Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

dorot007
11. nov 2009

zatial do vacsieho a po 10 rokoch sa uvidi..mne by to v byte vyhovovalo ale priatel vyrastal v dome a chyba mu to.okrem toho chovame dvoch darmozracov labradorov tak by sme v buducnosti chceli do domu.a vy kam?

tarinka333
11. nov 2009

Lubkamik, s tou dovolenkou je to tak, ze... Moja mamka je ekonomka a poradila, ako to je najlepsie. Neber si ju v case, ked mas matersku, lebo materska je vyssia, ako rodicovska dovolenka. Myslim prispevok. A dalej, ak mas napr. 2 tyzdne, tak nie je vhodne brat ich hned, lebo sa ti tym znizuje volaco. Neviem este presne detaily, ale vysledok je taky, ze dovolenku z prace cerpat tak, ze celu matersku mat tak, ako mame - tych 6 mesiacov - potom rodicovsku zacat brat a dovolenku cerpat postupne, napr. z prveho tyzdna 3 dni, z dalsieho dalsie 3 dni a tak... by sa ti mal zratat rodicovsky + plat za dovolenku v tie mesiace. Ale ako vravim, ja ete zistim presne od mamky a dam Vam vsetkym vediet.
Seuska, peknucke fotocky. 🙂

cheerlady
11. nov 2009

dorot mm zil cely zivot v dome a ja od mojich 10rokov.teraz sme spolu zili 2roky v prenajatom byte-aby sme si vyskusali este ako slobodni zit spolu v jednej domacnosti,no a nedavno sme kupili domcek,ktory teraz prerabame.tak teraz este nejake 3tyzdne budeme u nasich a potom uz konecne do svojho 😵 ale ja som si uz v dome tak zvykla,ze ja som sa v tej bytovke citila ako vo vazeni-aj mm,potom sme stale vymyslali kam by sme isli,lebo nas to doma nebavilo medzi 4stenami 😒 a domcek sme kupili za dobru cenu-skoro rovnu bytu,takze sme nad tym nerozmyslali 😉 aj ked ta prerabka tiez nie je lacna,ale uz mame aspon svoje a podla nasich predstav 🙂 aj ked teraz su velke boje o farbu kupelne a podobne,lebo mm ma vacisnou inu predstavu ako ja,ale ja sa snazim vzdy najst nieco,co sa bude pacit jemu aj mne 😀 no a my mame zlateho retrievera-fenku,este je malinka-ma3mesiace,ale uz je to riadne sidlo 😀

martina05
11. nov 2009

No tak už idem domkov... ahojte zajtra a pozdravujeme všetky bruška 🙂)))

cheerlady
11. nov 2009

ozaj babule,este k tej vybavicke-dnes mi volala svagrina,nech nekupujem prebalovaci pult,choditko,stolicku na papanie a ani take tie klasicke perinky,ze ona mi vsetko po malom pozicia,tak som sa potesila,kopec peniazkov usetrenych 😉 kupim akurat matrac do postielky-postielku budem mat drevenu este po mne,je ako nova,som ju setrila 😀 no a potom nejake oblecko a drobnosti,tak som rada 🙂 no a samozrejme kocik 😀

dorot007
11. nov 2009

cheerlady my sme zili aj v dome a neviem.len sme boli donuteni odist lebo priatelov otec si nasiel frajerku, zenu vyhodil z domu tak sme odisli aj mi.a to sme do toho domu vrazili riadne prachy-viem o com hovoríš.tak teraz vybavujeme uver.dufam ze vsetko dopadne ok a na vianoce uz budeme aj my vo svojom. inak tie farby sú svine..ked sme isli do tohto mini podnajmu som zasa bola v kuse v robote tak to moje zlato zariadovalo a hlavne malovalo bezo mna..vraj ma chce prekvapit. aj dopadlo to hrozne.ale pochvalila som ho lebo viem ze je to len docasne. my teraz havkacov mame na zahradke.len ma mrzi to ze ich nevidim kazdy den. to mi fakt chyba ked sa pozriem z okna a nevidim ich ☹ nasi su uz vacsi dorina ma 2 1/2 a jej syn dreambo bude mat na vianoce 1rok.

tarinka333
11. nov 2009

Tehulky, ja letim domovvvv, huraaa, takze papa zajtra 🙂

cheerlady
11. nov 2009

dorot nam trvalo vybavenie hypoteky okolo mesiaca a to sme mali cloveka,ktory nam vsetko pobehal,my sme mu akurat dali papiere,ktore potreboval.ale potom sme cakali este mesiac,kym sa vystahuju povodni majitelia-mali to v zmluve.tak teraz uz nieco cez mesiac prerabame a este asi mesiac to potrva.no uz nech sme tam 🙂 inak teraz som pocula,ze na vklad do katastra pri hypotekach sa caka az okolo 3mesiacov-novy zakon,co je svinstvo,lebo vlastne skor ako za tie 3mesiace nie si na liste vlastnictva 😠 my sme to nastastie stihli este pred tym. tak sa radsej poponahlajte,aby ste tieto vsetky vybavovacky mali co najskor za sebou 😉 no my mame zatial nasu fenku u mojich rodicov na dome-oni maju este jedneho retrievera,ale ten uz ma 11rokov a mala mu niekedy pekne lezie na nervy 😅

dorot007
11. nov 2009

v tomto sme na tom lepsie lebo ten byt co kupujeme ma majitel zatial v podnajme ale byva tam priatelova mama.sme s majitelom tak dohodnuty ze hned ako podpiseme papiere mozme sa stahovat. teraz fakt cakame len na potvrdenie.jedine co este riesime je na ako dlho sa zadlzime.v piatok tam ideme a hadam sa vsetko zacne hybat 🙂

cheerlady
11. nov 2009

aha,tak to mate super 😉 my sme sa rozhodovat nemohli,lebo na kratsiu dobu by nam nevysli splatky 😒

dorot007
11. nov 2009

no my riesime od 10 po17 rokov.ale pri tych 10 to budu fakt tucne splatky ale nepreplatime az tak vela. ja by som bola radsej keby to bolo okolo 15-17 lebo nam vychadza splatka ktoru viem v pohode zaplatit a nemusim sa stresovat ci kupim 2 rohliky alebo 3 🙂 tych 10 chce buduci tatino ktory si mysli ze to zvladneme ale ja som viac opatrna ako on. 😎

cheerlady
11. nov 2009

zalezi aj od sumy aku beriete a od ceny nehnutelnosti-pozeram,ze si zo sale,tak tam su ceny urcite nizsie v porovnani s bratislavskym krajom 😖

silvia7
11. nov 2009

hojte.. čítam, že sa všetci sťahujete 😉 závidím - v dobrom 🙂 my sme u mojich rodičov v 2-izbáku a vidím to na dlhšie.. nemám moc chuť ísť k priateľovým rodičom (aj keď do rod. domu), tam by som bola celé dni sama úplne.. už takto sa príšerne nudím a to mám doma mamku aspoň doobeda.. 😒 a teraz je najhoršie to, že si nedokážem nájsť žiadnu robotu ani brigádne.. sprostá kríza ☹ som proste odkázaná na priateľa a rodičov, je to príšerný pocit, keď už od 12stich rokov som si zarábala na všetko, čo som chcela.. tak rada by som mala vlastný domček - taký malinký mi stačí 😀

blondy12
11. nov 2009

seuska krasne fotky... 😀
uz nech bude pondelok snad uvidim drobca a budem dufat, ze mi povie co to bude 😀, uvidime kto vyhra, ja alebo mm, lebo on chcel davnejsie dievca a zrazu chalana a ja zas dievcatko, ale budem lubit aj jedno aj druhe...

este v piatok idem na nejake vysetrenia na stitnu zlazu ci co 😕 ma moj gynekolog poslal neviem naco, a konecne na tie Tripple testy...

dorot007
11. nov 2009

o niečo ano ale prave kvôli blizkosti k Ba to nie je ziadna slava. 😉

cheerlady
11. nov 2009

blondy na stitnu len chod-je to dolezite sledovat hormony 😉

blondy12
11. nov 2009

cheer aj idem v piatok 13.haha 😝

civavava
autor
11. nov 2009

dufam, ze nam piatok 13. prinesie stastie, co ideme do poradne 😉

dorot007
11. nov 2009

ja sa odpajam bo strasne vela ludi a nestiham.majte sa pekne a z piatka 13 si nic nerobte 😉

adasik
11. nov 2009

tarinka-budem moc rada ked to s tou dovolenkou pocas materskej alebo rodicovskej ozrejmis...aj ja mam z toho zatial gulas... 😖 som ani netusila, že sa dovolenka musi vyčerpat počas MD al.RD...
blondy-tu stitnu žlazu si sleduj resp.hormony...ma to velký význam pre babo 😵 stačí 1 odber a povdia ti, či je všetko ok...

blondy12
11. nov 2009

no baby ja som so stitnou zlazou zatial nemala problemy, tak vobec neviem teda co si mam sledovat.... 😅

ludka140281
11. nov 2009

ahoj babule,dlho som tu nebola....platite si dobrovolne nemocenske poistenie?.......ja ano a tesim sa na tie krasne euricka az potom malemu nieco nakupim 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cicimon
11. nov 2009

tak ja sa snazim napiect nejaky kolac do roboty, ked uz budu tie narodky...a na moje velke sklamanie ma cesto asi polovicnu velkost, tak sa snazim spravit namiesto cca 3-4cm kolacov roladu...tak som zvedava, co z toho bude. A ked nic, tak skoro rano asi neklusem nieco kupit 🙂)

kika29
11. nov 2009

ahoj ludka ja som sa o tom dozvedela už ked som bola tehotná a spätne sa to doplatiť nedá takže si to neplatím. ☹
dnes som akosi unavená žehlila som fuj ja neznášam žehlenie 😝 . dnes som necítila ešte maléé kopkať ☹ a chýba mi to.
ja idem zajtra na kontrolu a aj malá ide a potom jej idem kúpiť nohavice lebo všetko jej začína byť krátke a už aj rozmýšľam že ked mi niečo pekné padne do oka tak kúpim aj bábu niečo 😀

vejula
11. nov 2009

Čavte kočky. Fúúú som sa zas najedla 😝 No dúfam že mi nebudu musieť zas rozširovať šaty, čo som si skúšala včera 😀
No cicimon držím prsty nech výjde koláčik, ale však aj snaha sa cení 😉
No a ludka, my sme sa s priateľom stále chystali že to budeme platiť ale akosi sme sa ku tomu nedostali. A spomenuli sme si až ked bolo neskoro, bo to sa musí platiť nejakých 280 dní pred pôrodom, takže ked som zistila že som tehu by bolo aj tak neskoro ☹

ludka140281
11. nov 2009

skoda kocky ☹ treba platit 270dni....mne to v pondelok konci a mozem zacat poberat davku,cize nakupovat..tesim sa..
ani ja dnes necitim babulo...asi sa im dobre spinka,ked je vonku tak skaredo 😀 ....uz si idem aj ja s malou,tak pekny vecer a dobru nocku.... 😵

cheerlady
11. nov 2009

no ja som bola v tescu s maminou a mali tam take kraaaaaasne chlpatucke overaliky pre babatka s macikom,no nemohla som z nich,aj na dotyk take jemnucke a mama poverciva,ze nech na to este moc nepozeram 😠 ale vzapeti zbadala zas bodynka s tucniakom,tak ta sa zas rozplyvala nad tym 😀
ja si tiez neplatim to dobrovolne,som sa o tom dozvedela az na konikovi a to uz som bola tehu 😖
cicimon zajtra mas narodky,tak gratulujeeeeem,ja mam 23.11. 😀

cicimon
11. nov 2009

vdaka cheerlady 🙂

kolac je uplne na *****, takze rano naklusem do obchodu nieco sladke kupit...

kiwinka
11. nov 2009

cheer to s tymi tucniakmi v tescu nebolo ruzovej farby nahodou??
ja idem s MM zajtra na MORFO na Kramare tak s auz tesim, ze sa nam ukaze pohlavie babetka,,,z genetonu mame vyhodnotene dievcatko,,ale uz som taka neistá... snad sa to zajtra potvrdi definitivny vysledok!

baby takze na kramare ziadna z Vas nechodi do poradne k dokine??? 😲

stanusa
12. nov 2009

dobre ranko babule 🙂
cicimon vela zdravicka, stasticka a lasky prajem a pekne si uzi dnesny den!
my sme na chripkovych prazdninach od dnes do pondelka, v utorok je sviatok a v stredu nastupujeme.

DNP som si zacala platit v aprili 2009, konci mi v decembri, zistila som to tiez na konikovi, povedala aj ostatnym v okoli, lebo u nas to nevedeli 😒
viem, ze doplacaju aj pn z toho...pojdem sa tam pospytovat lebo od noveho roka by som uz zostala domka 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre