Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

tarinka333
21. mar 2010

Civi, ty mas ale myslienky 🙂
na rukach by som babo neniesla v ziadnom pripade ani ja...
Akurat iba uvazujem, ze ci vajicko - autosedacka, alebo ci nezoberiem vloznu prenosnu tasku z kociarika a vsuniem ju do pasu na zadnom sedadle a pripnem. Tam si bude babatko lezkat v klude a bude priputane o zadne sedadlo.

Akurat sa neviem rozhodnut, tak som pripravila obidve alternativy... Vy si co myslite o tych prenosnych taskach z kociarika?
Tu prenosnu tasku myslim takuto:
http://www.eshopbaby.cz/katalog/mekka-vlozna-ta...

silvia7
21. mar 2010

civi - hehee no neviem, ale z toho, čo si písala, si myslím, že tvoj doki alkoholu neholduje a neriskoval by pri jeho povolaní, že by bol opitý alebo tak.. ale jasne, človek nikdy nevie... 😠 😀

tarinka - ja osobne neviem, ani som si nevšimla v tom texte pri tej taške, či je to vhodné na prevoz v aute.. ak je to schválené a tak, tak v pohode asi.. neviem, to je môj názor no.. asi som nepomohla.. 😅

kiwinka
21. mar 2010

silvi,, v utorok sa vidime 😀 ja som tiez kinderko stale 😀

baby ja som prejedena od obeda este ale strasne az mi je tazko na zaludku,,, dala som si Fatru ale nezabera 😅 pfuj, no mne je na vrackanie uff.. 😅 dnes mam ozaj zly den ...

kamilakd
21. mar 2010

silvi no krasne tak mozno pekne potiahnes do terminu a nerata ti to tu na konikovi dako vela????

tarinka333
21. mar 2010

Kamilka, Silvi ma v pase, ze termin ma 23.3 🙂

evil15
21. mar 2010

tarinka- my budeme brať bábo vo vaničke čo je z kočíka , ale ak je to v pohode prevážať bábo v prenosnej taške a dá sa aj pripútať tak prečo nie

kiwi- skús si rozmasírovať čemer možno ti to pomôže 😅

kikarv
21. mar 2010

čo je čemer? 😅 neznalosti

kiwinka
21. mar 2010

evil ano skusim 😒 . blééé, no hruuza, uz sa neprežerem prisaháám! 😖
odkial ty si vlastne? kurnik sak terz to v pasoch neukazuje odkial sme,,, ci len ja som slepa? 😅 predtym ukazovalo mesto, ak sme ho zadali pri vyplnani pasu...

tarinka333
21. mar 2010

Kiki, ja tiez neviem, co je cemer 🙂

civavava
autor
21. mar 2010

silvi, on nepije, je to taky pedantny Nemec puntickarsky, takze asi bude vsetko OK.. 😉
len cloveku uz drbka a napadane hocico, ked sa ten termin tak blizi 😲 😲

tari, podla mna ta taska je ako vanicka, ked sa da priputat, takze na prevoz by to malo byt ok......

kikarv
21. mar 2010

mm má zajtra dovolenku a vymyslel že pôjdeme na výlet a ani malá nepôjde zajtra do škôlky. no zbohom. chce ísť niekde sa popozerať von do prírody. len či to ja zvládnem budeme utekať rovno do pôrodky 😀

evil15
21. mar 2010

ja som zo Senca 😀 a čemer je ked sa naješ a je ti ťažko a na spanie tak na rukách sa ti spravia také hrčky ktoré treba rozmasírovať a potom sa vygrgáš a je ti lepšie ale je dobré si vymasírovať aj krk mne to pomáha 😵

kikarv
21. mar 2010

hmmm tak o tomto som ozaj ešte nepočula a ani sa s tým nestretla.

silvia7
21. mar 2010

kami no mne sa týždne končia vždy vo štvrtok... čiže ja som od min. štvrtka 39tt+3dni a ono to ukazuje 40tt začatý - chápem správne??? bože babule, ja som dilin 😀
kiwi - teším sa na utorok, snáď teda to nepríde vnoci na niektorú z nás.. ja si počkám.. ale inak na posledných 2 poradniach, čo som sa rozprávala s tehulkami, tak vždy tam tá daná ostala - jedna začala krvácať na poradni, no a min. utorok druhú poslali domov, že zajtra na príjem, ctg, utz a tak a že si počká už v nemocke na príchod malej Silvinky, lebo tiež mala 2 TP - jedne na 12. a druhý na 21.3. no a porodila v piatok - mi písala sms.. tak som zvedavá, či mne na poradni nepovie, že tak zavolajte mm, nech prinesie vaše veci 😝 aj keď ja by som nerada ostala v nemocke len tak, ale pokial to pomôže Dankovi tak okii 😵

cicimon
21. mar 2010

baby a vam kedy hovorili 2 TP? lebo mne zatial moja gyn len ten 1, co sa v 12tt stanovuje. Ci to az na poradni v nemocke?

silvia7
21. mar 2010

cici - mne podla poslednej menštruácie vychádza termín na 23.3. a podľa toho utrz v 12tt to vychádza na 3.4. - dr. sa pýtala, či mi sedí dátum poslednej mrchy, ale nebola som si istá, tak to nechala "otvorené" a podľa utz to vychádzalo stále na ten apríl a v 30tt na utz mi povedala, že to "dobehol" a je veľký na ten svoj - môj prvý termín ... no proste som z toho jeleň.. aj tak príde vtedy, kedy si zmyslí on 😠 😵

evil15
21. mar 2010

cici mne povedali 2 TP v 30tt ked som bola na kontorole a nemáš to napísané v tehu knižke???

cicimon
21. mar 2010

no ja neviem, mne podla UTZ povedala TP ze 20/4 a podla PM mi vychadza 19/4.....

cicimon
21. mar 2010

ja mam vsade len 1 TP, a ked som bola na morfo, tak tak mam 2, ale rozdiel tiez len 2 dni - ze 20.a 18.4.

civavava
autor
21. mar 2010

cici, mne druhy TP nevravel, povedal tiez, ze TP sa urcuje v 7tt - max do 12tt a potom sa uz nemeni.

akurat ked je planovany CS, ten sa robi 14 dni pred normalnym TP...preto som mala najskor 26.3.

len to svrbenie a problemy s pecenou nam prekrizili plany 😖

moni
21. mar 2010

cici, ja mam len jeden TP...podla PM. na sone na NT sme boli vacsi ale nic sa neposuvalo.
tak uvidime ako sa slecna zariadi 😵

civi, ani tu nepustia babo z nemocnice pokial nemas autosedacku.

silvi, krasne vyzera tych 40tt pri tvojom mene 😵

silvia7
21. mar 2010

cici tak to máš fajn - to porodíš v "termíne" dokonca úplnom .. a najlepšie inak je, že teda tehu môže trvať až tých 42tt - tak to potom máme aj tretí TP 😝

evil15
21. mar 2010

no ved aj to tak mám 1 TP 28.4 a 2TP 26.4 ale aj tak si myslím že bude skorej 😀

alicc
21. mar 2010

baby ja mám termín sekcie až 31.3. takže nech tam malá ešte chvílu pobudne 😀

civavava
autor
21. mar 2010

alicc, takze buduci tt som len ja na rade???? 😲 😀 😝

cicimon
21. mar 2010

no ja po 15.4. beriem hocico a ziadne prenasanie 🙂

civava - aj silvi uz je v termine 🙂 tak sa drzte obe

civavava
autor
21. mar 2010

ahhaa hej, silvika ma tiez rovnaky TP.. tak nech nam to vyjde naraz 😉 to by bola sila, dve aprilovciatka v jeden den 😝

babule idem do postele,dobru nocku a pa pa zajtra.... 😵

civavava
autor
21. mar 2010

este som zabudla, zuzka ide zajtra aj s maxikom domov 😵
maju sa dobre obaja 😵, maxik vraj celu noc prespinka, papa v noci len 1x....
zuzka zatial nema mliecko, davaju jej materske mliecko od inej maminky....

paaaa

kikarv
21. mar 2010

civavava aj ja chcem byť na rade. 😅

silvia7
21. mar 2010

😀 jaj najlepšie je to, že ja som plne funkčná, akurát teda so zohýbaním mám malinkos problemos... 😀 a hajám super, teda chrápem ako drevorubačská píla - drahý nemôže spať posledné noci, to aj štuple do uší si kúpil a aj tak je nedobre.. ale hlavne, že ja hajam 😀 cikať chodím často, beda, ak sa mi nechce sa trepať na wc, to potom aj bruško pobolieva, tak to utekám hneď, inak ok... 😅
takže ja sa ani na ten 40tt necítim.. uvidíme no, čo a ako..
ozaj moni - len tak btw ani nám nevyšiel ten byt, čo sme mali mať.. takže v 2izb byte s rodičmi ostávame.. som zvedavá, ako to pôjde a či to pôjde.. len som teda chcela, že nie ste v pod. situácii sami.. a to už sme mali zmlluvu podpisovať skoro.. ale že možno potom časom, ak tam nebude niekto iný.. no tak som straaašne zvedavá, ako to dopadne.. budem aj vám držať palce 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre