem ... a čo sa týka toho záujmu lekára o rodičku môžem len to čo viem od kamošky ten jej zaplatený lekár bol za nou aspoň raz den na oddelení a hovoril s nou ako sa má a tak ona si to velmi chválila.. a vraj aj sestričky boli milšie ale to už sa jej asi len zdalo🙂))))

fruchtbar
21. sep 2009

ja asi nechcem, aby sa ten moj tej krvavej zivotnej predohry zucastnil!!!!

klongova
21. sep 2009

Ja som rodila v LM moja teta tam niekedy robila a bola so mnou aj pri pôrode (samozrejme neplatila), po známosti ma prijalii pri jemnom krvácaní - inú by poslali domov, mala som samostatnú izbu, a tiež ma chodili pozerať sestričky každú chvíľu + doktori až mi to šlo na nervy. Všetci sa uškŕňali lebo som bola protekčná. Bolo mi dobre no keby som bola na izbe s niekým tak by som sa asi cítila dosť trápne.
Rodila so mnou jedna cigánočka, ja som to už mala za sebou keď ona rodila - ležala som na sále ale jej sa nik nevenoval. Rodila svoje 3 dieťa a doktor jej povedal že už ho mala mať von lebo je to už tretie. Ona jačala akoby ju rezali no hrôza ešte že som rodila prvá neviem ako by som sa cítila potom ja.
Úplne iný prístup majú doktori k protekčným ako k obyčajným nedajbože k cigánkam. Ale čo už ja som bola rada že tam so mnou teta bola, nie preto že mi všetko vybavila, pretože som mala oporu.

tantama
21. sep 2009

cicimon dobrý článok🙂)))

jannuulik
21. sep 2009

článok vynikajúci,.... až na pár položiek ako keby bolo opísané moje tehotenstvo a pôrod 🙂 , pôrodnika si vyberiem aj teraz aj keď peniažky by sa hodili aj na iné veci, ale po tých hororoch čo som počula, som radšej ak sa o mňa stará niekto komu maximálne dôverujem a je veľmi milý a ľudský...

civavava
autor
21. sep 2009

dobry clanok cicmon, a niektore reakcie nan este lepsie 🙂))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre