Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

monva
25. jan 2010

Este info pre mamicky druhorodicky o dalsom ZAHADNOM PRISPEVKU navyse, na ktory mame narok za obdobie od nastupu na druhu MD az do 6. tyzdna po porode = po ukonceni sestonedelia, ak sa sucasne starame o dieta vo veku do 3 rokov (zdrave).
Je to príspevok na starostlivosť o dieťa na staršie dieťa vo výške 25% sumy rodičovského príspevku ! (predtym 1195,- Sk). Vraj sa zvykne vyplacat za 2-3 mesiace (viac to asi nevyjde vzhladom na obdobie 6 tyzdnoveho nastupu na MD pred porodom a potom 6 tyzdnov po porode = 12 tyzdnov ...)
viac na:
http://www.porada.sk/t103125-zamestnane-povin-n...
a este som nasla diskusiu aj na konikovi:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ak este nieco najdem, hodim info
🙂

kamilakd
25. jan 2010

tami ten overalcek je krasny 🙂 boze jak vam zavidim ze budete mat princeznicky 🙂 jaj keby dominik bola dominika 😀 ale neva hlavne nech su nase babulky zdravunke

kamilakd
25. jan 2010
tantama
25. jan 2010

kami neboj aj pre chlapcov sa dá nejaké frajerské gaťuše a macherské tričko a šiltovka a budu ako modely🙂 aspoň si budu mať z čoho tie naše hviezdy vyberať 😀

kamilakd
25. jan 2010

tak ano kuk mi do albumu uz som nieco kupila ale nemam nic letne tami 😅 v HM som nasla nejake kosielky 🙂

tantama
25. jan 2010

kuk som a super výbava a neboj trošku sa oteplí a budu v obchodoch aj letnejšie veci a ked tak skus na mmb značku topollino ja som odtial jedny šatky malej a aj synovy už nejaké veci a som spokojná.....

kamilakd
25. jan 2010

tami dik idem pokukat

minius
25. jan 2010

veru pre chlapcurikov je tazsie nakupit a vybrat nejake veci, z tych zimnych sa este ako tak da ale z letnych je to omnoho tazsie.

Hlavne ked idem do H&M a maju tam take krasnulinke dievcenske vecicky jooooj hned by som kupovala 😀

kamilakd
25. jan 2010

minius ved to tie satinky od vymyslu sveta...

blondy12
25. jan 2010

jaj dievcata ani mi nehovorte o tych vecicckach ako som bola predvcerom v tescu tak som tam nasla taku krasnu vetrovosku pre malicku 😅 ........ze som uz uz ju mala vkosiku a si hovorila ach aka krasna bude ked pojdeme z porodnice...ale nakoniec som odolala..lebo fakt mam tak vela veci ze neviem kedy to vynosi ....a potom mi pribudnu dalsie..ked poperiem tak o 2tyzdne tak tak potom dam foto do albumiku kolko toho mam na zaciatok no fakt po 10veci asi z kazdeho body s kratkym a s dlhym overaly a nehovorim kosielky a tricka.....

jaj ale viete co ...ja mam uz dlhsie taky divny pocit, ze ta moja mala sa narodi skor ako v tom termine..neviem preco ale taky nejaky pocit mam..az sa bojim ci to nebude na zaciatku aprila miesto na konci..ale tak ....aj by mi to viac vyhovovalo 😀 ....

minius
25. jan 2010

no vsak z dievcatiek mozu byt take babiky aj na dlhsie ale pre chlapceka su uz take dospelacke hned od zaciatku.
Kami ale mozno nam to vyde do dvojice 😀 na buduce

tantama
25. jan 2010

blondy no tak ty sa chceš proste predbiehať🙂))))))))) 😀

minius
25. jan 2010

blondy no ty znies ze toho mas asi ja budem este nieco dokupovat 😅

minius
25. jan 2010

Ja vam neviem preco ale ja mam tusaka ze to nase vykukne 9/4 😵

blondy12
25. jan 2010

no minius to mam a to som ani ja nekupovala..lebo mam tetu ktora ma 3rocnu dcerku a 4mesacneho chlapca...a pri dcere sa vyzivala...a nakupovala..od vymysli sveta..takze toto co mam je zatial iba nieco co nechala pre chlapca z jej veci...a ine musela odniest ku svokrovcom lebo sa jej do toho 2izboveho bytiku uz nezmestili 😀 .....takze ja mam po kom dedit..len to ze je problem si to posielat lebo ziju v Chorvatsku..tak zatial iba tych par ale ma prist na velku noc tak zas ze nieco donesie... 😝 ...

no tami vies si predstavit ake to tu bude ked zacnu pomaly prichadzat na svet?to uz len bude tak co?uz ? 😀 😀 😀 .......a ine budu iba cakat a uz obzerat fotky tych co prisli z nemocnice...

blondy12
25. jan 2010

minius vyznamny den 9.4????ja ma pocit ze ta moja mala nam urobi rosambo na velku noc...viete take necakane prekvapenie ...

kamilakd
25. jan 2010

minius 😀 chi no ja budem rada s dominkom a myslim ze asi ostanem pri jednom ved uz toto bol velky zazrak 😉 ale clovek nikdy nevie

minius
25. jan 2010

blony nic takeho vyznamneho, mame termin na 5 ale sa mi snivalo ze sa narodil 9 no tak uvidime ci sa so mna nestava nejaka Sibyla 😀
Ako ti je dobre ze mas po kom dedit. A hlavne ze su to takmer nove vecicky (v takom zmysle ze moda nie je 15 rokov dozadu 😉 ) My si vsetko musime sami kupovat, ja viem ze dost veci podostavame ale velmi sa na to nespolieham.

Kami ako hovoris clovek nikdy nevie 😉 my sme sa s druhou polkou smiali ked sme zistili ze je to chlapcurik ze ho v porodnici vymenime za dievcatko 😀 ale teraz by som ho nedala ani za tri dievcata a uz sa naneho prevelmi tesime 😵 😵

tantama
25. jan 2010

no ja som celkom zvedavá kedy sa našej herečke uráči... už teraz vymýšla hluposti v bruchu a nie potom.... bud sa bude ponáhlať alebo si dá na čas... ja si myslím že to skôr bude druhá možnosť 😀 ale bude to super ako budeme netrpezlivo čakať na svoje ale aj na všetky aprilovčatká... sme tu super team a tak to bude ako čakať na xtorčatá🙂)))))))))

blondy12
25. jan 2010

a co myslite dievcata dame do konca aprila 1000 stran??? 😀 😀 😀 😀

minius no je pravda ze je to super ked mam po kom dedit ako hovoris este nositelne veci..a vobec mi to nevadi ...sice mi pride obcas luto ze nekupim malej ale si hovorim tak co kupim nieco ine este hracky sme nekupovali 😝 ...nakoniec mam aj 3ponuky na postielky ze mi pozicaju tak si hovorim uz len vybrat ktora sa mi bude viac pacit haha.. 😀 ...

tak usetrim dalsie peniazky..

a inac som sa chcela opytat kolko plienok na zaciatok kupit?a tie pampers?som pozerala ze to mini balenie je az 84ks tak aspon tie 2balenia??? 😕

minius
25. jan 2010

blondy ze vahas urcite urobime aj viacej a hlavne ked budeme vsetky na materskej 😀

My planujeme kupit jednorazovky iba na zaciatok a potom chcem prejst na latkove a to tiez len koli tomu ze tu sa latkove daju podla velkosti nakupit a to este neviem aky ten chrustik vyde.

Tantamka vsak ta vasa Gretka ta vas uz ma teraz pod palcom 😀 (typicka baba co?) a kedy ides na dalsiu kontrolu?

tantama
25. jan 2010

minius presne už teraz mám pocit že sa celý náš svet kroti lem okolo nej🙂 na poradnu idem 3.2. idem na utz a merania tak hadam že už prestala štrajkovať a začne sa pripravovať na pôrod..... 😀 😀

moni
25. jan 2010

sranda blondy, ja mam tiez pocit ze sa nasa hviezda dostavi skor. uz davno hovorim ze to bude 21.4. tak uvidime 😵
tiez som spekulovala kolko baleni plienok, ale myslim ze jedno staci. ked sa rata okolo 10 plienok za den, tak minimalne na tyzden je pokoj, nie? ale zas ja mam vyhodu ze ked objednam online, na druhy den ujo privezie.

ja som myslela ze nebude po kom dedit, a cuduj sa svete ani neviem a uz mam 3 tasky veci 😵

blondy12
25. jan 2010

tami aj ja idem na poradni 3.2. to mi asi tiez bude robit utz..teda ten moj doktor mi robi stale a ja tiez sice nemam toho vela v tehu knizke ale zas on pise do PC vsetko..

no a 2.2. idem na tu sladku vodu kvoli cukrovke..sice uz to bude neskor lebo by sa malo tak do 28tt co som teraz ..ale tak co musim tak musim...no ja vela sladkeho nejem..oproti tomu ako som jedla ked som nebola tehu..

ja som tiez zvedava ze co ta nasa mala..lebo riadne kope..sice dnes je nejaka kludna..ako sa ucim tak nestiham si aj ju vsimat 😔

kika29
25. jan 2010

ja som velmi zvedavá ktorá z nás to prvá spustí a porodí prvé dieťatko 😀 a postupne si budeme podávať štafetu 😉

ja som podala v našej rodine štafetu mojej sestre a pred včerom nám oznámil švagor s priatelkou že je tehotná tak sa naša rodina poriadne rozrastá 😉

veve23
25. jan 2010

kami, hej take som myslela, len inu znacku, ale v podstate su to tampony na kupanie, niektore zeny to pouzivaju aj ked niesu tehotne, mne to poradil moj dr. ked som isla na dovolenku, aby som z bazena nieco nedostala
dnes mi kamoska doniesla kopu veci pre babo, po chlapcekovi, tak som zvedava 2.2. idem k dr. tak bude sranda ked to bude dievcatko.....aj ked ja mam pocit ze chlapec, no uvidime, za tyzden budem mudrejsia

minius
25. jan 2010

tantamka no tak vam drzim velmi silno palce aby gretka pekne podrastla a hlavne pribrala 😉

Kika no ty si to vo vasej rodine riadne rozbehla 😀 ja som tiez prehovarala moju svagrinu aby braska nejako este prehovorila ze moje male nebude mat v rodine rovesnikov, najmladsie je 10 rocne dievcatko, ale nedali sa prehovorit 😠

Veve a ty preco az teraz mas zisti co to bude? Nechcelo sa vam malicke ukazat este?

kamilakd
25. jan 2010

veve vidis a ja som o takomto nicom este nepocula 😠 skoda prevelika...a ty este nevies co to bude?ides na 3Dsono?

kikus hmmm este nestras ja mam celkom strach z toho dna D 😅 aj sa tesim ale...

baby tie co ste nieco dostali sa mate mne nikto nic nedal ani nepozical len par noviorodeneckych bodyniek od svagrovej ale ta caka druhe takze smolka---nevadi sak pokupime

tantama
25. jan 2010

minius ďakujem no ved nič iné ako dorasť kusok jej nezostáva..........ved ked bude krpatá čo ju dám do ponožky namiesto do perinky???? 😀 babulky idem ja off lebo mm ma vyháňa chce si isť niečo zahrať 😠 tak sa majte 😉

minius
25. jan 2010

maj pekny vecer tantamka! 😉

Kamilka ty mas peknucke vecicky v albume a tie posledne veci to su z H&M?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre