Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

blondy12
7. nov 2009

ahojte babenky, ako nemam mm doma tak si spim nejako dlho 😝, a to som niekedy vstavala o 7ej, ale to male ma akosi prehovara....
kika nech malickej je lepsie a lepsie
vejula a nech braskovi to prejde, aj ja mam 9rocneho brata, a tiez chudacik keby mal byt takto chory...nechcela by som,teraz skor trosku ma obavi, ci ho neprestaneme mat radi, ked bude babo na svete 😀

kiwinka
7. nov 2009

dobree ranecko,, tak mi sme dnes hajali do 10:30 s malinkou,,ach,,, stale som nejaka ustatá aj ked spinkam dlhsie rano,, MM odisiel o 8 do prace,tak som si este lahla,,ved co .P poupratane mam od vcera ,dnes mozme aj lenosit trosku 😀

cheerlady, asi si v skolicke,myslim na teba ako sa mas,,ozvi sa potom,,aku skolu to studujes vlastne??? ani neviem 😨

ludka140281
7. nov 2009

ahoj babenky....
kika aj moja je stale chora a na jedlo ju nenutim len jej robim chute napr:ma rada krupicu,tak jej na nu grankom nakreslim taku postavicku a dozdobim ovocim..viac nemusim,lebo sa jej to paci a hned to zje..alebo chlebik zo sunkou nakrajam na male kocky,na kazdu dam kusok syra a bodku kecupu a pichnem jej zopar sparadiel:ako jednohubky a robim to aj sebe...hrame sa na hostinu...to vzdy u nas zaberie a pritom sa hrame 😀 😀 😀 skus ju ukecat,tyzden je uz vela

kiwinka
7. nov 2009

preboha v slove mi- mnozne cislo som dala makke i,,omluvam sa ixix,,no asi som ozaj tehulka :P xixi mi hormony skacu jak chcu a pletuu gramatiku xixixi
baby ja som dnes strasnuu chut dostala na oskvarky a slaninku,,tak si to aj dam na obed s domacim chlebikom :D a vy sa co chystate papat na obed?? 🙂 🙂 🙂

cheerlady
7. nov 2009

ahoj kiwi,uz som spat 🙂 nechcelo sa mi tam trcat cely den ako vzdy,este ked je taketo pocasie na spanie..idem pozehlit tu kopu,co stale odkladam a pomaly zacnem balit nejake drobnosti,lebo za tyzden odovzdavame byt.ja sa pojdem naobedovat k nasim,lebo keby som navarila,tak sama to nepojem,ked mm je v robote.a inak uz sa bavime,v noci prisiel z roboty a skoro rano zas isiel do nej,ale som sa zobudila na to,ze ma pusinkuje a hladka 😵

ludka140281
7. nov 2009

......nam,mnam.....ja by som si dala pecene kuriatkko,ryzu,hranolceky.....cviklu.....no,obzerstvo je hriech 😀 😀 😀 no teraz je dovolene,tak dobru chut

vejula
7. nov 2009

Je cheer pekné prebudenie 😵 No ja som papala kuriatko ale nie pečene, také dusené som mala s ryžou. Inak som bola v Polsku, drahý bol kúpiť sako na svadsbu a ja som kúpila tehu gate, tak super, nech mA NETLAčí 😉

civavava
autor
7. nov 2009

jeej vejulka, o tyzden uz budes MANZELKA 😉

cheerlady
7. nov 2009

civi gratulujem renkovi k meninam 🙂

kika29
7. nov 2009

zuzi nie ešte necítim pohyby len pár krát som mala divný pocit v brušku ale ked som sa sústredila priamo na bruško a čakala tak som nič necítila. Dnes ma akosi pobolieva podbrušku tak len ležím.
Malej je už lepšie 😀 už sa hrá a aj obed troška popapala a od ráne jej núkam ovocie. Urobila som jej obložený tanierik s ovocím tak to celkom pekne papá. teploty nemá ťuk ťuk ťuk. Ešte nejako ten kašel a sople vyhnať a bude to ok.

ludka tak aj vy sa držte a nech malá čím skôr vyzdravie. bože tie deťúrence naše ale nám dajú zabrať. ale to papanie s hrou určite vyskúšam. teraz sme papali za ocka mamku starkú bračeka alebo sestričku a podobne a celkom sa napapala nie sice vela ale aspoň niečo. Teraz ju neviem dostať spinkať už o poljednej mala spať a nechce hrá sa s bábou že bábika je chorá tak jej dáva lieky 😀 😀

adasik
7. nov 2009

vejula-potom pripoj foto zo svadby, nech vidime tvoje krasne bruško a šaty tiež 😎
vidis cheerlady, že sa to s mm da doporiadku 😉
teším sa na poradnu v pondelok, dufam, že uvidím maléééé a ak ukaže čo je dam vediet (zatial je to chalan podla chromozomov, tak uvidim či to je naozaj tak)
bože musím bežat, este robím zemiakove placky-tiež dieeetne 😒

blondy12
7. nov 2009

ach mate aj vy take stavy, ze z nicoho nic zacnete plakat ci je vsetko v poriadku? 😢
na mna to teraz prislo, som sama, moj priatel (skoro mm 😀,ale uz mu aj tak hovorim) je na sluzobke, a ja som prepadla takej mensej panike, na tripple testy idem az 16ho a snad ho uvidim, no od 11ho tyzdna som ho nevidela, neviem ci je v poriadku... ☹
viete niekde najdete aj clanky, ze sa Vam prestane vyvijat..no tak som potom este nervoznejsia...preco iba raz za mesiac chodite na prehliadky, ked este poriadne necitite pohyby.......iba obcas take naznaky,alebo slabucke a nie kazdy den ☹

cheerlady
7. nov 2009

blondy take clanky som si povedala,ze uz necitam,aby som sa zbytocne nestresovala. a ja som moje miminko nevidela od 12+1tt a dnes som v 17+5tt,tak dufam,ze novy doki mi v utorok spravi sono a povie mi,ze je vsetko v poriadku 🙂 musis mysliet pozitivne,ked sa ma nieco stat,tak sa to stane a ked nas maju cakat krasne zdrave babatka,tak sa ich aj dockame 😉

aktakk
7. nov 2009

Civi- verim, ze sa manzelikovi aspon coskoro postasti najst pracu, nech ste stale spolu. Musi to byt tazke. Ale uz ste si asi ako tak zvykli, hmmm?
Inak Luxembursko je dost "nezvycajna" krajina pre nas Slovakov kde hladat pracu. Asi ich tam vela nie je, ci mas tam aj slovenskych znamych?

Blondy- ja som mala taky pocit dnes rano 😒 . ALe asi netreba na to mysliet, ak by sa babatkam nieco stalo, myslim ze by to neovplyvnilo ani to, keby chodime k doktorom castejsie. Takze treba verit, ze je vsetko okej. A babatka sa nam zacnu ozyvat kazdy den coskoro. Neboj!!!

Cheer a vy odovzdavate byt kvoli domceku, ktory staviate? Uz ho mate hotovy?

Kiwi- aj mne sem tam "nezapaluje", to je okej 😉
Vejula a kolko mate hosti na svadbicke?

vejula
7. nov 2009

jEJ CIVAVKA, no o týždeň takto už budem v kostole hovoriť svoje áno. Sa mi ani nechce veriť že už budem vydatá žena s manželíkom po boku. No som zvedavá ako to všetko dopadne. A adasik určite tu potom hodím nejaké foto zo svadby 😉
Kika som moc rada že sa maličkej darí, že už papá a hrá sa. To je dobré znamenie. Už to snád pôjde len ku kepšiemu 😉
A blondy niesi sama čo sa bojí. Tiež ma často chytí strach ☹ A aj si poplačem občas 😢 No ja som tiež nervózna z troho že som už skoro mesiac nevidela maličké a neviem či je všetko OK. S tým kopaním je to tiež také že som si nie istá či to ozaj už kopká maličké alebo si to len nahováram. Len občas také ťuk ťuk alebo blum blum, ale žiadne extra kúsky sa tam ešte nedejú. Ale ja dúfam že už sa mi hlási z vnutra chrustik. No ja mám na ten stres a strach len takú metódu, že sa pomodlim za maličké nech mi ho najvyšší ochraňuje, lebo ja sama to všetko ustriehnuť nemôžem. Tak dúfam že su mojeprosby vypočuté a bábo je chránené aj tam z hora 🙂 Minule som tu našla takú peknú modlitbičku za detičky v brušku tak ju tu hodím, keby ste mali niektorá pocit že by vám to pomohlo v tom strachu.

blondy12
7. nov 2009

ja viem, ze netreba na to mysliet, no napr.minuly tyzden som mala krasne pocity 😵 , viac som sa citila tehotna, a teraz je to take, ze spim 12hodin, co som aj spala predtym, ale vies ani brusko velmi este nemam, a tak, vsade pisu, Vase tehotenstvo by malo okolie uz vidiet, u mna mi kamoska povedala, ze vypadam tak akokeby som sa teraz dobre naobedovala, ale keby nevedela, ze som tehu, tak to ani nezisti...a som prvy krat tehotna a neviem ci to je v poriadku,minule poslali kamaratku v 7om mesiaci do nemocnice lebo vraj bola velmi chuda... 😨
ale tak uz mam 3kila navyse..a to je podla normal, vsak skoro vsetky mam tak par kil navyse..

vejula
7. nov 2009

Tu je ta modlitbička:

Pane Ježišu, s láskou sa modlím za nádej, ktorú nosím pod svojím srdcom, dal si mi nekonečne veľký dar nového života. Pokorne ti ďakujem, že si si ma vyvolil za nástroj tvojej lásky. Pomôž mi toto tiché očakávanie prežívať v stálom odovzdaní sa do tvojej vôle. Daruj mi čisté, silné a veľkodušné materinské srdce.
Obetujem ti všetky svoje obavy o budúcnosť: túžby, úzkosti, strach o toto malé stvorenie, ktoré zatiľl ešte nepoznám. Daj, aby sa narodilo zdravé a aby sa mu vyhlo každé zlo, ktoré by mu mohlo ublížiť na tele, ale aj každé nebezpečenstvo pre jeho dušu.
Preblahoslavená Panna Mária, ty si zakúsila nekonečné radosti svätého materstva. Vypros mi srdce, ktoré bude schopné odovzdať môjmu dieťaťu živú a vrúcnu vieru. Posväcuj moje očakávanie a požehnávaj túto moju radostnú nádej. Daj, aby som na tvoju príhovor za pomoci tvojho syna raz v dieťatku, ktoré nosím pod svojím srdcom, vyklíčili čnosti a svätosť. Amen.

blondy12
7. nov 2009

to je krasne vejulka 🙂

vejula
7. nov 2009

Atakk no my budeme mať vyše 70 ľudí, takže svadba jak sa patrí 🙂 Dúfam že sa tam niekto nezdere do nemoty alebo tak, lebo takéto problémy tam fakt nepotrebujem. Snád to bude masť všetko hladký priebeh bez nejakých ťasžkostí. Ale človek má trochu obavi bo nikdy nevieš 😖

vejula
7. nov 2009

🙂 Mne sa tiež veľmi páči, a vždy ked si to prečítam tak mi je lepšie 😉 Neboj Blondy uvidíš všetko bude v poriadku.
No kočky ja sa na chvílku odmlčím, bo som ráno skoro vstávala do toho Poľska tak to idem trocha dospať. Zatiaľ papuš 🙂

civavava
autor
7. nov 2009

cheerie, dakujeme aj s Renkom k blahozelaniu, som si zaznacila v kalendari velkeee srdiecko 😵 😀
jeeej a mm ako ta krasne prebudil - romantikaaa 😵

aktakk, je tu celkom dost Slovakov na to aka to je mala krajina 😉 ...dakujem aj za podporu, aj ja verim, ze si mm coskro najde pracu tunak, aj ked mozme byt vdacni aspon za to, ze ma teraz taku pracu ktoru moze vykonavat aj nadialuk, cize z domu , v podstate je sam sebe panom a raz za mesiac musi zajst za klientami...
chvilu sa to da vydrzat, ale urcite nie navzdy.... 😒

vejulka, krasna modlitbicka...a drzkam palceky na bud. tyzden, nech je vas den D tym najkrajsim na svete 🙂

boze tu furt lejeee, neviem ako pojdem von so psikmi, neznasaju dazd 😠

adasik
7. nov 2009

blondy, vidis postupne priberas a aj spinkas a mas aj zmiesane pocity-to su prejavy tehotenstva a male neboj je 100pro v pohodicke! možno je to rýnm že si ho už davnejsie nevidela, ale aj to ochvilu pride 😉

aktakk
7. nov 2009

Vejula...tak ozaj bude hosti ako sa patri. A ak sa TI tam niekto napije, co uz byva zvykom asi na kazdej svadbe, tak neboj, iní sa o neho postaraju.
A ta motlidbicka je krasna, normalne ma rozplakala. 🙂
Blondy, ja som pribrala len dve kila, niektore kocky vobec. Brusko este nemusis mat, resp. moze babatko byt viac vzadu. Aspon Ti zatial nezavadzia. 😉
Civi, tak fajn, je pravda, ze na taku dialku ako je SVK- Lux. tak ste relativne casto spolu. Mohlo by to byt aj horsie.

zuzana232
7. nov 2009

baby už cítite pohyby???

blondy12
7. nov 2009

dakujem babenky za povzbudenie...no niekedy ma prepadne taka depka...hlavne cez vikend a to este ked mm nie je doma, a cez tyzden zas nemam na to cas mysliet tak to je v pohode...ani ucenia teraz nemam tak tiez myslim na blbosti 😒

dejna3
7. nov 2009

ahojte babulky,
ako víkendujete v tomto počku? 😝

ja som sa dnes do sýta vyspinkala - až do poludnia 😀 večer sme dlho kuki dvd-čko, neskoro sme šli spinkať.... drahý sa postaral o malú, tak som dospala hádam aj 2 týždne 😉
mňa nejako pobolieva hlava, skoro celý tento týždeň, neviem, či je to z toho počka, alebo čo 🙄

vidím, že niektoré ste už v 20tt - to je super, takmer polovica za vami 🙂
my sme si to včera s mm tak uvedomili, že ešte raz takýto čas (a ušlo to fakt rýchlo) a drobček bude s nami 😵

cicimon
7. nov 2009

caute,
tak ja som si dnes kupila tehu rifle, este zajtra skratit 🙂 a vo stvrtok nam namontovali vstavane skrine, tak sme mali co robit 🙂) tolko kozmetiky som ponachadzala, asi zakazem jeziskom nosit kozmetiku 😀

vejula
7. nov 2009

No tak som si pospala pekne 😀 Aj hlava ma prestala bolieť, super 😉
😀 No Atakk uvidííme, ako to dopadne, dúfam, že na ten den budem spomínať v dobrom celý život. A civavka dúfam že máš pravdu a bude to najkrajší den v živote....
Dnes má priateľ rozlúču so slobodou tak snad sa bude držať a nebude to jak v tých filmoch 😀 No ale čo nech si chlapec užije kamarátov kým ma ešte môže, len snád tam neobjednaju nejakú kozatu stripterku, lebo bude zle 😖 Ale kedže tam bude aj môj bráško, tak sa nebojím, že by chalanom napadla takáto hovadina 😉
My si budeme s drobcom a psíčkom kraľovať doma 😉

michalag
7. nov 2009

Ahojte aprilovky, este si ma pamatate???

ludka140281
7. nov 2009

ahojky....vidim,ze mi nesibe samej,aj ja placem pre hluposti,ci uz z dojatia,alebo radosti...
vejula dakujem za modlidbicku,mne to pomaha....a nezabudni si obliect v den svadby naopak aspon gate,aby sa ti nestalo zoci....neviem ci to poznas
kika....tesi ma,ze sa malej polepsilo
michalag,ja ta nepoznam,ale vitaj medzi nami 😀 😀 😀 aspon bude veselsie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre