Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

juliap
5. mar 2010

vcera som vas vecer len pocitala, som nebola schopna ani pisat, jak som bola unavena, cely den som bola na hematologii, robili mi 2x odber, lebo 1 vysiel katastrofalne, tak pre istotu, ci nieco nepo....i v laborke, tak mam dalsie lieky na posilnenie ciev a na plynulost krvneho toku. tak sa tesim ze co na to zas povie moj zaludok.

babulky pozor, ak sa spoliehate na to, ze vam odide ta hlienova zatka a podla toho budete vediet, ze uz sa blizi porod, velky omyl, vela zien je takych, ktorym hlienova zatka nevide, ani plodovka neodtecie a odstrani ju az dr pri poslednej kontrakcii na porodnom stole ... 😅

juliap
5. mar 2010

fleury, ja mam tiez len + 7 kg, ale mne vsetko ide teraz do bruska, za posledny tyzden sa mi urobilo ze futbalova lopta, zo zadu a z predu vobec neviediet, mam normalne pas, len z boku, ked bude mat mm naladu, tak odfoti cez vikend a dame do albumu tak z ostatnych miest mi ubuda, aj som hovorila dr, ze opuchanie, chacha, ja mam problem, ze mi prstienky teraz letia z prstov same

fleury
5. mar 2010

vejul no ty uz mas teda brusko!!! 🙂 moje je malinkee

julia ja mam ten isty problem, mne prstene tiez letia, minule mi vyletel na poradni, sestricka ho hladala 😀

kika29
5. mar 2010

fleury a ty si kolko len 6kg pribrala? moja kamoška čo porodila tak len tolko pribrala a s takým malým bruškom išla rodiť čo ja som mala asi v 7mesiaci také alebo ešte aj menšie mala. no ja mám brušisko už dobre velké a ešte dorastie kým pôjdem rodiť. normálne sa bojím že kolko má malá váhu že bude velká 😝

stanusa
5. mar 2010

aktakk nakoniec mas pravdu, lebo som pisala II. pilier a to nie je, ten ani nemam...sorry 😅

toto je starobne dochodkove sporenie v Allianzi, ide o to ze klasicky - zamestnavatel odvadza peniaze do SP, ale ked je clovek prihlaseni do tohoto sporenia tak sa peniaze delia na 2 polovice a jedna ide do SP a druha ide do Dochodkovej sporitelni a pripisuje sa na ucet sporitela

kika mal by ti chodit vypis kolko jednotiek mas na dochodkovom ucte, inak ty sama neplatis nic
no a ked chces aby to pokracovalo aj na MD tak musis odniest to tlacivo do SP - je to O Z N Á M E N I E
sporiteľa o účasti na starobnom dôchodkovom sporení

sorry za rozpisovanie, ale chcela som to uviest na pravu mieru, nech vas tu neklamem 🤐

fleury
5. mar 2010

kika hej, necelych 6 kil len a nikto mi neveri, ze som v 8 mesiaci uz, ale tak pytala som sa dr ze ci to je problem a povedal ze nie, mala pribera ako ma, ja sa tiez stravujem ako doteraz, ziadne diety. Ja mozem len snivat o takom vypuklom brusku, ja ho mam furt dole padnute

aktakk
5. mar 2010

Kika- ak teda zamestnavatel neodvadza za teba nic, resp. len dochodkove co ide statu, tak to bude pokracovat aj nadalej pocas materskej. Tzn. ze svoj ucet nemas ziadny a ked pojdes do dochodku budes platena len statom. Tí co maju druhy pilier budu platene z toho co si nasporili v II.pilieri...

Ze prstene padaju, ja som tie svoje dala z prst radsej uz v piatom mesiaci, aby mi potom nemuseli prsty rezat. 😀 .

Veji- ja mam brusko podobne a tiez som +16kg.

minius
5. mar 2010

dobre ranko 😵

len tak narychlo lebo od pondelka ako som doma nic nerobim az sa na seba hnevam 😠 ani tu tasku som si vcera nepripravila 😖

Veji no veru to nie je brusko ale brusinisko 🙂 .... Prekrasnucke 😵 😵 😵
Brusko a pohyby mi budu najviac chybat ked bobacik pride na svet 😀

Ohladom tej zatky to som aj ja pocula a vacsinou ze si to tehulka nemusi ani vsimnut ked jej oddide. Ja vecer curam po tme a este tam stale mame penu po tom cistici tak mozno uz aj odisla 😕 😀

fleury
5. mar 2010

minius s to zatkou to dufas alebo sa tesis, ze uz mozno odisla? 😀

stanusa
5. mar 2010

moje brusko nie je az take velke, ale tych 20 kg co som natrepala na seba 😖 😅
som strasne zvedava kolko zhodim porodom

tak asi sa dnes velmi o zuzke nedozvieme, ked jej urobia sekciu tak asi najskor zajtra da vediet...

kika29
5. mar 2010

fleury bud kludná ved aj kamoška mala maličké bruško vela nepribrala a malá je v poriadku váhu mala 2800g a 48cm tak to je celkom pekné. to ja som si pri nej pripadala ako keby som 3jčatá čakala. ona dlhšie tehotná síce len 3tt bol rozdiel ale bruško som od nej furt mala väčšie ako keby som ja bola dlhšie tehotná a nie ona. no ale ona bola vždy vyššia a tenučká oproti mne. netrvdím že som bola tučná ale popri jej poistave som bola silnejšia a nižššia.

kika29
5. mar 2010

neviete kde by som na internete mohla pozrieť plachty do postielky-?

fleury
5. mar 2010

kika aj ja som vyssia a stihla som bola pred tehu az moc, takze som myslela, ze sa na mna viac nalepi, ale ja som spokojna, pokial je mala v poriadku 🙂

tak po 3 tyzdnoch maju moje vysledky na hematologii, tymto im udelujem diplom za rychlost!!Som zvedava ake su, poobede ich pojde mm vyzdvihnut aj s receptami, sa tesim 😠

aaa dnes som si ostrihala nechty na nohach, keby som s tym cakala na mm, tak s nimi mozem strikovat uz

minius
5. mar 2010

fleury no uz mozno aj tajne dufam 😅 vsak ak by porod prisiel o dva tyzdne (vraj aj tolko to moze trvat po odideni zadky) to bo uz bolo OK. Ja sa uz tesim ako dvoj rocna na vianoce 😵

Stanusa moja kamoska rodila minuly tyzden cez cele tehu pribrala 13 kg a hovorila ze uz celkovo za ten tyzden zhodila 7 kg co je super, takze neboj!!!

kika mi sme kupili celkom lacne plachty v Ikei.

cicimon
5. mar 2010

no ja som prave napisala rozluckovy mail v praci - zvlastny pocit..

fleury
5. mar 2010

minius ty si kde, v UK? po kolkych dnoch zvyknu tam pustat domov z porodnice?

zuvinka102
5. mar 2010

ahojte tehulky..jak vonku svieti slniecko tak aj strasne fuka vietor.. dnes sa mi nejak nechcelo spat tak som bola odviezt namiesto mm auto v servise.. inac vy tak rychlo pisete,ze ja vas nestiham citat.. inac co sa tyka papierov tak ja mam v tom tiez chaos.. nakolko som nikde nerobila lebo este studujem a brigada sa dotoho nerata.. v zdravotke mi ovedali,ze mam do socialky odniest papier co mi dal dr. a zas ked som volala do socialky tak tam mi povedali, ze ho nemusim nosit tak ja neviem..

inac k tej vcerajsej teme co sa tyka skladania postielky tak to necham na mm ked budem porodnici, no snad nebude maloho moc zapijat a vsetko stihne porobit 😀 😀

kika29
5. mar 2010

aké flaštičky kupujete pre drobcov umelé či sklenené. ja nemám ešte ani jednu fľaštičku kúpenú a ani cumlík. čo ešte ste si kúpili len to najnutnejšie na začiatok. nemyslým tým odsávačky a také veci. vždy mám pocit že mi toho ešte strašne vela chýba a neviem čo.

dnes mám takú náladu že mám strašnú chuť si niečo pre seba kúpiť a urobiť si radosť no ale ostane len pri chuti 😖

minius
5. mar 2010

cicimon ja som mala rozlucku minuly piatok, naozaj zvlastny pocit.... ja som bola prestastna 😀. Chystas sa ist naspat po materskej?

Fleury ja som v UK ak nemas problemy tak ta pustia aj po 6 hodinach ak sa sama vypytas ale normalne ta pustia na druhy den. Tu sa ta nevedia zbavit lebo maju malo posteli. Ale ako som spominala o tej kamoske tak ona sa nevedela dockat kedy ju pustia domov lebo vraj ta starostlivost po porode je strasna 😖.
Po cisarskom to je tusim 3 dni ale to ti nechcem klamat viem ze to nie je vela.
Drzim ti palce nech ti vysledky vydu dobre! Co mas za problemy?

zuvi vsak potom zavola aj kamaratov a urobia zo skladania postielky oslavu 😀

fleury
5. mar 2010

kika ja mam umele flasky aventky aj cumlik avent, mlieko bubchen. Do porodnice si beriem krem na bradavky Multi mam lanoline, k tomu mam aj multi mam baby wash pre malu. Teplomer, odsavacku atd neratam. Ostatne mi teraz netreba, potom dokupim 🙂

Inak k tym odsavackam, vcera bola o tom diskusia na CT v programe Sama doma a vyjadrovala sa k tomu odbornicka, ktora len krutila hlavou, ze vyse 50% odsavaciek, ktore dostat na nete su cisto komercnou zalezitostou.

fleury
5. mar 2010

minius tak to je rychlost!!!! 😕 😕
Sama neviem, co mi nasli, mam problem so zrazanlivostou a hemoglobinom, tak uvidim poobede.

minius
5. mar 2010

fleury tak nech sa ti polepsi 😉

asi hlupa otazka ale ako idete sterilizovat cumliky prvy krat. Ja mam sterilizator na flasky ale este som to nepouzila. Staci dudliky obliat alebo namocit do horucej vody 😕

zuvinka102
5. mar 2010

kika ja kupujem umelu v DMke na kolko je na nej super to, ze sodok sa jej da odsrobovat a velmi pekna a dobre cela umyt nepotrebujem ani specialnu kefku..

vejula
5. mar 2010

Ďakujem kočky, no bruško mám veliké ale malý je vraj presne taký ako má byť, ani velký ani malý 😵 No skôr asi záleží že ako je bábatko uložené. Tak neboj kika 😉 Moja mamina mala pri všetkých štyroch veliké bruško a boli sme ideálny okolo 3,5kg až bna najstaršieho bráška ten mal 3,9.

K tým odsávačkam ja mam v obchode rezervovanu normálnu ručnu odsavačku chicco. Vraj je dobrá a mamičky ju kupuju tak vyskušam uvidím 😅

zuvinka102
5. mar 2010

inac babullky tie co pijete ten ribezlovy dzus, nepali vas z neho zaha??

aktakk
5. mar 2010

Stanus- okej 😉 .

Kika- ja som si kupovala Startovaciu sadu Avent, poradila mi sestra aj kamaratka. Ze su to najlepsie flasky, asi aj tie cumliky co su na nich.... A aj cumlik tam bol jeden, okrem toho mam dva co som dostala tu sadu u gynekologa. To mi bude pre zaciatok stacit.

Minius- sterilizujem vsetko, flasky aj dudliky!

zuvinka102
5. mar 2010

zacinam byt dost nahnevana a nervozna lebo v ziadnej predajni na slovenku nemamju kocik co sme si vybrali.. ja sa bojim, ze ho nedostanu ani do toho 19.aprila.. jaaaaaj mna trafi ja ho velmi chcem.. 😔 😔

fleury
5. mar 2010

minus ja som na nasom 🙂) cumliku citala, ze staci ho sterilizovat parou.
A dufam, ze sa mi polepsi, ale to hrozi az po porode asi 🙂) Ja som az do tehu nevedela co je to endokrinolog, krv som mala furt ok, ziadne chripky, anginy, ATB som uzivala asi pred 12 rokmi naposledy, a pozri sa na mna, aky kripel som, moje telo tehu totalne nezvlada 😝

fleury
5. mar 2010

zuvinka ja prave do seba lejem ribezlovy dzus, inak ho pijem pravidelne a zaha ma z neho nepali, len mala sa v brusku rozbesnie a strasne dlho potom cikutka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre