Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

monva
6. mar 2010

fleury - tak to bol teda riadny "tlakisko", s tym uz nie su srandy ... sa ti necudujem, ze ta to odstavilo ... mamina nech sa setri a nech skusi radsej ochucovanie vhodnymi bylinkami, nez solou. Aj u nas je cela rodina "slana", len my dvaja s Dankom sme taky bezsolny a sa nam vsetci cuduju, ako to mozme jest, no je to len vec zvyku.

baby ja mam zase chut nakupovat detske oblecko, mozem to povedat len vam tu, vy ma pochopite 😀 lebo cela rodina na mna uz cudne kuka, ze toho mam veeela, no neberu do uvahy, ze su tam veci od 0-1 roka a teda v dany cas mozem malej obliect tak 1/5 z tych veci, ktora jej bude prave dobra a to sa este rozlisuje na body kratky, dlhy rukav, dupaky, polodupaky, overaliky, svetriky, ciapocky, ponozky, suknicky ... no fakt by sa mi este nejake 56-62 zisli na zaciatok 😀 😀 😀 len dufam, ze mi uz nebudu kupovat navstevnici oblecko ani kozmetiku, najradsej by som prijala len peniazky 😀 😀 😀

Kozmetiku som nakoniec kupila len 3 kusy - hypoalergenne Bioderma ABC Derm kup. emulziu na telo a vlasky a k tomu tel. mliecko, no a este Hipp antisepticky kremik na zapareniny (no mam aj maly Sudocrem). Aj tak ma to vyslo na cca 40 euri, no to hlavne kvoli tomu, ze ma Danko atopicky ekzem a preto chcem radsej preventivne aj pre malu nieco hypoalergenne, budem to pouzivat na oboch.

Este ma napadlo, co som citala pred Dankovym narodenim o deodorantoch a antiperspirantoch, vraj by maminy mali pouzivat radsej neparfumovane a senzitivne pripravky, lebo pri kojeni je potom babatko zbytocne rusene silnymi vonami a nie je mu to prijemne. Ale neberte to prosim tak, ze radim, len informujem 😀 😉

fleury
6. mar 2010

aktakk to lezanie je priiiserneee, este ze pijem tolko vody, aspon chodim cikat furt, mam dovod vstat 😀

monva chapem ta, ja by som tiez furt nakupovala jak besna oblecko. Zvlast ked tie dievcenske veci su tak mileee a laakaju ku kupe 😀
S tymi vonami .. tiez som o tom citala .. ze aj sprchovy gel je lepsie neparfumovany pouzivat, aby dietatko citilo maminu vonu 🙂

aktakk
6. mar 2010

Uz to predsa nejak dokopeme, ked sme vydrzali tooooolko mesiacov. Par tyzdnov nas nemoze rozhadzat 😉

fleury
6. mar 2010

veru veru, clovek az nechape ako tie mesiace zbehli 😕 Ten cas fakt leti

aktakk
6. mar 2010

Nooo, dnes to tu akosi viazne, ale aj ja sa pre teraz lucim, ideme k nasim, tak az vecer sa opat prihlasim.

Peknu sobotku zelam!!!

martina05
6. mar 2010

Ahojte, tak ako víkendujete ??? Ja som dnes celý deň u našich, MM prerába našu kúpeľničku,čistí sprchový kút , nanovo silikonuje, vraj nech sa tam malá môže "rochniť"... 😀 😀 Večer ideme gratulovať švagrovi....
Od včera sa neviem vynadívať na ten náš nový kočík...som z neho úplne na mäkko. Včera som si kúpila maminu a bol tam článok o predpôrodnom syndróme hniezdenia.... MONVA, tak to bude asi niečo také ako máš ty s tým oblečkom...ja si tiež stále prekladám vecičky a kontrolujem...

michalag
6. mar 2010

Ahojte 🙂
dnes je vonku nadherne aj ked chladnejsie

Ja som zvedava ako to buduci tyzden dopadne so Zuzkou a Tantamkou

Mne rano chlapi odisli ku svokrovcom a vratia sa zajtra podvecer, ale uz teraz mi chybaju ☹ ... tatino si robil srandu aby to na mna neprislo akurat teraz ked su prec, ale snad malicka pocka aspon do 38tt, ved ma este cas
Ja som vyuzila ze som sama a bola trosku pokupit nejake veci (cumlik Avent, plienky do nemocky, vlhcene utierky, caj pre kojace mamicky od HIPP, tampony do podprsenky)
Uz mam oprate a skoro navareny obed, tak sa tesim ze mozem oddychovat 🙂 a ak sa mi bude velmi chciet tak pobalim tasku do nemocky nech to mame pre istotu pripravene, teraz uz clovek nikdy nevie ....

Nemate niektora skusenosti s plienkami Babylove z DM???

tarinka333
6. mar 2010

Ahojte babenky,
ake kremiky budete pouzivat na ritku babatiek? Ja som zatial kupila Aviril, aby som mala, ale chcela by som Sudocrem. Ale pocula som , ze v poporodnom boxe, ktory dostaneme v porodnici, je aj male balenie sudocremu, tak som zatial nekupovala, ved sak vyskusam. Neviete, ci naozaj ten poporodny box dostaneme a co tam je?

michalag
6. mar 2010

tarinka, ja som kupovala rybaciu mast (poniektorym vraj smrdi 😝 ) a maly s nou nemal ziadny problem 🙂 a aj teraz ju planujem kupit a ked jej nebude vyhovovat tak kupim nieco ine 😉

susanita555
6. mar 2010

caute kocky ako víkendujete ja len tak na skok vas pozdravit,lebo akosi nam dnes nieje dobre ☹ malý mi tlači asi na zaludok tak mam taku hrcu v krku 😖 ani lezat nemozem ani sediet keby uz to brusko kleslo 😎 ale este si asi musim pockat no co uz tak sa majte prajem prijemny víkend vsetkym

martina05
6. mar 2010

Tari, mne dali 2 minibalenia Sudocreamu v lekárni ako vzorky na vyskúšanie...skús sa spýtať, či náhodou nemajú tieto vzorky aj u vás ....ono je to rovnaké balenia ako to čo je v tom kufríku čo dávajú v pôrodnici ...

jankako
6. mar 2010

čaute.ja sa dnes cítim akosi divne..ráno som si našla vo wc taky hnedasty hlienik a potom som mala ešte taky žltasty vytok..kríže ma boleli..
ale asi som aj chora...kašlik mám a som malátna..spava...taka divna..bleeeee

fleury
6. mar 2010

miska
s babylove plienkami sice skusenost nemam, ale pokukovala som uz po nich..mozno vyskusam, ako bude na ne mala reagovat, zatial mam nakupene pampersky a huggiesky

fleury
6. mar 2010

janka zeby zatka? moze odchadzat aj postupne 😉

fleury
6. mar 2010

inak ja teraz pijem pravidelne cajik pre tehotne HIPP a chuti mi, urcite si kupim aj na kojenie

jankako
6. mar 2010

no neviem baby moje.... 😖

fleury
6. mar 2010

janka neboj, to moze odchadzat viac dni, ak je to vobec ta zatka..bud rada, ze sa to uz blizi 🙂

michalag
6. mar 2010

janka, moze to byt kludne zatka, moze odist naraz alebo postupne a tiez tesne pred alebo aj par tt pred porodom 😉

fleury, ja som dnes tiez po nich pokukovala a velmi som vahala, lebo maju akciu a tusim stali okolo 6 eur a ja mam este aj zlavu - 1 euro (aj ked neviem ci plati pri akcii)

jankako
6. mar 2010

no viem..zatial som v poho...aj ked sa cítim kadejako...malá je dnes akasi prispata..dúfam že je ok..brušulo mi aj dnes nejako vácej tvrdne...

fleury
6. mar 2010

miska tak to kup, ked maju v akcii..ja pouzivam viac vyrobkov z DM a nemam s nimi problemy, plienky by som tiez nemala problem tam kupit, uvidim ktore bude mala ako znasat..mas DM kartu, ze mas zlavu? lebo aj ja mam a chcela som si uz vybavit aj tu babybonusovu knizku, ale ma zrusili v predajni, ze to az sa male narodi sa da, hoci na ich stranke pisu, ze aj v tehotenstve uz sa da..

fleury
6. mar 2010

janka daj si ribezlovy dzus, rozhybe sa 😅

gajana1
6. mar 2010

Ahojte ja som si od rana len teraz sadla cele dopoludnie som piekla a upratovala nič sa mi nedarilo ale už mam všetko aj tortu aj kolač aj ked nie taky aky som chcela no čo už.
Už nevladzem idem trošku poležať kym pride navšteva 😉

Michalag ja použivam pri Tomimu babylove plienky a budem aj pri dvojičkach.

michalag
6. mar 2010

fleury, mam aj kartu z DM ale mam aj tu Bonusovu knizku a niektore zlavy z tade urcite vyuzijem 🙂 .... ja by som isla do predajne a by som si na nu narokovala, ta pekne oklamali 😠

fleury
6. mar 2010

gajana tak pofot co si upiekla 😉

miska som si aj myslela, ze predavacka je len leniva, tak snad to ziskam a vyuzijem po porode 🙂

michalag
6. mar 2010

gajanka, aj su take save?

dnes som do porodnice nakoniec kupila Pampersky (tie najmensie), my sme pouzivali Cleveracke a s tymi som bola spokojna najviac ale oni maju len velke balenie a to sa mi do nemocnice teda brat nechce 😅 😝 a tiez nie vzdy sa mi bude dat ist do Billy ( je na inom sidlisku) tak ak nam nahodou dojdu tak aby sme mali nejake odskusane ktore budu dobre

fleury no niektore su "len" lenive

kika29
6. mar 2010

ahojte babenky. no večer som už nečítala nebola som schopná od bolesti sedieť tu. zub ma trápil do noci potom som horkoťažko zaspala. dnes som bola na pohotovosti zubár mi nechcel ťahať už zub že ked som v takomto štádiu tehotenstva že by to bol stres pre mňa aj malú. tak mi vytiahol nerv z dvoch koreňov vyčistil a povedal že zub vytiahnuť už len po pôrode. bol zlatý ani to nebolelo a tak som sa bála velmi. malá ma tak kopkala isto si to sestrička aj všimla lebo celý čas sa mi pozerala na bruško a usmievala sa.

ešte som vás dnes nečítala ale je niečo nové so zuzkou a tamtamkou?

fleury
6. mar 2010

kika o zuzke rozhodnu v utorok a tantamka pisala seuske, ze v stredu jej asi urobia cs, lebo gretka nepribera

tak uz ta aspon ten zub neboli

kika29
6. mar 2010

joj ta škoda že ta Grétka nepriberá 😒 no ale ked bude z bruška von tak priberie. držím jej palce.

som zvedavá na zuzku ako dopadne. tiež jej držím palce.

ja mám v pondelok poradňu tak som zvedavá ako sme na tom. pozerám že už mám 36tt no blíži sa to.

fleury moja mama má pravidelne tlak okolo 200 a kopu lieky berie, bola aj v KE v nemocnici aj lieky povymieňali a nič stále má také tlaky. robia z nej pokusného králika.

fleury
6. mar 2010

kika vaaau, tak ty uz tiez mas pekny tyzden, uz chodis na poradne kazdy tyzden?

moju maminu aj pichalo pri srdci, uz to vyzeralo vselijako, vela nechybalo, aby som aj ja nesla nieco na upokojenie dostat ☹ ale ako som uz pisala, ona vela soli a je celkovo slane veci, kym toto neobmedzi, tazko moze cakat, ze jej lieky zaberu

kats
6. mar 2010

fuuuh taky tlak 😕 fakt by ste mamine mali vyhodit vsetku sol z domu 😠 a nech sa setri, ved vnuca ju potrebuje 😉
my sme si v piatok tiez uzili... matus sa tak strepal z odrazadla rovno nosom na obrubnik, tak sme leteli na pohotovost a ked ho dovysetrovali a povedali mi ze bude v poriadku len trosku farebny, skoro som im tam ja odpadla 😅
babylove plienky pouzivame aj my teraz pre matusa, chcem aj pre smudlinku ale do porodky som si zatial kupila to 42ks baleni pampersiek 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre